Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere czy Fendt?

828 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 10 maj 2007 - 16:21

John Deere czy Fendt? to tak przypuszczalnie jak przy 1800obr bedzie sie miało ustawione 8km/h to jaką predkosc bedzie maił przy 800obr?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere czy Fendt? Dzisiaj, 02:18
  •  

#122 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 10 maj 2007 - 16:44

John Deere czy Fendt? to wszystko zależy, ale myślę ze silnik z TMS by porostu zredukował prędkość do minimalnej jak by miał zbyt ciężko. A jak by to było w biegu i miał lekko, to powinien jechać te 8km/h nawet przy takich obrotach.

prędkość obrotowa silnika akurat nie ma znaczenia w skrzyniach bezstopniowych, bo komp sam sobie dobiera takie ustawia zęby przy jak najmniejszych obrotach jechał jak najszybciej, bądź osiągał prędkość przez nas ustawioną jeśli jest wstanie :blink:

Wiec wszystko zależy od obciążenia. Dlatego można jechać np 50km/h przy 1700obr/min. Wcale nie z górki, a minimalnie pod górkę.

#123 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 10 maj 2007 - 18:03

John Deere czy Fendt? tak, tylko ja zmierzam do przykładowego 412 vario 9tego starszego0 który to w dżoysticku nie ma obsługi ehr, wiec np reka na ehr i pdnosisz sprzet na uwrociu i predkosc musi byc mniejsza przy zawracaniu to tak latać z reko od jednej do drugiej dzwigienki? chyba nieporeczne dlatego zastanawia mie czy zmiejszając obroty da sie predkosc troche zredukowac?

#124 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 10 maj 2007 - 18:34

John Deere czy Fendt? Źle cie zrozumiałem :blink:

Nie no masz wpływ gazem na prędkość bo silnik kreci jeszcze część mechaniczną. Wiec zmieniając obroty zmieniasz prędkość przekładni. Puszczajac gaz obroty maleją i ciągnik zwalnia.

Ja myślałem ze chodzi ci o to, czy ciągnik utrzyma 8km/h nawet jak zmniejszysz obroty silnika.

#125 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 10 maj 2007 - 19:22

John Deere czy Fendt? aha to dzięki - tak tylko pytam z ciekawosci bo widze ze to troche nie poreczne by było :blink: dzieki za Odpowiedz:)

#126 Share Mateo13

Mateo13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 16 maj 2007 - 21:00

John Deere czy Fendt? Ja bym na pewno brał FENDA :blink:

#127 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 16 maj 2007 - 21:01

John Deere czy Fendt?

Ja bym na pewno bym brał FENDA rolleyes.gif

Tak, no to w czym jest lepszy od JD?

#128 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 03 czerwiec 2007 - 20:04

John Deere czy Fendt? dawno nie pisalem
Chciałbym to zobaczyć jak ten JD sobie tak ciągnie tego Fendta

Z drugiej strony to ten JD ma o 25km więcej od Fendta więc takie porównanie nie jest sprawiedliwe

Może poprzeciągamy JD 5820 z Fendtem 409? Ten Fendt ma o 2km mniej ale z łatwością przeciągnie tego JD :D

Mimo tłumaczeń mav'a ja itak jestem przekonany, że przekładnia Vario jest lepsza od AP

Uważam JD za porządne ciągniki ale jednk Fendty są według mnie lepsze. Każdy ma prawo do własnego zdania

#129 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 czerwiec 2007 - 20:24

John Deere czy Fendt? To dołóż temu 5820 1,5 tony wagi i założ mu oponki tego rozmiaru jak w 409 a wtedy zobaczymy ,który ma tak naprawdę większe straty w przekładni-porównujmy porównywalne z porównywalnym !Nie wiem ale zachodni koledzy po fachu w przeważającej większości wypadków piszą iż w polu PORÓWNYWALNY Fendt nie ma szans z porównywalnym JD-ale pewnie się nie znają...:D

#130 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 czerwiec 2007 - 23:25

John Deere czy Fendt? tez sie juz troche uczepiles tych kolegow z niemiec (czytalem juz to z 20 razy), to zaden argument, niemcy tez maja swoje upodobania i nie akceptuja racjonalnych argumentow, spor mozna rozstrzygnac w jeden sposob - jechac na pole zaczepic te same maszyny i zobaczyc jak sie spisuja ciagniki
a jestem pewien ze jakbym jednemu znajomemu nawet udowodnil (przypuszcalnie) ze fendt tej samej klasy idzie lepiej to by kupil jd, a znowu drugiemu ze jd to on i tak by wzial fendta i juz, nawet kolor potrafi zdzialac duzo i nie dopuszcza argumentow do rozumu :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 czerwiec 2007 - 07:00

