Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere czy Fendt?

828 odpowiedzi na ten temat

#681 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 04 maj 2012 - 08:59

John Deere czy Fendt?

To jest sprawność maksymalna, a minimalna?

Średnia ważona szanowny kolego :) a nie sprawność maksymalna ;)

ale są też w necie
dazes.com tylko nie wiem czy jeszcze nie jest zlikwidowane
fat.admin.ch
xtrac.de
na tych stronach masz wszystko ładnie opisane, nie mam czasu teraz tego szukać, ale jak znajdę chwilę to wkleję

w profi były podane :)
w 6030 akurat przy dla AP 50 do 6km/h do 12-13km/h, do 24km/h i do 50km/h i to właśnie dla tych prędkości napęd idzie mechanicznie a nie hydraulicznie ;)
dla 40km to 4, 8, 20 i 40 km/h :)
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere czy Fendt? Dzisiaj, 00:28
  •  

#682 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 04 maj 2012 - 11:06

John Deere czy Fendt? Robert seria 400 ma dwa zakresy prasy (polowy i szosowy), dla mnie to tryby (jakby ciezki i lekki). w serii 300 wydaje mi sie ze tez sa dwa takie tryby. Natomiast reakcje dzielisz w serii 400 na 4 czesci na joyu I,II,III,IV, a w 300 tylko jeden. Ja to tak rozumiem.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#683 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2012 - 21:50

John Deere czy Fendt?

To jest sprawność maksymalna, a minimalna? Jeśli w JD 6 R AP ma 100 % mocy mechanicznej przy 4, 8, 20 i 40 km/h to jak to się ma do Vario w serii 300 z jednym zakresem oraz do 400 i w górę z dwoma zakresami? Zaczyna od dołu hydrostatem i te 83 % będzie miała dopiero przy prędkości maksymalnej? To jadąc z ciężkim głęboszem 4 km/h to raptem będzie miała sprawność około 78 % gdzie AP ma wtedy 88 % i robi nam się 10 % różnicy.
Najmniejsza sprawność w AP ZF wypada na prędkości bliskie 0, 6, 12 oraz 27 km/h.

Ja rozumiem, że za Mną nie przepadasz ale nie rób takich rażących błędów aby Mi dogryźć
średnia to średnia jak już to arytmetyczna, geometryczna czy warzona itp nie ma średniej max i średniej min :blink:
nie ma sprawności 100% żadne urządzenie mechaniczne ( w sensie złożone z min 2 elementów roboczych) nie ma sprawności 100%
co do Vario to napisz do JD nich zrobią skrzynię taką jak ma Fendt bo ich obecnej nie możesz porównać bo zakresów masz za mało :blink: w czym to przeszkadza? w tym że jeleń pogonił konia?

A ja Cię pobiję - mój jak orze to mu się pojawia w baku coraz więcej paliwa - jak długo poorze to trzeba zjeżdżać do domu i paliwo spuszczać do beczki bo się w zbiorniku nie mieści

wałek kurna pomyśl, Ja nie ściemniam w porównaniu do ciebie, skoro uprawiam bez orkowo to nie orze skoro nie orze to na orkę nie zużywam paliwa, tak trudno było zaskoczyć? :P

@JanekJelonek-@rmiecz napisał : "można zebrac i 4 razy czyli częściej niż twoje warzywo ;)" a nie "można zebrac i 4 razy częściej niż twoje warzywo ;)"-niby różnica mała....ale :D .
O Zetorze napisałem tylko z tego powodu iż serdecznie dosyć mam opinii typu "panie a te Zetory to chlejom że ho, ho" a po chwilce przerwy "no te nowe to nie tak jak te stare-te panie to smoki byli" -jeżeli już to z dobrze poinformowanych źródeł wiem że jest dokładnie na odwrót...
PS.Za mną jeździ nonstop cysterna...nie po to żeby dotankowywać tylko żeby odbierać :D .

cholibka mój błąd, ale ogórtasa to ponad 12 razy zbierasz :D także się nie pomyliłem do końca
Ja o Zetorze wypowiadam się dobrze 7211, 5211, 3320 to Moje dzieciństwo, o spalaniu pisałem w sposób pozytywny patrz powyżej (do walka) Przygodę z bez płużną na Zetrze rozpocząłem B) nie orze nie zużywam paliwa :)

Edytowany przez Profil usunięty, 07 maj 2012 - 22:00.

