Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere czy Fendt?

828 odpowiedzi na ten temat

#801 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 czerwiec 2013 - 15:50

John Deere czy Fendt? To wychodzi że wszystkie tak mają :D przykręcili Ci dawkę i dlatego taki oszczędny :D.

Czyżbyś celowo zapomniał o tej błahostce pisząc o bezawaryjności ?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere czy Fendt? Dzisiaj, 21:47
  •  

#802 Share MaTeUsZ92

MaTeUsZ92

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,ciągniki,maszyny rolnicze no i oczywiście piękne dziewczyny

Napisany 28 czerwiec 2013 - 16:08

John Deere czy Fendt?

512 kosztuje ok 520tys netto a 6125R jak bedziemy bardzo chcieli to wiem że i 600 weźmie jak bedziemy chcieli mu koniecznie dac ale normalnie to troche wiecej jak połowe z AP TLS HMS itd

z czego tyś te ceny wzioł !!!!!!!!!!??????? katalogowo to się zgodze ale w takim razie z tej ceny idzie ileśdziesiąt % w dół . Mi diler powiedział za 145 CVX prawie Full wypas 360 netto i to jest realna cena bo katalogowo było tyle co za twojego fendta a JD 6140R w podobnym składzie był tańszy o jakieś 10 tysiaków tj. 350 netto i gdzie jest wielki KOMFORT Jelenia.Siedząc w Pumie jest wszystko tam gdzie powinno być podłokietnik elektro zawory Multi controller czyli coś czego niema jeleń i pewnie nie bedzie miał ale za to jest rama(bo inne bez RAMY się łamią i gną !!!) i amortyzacja osi ponoć the best of the world a vario w JD moim zdaniem i zdaniem moich znajomych co mieli styczność jest nie warte tej kasy co więcej uawżam ze NH ma ją
o wiele lepiej i wygodniej skonstruowaną i nie trzeba być prof.mg.inz czy doktorem by to widzieć ..... a to i to i to będzie awaryjne BEZ wyjątku (ja mam fendta 10 tys godz bez awari, no a ja mam Jelenia 8tyś godz bez awari takie coś się słyszało not comennnnt :lol: :rolleyes: B) :blink: Johny fajnie wygląda ale na tym się kończy bo z tym filtrem to sami właściciele mówią że mocy nie widać a palić palą ,a AB jest widocznie oszczędniejszy i to jest fakt a składowanie to nie jest wielki problem . A teraz John ma coś robić z Ab tak coś gdzieś czytałem a miał być tylko "ON" :huh:

#803 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 16:20

John Deere czy Fendt? Zaznaczam, że to jest temat o ciągnikach John Deere oraz Fendt, a nie Case !!!

Dodany obrazek

A takie "cuś" widziałeś kiedykolwiek ??? Mało jesteś obeznany w temacie, że JD nie ma podłokietnika i elektrozaworów... Ps. Uwierz mi, znam przypadki Jelonków oraz Fendtów, gdzie po przepracowaniu tych godzin nie było awarii. Trzeba jeździć z głową. Ale w Case tego nie spotkałem :)

Jeszcze Wam się nie znudziły te kłótnie ? JD oraz Fendt wiodą prym i tak długo zostanie. Będąc obiektywnym, moim zdaniem są te marki równe.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#804 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 16:50

John Deere czy Fendt?

z czego tyś te ceny wzioł !!!!!!!!!!??????? katalogowo to się zgodze ale w takim razie z tej ceny idzie ileśdziesiąt % w dół . Mi diler powiedział za 145 CVX prawie Full wypas 360 netto i to jest realna cena bo katalogowo było tyle co za twojego fendta a JD 6140R w podobnym składzie był tańszy o jakieś 10 tysiaków tj. 350 netto i gdzie jest wielki KOMFORT Jelenia.Siedząc w Pumie jest wszystko tam gdzie powinno być podłokietnik elektro zawory Multi controller czyli coś czego niema jeleń i pewnie nie bedzie miał ale za to jest rama(bo inne bez RAMY się łamią i gną !!!) i amortyzacja osi ponoć the best of the world a vario w JD moim zdaniem i zdaniem moich znajomych co mieli styczność jest nie warte tej kasy co więcej uawżam ze NH ma ją
o wiele lepiej i wygodniej skonstruowaną i nie trzeba być prof.mg.inz czy doktorem by to widzieć ..... a to i to i to będzie awaryjne BEZ wyjątku (ja mam fendta 10 tys godz bez awari, no a ja mam Jelenia 8tyś godz bez awari takie coś się słyszało not comennnnt :lol: :rolleyes: B) :blink: Johny fajnie wygląda ale na tym się kończy bo z tym filtrem to sami właściciele mówią że mocy nie widać a palić palą ,a AB jest widocznie oszczędniejszy i to jest fakt a składowanie to nie jest wielki problem . A teraz John ma coś robić z Ab tak coś gdzieś czytałem a miał być tylko "ON" :huh:

Nie wiem z kąd ty i twoi znajomi macie takie informacje...

Edytowany przez MariuszT, 28 czerwiec 2013 - 16:52.

Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#805 Share MaTeUsZ92

MaTeUsZ92

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,ciągniki,maszyny rolnicze no i oczywiście piękne dziewczyny

Napisany 28 czerwiec 2013 - 17:50

John Deere czy Fendt? powiem tak u Pana Mro#a są magnumy z takim przebiegiem jakiego jeszcze niewidziałeś maja po 300 km i nie obchodzi mnie to czy wierzysz czy nie jony chyba 8295R czy jakos tak .. ale nowy wyciek na tylnym podnośniku na moście, problemy z hydrauliką a magnum bez wycieków i pali na dotyk cos tam było jeszcze z podnośnikiem ale bez wycieku
a takie "cuś" widziałeś zielony do tego nie ma co startować bo i z czym sie pytam i nie trzeba obsługi studiować pisząc takie "cuś" tutaj innych komentów się nie spodziewałem ale to samo bym napisał jeszcze raz bo takie sa realia
Dodany obrazek

a przebieg bez awari (pierw musisz wiedziec co oznacza to słowo)jak pisałem w normalnym użytkowaniu nie istnieje i nie bajaj . Jeden ma 820 i więcej nie kupił by go a to jest bogaty rolnik i teraz wzioł pume cvx

Nie wiem z kąd ty i twoi znajomi macie takie informacje...

jeśli będziesz siedział z nosem w komputerze to sobie długo nie odpowiesz na to pytanie
widziałem,siedziałem,jeździłem i wnioski wyciągnołem ale jesli się jest upartym i ślepym fanem żielonych to .... ja jestem swiadom wad np. case,nh,claasa,df i to że występują awarie
a stając przed wyborem ciągnika 200 km Puma i John deere co ma zielony takiego Best prosze mnie o tym czymś uswiadomić

Przeczytaj jeszcze 10 x temat, a następnie się udzielaj

Prosze o wybaczenie gdyż popełniłem olbrzymi błąd porównując case do John Deerea (Power and Strong)
i prosze o udzielenie mi odp. na moje pytanie odnośnie John deera co pozwoli mi o słusznym wyborze i odpowiednich argumentach dlaczego JD a nie fendt bądz wspomniany case ^^ B)

Edytowany przez MaTeUsZ92, 28 czerwiec 2013 - 18:46.

#806 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 19:27

John Deere czy Fendt?

To wychodzi że wszystkie tak mają :D przykręcili Ci dawkę i dlatego taki oszczędny :D.

Czyżbyś celowo zapomniał o tej błahostce pisząc o bezawaryjności ?

Pompa nie przestała działać,ciągnik nie przestał jechać-moim zdaniem nie była to awaria tylko regulacja (w okresie gwarancyjnym ) źle wyregulowanego mechanizmu...przyznam się że takich awarii miałem więcej :D -poprosiłem serwisantów o wkręcenie ograniczników skrętu i wyregulowanie podnośnika (aby podnosił ciut wyżej).W ramach awarii które niczym plagi egipskie prześladują ten ciągnik (a także abyś poczuł się lepiej :D ) napiszę jeszcze że wymieniałem też oleje a nawet przejrzałem i usiłowałem podokręcać różne śrubki...może być ?

#807 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 20:16

John Deere czy Fendt? ależ Ci się ten ciągnik psuje :D dorzucę że ja w swoim przez rok czasu wymieniłem cztery bezpieczniki, olej silnikowy, filtr oleju a nawet dokręcałem rozdzielacz od przedniego TUZa :D
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

#808 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 20:50

John Deere czy Fendt?

powiem tak u Pana Mro#a są magnumy z takim przebiegiem jakiego jeszcze niewidziałeś maja po 300 km i nie obchodzi mnie to czy wierzysz czy nie jony chyba 8295R czy jakos tak .. ale nowy wyciek na tylnym podnośniku na moście, problemy z hydrauliką a magnum bez wycieków i pali na dotyk cos tam było jeszcze z podnośnikiem ale bez wycieku
a takie "cuś" widziałeś zielony do tego nie ma co startować bo i z czym sie pytam i nie trzeba obsługi studiować pisząc takie "cuś" tutaj innych komentów się nie spodziewałem ale to samo bym napisał jeszcze raz bo takie sa realia

a przebieg bez awari (pierw musisz wiedziec co oznacza to słowo)jak pisałem w normalnym użytkowaniu nie istnieje i nie bajaj . Jeden ma 820 i więcej nie kupił by go a to jest bogaty rolnik i teraz wzioł pume cvx

jeśli będziesz siedział z nosem w komputerze to sobie długo nie odpowiesz na to pytanie
widziałem,siedziałem,jeździłem i wnioski wyciągnołem ale jesli się jest upartym i ślepym fanem żielonych to .... ja jestem swiadom wad np. case,nh,claasa,df i to że występują awarie
a stając przed wyborem ciągnika 200 km Puma i John deere co ma zielony takiego Best prosze mnie o tym czymś uswiadomić

Taa... widziałeś, siedziałeś, jeżdziłeś JD ze skrzynią Vario(jakbyś chciał wiedzieć Vario montowane są w Fendtach), połamanym ciągnikiem bez ramy(mało który ma i jakoś całe są) a z tym podłokietnikiem zintegrowanym to jóż miszczosto (każdy ma nie tylko case). No ale czego się spodziewać po dzieciaku który podnieca się jedynym większym ciągnikiem we wsi. Zdziwę ciebie, nie jestem upartym i ślepym fanem żielonych, jestem w posiadaniu między innymi DF i rozwarzam zakup Fendta. No! To na tyle uświadamiania.
ps. mniej komputera na pewno wyjdzie tobie na dobre :P
pps. to nie jest temat o case

#809 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 czerwiec 2013 - 21:05

John Deere czy Fendt?

Pompa nie przestała działać,ciągnik nie przestał jechać-moim zdaniem nie była to awaria tylko regulacja (w okresie gwarancyjnym ) źle wyregulowanego mechanizmu..

Masz racie to nie awaria tylko wada fabryczna ..mam wrażenie że mój ma to samo (apetyt na paliwo) ,jak i moi sąsiedzi twierdzą to samo .Skoro Tobie się udało i zrobili Ci super oszczędny traktorek to i nam zapala się światełko w tunelu. :D
Nie pozostaje nic innego jak tylko reklamować ,tylko mój już po gwarancji niestety no i ten cudowny common rail. :unsure:

#810 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 21:06

John Deere czy Fendt? Nowy jd 6330 wyciek z wału przedniego napędu przy skrzyni, korozja na elementach maski. Nie żebym był złosliwy, ale wpadki zdażają się każdemu. Pewne marki mają ich więcej inne mniej. Marketingowcy i poniekąd rolnicy wybudowali wizerunek naj marki fendt. Teraz co niektózy starają się z tym wizerunkiem porównać swoją ulubiona marke. Problem w tym, ze jest to wizerunek. Cechy realne mogą świadczyć na korzyść jednej lub drugiej marki w zalezności od sytuacji.
Może to i nie jest temat o case. Ale ostatnio chyba w rpt widziałem artykuł o ciągnikach case w kilkuset hektarowym gospodarstwie. Pierwszy jest chyba z 1996 roku ma kilkanaście tys mth bez powaznych awarii. Dla nich to case jest naj. Dlatego teksty typu prym wiodą fendt i jd to banały bez sensu. Potwierdzające pierwszą część mojego postu. Cos co jeden będzie wyklinał trafiając na wadliwy model lub nie umiejętnie obsługując dla drugiego bedzie naj.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 21:14

John Deere czy Fendt? Zgadza się Hubertusie. Jak powiem, że mój MTZ-82 od nowości nie miał żadnej awarii zostanę wyśmiany. Ale takie są realia. Widziałem ciągniki i ich wraki. Wszystko zależy od gospodarza, a konkretnie jego rozumu.
W mojej okolicy najlepszy wizerunek ma John Deere, który jest dla rolników numerem 1.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#812 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 21:21

John Deere czy Fendt? Moim zdaniem te starsze modele były lepsze, bardziej wytrzymałe, poprostu przykładali większą wagę do jakości a teraz liczy się sztuka

#813 Share MaTeUsZ92

MaTeUsZ92

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 21:49

John Deere czy Fendt?

Taa... widziałeś, siedziałeś, jeżdziłeś JD ze skrzynią Vario(jakbyś chciał wiedzieć Vario montowane są w Fendtach), połamanym ciągnikiem bez ramy(mało który ma i jakoś całe są) a z tym podłokietnikiem zintegrowanym to jóż miszczosto (każdy ma nie tylko case). No ale czego się spodziewać po dzieciaku który podnieca się jedynym większym ciągnikiem we wsi. Zdziwę ciebie, nie jestem upartym i ślepym fanem żielonych, jestem w posiadaniu między innymi DF i rozwarzam zakup Fendta. No! To na tyle uświadamiania.
ps. mniej komputera na pewno wyjdzie tobie na dobre :P
pps. to nie jest temat o case

hmmy Vario pisałem świadomie i celowo i bardzo dobrze o tym wiem kto co nazywa .. Sa podłokietniki i podłokietniki dla mnie(jak i pewnie wielu) to co jest w JD jest niczym w porównaniu do Case badz Steyera .Dzieckiem jesteś ty(komuś sie widocznie ciśnienie podniosło jak wyzywa od dzieciaków to świadczy wręcz o twojej "dorosłości") jeżdziłem praktycznie każdą marką ,siedziałem prawie w każdej liczącej się marce ciągników rolniczych..Na codzień jeżdze MF7499 i tam jest też "Vario" i podłokietnik taki że go prawie niema.
Tak uświadomiłeś mnie o tym jak się prowadzi dyskusję bo co ja mam o tym wiedzięc skoro jestem dzieciakiem :D Tak to nie jest temat o case zadałem pytanie odnośnie tematu i cisza argumentów brak (podłokietnik case zatyka wszystkich głównie John-dirowców) wiem tylko tyle że JD ma rame i jego km są liczone razy 1,5 konkurencji
Z tym Komputerem napisałem wyżej wiec ja o tym wiem że ty tego niewiesz :ph34r: you know what I mean :lol:

#814 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 21:58

John Deere czy Fendt? Wspaniały argument użyłeś na koniec. Niech on stanowi puentę w Twoich rozważaniach. Case ma jedynie dobry podłokietnik- powtarzam JEDYNIE :P Jak już takich argumentów przemawiających za daną marką używasz to gratuluję...
Jeszcze słowo nie na temat... W tym temacie nie ma zawartego ciągnika marki Case....

#815 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 22:02

John Deere czy Fendt? W ostatnim nr. Topagrar Polska był test 6 ciągników to JD wypadł blado jeśli chodzi o uciąg. I najbardziej odbiegał od danych podanych przez producenta. Jak będe miał chwilkę to zeskanuje i wrzucę tu wyniki tego testu. Jak ktoś ma miesięcznik to niech poszuka w najnowszym nr.

#816 Share MaTeUsZ92

MaTeUsZ92

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 22:09

John Deere czy Fendt? Drogi Modzie forum zapraszam do tematu NH Vs wymienione w temacie tam "John-dirowcy" się szybko wypalili z argumentów i napisali to co ja powyżej :rolleyes: . nie pisałem że on ma najlebszy ale lebszy od JD i to niejest żadna tajemnica .

powoli się robi niewygodny temat

Edytowany przez MaTeUsZ92, 28 czerwiec 2013 - 22:12.

#817 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 22:24

John Deere czy Fendt? W takim razie mam przed sobą test ciągników top technika i wg tej broszurki blado wypada Fendt ze spalaniem w stosunku do JD :D Jutro postaram się zeskanować.

Drogi Użytkowniku.
Na wstępie wnioskuje, że Twój wiek nie jest zbyt pokaźny albowiem użycie słowa "leBszy" czy też "najleBszy" jest bardzo interesujące. No cóż... Nie interesuje mnie kompletnie Twój Case. Masz taki ciągnik, ciesz się nim jak najdłużej. Nikt Ci nie zazdrości. Powtarzam po raz kolejny- temat jest o czymś innym i jesli nie masz nic ciekawego do powiedzenia, nie udzielaj się proszę. Za takie przewinienia powinieneś dostać %%% tak, więc korzystaj z dobroci serca "john dirowca" :)
Kogo interesuje podłokietnik ? Mnie interesuje przede wszystkim silnik, moc, bezawaryjność. Oczywiście komfort również jest niezbędny, ale podłokietnik nie stanowi podstawy aby zawyżyć który ciągnik kupić. Wręcz przeciwnie, im więcej elektroniki tym gorzej.

#818 Share MaTeUsZ92

MaTeUsZ92

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 22:38

John Deere czy Fendt? drogi john deerowcze widzisz jak to jest chwila nieuwagi i cię zmieszają z błotem za literówke niestety zdarza się naj naj :D "lebszym"(tak to jest jak się wejdzie czasem na komputer i pisze na kilku forach ale to nie jest tłumaczenie :unsure: .A o tym przede wszystkim silnik, moc, bezawaryjność. moge bardzo wiele pisać i to nie o JD ale pewnie wiesz o co mi chodzi :P

#819 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 23:01

John Deere czy Fendt?

Masz racie to nie awaria tylko wada fabryczna ..mam wrażenie że mój ma to samo (apetyt na paliwo) ,jak i moi sąsiedzi twierdzą to samo .Skoro Tobie się udało i zrobili Ci super oszczędny traktorek to i nam zapala się światełko w tunelu. :D
Nie pozostaje nic innego jak tylko reklamować ,tylko mój już po gwarancji niestety no i ten cudowny common rail. :unsure:

Wada to byłaby wtedy gdyby tego w żaden sposób nie dało się wyregulować-w tym przypadku zdecydowanie bardziej adekwatne byłoby użycie terminu "regulacja"...Przy okazji-przypisujesz mi użycie słów których nigdy nie użyłem-vide "superoszczędny"-ale sam wiesz jak to jest-mądry to wyłapie (i swoje pomyśli),głupim z kolei i tak nie ma się co przejmować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 05:29

John Deere czy Fendt?

hmmy Vario pisałem świadomie i celowo i bardzo dobrze o tym wiem kto co nazywa .. Sa podłokietniki i podłokietniki dla mnie(jak i pewnie wielu) to co jest w JD jest niczym w porównaniu do Case badz Steyera .Dzieckiem jesteś ty(komuś sie widocznie ciśnienie podniosło jak wyzywa od dzieciaków to świadczy wręcz o twojej "dorosłości") jeżdziłem praktycznie każdą marką ,siedziałem prawie w każdej liczącej się marce ciągników rolniczych..Na codzień jeżdze MF7499 i tam jest też "Vario" i podłokietnik taki że go prawie niema.
Tak uświadomiłeś mnie o tym jak się prowadzi dyskusję bo co ja mam o tym wiedzięc skoro jestem dzieciakiem :D Tak to nie jest temat o case zadałem pytanie odnośnie tematu i cisza argumentów brak (podłokietnik case zatyka wszystkich głównie John-dirowców) wiem tylko tyle że JD ma rame i jego km są liczone razy 1,5 konkurencji
Z tym Komputerem napisałem wyżej wiec ja o tym wiem że ty tego niewiesz :ph34r: you know what I mean :lol:

Jeżeli te 92 w twoim nicku jest rokiem twojego urodzenia to ty jesteś dla mnie dzieckiem, więc nie prowokuj mnie i wypowiadaj się na temat.
ps. nie zaliczaj mnie do "John- dirowców"

Pisz proszę na temat i nie wdawaj się w takie dyskusje. Jeśli faktycznie jesteś starszy, bądź mądrzejszy...

Edytowany przez murtek3, 29 czerwiec 2013 - 09:53.

Dodaj odpowiedź