Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere czy Fendt?

828 odpowiedzi na ten temat

#721 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 15 maj 2013 - 18:49

John Deere czy Fendt? 5l/ha jest osiągalne. Dlaczego nie. Nie wiem dlaczego Ty piszesz o 5l/h skoro wyraźnie jest napisane że na ha.

Edytowany przez kris14, 15 maj 2013 - 18:50.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere czy Fendt? Dzisiaj, 17:43
  •  

#722 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 15 maj 2013 - 20:01

John Deere czy Fendt? miałem na mysli ha
No na pusto to i tyle pali ale przy robocie...

#723 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 maj 2013 - 21:21

John Deere czy Fendt? Przy średnim obciążeniu spali te 15l/h załóżmy że talerzówką 3m osiąga prędkość 12km/h i spokojnie zrobi 3ha/h więc spalnie hektarowe wyjdzie 5l. Wynik do osiągnięcia.

#724 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 17 maj 2013 - 08:22

John Deere czy Fendt? ale nie przez JD :-)
Fendt, Perkins, DF wynik możliwy:-)

#725 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 21:27

John Deere czy Fendt? agrorobert
Z gruberem można zejść do 3l/ha więc nie widzę problemu żeby 5l/ha uzyskać z talerzówką szczególnie na lekkiej ziemi. JD wcale tak dużo więcej nie palą. Może odrobinę tak ale nie ma przepaści.

#726 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 20:59

John Deere czy Fendt?

Przy średnim obciążeniu spali te 15l/h załóżmy że talerzówką 3m osiąga prędkość 12km/h i spokojnie zrobi 3ha/h więc spalnie hektarowe wyjdzie 5l. Wynik do osiągnięcia.

3m x 12km/h=3,6ha/h. Teoretycznie. Nakładanie się przejazdów powiedzmy 20cm. 2.8m x 12km/h=3,36ha/h. Nawroty, poprzeczki. Jak dobrze pójdzie wyjdzie 2ha/h. Spalanie pewnie koło 10l/ha. Nie teoretyzuj. Nie bierz po uwagę ile to ha zliczył Ci komputerek w traktorze. Zatankuj ciągnik do pełna, zrób 10ha i znowu zatankuj do pełna. Będziesz wiedział ile czasu potrzebujesz na hektar i ile paliwa wyjdzie na hektar.
3l/ha z gruberem? Aby napewno zagłębiony w ziemi?

#727 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 09:12

John Deere czy Fendt? Czy ja napisałem że 3l/ha? Ja napisałem 3ha/h ;)

#728 Share Kierownik

Kierownik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 15:59

John Deere czy Fendt? Wejdzie sobie inne forum ( nie będę reklamował bo zaraz panowie "moderatorzy" będą sapać) gdzie użytkownik @robertbara od dłuższego czasu jest zalogowany, kupił Fendta 414 Vario, ma też JD 6320 Premium i pod zdjęciami zobaczycie czy Fendt taki oszczędny.

#729 Share MarcinAG

MarcinAG

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 18:56

John Deere czy Fendt? Z tym spalaniem to trzeba ostrożnie bo sąsiad kupił fendta i pali więcej niż mówili przy sprzedaży.

Edytowany przez KRISTOFORn, 14 czerwiec 2013 - 14:46.
Błędy

#730 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 17:35

John Deere czy Fendt? czy wazne sa te 2 czy 3litry na godz?? jak kogos stac na JD to na ON zapewne wystarczy ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 19 czerwiec 2013 - 10:03

John Deere czy Fendt?

Wracając do tematu mam dwa JD, oczywiste ze gdyby pierwszy był zły czy nie wiadomo ile palił nie kupił bym drugiego. Jak ktoś umie jeździ to naprewde mało spali, np u mnie 6520 przy 3 metrową talerzowka grano system spalił 5 l/ha to dużo? Nie lubi lekkich prac. Nie rozumiem ludzi co wyrazaja opinie a nie maja jd czy fet, głupie gadanie fendt najlepszy ale jak patrzycie? nowy belarus 80Km za 50tys to tez dobry ciągnik za te pieniadze, a fendt jakie ma ceny? czy za szustkę oko 125 KM 500 tys? czy to nie za dużo? przy tej cenie nie jest najlepszy moim zdaniem.

Widzisz bo najwięcej do powiedzenia o spalaniu JD mają osoby które JD widzą na placach firm, targach itp
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#732 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 10:07

John Deere czy Fendt? Amen :D -ja swojego Jaśka uważam za nader oszczędnego a co do spalania w lekkich pracach (że niby ponadprzeciętne) to w Galerii mam kilka zdjęć zadających kłam temu stwierdzeniu...

#733 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 czerwiec 2013 - 14:20

John Deere czy Fendt? Nie ,,niby,, tylko ponad przeciętne ,no chyba że tylko Twój tak ma , bo moje małe cudo -5080r nie należy do ,,nader,, oszczędnych .Głowa boli co ten mini ciągnik potrafi spalić :D ..przyzwoitość nakazuje pisać prawdę a nie że jak mam to nie dam złego słowa powiedzieć.Nie ma co czarować tekstami że spalanie zależy od operatora i doboru maszyn bo to każdy wie i dotyczy to każdej marki,zawsze można zaoszczędzić ale JELEŃ nie wie co to oszczędność i po prostu łyka swoje .Żeby nie było - wiedziałem że mało nie pali i inne względy decydowały o wyborze tej marki .

Edytowany przez kozulek2, 19 czerwiec 2013 - 14:28.

#734 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 19 czerwiec 2013 - 15:19

John Deere czy Fendt?

..przyzwoitość nakazuje pisać prawdę a nie że jak mam to nie dam złego słowa powiedzieć

widzisz że żadnego JD nie mam i mieć nie będę bo mi nie potrzebny, tyle że sprawuję pieczę serwisową na 35 ciągnikami gdzie 25 to JD ;) także jak popatrzę na zestawienia ile który ciągnik ma pobranego paliwa w danej pracy to potrafię wywnioskować jak wygląda w nich spalanie :) i są "oszczędne" marki które biła na łeb na szyję JD pod względem zapotrzebowania na ON :lol:
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#735 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 20:09

John Deere czy Fendt?

Nie ,,niby,, tylko ponad przeciętne ,no chyba że tylko Twój tak ma , bo moje małe cudo -5080r nie należy do ,,nader,, oszczędnych .Głowa boli co ten mini ciągnik potrafi spalić :D ..przyzwoitość nakazuje pisać prawdę a nie że jak mam to nie dam złego słowa powiedzieć.Nie ma co czarować tekstami że spalanie zależy od operatora i doboru maszyn bo to każdy wie i dotyczy to każdej marki,zawsze można zaoszczędzić ale JELEŃ nie wie co to oszczędność i po prostu łyka swoje .Żeby nie było - wiedziałem że mało nie pali i inne względy decydowały o wyborze tej marki .

Powiem szczerze że wkurzają mnie takie posty- nie mam takiego ciągnika ani nie znam spalania w 5080R więc zarzucanie mi nieprzyzwoitości :D nieprzyzwoitością trąci...cały czas piszę o ciągniku który posiadam a jest to model 5720.A już jak to nazywasz "czarowanie" tekstami to cios poniżej pasa-czy Ty sobie wyobrażasz że od x lat piszę tu posty zgodne z prawdą i nagle zaczynam kłamać abyś z nonszalancją mógł mi zarzucić kłamstwo ?Nie ten adres kolego.

#736 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 22:04

John Deere czy Fendt? Gdzieś tam napisałeś że zetor 7211 to też bardzo oszczędny (dla mnie to śmiech na sali no chyba że w porównaniu do JAŚKA)...widzisz ludzie których znam i którzy mają te ciągniki -JD i ZETORY mówią dokładnie co innego niż Ty...nad mienie że sam posiadam zetora 7045 , i tak na marginesie to temat nie jest o Twoim JD ,nie bierz do siebie bo pisałem ogólnie i o swojej przyzwoitości a nie Twojej.Wyraziłem swoją opinię na temat marki która posiadam i nie zamierzam czarować że mało pali .

Edytowany przez kozulek2, 19 czerwiec 2013 - 22:13.

#737 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 22:12

John Deere czy Fendt? Dziwne bardzo że mówią dokładnie co innego i tego dziadostwa się nie pozbywają-nie uważasz że to trochę dziwne ?Swoją drogą to niezłą demagogię siejesz bo o tym dużym zużyciu paliwa Zetora (tego starego) i JD to piszą ludzie którzy w 95 % nie są posiadaczami tych ciągników (przejrzyj sobie temat o 7211 żeby sobie pamięć odświeżyć).

#738 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 22:16

John Deere czy Fendt? Nikt nie mówi że to dziadostwo,to bardzo dobre traktory i największą wadą a właściwie jedyna to spalanie ;) Nie wiem czego się pienisz ?

#739 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 07:02

John Deere czy Fendt? Opinie użytkowników (a nie sąsiadów brata matki siostry szwagra :D ) jak również testy http://www.dlg-test..../zetor-5340.pdf (ten sam silnik) przeczą temu .Więc nie wiem czemu się pienisz :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3205 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 09:49

John Deere czy Fendt? @kozulek2 chłopie sprawdź jeszcze raz symbol zetora o którym piszesz bo śmiać się chce. Co do JD nie jeden obalił bajki o spalaniu, bo do jeżdzenia z wozem trzeba było brać coś z niebieskich ciągników ;)

Dodaj odpowiedź