#684 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 07 maj 2012 - 23:31

John Deere czy Fendt? No kurna Janek pomyślałem i napisałem to tak żeby sarkastycznie wyszło a ty od razu z pełną powagą podchodzisz do sprawy - idąc Twoim tropem mój w rzepaku nie zużywa ani litra paliwa - kompletnie nic :P

#685 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 08 maj 2012 - 16:24

John Deere czy Fendt?

Ja rozumiem, że za Mną nie przepadasz ale nie rób takich rażących błędów aby Mi dogryźć
średnia to średnia jak już to arytmetyczna, geometryczna czy warzona itp nie ma średniej max i średniej min :blink:
nie ma sprawności 100% żadne urządzenie mechaniczne ( w sensie złożone z min 2 elementów roboczych) nie ma sprawności 100%
co do Vario to napisz do JD nich zrobią skrzynię taką jak ma Fendt bo ich obecnej nie możesz porównać bo zakresów masz za mało :blink: w czym to przeszkadza? w tym że jeleń pogonił konia?

A kto pisał że to średnia? Może mnie bardziej interesuje jaka jest najmniejsza, a jaka największa.

E tam nie ma powyżej 100%? Na You Tube już są takie rzeczy:

Rolnik w Polsce to ma jednak dobrze, orać nie musi, traktor mu nie pali tylko wącha a pszenica to >10 t/ha wyciąga i jeszcze dopłaty dostaje, no i w polu samo rośnie.

#686 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 08 maj 2012 - 17:40

John Deere czy Fendt? ciekawe dlaczego od 4 lat jest tylko jeden prototyp :)

A kto pisał że to średnia?

on od samego początku ;)
nikt ci nie karze orać przejdź na bezorkową :)

Edytowany przez bushmaster, 08 maj 2012 - 17:44.

#687 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 08 maj 2012 - 19:18

John Deere czy Fendt? Widocznie przeoczyłem, od początku tzn od kiedy? Wszyscy tylko krytykować potrafią ale jak już trzeba napisać min i maks sprawność oraz przy jakich prędkościach to się temat ucina.

#688 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 08 maj 2012 - 19:38

John Deere czy Fendt? A ja się zastanawiałem czy coś podobnego już zostało wymyślone.
Czyli tak: na te koło z łańcuchem (duże) działa mała siła i porusza te koło bez łańcucha- czy tak?

Edytowany przez rower56, 08 maj 2012 - 19:42.

#689 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 maj 2012 - 19:45

John Deere czy Fendt? Założenie tego "wynalazku" było takie, żeby dwa koła o różnych średnicach obracały się z jednakową prędkością. Zresztą to takie bzdury, że nie chce mi się o tym pisać. Ten "wynalazek" należy traktować jak układ 4 kół, wtedy prędkości się zgadzają.

#690 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 08 maj 2012 - 21:46

John Deere czy Fendt? @RB fakt dokładnie nie napisał, że to średnia sprawność, ale spoglądając na wykres z linku który zapodał można to wysnuć, że tak powiem. W sumie ja zaskoczyłem od razu bo sprawność vario i ap pamiętam dla vario masz podaną max i min sprawność w linku :) więc nie wiem dlaczego temat się ucina
Kto cię krytykuję? Jak cię interesują te wartości to napisz o tym bo nikt w twojej głowie nie siedzi i nie wie czego szukasz
http://www.pan-ol.lu...7/Zebrowski.pdf
rysunek 5 sprawność
vario
min 0
max 0,9
AP muszę w profi sprawdzić bo tam było

Edytowany przez bushmaster, 08 maj 2012 - 21:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 10 maj 2012 - 06:31

John Deere czy Fendt? Ok dzięki musiałem Mozille od nowa zainstalować bo mi pdf nie otwierała.

#692 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 22:44

John Deere czy Fendt? Tu macie sprawność S-Matic, w Eccom to pewnie wygląda podobnie:
http://210.101.116.1...ta/pdf/A130.pdf
Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na to, że to dane producenta i że to ciężarówka, a nie ciągnik (mniej urządzeń peryferyjnych)
Kiedyś bawiłem się w obliczanie sprawności według testów DLG i mi wychodziło, że przy max uciągu Vario ma 84% , a Eccom 85% sprawności.
Prawda jest taka, że tych sprawności się nie da jednoznacznie porównać bo dla każdej prędkości wartości są inne.
Ja osobiście w sprawności daje remis obu przekładnią ale Vario ogólnie dla mnie wygrywa przez znacznie prostszą budowę.

Może kogoś zainteresuje, że do Eccom i S-Matica ZF ostatnio dodał nową przekładnie ZF-TERRAMATIC. Na razie większych zmian nie zauważyłem. Spodziewałem się wprowadzenia technologi dwu-sprzęgłowej do zmiany zakresów jak w Puma cvx np. no ale jest za mało info żeby to zweryfikować.

#693 Share marcinkjd

marcinkjd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 11:00

John Deere czy Fendt? mam pytanie w tym temacie, co byscie proponowali john deere 6200 albo 6100 czy fendta 308 albo 309 lsa, ma john deere 3350 i chciałbym cos troche mniejszego, chciałem sprzedac ursusa 912 i kupic w to miejsce albo john deere albo fendta

#694 Share Leasing-rolniczy

Leasing-rolniczy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Kredyty rolnicze, leasing rolniczy

Napisany 09 styczeń 2013 - 11:05

John Deere czy Fendt?

mam pytanie w tym temacie, co byscie proponowali john deere 6200 albo 6100 czy fendta 308 albo 309 lsa, ma john deere 3350 i chciałbym cos troche mniejszego, chciałem sprzedac ursusa 912 i kupic w to miejsce albo john deere albo fendta

Marcin określ kwotę jaką chcesz wydać. Nowo czy używany ciągnik i przede wszystkim do czego i jaka wielokość upraw.

Pozdrawiam

#695 Share marcinkjd

marcinkjd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 15:07

John Deere czy Fendt? chodzi mi o ciągniki używane fendt jest chyba z lat 88 do 90, a john deere młodszy kolo 95, kasa to do 60 tys,będzie używany jako drugi ciągnik na areał 70 h, głównie do brony talerzowej 2,7m, transportu i siewu nawozu

#696 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 15:26

John Deere czy Fendt? JD bedzie miał póbiegi bez sprzegła(zaleznie od skrzyni) Fendt ze sprzegłem.Moim zdaniem do tych prac które wymieniłes to Fendt bo on mniej spali w lzejszych pracach niz JD a na 70 hektrach to troche sie uzbiera tych litrów.W ciezszych pracach spala podobnie ale w lzejszej napewno silnik MWM mniej.Mimo posiadania JD wybrałbym Fendziora :D

#697 Share marcinkjd

marcinkjd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 19:20

John Deere czy Fendt? to fendt jest oszczedniejszy w paliwie? dzieki za odpowiedz, a ktory ma szybsza skrzynie biegow?

#698 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 06 luty 2013 - 22:05

John Deere czy Fendt? po przeanalizowaniu wszystkich danych technicznych tych ciagników stwierdzam ze lepszy jest:
do 200KM - Fendt wszystkie serie do 200KM
powyzej 200KM - John Deere czyli serie 7r 8r 9r (wieksza masa, wieksze silniki, wiekszy uciag, pełna rama po prostu woły robocze nie do zaduszenia)
takie jest moje zdanie na podstawie analizy czysto technicznej tych ciagników, od razu mówie ze w realu nie miałem do czynienia z rzadnym z wyzej wymienionych
co o tym sadzicie?

Edytowany przez koma666, 06 luty 2013 - 22:26.

#699 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 18 luty 2013 - 17:51

John Deere czy Fendt? Johny z serii 7R i 8R nie posiadają ramy ...

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 18 luty 2013 - 20:11