mav

JD 6630 Premium czy Fendt 712

Polecane posty

statek    140

tak, jaro. Sorry.

btw. też mam 7211. Maszyna nie do zajechania, ale spalanie również określilbym jako wysokie wzgledem mocy. NIe mam jak porownac z innymi markami w podobnym segmencie.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywkopl    21
wypadał wg Fendt 309ci i DF Agrofarm 430PL smutno i prawdziwie. JD dobre ciągniki z fabryki gdzie zużycie paliwa nie gra za dużej roli

już byłe jeden taki co tak pisał, nazywał się przemek1234 czy coś.

 

Miałem na testach Agrofarma430PL top mi w redliniarce palił 5 l/h więcej niż Mój Fendt i grubo ponad 5 więcej niż Jd.. smutne ale prawdziwe

Tyle mam do powiedzenia w tym temacie, bo jak zauważyłem jest to kłótnia osób które nie mają JD tych którzy nimi nie jeżdżą z osobami które nimi pracują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

i z osobami które mają te ciągniki które opisują tankują je stać je na 4 identyczne przyczepy mają własny dystrybutor paliw potrafią zaczynać prace na 6ciągników o tej samej godzinie i o tej samej kończyć potrafią podmienić się ciągnikami zbadać dokładnie zużycie paliwa rzetelnie opisać i twardo obstawać przy tym co opisali z takim rozmawiasz "warzywkopl" w DF 430PL na baku paliwa 30h się pracuje i tankuje 130litrów z ładowaczem nie jestem sam co mam ten ciągnik reszta powie to samo a JD z powiększanym bakiem średnio wyszedł 5,5litra i już niżej nie dał rady kupił teraz kolega " Gajor" poczekamy zanim stanie się fanatykiem może z 2 razy poda do wiadomości rzetelnie ile pali ON nie jeździłem radliniarką więc nie wiem co to i jak z tym idzie ale w Pługu 4x50 obrotowym, agregacie uprawowo siwenym 3m, podorywkowej Delcie, talerzówce 560 i przyczepie Strautman JD jest dużo bardziej paliwożerny niż DF a Fendt 309Ci jest jeszcze oszczędniejszy. Niedowiarków w nie za dużej liczbie zapraszam na pokaz polowy połączony z pokazem który ile pali czas pokazu około 12h do 3 osób mogę przenocować i zapewnić wyżywienie obojętne najlepiej akcja kukurydza może być akcja żniwa lub akcja sianokiszonka powiem że najlepiej akcja kuku, Okolice Częstochowy.

Edytowano przez krzysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

tak, jaro. Sorry.

btw. też mam 7211. Maszyna nie do zajechania, ale spalanie również określilbym jako wysokie wzgledem mocy. NIe mam jak porownac z innymi markami w podobnym segmencie.

No cóż-za 7211 i jego spalanie dałbym sobie ręce przy samej du...e :D uciąć.Parę dni temu ładowałem torf na przyczepę-7 czy 8 godzin pracy i ćwiartka zbiornika poszła !-jak dla mnie to nawet nie mało a po prostu rewelacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

a jaki masz zbiornik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywkopl    21
i z osobami które mają te ciągniki które opisują tankują je stać je na 4 identyczne przyczepy mają własny dystrybutor paliw potrafią zaczynać prace na 6ciągników o tej samej godzinie i o tej samej kończyć potrafią podmienić się ciągnikami zbadać dokładnie zużycie paliwa rzetelnie opisać i twardo obstawać przy tym co opisali z takim rozmawiasz "warzywkopl

dla Mnie to ty jesteś tak pewne źródło jak pedofil w przedszkolu :) mam JD i o dziwo pali tyle co buschmasterowi oraz Jarowi. Mam Fendta i pali więcej niż JD. Komu mam wierzyć? krzysiowi który twierdzi, że jd ma spalić więcej i basta czy swoim ciągnikom?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

pigmer a co to ma do tematu?

warzywko nie znasz się ;) ma być tak jak krzysio pisze, a że owi "bystrzy" rolnicy nie potrafili zapytać gdzie taka maszyna pracuje pojechać obejrzeć a teraz mają pretensję ... w sumie tylko do siebie to już nie nasz problem

krzysio skończ pier***lić pracowałem 430PL i 5l w ładowaczy było zawsze więc nie wiem jak ty te 4,3 złapałeś. A z ładowaczem pracuję dużo nawet teraz jak z gospodarki się wyprowadziłem

 

 

Produkcja zwierzęca jest trudniejsza niż warzywa i te moje 7 ciągników ma co robić.

 

tak z ciekawości poczytałem trochę twoich wypocin i muszę stwierdzić jedno albo jesteś jakimś bachorem co kompletnie nie wie o czym pisze (np JD spali więcej, jaki model od jakiego modelu? grunt, że spali) bo troglodyta jest w stanie sklecić bardziej sensowną wypowiedź popartą choćby jakimś mikro argumentem.

W czym jest trudniejsza. Ojciec ma bydło i warzywa i zawsze wolałem nawet gówno wiezić niż pracować we "fruktach" na 1ha lucerny 4 zbiory potrzeba nam (koszenie, zgrabianie, zwożenie i nawożenia oraz ochrona) 7h czyli tyle co na 1 ha marchewki uprawianej czysto mechanicznie to sama uprawa gleby, formowanie redlin i siew oraz zbiór tyle pochłaniają, nie licząc nawożenie i ochrony Śor.

bo wydaje mi się że bardziej opłaca się kupić Fendta za droższą cenę i zużyć mniej paliwa, niż JD tańszego który i tak po paru latach wyjdzie na taki sam koszt a potem jeszcze wyższy ze względu na spalanie.

Tak wydaje ci się ;) wyposaż JD w wyposażenie Fendta i cena będzie równa. A jak sprawdzisz spalanie na kołach to fendt pali więcej

JD 6430P 274g/kWh Fendt 412 291g/kWh Jd ma 11kW więcej na kołach

JD 7530 262 g/kWh Fendt 818 286 g/kWh

Jd 158 kW Fendt 146 kWh

więc gdzie JD pali więcej?

 

Pewnie i tak cały cylk jest zmechanizowany przejazd kombajnem i po sprawie hehe co produjkci mlecznej trawe można zebrac i 4 razy czyli częściej niż twoje warzywo ;)

Kargo 4 razy zbierz lucernę/trawę top z marchwią patrz powyżej, a jak ludzie mają 2 czy 3 rośliny w sezonie na jednym polu?

 

W tej reklamie którą rozsyłali na poczty było właśnie 4,5l/h w pługu.

a to przepraszam poczty nie czytałem

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Pewnie identycznie.


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dla Mnie to ty jesteś tak pewne źródło jak pedofil w przedszkolu :) mam JD i o dziwo pali tyle co buschmasterowi oraz Jarowi. Mam Fendta i pali więcej niż JD. Komu mam wierzyć? krzysiowi który twierdzi, że jd ma spalić więcej i basta czy swoim ciągnikom?

 

Podobnie ja pisze, mam i Fendta i JD i są czasy i miejsca gdzie Fendt spali więcej :)

 

 

-ciekawe jakby sobie Fendt poradził?

 

Jak to jak? Tak samo by przejechał jak ten JD.

 

Tym że JD więcej spala i nie tylko ja to mówię. Nawet przedstawiciel contactusa tak twierdzi.

 

No aż mnie krew zalewa jak czytam pierdymały tego gówniarza.....kto Cie dziecko do przedstawicieli Contractusa dopuścił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmer    3

 

Jak to jak? Tak samo by przejechał jak ten JD.

 

Ciekawe może ktoś to kiedyś sprawdzał? JD mają m. in. testy w błocie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

No aż mnie krew zalewa jak czytam pierdymały tego gówniarza.....kto Cie dziecko do przedstawicieli Contractusa dopuścił?

Tak to się słuchać przedstawicieli... ale dziwne jest, że przedstawiciel JD tak reklamuje to co sprzedaje :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

rower@ na odległość widacz że Mieczyk to krętacz, który próbuje zabłysnać na forum oceniająć marki ciagników po tym, że coś gdzieś od kogoś kiedyś uslyszał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ciekawe może ktoś to kiedyś sprawdzał? JD mają m. in. testy w błocie...

Na strychu mam jeszcze sporo egzemplarzy "Traktora" (pamięta ktoś ?) i tam gdzieś były zdjęcia pokazujące testy Fendta-właśnie w błocie...

Fendt to bardzo dobry ciągnik (o ile nie najlepszy) ale nie oznacza to automatycznie tego że inne są takie be do kwadratu :D w porównaniu z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pigmer a co to ma do tematu?

warzywko nie znasz się ;) ma być tak jak krzysio pisze, a że owi "bystrzy" rolnicy nie potrafili zapytać gdzie taka maszyna pracuje pojechać obejrzeć a teraz mają pretensję ... w sumie tylko do siebie to już nie nasz problem

krzysio skończ pier***lić pracowałem 430PL i 5l w ładowaczy było zawsze więc nie wiem jak ty te 4,3 złapałeś. A z ładowaczem pracuję dużo nawet teraz jak z gospodarki się wyprowadziłem

 

 

 

tak z ciekawości poczytałem trochę twoich wypocin i muszę stwierdzić jedno albo jesteś jakimś bachorem co kompletnie nie wie o czym pisze (np JD spali więcej, jaki model od jakiego modelu? grunt, że spali) bo troglodyta jest w stanie sklecić bardziej sensowną wypowiedź popartą choćby jakimś mikro argumentem.

W czym jest trudniejsza. Ojciec ma bydło i warzywa i zawsze wolałem nawet gówno wiezić niż pracować we "fruktach" na 1ha lucerny 4 zbiory potrzeba nam (koszenie, zgrabianie, zwożenie i nawożenia oraz ochrona) 7h czyli tyle co na 1 ha marchewki uprawianej czysto mechanicznie to sama uprawa gleby, formowanie redlin i siew oraz zbiór tyle pochłaniają, nie licząc nawożenie i ochrony Śor.

 

Tak wydaje ci się ;) wyposaż JD w wyposażenie Fendta i cena będzie równa. A jak sprawdzisz spalanie na kołach to fendt pali więcej

JD 6430P 274g/kWh Fendt 412 291g/kWh Jd ma 11kW więcej na kołach

JD 7530 262 g/kWh Fendt 818 286 g/kWh

Jd 158 kW Fendt 146 kWh

więc gdzie JD pali więcej?

 

 

Kargo 4 razy zbierz lucernę/trawę top z marchwią patrz powyżej, a jak ludzie mają 2 czy 3 rośliny w sezonie na jednym polu?

 

 

a to przepraszam poczty nie czytałem

Nie wiem co to za dane i jak to wyliczyłeś ale tu masz linki i sobie porównaj http://www.dlg-test....nDeere6534P.pdf http://www.dlg-test...._Vario_0807.pdf chyba ze z tym go porównujesz http://www.dlg-test....mer411vario.pdf hehe nie no normalne mistrzostwo świata jesteś wielki ciągnik testowany w 2001 roku porównujesz z testowanym w 2010 no tak czego sie nie zrobi dla lepszego wyniku :) Nikt nie twierdzi ze JD jest zly bo jest bardzo dobry i prawie najlepszy ale zaraz za Fendt-em :P

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No i podałeś linki w których JD ma mniejsze zużycie paliwa w pracach pociągowych :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Po ile teraz liczą euro przy zakupie JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

Wpadłem tu na chwilkę i tak sobie myślę że fajnie by miały te ciągniki o których piszecie zamontowane paliwomierze (tzw zewnętrzną instalacje wyświetlającą spalanie, np. w l/h) i gdyby ktoś nagrał filmik jak pracuje tymi ciągnikami w różnych pracach i z jakimi maszynami i tak pokierował kamerkę na wyświetlacz ile pokazuje w danej pracy - l/h (np. transport, praca z turem, ect. Są takie szwajcarskie maszynki - gdzieś na forum o tym kiedyś było)

Myślę że było by to jakieś odniesienie, bo z całym szacunkiem spalanie tzw. katalogowe a takie namacalne w codziennej pracy chyba bardziej wszystkich interesuje.

Może coś takiego mają lub ktoś to ma ?

Tak po prostu pytam.

Edytowano przez ogrodnikPPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i podałeś linki w których JD ma mniejsze zużycie paliwa w pracach pociągowych :D .

hehe sorry chcialem podac ten tu wypana nawet ciut lepiej http://www.dlg-test....nDeere6430P.pdf w pracach polowych jest lepszy ale Fendt w tym tescie jest bez bosta i JD ma extra 15KM nawet bez bosta JD podaje w teście min. 92KW a max 98KW a fendt podaje 78,4KW i 84,8KW bo uzwaja innych norm. Z tego co wiem to jak dana wartosc podzieli sie przez wieksza liczne to wynik wyjdzie mniejszy?? Zgadłem?? ;)

Panowie co z wami czyzby brakło wam argumentów??? :P

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Nie wiem co to za dane i jak to wyliczyłeś ale tu masz linki i sobie porównaj http://www.dlg-test....nDeere6534P.pdf http://www.dlg-test...._Vario_0807.pdf chyba ze z tym go porównujesz http://www.dlg-test....mer411vario.pdf hehe nie no normalne mistrzostwo świata jesteś wielki ciągnik testowany w 2001 roku porównujesz z testowanym w 2010 no tak czego sie nie zrobi dla lepszego wyniku :) Nikt nie twierdzi ze JD jest zly bo jest bardzo dobry i prawie najlepszy ale zaraz za Fendt-em :P

Ja się w testy DLG nie bawię, bo nie interesuje Mnie spalanie na WOM, bo niby ile ciągnik pracuje na wom? No chyba, że pomiar spalania na kołach mierzysz na WOM :D np z takim pługiem talerzówką, gruberem, głęboszem czy w transporcie? ile na WOM pracujesz? :P

 

http://tractortestla...ts/Fendt818.pdf Fendt 718 Vario a nie favorit który zapewnie przyszedł ci do głowy

http://tractortestla...eere/jd7530.pdf JD

 

No i podałeś linki w których JD ma mniejsze zużycie paliwa w pracach pociągowych :D .

Jaro teraz na WOM się moc na kołach mierzy bo Fendt i Nh tam lepiej wypadają :D

 

 

Panowie co z wami czyzby brakło wam argumentów??? :P

Nie nasza wina, że ty nie wiesz o czym piszesz i wklejasz na pałę testy o zupełnie czym innym

 

http://tractortestla...ere/jd_6430.pdf

 

tutaj masz 6430 porównaj sobie różnice spalania na WOM i na kołach ;)

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Człowieku nie rozśmieszaj mnie a sam się nie kompromituj w tych tesach DLG są tez uwzględnione prace polowe jak orka praca z gruberem itd. przy fendt jest to w prawym górnym rogu w JD na dole. JD aby choć dorównac Fendt-owi podaje wiekszą moc przez co zmniejsza sie spalanie na KWg użyj tych samych norm dal tych dwóch ciagników a zobaczysz co wyjdzie. Hehe musiałesz aż szukac jakis testów z USA zeby Jd wypadł lepiej. Pokasz mi w który miejscu wklejłem jakies testy na ,,pałe" Jak juz cos porownujesz to porównujciagniki mniej wiecej z tego samego roku i podobna moc tak jak tu gdzie moc jest prawie identyczna według jakieś tam normy http://tractortestla...ere/JD_6715.pdf i http://tractortestla...ts/Fendt412.pdf

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

kompromituje się ten kto nie wie o czym pisze, a z tego co zauważyłem to nie masz bladego pojęcia jak te testy są wykonywane :) no ale widzę, że tego nikt ci nie jest w stanie wytłumaczyć, bo masz zakodowane w główce fendt pali mniej niż jd i tyle.

Hehe musiałesz aż szukac jakis testów z USA zeby Jd wypadł lepiej

a tutaj masz dowód na to co napisałem powyżej bo jak zerkniesz na testy które przytoczyłeś to masz lokalizacje DLG :D Germany

JD aby choć dorównac Fendt-owi podaje wiekszą moc

 

większa moc jest na kołach ;) wynika to z mniejszych strat ^^

No chyba że twierdzisz iż ciągniki Fendta mają zawyżoną moc podawaną w silniku :) JD i Fendt mają podane moce w tej samej normie w RP ;EG 97/68 EC

JD 6430P

znamionowa 125KM

Fendt 412

znamionowa 124KM

patrz faktycznie JD jest mocniejszy o całe 1KM :blink: ale to wypacza wyniki

 

Pokasz mi w który miejscu wklejłem jakies testy na ,,pałe"

wszystkie z DLG

zakładam też, że jak porównujemy silniki to oba z tą samą ilością cylindrów, a nie żeby fendt spalił mniej to dajesz mu 4 gary a jd 6 :D

 

ale w tych testach maksymalna moc na kołach i spalanie

JD 77,8 kW i 280g/kWh

Fendt 68,9 kW i 289 g/kWh

gdzie jest fendt oszczędniejszy? :)

warto dodać, że moc wyjściowa JD 80,1 kW strata 2,89% na układzie napędowym a Fendt moc wyjściowa 80kW strata 13,86 % :)

 

Panowie co z wami czyzby brakło wam argumentów??? :P

problem polega na tym, że ich nie widzisz, bo nie chcesz

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szkoda ze nie podajesz spalania Fendt KWh/l 2.88l a JD 3.00l straty mocy przy tym przedziale 4.1 fendt JD 5.3 ale ogólnie ma wieksze ok JD jest mocnieszy na kołach jednak uciag ma niewiele lepszy. Z reszta mino tych strat to vario = wygoda pracy lepiej dobierzesz szybkość i koncowo mniej spali a że 50km/h to juz wogole a nie 30 i waichowanie.Mysle że dobrym porównaniem jest JD 6430P i Fendt 312 obie to 4 i dokładnie ta samą moc 97/68 EG 92 KW tyle ze w testach mierzone jest inaczej. Tu ładnie to widać ten sam rok testów praktycznie ta sama moc ta sama norma http://www.dlg-test....io_415_0908.pdf http://www.dlg-test....e_6830_0108.pdf i dość aktualne modele

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

post powyżej to typowy łabędzi śpiew :) byle jego na wierzchu :)

 

ok JD jest mocnieszy na kołach jednak uciag ma niewiele lepszy.

rzeczywiście niewiele większy :)

maksymalne uciągi

JD 35,59 kN

Fendt 31.59 kN

Fendt ledwie 88,7% uciągu JD :)

Szkoda ze nie podajesz spalania Fendt KWh/l 2.88l a JD 3.00l straty mocy przy tym przedziale 4.1 fendt JD 5.3

skąd to wziąłeś? bo szukam i znaleźć nie mogę, to maksymalna moc przy wybranej prędkości? bo tylko tam odczytałem dla fendta 2,88 prędkość 7,49, przy tych parametrach (92,4 kW) jd ma 2,79 kWh/l i 11,97 km/h :)

a jeśli nie to to któro?

nominalna prędkość obrotowa jd 3,19 kWh/l fendt 3,36

moc nominalna jd 3,3 fendt 3,51

max moc jd 3,5 fendt 3,6

ta znowu DLG

pytam ponownie :

bo niby ile ciągnik pracuje na wom? No chyba, że pomiar spalania na kołach mierzysz na WOM :D np z takim pługiem talerzówką, gruberem, głęboszem czy w transporcie? ile na WOM pracujesz? :P

Ja byłem w DLG bo Samochody Specjalne i PTNSS mam taki wyjazd z uczelni zorganizowały także nie mam bladego pojęcia jak chcesz odwzwierciedlić wyniki DLG w pracach pociągowych :)

PS AP ma 40 km/h a nie 30, Vario przy >40 spalanie idzie kosmicznie w górę

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj