Gryzon

Pilnie. Który z tych kombajnów jest lepszy.

Polecane posty

Gryzon    0

Witam pilnie potrzebuję pomocy w wyborze Mam na oku dwa kombajny Mf 520 oraz Dronningborg D1900. Podam linki do ogłoszeń abyście mogli mi pomóc:

Dronningborg D1900 http://olx.pl/oferta/okazja-kombajn-zbozowy-dronningborg-CID757-ID9fQxB.html#075dd924ec 

Massey Ferguson 520 http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-520-CID757-ID8lvWP.html#2a9cdb9220 Proszę o pomoc bo sezon się bedzie zbliżał ceny pójdą w góre i ciężko będzie coś kupić. Jeśli wiecie to podajcie plusy i minusy tych kombajnów. Pozdrawiam. 

Edytowano przez Gryzon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gryzon    0

Aha myslalem ze to link na jaki chcialby zmienić widać że nie jest az tak bardzo zużyty. Wezmę go pod uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Droninborg to tak naprawdę mf tylko ten dronninborg jest  chyba odpowiednikiem serii xp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Sąsiad posiada kombajn dronninborg (nie pamiętam modelu) kupił go w tym roku, przy remonice trochę mu się go odechciało bo miał problem z kupnem nowych części aczkolwiek chwali sobie czystosć młócenia:)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Sąsiad posiada kombajn dronninborg (nie pamiętam modelu) kupił go w tym roku, przy remonice trochę mu się go odechciało bo miał problem z kupnem nowych części aczkolwiek chwali sobie czystosć młócenia:)

 

Dron Młoci czysto  bo ma tkz tryjer dodatkowo wialnie jakby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

to co on mlocil w tym roku?? :D

Dla mnie w tym roku to jeszcze poprzedni sezon gdy wjade kombajnem dopiero zaczyna się kolejny :) ( jeszcze studiuję dlatego tak liczę :))

 

Edytowano przez Piotr0224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam dronningborga i jestem z niego bardzo zadowolony, prosty w obsłudze, czysto młóci między innymi dzięki tryjerowi doczyszczającemu zboże, Super maszyny o czym świadczy fakt, że mf i case wykupiły licencje i robiły swoje odpowiedniki dronningborgów. Na złomy raczej licencji by te firmy nie brały. Obejrzyj jeden kombajn i drugi, zobacz jak chodzą, czy wszystko jest sprawne i czy silnik nie kopci jak z parowozu, czy nie ma przecieków. Z dronningborga jak jest sprawny to powinieneś być zadowolony, co do mf-a to nie mam pojęcia, nigdy nie miałem styczności z tym kombajnem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
detom    18

Dronningborg jest nowocześniejszym kombajnem, o ile tak można powiedzieć o ok.35 letniej maszynie  :D , najlepiej z silnikiem perkinsa, valmet podobno więcej pali i części droższe. Bardzo wygodny w użytkowaniu jest napęd hydrauliczny ale w razie awarii koszty naprawy zabolą, części w większości kompatybilne z MF 29 -31 XP.


Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gryzon    0

Wszystkie odpowiedzi są pomocne ale jak z częściami co najbardziej się psuje w tych kombajnach na co zwrócić uwagę przy oględzinach i jakie częsci najprędzej się zużywają. Bo wiadomo sprzedający powie że jest wszystko wporządku a może się okazać że któraś częsć już ledwo sapie i czeka na to aby się wysypać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gryzon    0

Dzisiaj ogladałem Mf 520 i strasznie mokro było przy tej klapie tA pierwsza pompa jak sie otworzy klape silnika od przodu jezioro jakiegos plynu albo od wspomagania albo od hydrauliki. Miał nabite około 1200 mth. Stał tam również fahr m900 gościu mówił ze sam go rozebrał i złozył od nowa bo malował go niby głupio nie wygląda ale tam jest silnik chłodzony powietrzem czy się to nie bedzie przegrzewać? Dodał tez że tam nie ma co sie psuć bo tylko pare pasków i młocarnia na łańcuchu ceni sobie około 22 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Sinik w Fahr to Deutz - jeden z najlepszych silników. Rano przedmuchać żeberka oraz chłodnicę i do nocy nawet się nie spoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj