Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere czy Fendt?

828 odpowiedzi na ten temat

#141 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 05 czerwiec 2007 - 16:28

John Deere czy Fendt? Gorszą, bo ma więcej biegów :D

Johnem przy pełnym gazie nawet można jeździć oszczędnie

No a na rynku polskim jakie są ceny?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere czy Fendt? Dzisiaj, 15:48
  •  

#142 Share miodek22

miodek22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 05 czerwiec 2007 - 17:16

John Deere czy Fendt? zdecydowanie fendt

#143 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 05 czerwiec 2007 - 17:56

John Deere czy Fendt? mav - test był przeprowadzany w identycznych warunkach dla wszystkich ciągników więc nie wiem o co Ci chodzi

W pracach polowych najważniejsza jest wydajność. Macie racje, że JD ma wiekszy uciąg od McCormicka(nic dziwnego bo JD ma 8km więcej) i pali mniej l/kWh ale w polu nic z tego nie wynika. Słabszy o 8km McCormick szybciej orze 1ha i potrzebuje na to mniej paliwa niż JD i to są FAKTY

A odnośnie tego, że JD jest podobno tańszy na 1KW to do jego ceny trzeba doliczyć jeszcze przedni TUZ

#144 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 05 czerwiec 2007 - 18:10

John Deere czy Fendt? MF2007

ten sam kierowca orząc tym samym ciągnikiem z tym samym pługiem w ten sam sposób, 2 razy w "tych samych warunkach" spali różne ilości paliwa na hektar. Wniosek bedzie z tego taki ze ten sam ciagnik więcej spali niż ten sam ciagnik. I takie to jest porównywanie.
Czysty bezsens.
W dodatku piszecie o tym teście jak by tam orka była na czas, kto szybciej. Może faktycznie któryś ciagnik jechał szybciej (ciagniki miały różne prędkości). Dlatego takie porównywanie nie ma sesnu. Bo wystarczyło JD załozyc wiekszy pług z którym by sobie radził a MacMcornik juz nie... wtedy by wyszły jeszcze inne wyniki.
dla mnie to wszystko jest nieobiektywne.

ja nie twierdze , ze każdy jelonek jest najlepszy :D bo nie jestem skierowany na markę.

osobiście w ciagnikach poniżej 100KM uważam ze prym wiedzie Fendt,
w kategorii 100-160KM Fendt i JD są porównywalne do tego grona dołączyłbym spokojnie serie TVT/CVX bo wcale nie odstaje.
ale w ciagnikach powyżej 160KM Fendt zostaje w tyle i to nie tylko w porównaniu z JD.

Fendt jest w mojej opinii ciągnikiem do lekkich prac.

#145 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 05 czerwiec 2007 - 18:39

John Deere czy Fendt? miodek22 wypowiadasz się w wielu postach ale niczym nie podpierasz swojej decyzji, tak jak mav już napisał "Fendt bo Fendt" :D

#146 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 05 czerwiec 2007 - 18:59

John Deere czy Fendt?

Fendt jest w mojej opinii ciągnikiem do lekkich prac.

Akurat tu sie nie zgodzę bo jak widać większość gospodarstw i to nie tylko z polski posiada to najciężejszych prac właśnie Fendty. Mi sie właśnie wydaje ze Fendt jest stworzony do ciężkiej pracy gdyż jest ekonomiczny, mało awaryjny. Nawet kilka firm usługowych które znam wykonujące usługi w zakresie rolnictwa pracują właśnie Fendtami. Więc to o czymś świadczy również

Takie jest moje zdanie i moje obserwacje innych gospodarstw,

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#147 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 05 czerwiec 2007 - 19:20

John Deere czy Fendt? Ja już coś słyszałem o jeżdzie na pełnym gazie jd i nie tylko. Wtedy to wszystkie te ciągniki palą jak czołgi. Mój ojciec ma kilku znajomych którzy mają jd i wcale nie mówią że mało pali wręcz przeciwnie. Mój mf ma najlepszą moc w zakresie od 1800-1900 obrotów wtedy jego jazda jest wydajna i ekonomiczna. Jak zauważyłem gdy jeżdżę na wyższych obrotach jego wydajność nie wzrasta znacząco natomiast spalanie jak najbardziej. I jak rozmawialiśmy z urzytkownikami innych marek u nich dzieje się to samo. Ale i tak wyszło że od porównywalnego jd nasz mf mniej pali te ok 2 litry mniej. Dużym plusem jd jest to że ma dużą pojemność i trudniej go zadusić na niskich obrotach. :D

#148 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 05 czerwiec 2007 - 20:05

John Deere czy Fendt? ale i tak w tym teście najbardziej zaskoczyła mnie Valtra....

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#149 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 05 czerwiec 2007 - 20:56

John Deere czy Fendt? 7,1l i niecałe 10t to jest do cięzkiej pracy? bez przesady

który ciagnik do ciężkiej pracy jest ekonomiczny? Chalenger z 16l pojemności i 23t wagi?
Ciągnik do ciężkiej pracy ma iść w każdych warunkach a nie zdychać pod górę bo niemoze ze wzgledu na za mały ekonomiczny silnik.

to ze ktoś świadczy usługi Fendtami o niczym nie świadczy. Znam co świadczą ursusami.. i to ma znaczyć ze ursus jest do najcięzych prac ?
Akurat w Fendt 926 wymieniali skrzynie Vario koło mnie, i jakoś nie widze żeby to był sprzęt bezawaryjny.

no cóż dopóki nie ma trudnych warunków Fendt sobie radzi, ale jak sie zacznie góra to na nic wszystkie jego KM jak brak masy.
Mało tego jak spada z obrotów to praktycznie juz jest po jeździe, bo moc w tak małych silnikach uzyskuje sie nagle w wyższej parti obrotów. A jak spadają obroty to moc leci razem z nimi.

Sam z własnego doświadczenia z Fendt 926 wiem ze ten ciagnik pod żadną górę nie chce iść a Case 270 Magnum o tej samej mocy idzie jak burza.
Masa użyteczna w Fendt wygląda tak, ze po założeniu wszystkiego ciagnik ledwo osiąga 10,5t wagi. W moim terenie to śmiechu warte.
Jak JD czy Case po dociążeniu ponad 13t wazy.

Ciekawy jestem ilu z was ma doświadczenie zdobyte na własnym podwórku z takimi ciągnikami. Bo ja znam to z praktyki u siebie a nie od znajomego ze mi opowiadał itp.
Jazda ciągnikami 140KM to zupełnie inna bajka niż tymi po 200KM, juz nie wspominając o prawie 300KM.

#150 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 05 czerwiec 2007 - 21:14

John Deere czy Fendt? Mav ja wiem ze ty masz wiedzę ale chyba trochę z tym wszystkim przesadzasz tak mi sie wydaje, bo tylko ty jeden strzelasz cały czas wywody o tych górkach i innych twoich testach. a propos usług to są usługi i usługi ja mówiłem o tych konkretnych usługach.

Ten spór nigdy sie nie zakończy i będzie trwał wiecznie kazdy ma swoje "widzi mi sie" i będzie tego bronił. Mi generalnie to zwisa i powiewa czy to Fendt czy JD. ważne aby robota była zrobiona, a na zdanym z tych ciągników sie nie straci ani nie zyska.

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 06:57

John Deere czy Fendt?

Ja już coś słyszałem o jeżdzie na pełnym gazie jd i nie tylko. Wtedy to wszystkie te ciągniki palą jak czołgi.

Przy pełnym gazie w tym teście to 1850-1950 obr.

Ale i tak wyszło że od porównywalnego jd nasz mf mniej pali te ok 2 litry mniej.

Szkoda, że Masseya Fergusona nie było w tym teście byśmy zobaczyli jakby 2 litry mniej spalił :D

#152 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 18:33

John Deere czy Fendt? Nie wiem ile palą mf 6 cylindrowe to nie będę porównywał. W RPT z tego roku jest test ciągników 110 konnych 4 cylindrowych. Wyniki testu są porównywalne ztym że w mf silnik jest nowszy od mojego (niekoniecznie oszczędniejszy). Oprócz tego test a rzeczywistość to dwie różne sprawy. :D

#153 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 19:27

John Deere czy Fendt? No właśnie test a rzeczywistość to duża rozbieżność: wiele zależy od traktorzysty, rodzaju gleby, szerokości maszyn itd.

Moje zdanie jest takie: Przy jakieś robocie A ciągnik X spali mniej od ciągnika Y, a już w pracy B ciągnik Y spali mniej od X. :D

#154 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 19:47

John Deere czy Fendt? Zależy co do czego podczepiamy, jeden ciągnik będzie wydajniejszy w orce, a drugi np w sianiu :D

KS Falubaz

#155 Share piotrkram

piotrkram

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 21:08

John Deere czy Fendt? Ale i tak jak zsumujemy ilość paliwa jaką spalił ciągnik w różnych pracach to na pewno spalanie wyjdzie podobne w każdym. Bo na pewno każdy z nich będzie oszczędniejszy w innej pracy.

#156 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 22:11

John Deere czy Fendt? "Akurat tu sie nie zgodzę bo jak widać większość gospodarstw i to nie tylko z polski posiada to najciężejszych prac właśnie Fendty"-z tą "większością" to musiałbyś to bardzo dobrze umotywować-od ładnych paru lat Fendt w ciut większych ciągnikach stosuje jedynie skrzynie Vario-właśnie ostatnio wyprodukowano 50 tysięczny egzemplarz-w 10 lat 50 tysięcy Vario-podczas gdy JD w samym Mannheim produkuje ponad 40 tys ciągników rocznie-to gdzie one są-w mniejszej liczbie gospodarstw ?Fabryk w USA czy we Włoszech nawet już nie biorę pod uwagę-podejrzewam ,że tych najcięższych ciągników JD produkuje jakieś 5 razy więcej niż Fendt-a mniejszych być może nawet dziesięć razy.
@MF 2007-kpisz waść czy o drogę pytasz ?-albo czytasz tekst rozumiejąc go-albo postępujesz w myśl zasady-jeżeli fakty nie przystają do teorii-tym gorzej dla faktów :D

#157 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 07:42

John Deere czy Fendt?

"Akurat tu sie nie zgodzę bo jak widać większość gospodarstw i to nie tylko z polski posiada to najciężejszych prac właśnie Fendty"-z tą "większością" to musiałbyś to bardzo dobrze umotywować-od ładnych paru lat Fendt w ciut większych ciągnikach stosuje jedynie skrzynie Vario-właśnie ostatnio wyprodukowano 50 tysięczny egzemplarz-w 10 lat 50 tysięcy Vario-podczas gdy JD w samym Mannheim produkuje ponad 40 tys ciągników rocznie-to gdzie one są-w mniejszej liczbie gospodarstw ?Fabryk w USA czy we Włoszech nawet już nie biorę pod uwagę-podejrzewam ,że tych najcięższych ciągników JD produkuje jakieś 5 razy więcej niż Fendt-a mniejszych być może nawet dziesięć razy.
@MF 2007-kpisz waść czy o drogę pytasz ?-albo czytasz tekst rozumiejąc go-albo postępujesz w myśl zasady-jeżeli fakty nie przystają do teorii-tym gorzej dla faktów :D

Jeżeli się nie myle to fendty były przedtem w skrzyni vario jako opcja nawet te największe. To co mi się w nich nie za bardzo podoba to że mają silnik deutza, poprzedni silnik mana był według mnie lepszy i trwalszy. :D

#158 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 07 czerwiec 2007 - 09:34

John Deere czy Fendt? John Deere ma radar poślizgu kół?

ile maksymalnie mozna wycisnąć np. z 6920S na AP (o predkość chodzi)?

w ile sekund AP przyśpiesza do 50km/h?

#159 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 10:26

John Deere czy Fendt? CVX/TVT/CVT z fabryki w austri rocznie schodzi 12tyś sztuk a robią juz na pewno więcej jak 4 sezony to właśnie mijają Fendta.

Wystarczy jechać do stanów i policzyć na ile JD przypada Fendt. Może co 50 by sie znalazł. A tam jest znacznie więcej gospodarstw dużych w których ciagniki są do własnie cięzkiej roboty. Mało tego jak w angli przebywałem, to na 20 ciagników jednego małego Fendta z seri 700 widziałem a 5 JD z seri 8000.

@Pavel
ma radar (oczywiście jest to opcja)
6920s z AP50 powinien jechać max 50km/h. Ale on ma inną skrzynie niż w 7020.
I nie jestem tego na 100% pewien bo wiem ze na AP40 w serii 6020 dało sie jechać 44km/h. Wiec kto wie czy na AP50 nie szedłby 54km/h

ile sec do 50 :D? nie wiem czy ktoś sie bawi w to, prócz tych w TVN Turbo :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share piotrkram

piotrkram

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 10:36

John Deere czy Fendt?

Wystarczy jechać do stanów i policzyć na ile JD przypada Fendt. Może co 50 by sie znalazł. A tam jest znacznie więcej gospodarstw dużych w których ciagniki są do własnie cięzkiej roboty. Mało tego jak w angli przebywałem, to na 20 ciagników jednego małego Fendta z seri 700 widziałem a 5 JD z seri 8000.

Masz racje w stanach to praktycznie same John deere jeżdżą a tam to gospodarstwa maja po setki ha wiec jak by Fendt był na prawdę aż tak dobry to by niejeden sprowadził sobie fendta z europy bo tam raczej ich nie produkują.

Dodaj odpowiedź