John Deere czy Fendt? @brzozak-wiem,że się uczepiłem-nawet w paru postach o tym ,że się powtarzam wspomniałem-ale i tu ciekawostka-oni w przeważającej większości wypadków faworyzują właśnie Fendta-podkreślając ,że jest "ich" a nie jak JD należy do "ciemnej strony mocy"-znaczy do potężnego zagranicznego koncernu -wspominając o kupnie ciągnika podkreślają ,że kupili Fendta po to aby np.zachować miejsca pracy,żeby za granicę nie wyprowadzać kapitału itd-co niektórzy ripostując twierdzą (nie bez racji) iż Fendt też tak właściwie jest amerykański-należy do AGCO.Reasumując-z owych wypowiedzi (statystycznie rzecz ujmując )wynika ,iż jeszcze więcej osób kupiłoby JD niż Fendta (choćby i z powodu ceny)-bo za mniejsze pieniądze oferuje to samo-a za większe-nawet trochę więcej :D.PS.Parę razy też pisałem-że i Fendt jest ok i JD i Case itd-wszystko sprowadza się jak piszesz do upodobania do kolorków :D.Broniąc JD chcę jedynie -myślę,że tak samo zresztą jak np kolega mav-zwrócić uwagę na to żeby bezkrytycznie do owego Fendta nie podchodzić-to wszystko-po prostu słysząc ochy i achy :D-chciałbym aby ktoś owe achy solidnymi dowodami poparł.

#132 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 04 czerwiec 2007 - 07:22

John Deere czy Fendt? O co wy się sprzeczacie wszystkie te ciągniki są klepane prawie na jedno kopyto co jest zreszto zasługo globalizacji. Dużo części zachodnich marek jest klepanych nawet w tej samej fabryce a póżniej się pisze że są składane tu i tu. Żeby kupić dobry ciągnik musi on być dobrze złożony. Materiały zazwyczaj są odpowiedniej odpowiedniej jakości więc kłutnia że ten ciągnik ma konstrukcję ramową a ten nie ma jest według mnie bez sensu. Jeśli dojdzie do jakiejś awarii to najczęściej zawinia człowiek(czy w fabryce czy na polu.PZDR :D

#133 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 04 czerwiec 2007 - 09:37

John Deere czy Fendt? MF2007
gdzie te 25 KM wiecej masz w JD 8520 niż w Fendt 930?

http://www.dlg-test....rioTMS_2004.pdf ----> Fendt
http://www.dlg-test...._PowerShift.pdf ----> JD

Dane producenta:
JD 217KW -> 295KM przy 2200 obr/min
Fendt 221KW -> 300KM przy 2250 obr/min

Wynik pomiarów DLG max moc:
JD 231KW ->314KM przy 1900 obr/min, max moment obrotowy 1337 Nm przy 1200obr/min
Fendt 226KW -> 307KM przy 1900 obr/min, max moment obrotowy 1200 Nm przy 1400 obr/min

Myślisz ze Fendtowi przy tym pojedynku brakowało mocy? he To byłoby juz śmieszne jak by mu przy prędkości 5km/h brakło mocy. Wogole nie realne, jezeli choć trochę jeździłeś ciągnikiem to powinieneś o tym wiedzieć. Nawet przy różnicy 100KM pomiędzy nimi, mocy moze braknąć prz prędkości 15km/h a nie 5km/h.
Wiec pojedynek był jak najbardziej sprawiedliwy.

Tu chodzi o uciąg na który składa sie:
- nacisk (oba po 12t z tym ze Fendt dopiero jak założył obciążnik na przód osiągał tą masę, że juz nie wspomnę ze zawieszenie obciążnika na przedni TUZ powoduje inny rozkład masy ze względu na wysunięcie go dalej do przodu) ,
- siła uciągu (tu była różnica) ,
- przyczepność (gumy takie same , myśle że asfalt pod JD i Fendtem tez niczym sie nie różnił)

Fendt wcale nie zgasł ani nawet nie spadł z obrotów. po prostu grzebał kołami a JD ciągnął go w drugą stronę.

Dla mnie wstawienie silnika o pojemności 6,8 l do ciągnika który ma miec moc 300KM jest nieporozumieniem.
Każdy kto ma choć trochę pojęcia na ten temat, to o tym wie.
I to nie wynika z upodobań tylko z czystych praw fizyki.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

juz nie mam zamiaru pisać o skrzyni, bo fakty są jedne, a upodobania drugie.

brzozak napisał dużo prawdy o ślepej wierze w markę.
Każdy ma swój gust i pojmowanie rzeczywistości. I chwała za to.
Bo trochę nieciekawie byłoby jak by wszyscy mieli to samo. :D

Gdybym ja taką ślepą wiarę posiadał, to pewnie bym jeździł kombajnem JD albo Claasa, bo tak sie "utarło" ze te są naj naj.
A jeżdżę NH i to nie ze względu na cenę, bo była taka sama jak wyżej wymienionych marek. Tylko ze względu na parametry i rozwiązania konstrukcyjne które dla mnie są głównym kryterium wyboru.

#134 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 czerwiec 2007 - 18:15

John Deere czy Fendt? w sumie to fajna dyskusja nam powstała, ale z jednym sie nie zgodzę, od korbanków potrafię lepszą cenę za fendta wynegocjować niż od dilera JD z wyposażeniem takim jak ma fendt :D być może wynika to z faktu, że na żuławach na jednego JD przypada 10 fendtów i jakoś tak się porobiło
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#135 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 04 czerwiec 2007 - 22:51

John Deere czy Fendt? Nie rozumiem tego waszego odwoływania sie do zachodnich kolegów. Oni nie są zbyt obiektywni

Pewnie dlatego JD przeciągał Fendta bo miał większą mase(Fendt waży 3t mniej).

Jaro - właśnie o to mi chodziło żeby porównywać podobne ciągniki, a nie cięższe z lżejszymi itp.

W ostatnim Top agrar polska jest artykuł ,,Ile paliwa zużywa ciągnik podczas orki,, i tam McCormick o mocy 96KW ma większą wydajność orki i zużywa mniej litrów paliwa na hektar niż JD o mocy 104KW z ,,boskiej,, seri 6020 :D (konkretnie chodzi o model 6820). Jak to skomentujecie?
Przecież JD nie ma w pracach polowych sobie równych :)

Silniki MAN'a rzeczywiście nie były tak silne jak JD ale nowe silniki Deutz'a są o wiele lepsze

Ciekawe dlaczego we wszystkich testach które widziałem Fendt wypada lepiej niż JD :D

Ciężko jest mi w pojedynke odpierać wasze wszystkie ataki na Fendta

#136 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 04 czerwiec 2007 - 23:35

John Deere czy Fendt? MF2007

Masa taka sama jak juz pisałem 12t. Wiec gdzie masz różnice mas?

dla mnie porównywanie pracy w polu jest tak nieobiektywne ze bardziej sie nie da. Chcący cokolwiek porównywać muszą być identyczne warunki. Co moze być spełnione jedynie w warunkach sztucznych. Czyli przez pomiary urządzeniami. Przedstaw wyniki tego JD i MacCormika na testach obiektywnych to zaraz wyjdzie jaki jest.

Jestem wstanie tak przetestować ciagniki na polu ze wyjdzie tak ze ciagnik 110 KM bedzie lepiej szedł jak 180KM. Bo tak dobiorę mu warunki.

W których to wszystkich artykułach Fendt wychodzi lepiej? jakieś konkrety

Ale przejdźmy do ciekawszej części :D

w czym to silnik o poj 7,1l deutz jest lepszy od silnika o poj. 9l JD? :D
Dlaczego w Chellenger nie montują tak rewelacyjnej jednostki jak 7,1l?, przecież da sie rady wydusić 600KM z tego silnika.. :)

#137 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 05 czerwiec 2007 - 12:35

John Deere czy Fendt?

W ostatnim Top agrar polska jest artykuł ,,Ile paliwa zużywa ciągnik podczas orki,, i tam McCormick o mocy 96KW ma większą wydajność orki i zużywa mniej litrów paliwa na hektar niż JD o mocy 104KW z ,,boskiej,, seri 6020 :D (konkretnie chodzi o model 6820). Jak to skomentujecie?
Przecież JD nie ma w pracach polowych sobie równych :D

Tak skomentujemy że nie patrz na wykres ze strony 119 tylko na tabele z 120:

Jelonek ma silnik o 8 kW mocniejszy od McCormicka

Moc uciągu Jelonka do McCormicka w kW to: 60,3 do 54,2 Jelonek lepszy
Wydajność identyczna w ha przy pełnym gazie/ekonomicznym: 1,7/1,6 do 1,7/1.6

Tak jak napisano w artykule: jednostkowe zużycie paliwa jest jedyną uczciwą metodą pomiaru przy porównaniu ciągników w zakresie zużycia paliwa
Jednostkowe zużycie paliwa przy pełnym gazie w l/kWh: Jelonek 0,380 do McCormicka 0,419
Jednostkowe zużycie paliwa przy ekonomicznej jeździe w l/kWh: Jelonek 0,376 do McCormicka 0,380

Starcie wygrał Jelonek z New Hollandem :) valtra nie jest jednak tak oszczędna jak reklamują

JD nie był jeszcze dotarty. Po dotarciu i zmianie na normalny olej spalił by na bank mniej

#138 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 05 czerwiec 2007 - 16:15

John Deere czy Fendt? Liczy się to ile każdy z nich spalił na hektar w tych samych warunkach a pod tym względem jednak MC jest oszczędniejszy :D

#139 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 05 czerwiec 2007 - 16:20

John Deere czy Fendt? Przy pełnym gazie to Jelonek jest oszczędniejszy zarówno netto jak i brutto :D

Najważniejsze -patrz na jednostkowe spalanie, bo Jelonek jest prawie 10 koni mocniejszy!!!!!!!!

Na kW mocy Jelonek jest dużo tańszy :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów