KrzysztofWo

co do znakowania świń - kolczyk czy tatuownica

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadek    1115

Pytanie do czego ?

 

Sztuki sprzedawane tatuuję, zaś lochy kolczykuję (uważam że kolczyk jest wygodniejszy do odczytu).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofWo    0

Znakowane beda zarowno maciory ze stada podstawowego, jak i tuczniki na sprzedaz, na chwile obecna zastanawiam sie bardziej na kolczykami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Świnie znakuje się tylko numerem siedziby w której się urodziły, więc z odczytem nie ma problemu jak ktoś ma tylko jedną. Przewaga tatuażu nad kolczykiem jest taka, że kolczyk zawsze mogą zgubić, zerwać, etc. Tatuażu się nie pozbędą, bo musiałyby całe uszy sobie pourywać. Ja zawsze stosuję tylko tatuaż i nie narzekam, pracochłonność ta sama, a wiem że nie będę musiał tego powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ok 2 tygodnia życia, jak mają uszy wystarczająco duże, później to już zbyt problematyczne by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Mam pytanie jak się ma tatuowanie świnek co mają 2 -3 tygodnie a nawet miesiąc w ucho szczypcami? domniemam bo innej opcji nie ma w tym wieku uważam. Czy nie rozmaże/zarośnie się numer w uchu za 5 miesięcy przy sprzedaży?. Klasyczne tatuowanie po bokach to tylko w dniu sprzedaży, inaczej połamiemy żebra świniakowi a nawet podziurawimy śmiertelnie. Kolczyki dobre jak się ma jedną dwie lochy max. bo wygodne i kolczykownica pasuje od kolczykowania cielaków, tylko trzeba brać od 50 sztuk od razu to tanio wyjdzie kolczyk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Tylko w uszy. 'Nabijasz' numer i smarujesz ucho specjalnym tuszem - wtedy nawet u kilkuletniej maciory masz na uszach niebieski numer. Im wcześniej się tatuuje tym mniejszy problem z odczytaniem, bo numer "rośnie" razem z uszami. Dziurawienie bez niczego nie ma większego sensu, bo oprócz stresu dla zwierzęcia nic długotrwałego nie osiągniemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiroslawKr    0

Wszystkie rozwiązania znakowania zarówno do świń, krów, czy innych zwierząt gospodarskich masz na http://panfarmerek.pl/ w tym mają tez igły do kolczykowania i tusz do tatuażu w jednych z lepszych cen. Ja używam tatuażnicy do dziś, a ile już czasu minęło od jej zakup to nawet nie jestem w stanie już powiedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nooo , na pewno prawie półtora roku czekał na twoją odpowiedz :ph34r: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A po zakupie kolczykowanych ... tatuaż - taka sytuacja B)  , a ciekawe jak oznaczyć jak kupi ktoś oznaczone już kolczykiem , a także tatuażem ? Normalnie paranoja :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ffox    0

Czy ja dobrze rozumiem? Kupuję prosięta. Są oznakowane kolczykiem z numerem stada, gdzie się urodziły. I dodatkowo, w ciągu 30 dni od zakupu, mam je oznaczyć tatuażem z moim numerem gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Świetnie to zrozumiałeś B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jakis debil cos wymyślił żeby inny blady połamany ch*j zarobił kupe forsy jak zwykle Polski pic na wode. No to musi dać wkońcu jakąś wojne czy coś. 


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No na pewno będzie z tego "czy coś" :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Witam czy możecie polecić jakis portal czy też strone z której mozna zamówić kolczyki do swiń oraz kolczykownice ? Bo niestety ktos znów chce sie dochapać na polskich rolnikach którzy musza utrzymywać tą bande ...


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

w jakiej cenie kolczyki kupujecie ? przy 700 szt. dostałem cenę 0,70 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

a jak oznakować świnie które rodzą się u mnie w siedzibie stada 001 a potem przemieszczam część zwierząt do 002. Czy w związku z tym że będziemy teraz kolczykować świnie to tatuownice uderzeniowe możemy wkrótce wywalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lagunal6    2

Tylko w uszy. 'Nabijasz' numer i smarujesz ucho specjalnym tuszem - wtedy nawet u kilkuletniej maciory masz na uszach niebieski numer. Im wcześniej się tatuuje tym mniejszy problem z odczytaniem, bo numer "rośnie" razem z uszami. Dziurawienie bez niczego nie ma większego sensu, bo oprócz stresu dla zwierzęcia nic długotrwałego nie osiągniemy

 

aha czyli najpierw nabijam potem to miejce smaruje tuszem.No to bomba bo w sobote ma dojechac 500 warchlaka w wadze 30 kg.to kazdego mam na sznurku wiazac zeby go natrzec tym tuszem,ciekawe ile zdechnie ze strachu.Co za pajac to wymyslił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 A nie łatwiej tatuownicę nasmarować , np przez przyciskanie do gąbki nasiąkniętej tuszem ? :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj