Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere czy Fendt?

828 odpowiedzi na ten temat

#781 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 20:06

John Deere czy Fendt? Jaro typ człowieka który jest ślepo zapatrzony w swój sprzęt. Tez mam a może miałem takiego sąsiada wszystko fajne JD najlepszy a nie jeździł żadnym innym ciągnikiem więcej niż 30min. Ale zmienił zdanie jak zaczęła mu sie psuć ta jego "zielona moc"

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere czy Fendt? Dzisiaj, 17:30
  •  

#782 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 20:21

John Deere czy Fendt? mniej awaryjny według testu DLG w niemczech, juz chyba był tu link podawany
Fendt mniej spali w pracach gdy ciagnik pracuje na pół gwizdka
skrzynia bezstopniowa dopracowana w fendtcie
oddzielny obieg oleju do skrzyni

#783 Share Kierownik

Kierownik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 20:22

John Deere czy Fendt? Jeśli mu się nie psuje to co ma pisać ze się psuje?

@Jaro miałeś okazję popracować dłuższy czas Fendtem? Ale nie jakąś 300 Vario tylko ciągnikiem o mocy około 140 koni albo więcej?

@kamil nie porównuj 6125 R do 512 ale porównaj do 312 lub 412, za JD musisz dać w pełnej opcji 340 netto i plasuje się w cenie między 312 a 412. Do 412 można porównać ale przy 6125 R to 312 wygląda jak 10 letni ciągnik :P

500 Vario to piękny ciągnik ale wyłożenie za 120 konny ciągnik w 4 cylindrach 500 tys to delikatnie mówiąc absurd.

Edytowany przez Kierownik, 27 czerwiec 2013 - 20:26.

#784 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 20:30

John Deere czy Fendt? a czemu nie 500vario do 6R? Oba to nowe modele obu producentów

#785 Share Kierownik

Kierownik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 20:33

John Deere czy Fendt? Bo to się nie sprzedaje w Polsce, po drugie na 500 Vario JD da odpowiedź, jak Fendt wypuścił 400 vario to JD przez ten czas 6020 i 6030.

#786 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 20:53

John Deere czy Fendt? @Kierownik-nie nie jeździłem-w mojej okolicy ciągniki o mocy 80 KM to ciągniki główne.Nic Fendtowi nie ujmuję i uważam je za dobre ciągniki ale kosztują zbyt dużo w stosunku do tego co oferują,
Co do odpowiedzi na post @Ziel masz całkowitą rację-gdyby się psuł to napisałbym o tym i tyle.

#787 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 21:26

John Deere czy Fendt? no @jaro musze sie z Tobą zgodzic :) też uważam ze Fendt jest za drogi

#788 Share harpa777

harpa777

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 21:29

John Deere czy Fendt? Może ktoś wie jak sprawują się JD z filtrem cząstek stałych. W wyborze między fendt 412 a JD R6115 najbardziej od JD odstrasza mnie spalanie i własnie ten filtr.

#789 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 21:31

John Deere czy Fendt? A, Ad Blue Cię przyciąga ? :)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#790 Share harpa777

harpa777

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 21:40

John Deere czy Fendt? Jakby mniej odstrasza. Pytam czy ktoś potrafi profesjonalnie ocenić ten filtr w JD i czy prawdą jest, że już w następnym roku JD odchodzi od tego rozwiązania i zaczyna montować ad blue :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#791 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 21:45

John Deere czy Fendt? Ja mam wręcz przeciwne zdanie na temat tych wynalazków. Mnie odstrasza ad blue.
W niedługim czasie, w związku z coraz ostrzejszymi normami emisji spalin JD będzie pewnie miał dodatkowo ad blue, a fendt itp filtr. Proste :)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#792 Share harpa777

harpa777

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 22:11

John Deere czy Fendt? Być może tak jest.
A czy skrzynie automatyczne w JD są lepsze od tych z eco schiftem? Czy wogóle są porównywalne z fendowską vario?

#793 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 06:35

John Deere czy Fendt?

mniej awaryjny według testu DLG w niemczech, juz chyba był tu link podawany
Fendt mniej spali w pracach gdy ciagnik pracuje na pół gwizdka
skrzynia bezstopniowa dopracowana w fendtcie
oddzielny obieg oleju do skrzyni

Czyli w ciężkich pracach JD mnie pali? Który polecacie jeżeli muszę dojeżdżać na pola ładny kawałek?
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#794 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 07:04

John Deere czy Fendt? Raczej Fendta- Vario "na drogę" będzie się fajniej spisywać.Ale musisz sam wszystko policzyć-nikt Ci nie powie że akurat w tych konkretnych pracach lepszy będzie ten czy ten.Oba te ciągniki to najwyższa półka .

#795 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 07:13

John Deere czy Fendt? jeśli bedzie w 100% wykorzystany cały czas to może i spali mniej, u mnie sie jeszcze nie zdarzyło żeby claas spalił mniej od Fedta a bywa że pali wiecej o połowe

#796 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 07:35

John Deere czy Fendt?

Jeżeli wymianę 4 bezpieczników w tym czasie podciągniesz pod "awaryjność" to zgoda-jest awaryjny.Robię niedużo bo średnio 350 h rocznie (mam jeszcze dwa inne ciągniki)

No to gratuluje bo nie znam żadnego użytkownika JD (zresztą żadnej innej marki też), który ma ciągnik od nowości przez kilka lat i nie miał żadnej awarii.

#797 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 09:39

John Deere czy Fendt? Na to co powyżej chciałoby się odpowiedzieć-"jak dbasz tak masz"...alę będę wielkoduszny :D i uznam że w Twojej wypowiedzi ironii nie było...Dodam jeszcze że dwa razy bezpiecznik poszedł z powodu "choinki" w przyczepie więc na dobrą sprawę miałem dwie awarie :D

#798 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 12:11

John Deere czy Fendt? @ jaro a Ty miałeś pompe paliwowa wymienianą na gwarancji czy coś takiego? dobrze kojarze?

#799 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 13:28

John Deere czy Fendt?

jeśli bedzie w 100% wykorzystany cały czas to może i spali mniej, u mnie sie jeszcze nie zdarzyło żeby claas spalił mniej od Fedta a bywa że pali wiecej o połowe

Nie wiedziałem, że taka różnica w spalaniu jest. Jak myślicie jaki ciągnik jest bardziej ekonomiczny od Fenda?
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#800 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 14:01

John Deere czy Fendt?

@ jaro a Ty miałeś pompe paliwowa wymienianą na gwarancji czy coś takiego? dobrze kojarze?

Nie do końca :D -pompa nie była wymieniana na inną tylko poszła do sprawdzenia w serwisie Stanadyne (miałem podejrzenia co do zbyt wielkiego apetytu na paliwko).Jak mówił szef serwisu-pompa w jakimś tam zakresie obrotów miała ustawiona zbyt wysoką dawkę paliwa.

Dodaj odpowiedź