mav

JD 6630 Premium czy Fendt 712

Polecane posty

MF2007    1

dawno nie pisalem

Chciałbym to zobaczyć jak ten JD sobie tak ciągnie tego Fendta

 

Z drugiej strony to ten JD ma o 25km więcej od Fendta więc takie porównanie nie jest sprawiedliwe

 

Może poprzeciągamy JD 5820 z Fendtem 409? Ten Fendt ma o 2km mniej ale z łatwością przeciągnie tego JD :D

 

Mimo tłumaczeń mav'a ja itak jestem przekonany, że przekładnia Vario jest lepsza od AP

 

Uważam JD za porządne ciągniki ale jednk Fendty są według mnie lepsze. Każdy ma prawo do własnego zdania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To dołóż temu 5820 1,5 tony wagi i założ mu oponki tego rozmiaru jak w 409 a wtedy zobaczymy ,który ma tak naprawdę większe straty w przekładni-porównujmy porównywalne z porównywalnym !Nie wiem ale zachodni koledzy po fachu w przeważającej większości wypadków piszą iż w polu PORÓWNYWALNY Fendt nie ma szans z porównywalnym JD-ale pewnie się nie znają...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tez sie juz troche uczepiles tych kolegow z niemiec (czytalem juz to z 20 razy), to zaden argument, niemcy tez maja swoje upodobania i nie akceptuja racjonalnych argumentow, spor mozna rozstrzygnac w jeden sposob - jechac na pole zaczepic te same maszyny i zobaczyc jak sie spisuja ciagniki

a jestem pewien ze jakbym jednemu znajomemu nawet udowodnil (przypuszcalnie) ze fendt tej samej klasy idzie lepiej to by kupil jd, a znowu drugiemu ze jd to on i tak by wzial fendta i juz, nawet kolor potrafi zdzialac duzo i nie dopuszcza argumentow do rozumu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@brzozak-wiem,że się uczepiłem-nawet w paru postach o tym ,że się powtarzam wspomniałem-ale i tu ciekawostka-oni w przeważającej większości wypadków faworyzują właśnie Fendta-podkreślając ,że jest "ich" a nie jak JD należy do "ciemnej strony mocy"-znaczy do potężnego zagranicznego koncernu -wspominając o kupnie ciągnika podkreślają ,że kupili Fendta po to aby np.zachować miejsca pracy,żeby za granicę nie wyprowadzać kapitału itd-co niektórzy ripostując twierdzą (nie bez racji) iż Fendt też tak właściwie jest amerykański-należy do AGCO.Reasumując-z owych wypowiedzi (statystycznie rzecz ujmując )wynika ,iż jeszcze więcej osób kupiłoby JD niż Fendta (choćby i z powodu ceny)-bo za mniejsze pieniądze oferuje to samo-a za większe-nawet trochę więcej :D.PS.Parę razy też pisałem-że i Fendt jest ok i JD i Case itd-wszystko sprowadza się jak piszesz do upodobania do kolorków :D.Broniąc JD chcę jedynie -myślę,że tak samo zresztą jak np kolega mav-zwrócić uwagę na to żeby bezkrytycznie do owego Fendta nie podchodzić-to wszystko-po prostu słysząc ochy i achy :D-chciałbym aby ktoś owe achy solidnymi dowodami poparł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

O co wy się sprzeczacie wszystkie te ciągniki są klepane prawie na jedno kopyto co jest zreszto zasługo globalizacji. Dużo części zachodnich marek jest klepanych nawet w tej samej fabryce a póżniej się pisze że są składane tu i tu. Żeby kupić dobry ciągnik musi on być dobrze złożony. Materiały zazwyczaj są odpowiedniej odpowiedniej jakości więc kłutnia że ten ciągnik ma konstrukcję ramową a ten nie ma jest według mnie bez sensu. Jeśli dojdzie do jakiejś awarii to najczęściej zawinia człowiek(czy w fabryce czy na polu.PZDR :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

MF2007

gdzie te 25 KM wiecej masz w JD 8520 niż w Fendt 930?

 

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/Fe...rioTMS_2004.pdf ----> Fendt

http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/Jo..._PowerShift.pdf ----> JD

 

Dane producenta:

JD 217KW -> 295KM przy 2200 obr/min

Fendt 221KW -> 300KM przy 2250 obr/min

 

Wynik pomiarów DLG max moc:

JD 231KW ->314KM przy 1900 obr/min, max moment obrotowy 1337 Nm przy 1200obr/min

Fendt 226KW -> 307KM przy 1900 obr/min, max moment obrotowy 1200 Nm przy 1400 obr/min

 

 

Myślisz ze Fendtowi przy tym pojedynku brakowało mocy? he To byłoby juz śmieszne jak by mu przy prędkości 5km/h brakło mocy. Wogole nie realne, jezeli choć trochę jeździłeś ciągnikiem to powinieneś o tym wiedzieć. Nawet przy różnicy 100KM pomiędzy nimi, mocy moze braknąć prz prędkości 15km/h a nie 5km/h.

Wiec pojedynek był jak najbardziej sprawiedliwy.

 

Tu chodzi o uciąg na który składa sie:

- nacisk (oba po 12t z tym ze Fendt dopiero jak założył obciążnik na przód osiągał tą masę, że juz nie wspomnę ze zawieszenie obciążnika na przedni TUZ powoduje inny rozkład masy ze względu na wysunięcie go dalej do przodu) ,

- siła uciągu (tu była różnica) ,

- przyczepność (gumy takie same , myśle że asfalt pod JD i Fendtem tez niczym sie nie różnił)

 

Fendt wcale nie zgasł ani nawet nie spadł z obrotów. po prostu grzebał kołami a JD ciągnął go w drugą stronę.

 

Dla mnie wstawienie silnika o pojemności 6,8 l do ciągnika który ma miec moc 300KM jest nieporozumieniem.

Każdy kto ma choć trochę pojęcia na ten temat, to o tym wie.

I to nie wynika z upodobań tylko z czystych praw fizyki.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

juz nie mam zamiaru pisać o skrzyni, bo fakty są jedne, a upodobania drugie.

 

brzozak napisał dużo prawdy o ślepej wierze w markę.

Każdy ma swój gust i pojmowanie rzeczywistości. I chwała za to.

Bo trochę nieciekawie byłoby jak by wszyscy mieli to samo. :D

 

Gdybym ja taką ślepą wiarę posiadał, to pewnie bym jeździł kombajnem JD albo Claasa, bo tak sie "utarło" ze te są naj naj.

A jeżdżę NH i to nie ze względu na cenę, bo była taka sama jak wyżej wymienionych marek. Tylko ze względu na parametry i rozwiązania konstrukcyjne które dla mnie są głównym kryterium wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w sumie to fajna dyskusja nam powstała, ale z jednym sie nie zgodzę, od korbanków potrafię lepszą cenę za fendta wynegocjować niż od dilera JD z wyposażeniem takim jak ma fendt :D być może wynika to z faktu, że na żuławach na jednego JD przypada 10 fendtów i jakoś tak się porobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Nie rozumiem tego waszego odwoływania sie do zachodnich kolegów. Oni nie są zbyt obiektywni

 

Pewnie dlatego JD przeciągał Fendta bo miał większą mase(Fendt waży 3t mniej).

 

Jaro - właśnie o to mi chodziło żeby porównywać podobne ciągniki, a nie cięższe z lżejszymi itp.

 

W ostatnim Top agrar polska jest artykuł ,,Ile paliwa zużywa ciągnik podczas orki,, i tam McCormick o mocy 96KW ma większą wydajność orki i zużywa mniej litrów paliwa na hektar niż JD o mocy 104KW z ,,boskiej,, seri 6020 :D (konkretnie chodzi o model 6820). Jak to skomentujecie?

Przecież JD nie ma w pracach polowych sobie równych :)

 

Silniki MAN'a rzeczywiście nie były tak silne jak JD ale nowe silniki Deutz'a są o wiele lepsze

 

Ciekawe dlaczego we wszystkich testach które widziałem Fendt wypada lepiej niż JD :D

 

Ciężko jest mi w pojedynke odpierać wasze wszystkie ataki na Fendta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

MF2007

 

Masa taka sama jak juz pisałem 12t. Wiec gdzie masz różnice mas?

 

dla mnie porównywanie pracy w polu jest tak nieobiektywne ze bardziej sie nie da. Chcący cokolwiek porównywać muszą być identyczne warunki. Co moze być spełnione jedynie w warunkach sztucznych. Czyli przez pomiary urządzeniami. Przedstaw wyniki tego JD i MacCormika na testach obiektywnych to zaraz wyjdzie jaki jest.

 

Jestem wstanie tak przetestować ciagniki na polu ze wyjdzie tak ze ciagnik 110 KM bedzie lepiej szedł jak 180KM. Bo tak dobiorę mu warunki.

 

 

W których to wszystkich artykułach Fendt wychodzi lepiej? jakieś konkrety

 

 

 

Ale przejdźmy do ciekawszej części :D

 

w czym to silnik o poj 7,1l deutz jest lepszy od silnika o poj. 9l JD? :D

Dlaczego w Chellenger nie montują tak rewelacyjnej jednostki jak 7,1l?, przecież da sie rady wydusić 600KM z tego silnika.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
W ostatnim Top agrar polska jest artykuł ,,Ile paliwa zużywa ciągnik podczas orki,, i tam McCormick o mocy 96KW ma większą wydajność orki i zużywa mniej litrów paliwa na hektar niż JD o mocy 104KW z ,,boskiej,, seri 6020 :D (konkretnie chodzi o model 6820). Jak to skomentujecie?

Przecież JD nie ma w pracach polowych sobie równych :D

 

Tak skomentujemy że nie patrz na wykres ze strony 119 tylko na tabele z 120:

 

Jelonek ma silnik o 8 kW mocniejszy od McCormicka

 

Moc uciągu Jelonka do McCormicka w kW to: 60,3 do 54,2 Jelonek lepszy

Wydajność identyczna w ha przy pełnym gazie/ekonomicznym: 1,7/1,6 do 1,7/1.6

 

Tak jak napisano w artykule: jednostkowe zużycie paliwa jest jedyną uczciwą metodą pomiaru przy porównaniu ciągników w zakresie zużycia paliwa

Jednostkowe zużycie paliwa przy pełnym gazie w l/kWh: Jelonek 0,380 do McCormicka 0,419

Jednostkowe zużycie paliwa przy ekonomicznej jeździe w l/kWh: Jelonek 0,376 do McCormicka 0,380

 

Starcie wygrał Jelonek z New Hollandem :) valtra nie jest jednak tak oszczędna jak reklamują

 

JD nie był jeszcze dotarty. Po dotarciu i zmianie na normalny olej spalił by na bank mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Liczy się to ile każdy z nich spalił na hektar w tych samych warunkach a pod tym względem jednak MC jest oszczędniejszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Przy pełnym gazie to Jelonek jest oszczędniejszy zarówno netto jak i brutto :D

 

Najważniejsze -patrz na jednostkowe spalanie, bo Jelonek jest prawie 10 koni mocniejszy!!!!!!!!

 

Na kW mocy Jelonek jest dużo tańszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10
Przy pełnym gazie to Jelonek jest oszczędniejszy zarówno netto jak i brutto :D

 

Na kW mocy Jelonek jest dużo tańszy :D

1 Cena na rynku niemieckim

2 Kto jeździ na pełnym gazie szkoda paliwa i silnika

3 Johny ma według mnie gorszą skrzynie

4 pzdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Gorszą, bo ma więcej biegów :D

 

Johnem przy pełnym gazie nawet można jeździć oszczędnie

 

No a na rynku polskim jakie są ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

mav - test był przeprowadzany w identycznych warunkach dla wszystkich ciągników więc nie wiem o co Ci chodzi

 

W pracach polowych najważniejsza jest wydajność. Macie racje, że JD ma wiekszy uciąg od McCormicka(nic dziwnego bo JD ma 8km więcej) i pali mniej l/kWh ale w polu nic z tego nie wynika. Słabszy o 8km McCormick szybciej orze 1ha i potrzebuje na to mniej paliwa niż JD i to są FAKTY

 

A odnośnie tego, że JD jest podobno tańszy na 1KW to do jego ceny trzeba doliczyć jeszcze przedni TUZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

MF2007

 

ten sam kierowca orząc tym samym ciągnikiem z tym samym pługiem w ten sam sposób, 2 razy w "tych samych warunkach" spali różne ilości paliwa na hektar. Wniosek bedzie z tego taki ze ten sam ciagnik więcej spali niż ten sam ciagnik. I takie to jest porównywanie.

Czysty bezsens.

W dodatku piszecie o tym teście jak by tam orka była na czas, kto szybciej. Może faktycznie któryś ciagnik jechał szybciej (ciagniki miały różne prędkości). Dlatego takie porównywanie nie ma sesnu. Bo wystarczyło JD załozyc wiekszy pług z którym by sobie radził a MacMcornik juz nie... wtedy by wyszły jeszcze inne wyniki.

dla mnie to wszystko jest nieobiektywne.

 

ja nie twierdze , ze każdy jelonek jest najlepszy :D bo nie jestem skierowany na markę.

 

osobiście w ciagnikach poniżej 100KM uważam ze prym wiedzie Fendt,

w kategorii 100-160KM Fendt i JD są porównywalne do tego grona dołączyłbym spokojnie serie TVT/CVX bo wcale nie odstaje.

ale w ciagnikach powyżej 160KM Fendt zostaje w tyle i to nie tylko w porównaniu z JD.

 

Fendt jest w mojej opinii ciągnikiem do lekkich prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

miodek22 wypowiadasz się w wielu postach ale niczym nie podpierasz swojej decyzji, tak jak mav już napisał "Fendt bo Fendt" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Ja już coś słyszałem o jeżdzie na pełnym gazie jd i nie tylko. Wtedy to wszystkie te ciągniki palą jak czołgi. Mój ojciec ma kilku znajomych którzy mają jd i wcale nie mówią że mało pali wręcz przeciwnie. Mój mf ma najlepszą moc w zakresie od 1800-1900 obrotów wtedy jego jazda jest wydajna i ekonomiczna. Jak zauważyłem gdy jeżdżę na wyższych obrotach jego wydajność nie wzrasta znacząco natomiast spalanie jak najbardziej. I jak rozmawialiśmy z urzytkownikami innych marek u nich dzieje się to samo. Ale i tak wyszło że od porównywalnego jd nasz mf mniej pali te ok 2 litry mniej. Dużym plusem jd jest to że ma dużą pojemność i trudniej go zadusić na niskich obrotach. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ale i tak w tym teście najbardziej zaskoczyła mnie Valtra....


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

7,1l i niecałe 10t to jest do cięzkiej pracy? bez przesady

 

który ciagnik do ciężkiej pracy jest ekonomiczny? Chalenger z 16l pojemności i 23t wagi?

Ciągnik do ciężkiej pracy ma iść w każdych warunkach a nie zdychać pod górę bo niemoze ze wzgledu na za mały ekonomiczny silnik.

 

to ze ktoś świadczy usługi Fendtami o niczym nie świadczy. Znam co świadczą ursusami.. i to ma znaczyć ze ursus jest do najcięzych prac ?

Akurat w Fendt 926 wymieniali skrzynie Vario koło mnie, i jakoś nie widze żeby to był sprzęt bezawaryjny.

 

no cóż dopóki nie ma trudnych warunków Fendt sobie radzi, ale jak sie zacznie góra to na nic wszystkie jego KM jak brak masy.

Mało tego jak spada z obrotów to praktycznie juz jest po jeździe, bo moc w tak małych silnikach uzyskuje sie nagle w wyższej parti obrotów. A jak spadają obroty to moc leci razem z nimi.

 

Sam z własnego doświadczenia z Fendt 926 wiem ze ten ciagnik pod żadną górę nie chce iść a Case 270 Magnum o tej samej mocy idzie jak burza.

Masa użyteczna w Fendt wygląda tak, ze po założeniu wszystkiego ciagnik ledwo osiąga 10,5t wagi. W moim terenie to śmiechu warte.

Jak JD czy Case po dociążeniu ponad 13t wazy.

 

Ciekawy jestem ilu z was ma doświadczenie zdobyte na własnym podwórku z takimi ciągnikami. Bo ja znam to z praktyki u siebie a nie od znajomego ze mi opowiadał itp.

Jazda ciągnikami 140KM to zupełnie inna bajka niż tymi po 200KM, juz nie wspominając o prawie 300KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Ja już coś słyszałem o jeżdzie na pełnym gazie jd i nie tylko. Wtedy to wszystkie te ciągniki palą jak czołgi.

 

Przy pełnym gazie w tym teście to 1850-1950 obr.

 

Ale i tak wyszło że od porównywalnego jd nasz mf mniej pali te ok 2 litry mniej.

 

Szkoda, że Masseya Fergusona nie było w tym teście byśmy zobaczyli jakby 2 litry mniej spalił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Nie wiem ile palą mf 6 cylindrowe to nie będę porównywał. W RPT z tego roku jest test ciągników 110 konnych 4 cylindrowych. Wyniki testu są porównywalne ztym że w mf silnik jest nowszy od mojego (niekoniecznie oszczędniejszy). Oprócz tego test a rzeczywistość to dwie różne sprawy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj