Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brona talerzowa Rolex vs Mandam vs Bury

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szymong1234

szymong1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 10:21

Witam.

Zastanawiam się poważnie nad zakupem brony talerzowej do uprawy przedsiewnej. Miała by ona mieć szerokość około 4.5m.

Na razie orientowałem się co do ceny brony talerzowej Mandam i Rolex. Rolex jest sporo tańszy (około 10 tyś) ale praktycznie nic o nim nie wiem. Różnica między mandam i rolex jest taka że mandam ma tylko 4 m albo 5 m szerokości ale jest na zabezpieczeniach sprężynowych a rolex ma 4.5 m ale jest na zabezpieczeniach gumowych. Moje pytanie brzmi czy warto zapłacić więcej za mandam czy też warto zaryzykować rolex lub może polecicie inne talerzówki lub powiecie coś o firmie rolex. Pod uwagę brałem jeszcze talerzówki firmy bury. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brona talerzowa Rolex vs Mandam vs Bury Dzisiaj, 14:42
  •  

#2 Share dil3

dil3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Witam jak wszyscy na tym portalu interesuje się rolnictwem.
    Od 2013 roku jestem młodym rolnikiem.

A w wolnych chwilach interesuje się... łowiectwem i motocyklami.

Napisany 02 czerwiec 2015 - 11:57

Brona talerzowa Rolex vs Mandam vs Bury A może grano-system sam mam 4,5m od 3 lat zrobilem nią ponad 200hektarow i nie widać śladów zużycia. w mojej okolicy robią te wszystkie wynalazki. Grano, Agro-masz,Rolex i jeszcze 10 innych firm:-)

#3 Share KOVU

KOVU

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 15:36

ja mam 3m skotarka pracuje nia 3 sezon zadnego problemu http://olx.pl/oferta...57-ID8xKLj.html w mojej okolicy produkcja zajmuje sie skotarek i rolmako

Edytowany przez KOVU, 02 czerwiec 2015 - 15:37.

#4 Share szymong1234

szymong1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 10:09

Wybór padł Na Mandam tal. 4 metrowa z wałem pakera, wózkiem transportowym, talerzami 560mm i ze zgrzebłem.

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 11:35

Też właśnie  zamawiam bronę 5 metrów. Niestety Mandam  zrobi mi ją na koniec sierpnia i nie zbyt podobają mi się kąty ustawienia talerzy 24x12 , kuzyn ma i więcej niż 11 km nie pojedzie bo zapycha się. A  ciągnik ponad 200 km.

Zamawiam prawdopodobnie Agro-masza, kąt 10x17 z talerzami z tymi większymi wycięciami okrągłymi, bo mają większą wypukłość, nie te w   trójkąt bo są płytkie. Będą za mało odwracać ziemię. Termin 2-3 tygodnie.

Wał  to tandem., rurowy i płaskownikowy.

Będzie wykorzystywana do podorywki i może uprawa.

Edytowany przez tomek73, 21 czerwiec 2015 - 12:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share szymong1234

szymong1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 24 czerwiec 2015 - 09:28

Sporo czasu zastanawiałem się ofertą firmy BURY. Ich talerzówka ma zmienny kont ustawienia talerzy. Pomyśl nad tym. 

Talerzówki tej firmy uchodzą za jedne z najlepszych polskich talerzówek ( chociażby wiele pozytywnych opini na agrofoto ).

Moja ma być u mnie do 15 sierpnia ale jak się nie wyrobią albo będzie potrzebna mi wcześniej to dealer powiedział że podeśle coś na testy do czasu aż nie przywiozą mojej.

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 24 czerwiec 2015 - 21:15

Na jakiej zasadzie działa ten zmienny kont ustawienia talerzy. Nigdy o tym nie słyszałem.

Całe belki  to w prawie każda ma ustawiane. w prwawo-lewo.

#8 Share GospodarzRobson

GospodarzRobson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 październik 2015 - 14:48

Daj spokój z ROLEXEM .... przywieźli mi talerzówkę i pojechali wszystko cacy dopóki nie pojechałem w pole... zrobiłem około 1,5 - 2 ha i coś jest nie tak wysiadam patrze i nie ma 2 talerzy są same ośki !!! Po 10 minutach poszukiwań znalazłem. Na warsztacie okazało się że jeszcze 6 talerzy jest luźnych !!! po 2 ha rozleciała się ;/ do tego zadzwoniłem do fabryki a oni się wypieli bo nie miałem faktury zakupowej... czyli wymiana na własny koszt... dajcie spokój taką sobie oszczędność zrobiłem że już jest sprzedana  miesiąc temu poszła za miód pewnie następny na nią klnie  a ja cieszę się już nową G-System zrobiła już w tym roku 50 ha i praktycznie tyle co farba zeszła z talerzy :) pozdrawiam miłośników tanizny... Czy wam też w fabryce mówią że talerze nie są polskie tylko jakieś francuskie czy włoskie ?? to są polskie zwykłe talerze... a piasty? brak słów... Następna fabryka która sprzedaje nie sprawdzony sprzęt... no z czegoś ta "atrakcyjna" czytaj "haczyk" cena się bierze...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share jaffa

jaffa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 05 październik 2015 - 19:48

po 2 ha rozleciała się ;/

Możesz opisać co konkretnie się stało?

Ja mam Rolexa i jestem bardzo zadowolony. Atrakcyjna cena mnie przyciągła. Przed wypłatą gotówki sprawdziłem ją dokładnie w poszukiwaniu ewentualnych usterek i luzów i nic nie znalazłem. Przed wyjazdem w pole przesmarowałem konkretnie i posprawdzałem czy śruby po dokręcane bo jednak wiadomo że niska cena może pociągać za sobą niską jakość. Teraz zapinam i robię taką robotę, że nawet sąsiedzi myślą o wymianie grubera na agregat talerzowy.