Rolnik_Szuka

Zewnętrzne sterowanie podnośnikiem (Zetor 5211 - 7745)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik_Szuka    70

Najnowszy wynalazek :) Sterowanie podnośnikiem z zewnątrz w 7211 ;)   Działa w pełnym zakresie wysokości. Dźwignia jest krótka ale przełożenie powoduje, że działa lekko. Zaczepianie maszyn naprawdę stało się łatwiejsze... (bez zbędnej gimnastyki, czyli wsiadaniu i wysiadaniu po to aby wyregulować podnośnik) Jeśli ktoś chce to mogę mu zrobić (pasuje do wszystkich z kabiną bk 6011 - 5211,7211,5245,7245,7711,7745), gotowe elementy łatwo zamontować. Bez demontażu żadnych elementów traktora. Jeśli jest ktoś zainteresowany to proszę pisać!.

 

post-153555-0-96553000-1433338538_thumb.jpg post-153555-0-79835300-1433338547_thumb.jpg

post-153555-0-72159500-1433338554_thumb.jpg post-153555-0-59654100-1433338560_thumb.jpg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Fajny pomysł, mógłbyś napisać jaki jest tego koszt i jak to zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik_Szuka    70

O kosztach mówić ciężko... Wszystkie materiały już posiadałem. Co do zrobienia to trochę zamieszania było :P Ściągaliśmy całą podłogę wraz z fotelem żeby pomierzyć dokładnie długości oraz kąty jakie mają być. Trochę gwintowania oraz spawania :P Trzeba było tak zrobić żeby oddziaływać jak najmniejszą siłą na prowadnicę tych wszystkich cięgieł od sterowania podnośnikiem. Próby sterowania pod złym kątem kończą się dużym oporem, który aż przegina całą "rurę" z której wychodzą dźwignie do sterowania podnośnikiem w kabinie.  Teraz przy odpowiednich podgięciach i kątach wszystko funkcjonuje lekko i nie przekrzywia niepotrzebnie dźwigni w kabinie. Zobaczcie filmik :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ls0ylHsC024&feature=youtu.be

Edytowano przez Rolnik_Szuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W nowszych zetorach taka wajcha jest założona oryginalnie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najprościej zrobić to elektrycznie. Nie wystają żadne wajchy, i sterowanie może być po obu stronach ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70
 

najprościej wypadałoby opisać bo Twój post niczego nie wnosi :D

 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

He-he , dobre - skądś znam takie posty :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez kubakar117
      Witam Mam problem w Valtrze n134 active mianowicie chodzi o tylny tuz.Czasami potrafi się przyciąć. Po naciśnięciu przycisku mruga kłódka na prawej konsoli z regulacją .
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez Janek147
      Witajcie. 
      Od niedawna jestem posiadaczem sama explorera 70. I zauważyłem ze podnośnik samoczynnie zaczyna się podnosić. Ramiona razem z dźwignia. 
      W ciągniku wymieniłem wszystkie oleje. 
      Jak uważacie jest to jakaś awaria czy moje złe ustawienie czegoś. Spotkał się z was z takim przypadkiem. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj