Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere czy Fendt?

828 odpowiedzi na ten temat

#641 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 21:51

John Deere czy Fendt?

Myślisz, że moc jest tu problemem? Przy tych prędkościach liczy się tylko masa i opony.

No i sprawność przekładni. Wydaje mi się, że JD mogły być z przekładnią stopniową... ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere czy Fendt? Dzisiaj, 13:57
  •  

#642 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 13:35

John Deere czy Fendt? Na tym filmie sprawność przekładni i moc nie miała znaczenia, tylko to co napisałem wcześniej. Zobaczcie taką najprostszą rzecz, jak fendt zatrzymał się to czy jego koła przestały się kręcić? No nie przestały, to co by wam dała większa moc lub sprawność przekładni?
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#643 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 18 kwiecień 2012 - 20:21

John Deere czy Fendt?

Pewnie ten uciąg wynika z mniejszej straty przekładni ale co ma do tego masa?

limousine zgodnie z tym co Mnie uczyli na Polibudzie do prędkości 6 km/h najważniejsza jest masa i przyczepność, mocy ma być tyle aby ruszył :) dopiero powyżej sprawność układu napędowego i moc oraz masa i odpowiednie z balastowanie maszyny. Jednak patrząc na pomiar uciągu w tych maszynach to duże znaczenie ma jeszcze masa, bo tak naprawdę, z tego co zauważyłem w testach i badaniach sprawność wychodzi na czoło ok 10-11km/h

No wiesz jeśli by zapiąć tam 100 km ciągnik obciążony do masy tych na filmach i o tych samych oponach i ciśnieniu to nie wiem czy tylko masa i opony by się liczyły...

tak :) silnik BMW NR34Y (jak dobrze model pamiętam) 2.0 R4 16V 150KM benzyna przy 2 tyś obrotów ma 100Nm przy 25% obciążeniu i 170Nm przy > 70% obciążeniu ( nie do końca pamiętam wartości bo bananie robiłem ... kurna już rok temu :blink: ) także JD 8360R także ma 100KM na silniku w pewnych momentach :)

Przy niskich prędkościach niedostatki mocy niwelujemy przełożeniami. W codziennej pracy nie ma mowy takich cudach jak 100KM przy 10 tonowym ciągniku

bzdura pierwsze masa, dopiero przełożenie, JD7720 AP 105KM przy 3,87 km/h dla skrzyni PQ+ wszystko zależy od stopnia obciążenia silnika więc jakie cuda?

No i sprawność przekładni. Wydaje mi się, że JD mogły być z przekładnią stopniową... ;)

stopniowa i bezstopniowa masa i moc na kołach zrobiły swoje :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#644 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 20:43

John Deere czy Fendt? Dlaczego Fendt a nie JD... :D

#645 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 20:56

John Deere czy Fendt? szał pał :D
nie wiedziałem, że vario to firma :blink:
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#646 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 21:06

John Deere czy Fendt?

bzdura pierwsze masa, dopiero przełożenie, JD7720 AP 105KM przy 3,87 km/h dla skrzyni PQ+ wszystko zależy od stopnia obciążenia silnika więc jakie cuda?

w tym przypadku chodziło mi konkretnie o ciągnik o mocy 100KM ważący 10 ton, a nie o moc uciągu przy jakiejś tam prędkości w jakimś tam teście ...

#647 Share pigmer

pigmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 21:10

John Deere czy Fendt?

no popatrz kolego podałeś przykład ładowarek, gdzie testowano 5 o takiej samej mocy a siłą uciągu była bardzo zróżnicowana.

Inne przełożenia robią swoje a i też inne silniki hydrostatyczne... Można wziąć ładowarkę z szybką skrzynią ale wtedy traci ona uciąg na poszczególnych biegach i już inny wynik w teście- wybaczcie za OT

tak :) silnik BMW NR34Y (jak dobrze model pamiętam) 2.0 R4 16V 150KM benzyna przy 2 tyś obrotów ma 100Nm przy 25% obciążeniu i 170Nm przy > 70% obciążeniu ( nie do końca pamiętam wartości bo bananie robiłem ... kurna już rok temu :blink: ) także JD 8360R także ma 100KM na silniku w pewnych momentach :)

No właśnie w pewnych momentach :)

szał pał :D
nie wiedziałem, że vario to firma :blink:

Szczerze mówiąc to ja też nie ale to prawda czy ten pan się pomylił ?

#648 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 21:10

John Deere czy Fendt? Toć Akcent lepiej już gra "Biała mewo leć daleko stąd" - chyba Akcent.......

#649 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 kwiecień 2012 - 21:24

John Deere czy Fendt? Pomylił się z tym że vario to firma, zresztą słychać i widać jego zamieszanie.

#650 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 18 kwiecień 2012 - 21:33

John Deere czy Fendt? Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:48.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share Jurand210

Jurand210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 00:09

John Deere czy Fendt? Uwaga wstawiam kolejny filmik z tractor pullingu :), który skłonił mnie do małej rozkminy... Zachęcam do obejrzenia i dyskusji :)

Chodzi mi o to, że bardzo porównywalne traktory pod względem mocy i ciężaru. [Xerion 3300 305 KM John Deere 8430 295 KM (moc według ECE R 24) oraz masa Xerion 10200 kg (ale uwaga bez opon czyli zakładam że z oponami dobije do 11000 kg co najmniej) oraz JD 11770 kg] więc dlaczego Xerion daje ciała a JD ma fullpull?
Moim zdaniem zależało to od przekładni oraz operatora. Chodzi o to, że JD jedzie na granicy zdławienia silnika i kojarzy mi się to z zasadą którą stosuje się się podczas zimy na śliskich drogach aby nie tracić przyczepności mianowicie niskie obroty i wysoki bieg, każdy kto jeździł zimą wie że na śliskiej nawierzchni bez poślizgu łatwiej ruszyć z wyższego biegu niż z jedynki. Natomiast Xerion wpada na wysokich obrotach i zaraz traci przyczepność. Dlaczego uważam że przekładnia bezstopniowa miała negatywne znaczenie dla Xeriona w porównaniu z JD ponieważ ma niższą sprawność oraz utrudnia zastosowanie takiej taktyki jak ta dla JD na tym filmiku. Dla uproszczenia zakładam że opony są porównywalne i każdy zastosował optymalne ciśnienie!
Czekam na opinie czy zgadzacie się z moja hipotezą lub też nie!??

Edytowany przez Jurand210, 19 kwiecień 2012 - 00:11.

#652 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 kwiecień 2012 - 09:55

John Deere czy Fendt? Co ma sprawność przekładni do poślizgu? Xerion stanął bo brakuje mu przyczepności a nie mocy. Choćby skrzynia miała sprawność 100% dojechałby do tego samego miejsca co przy sprawności 50% tak samo. Przy prędkości rzędu 2-3 km/h nigdy nie zabraknie mocy.

Porównaj sobie rozkład mas, łączną masę, Xerion zaczął podskakiwać a wtedy uciąg spada.

#653 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 kwiecień 2012 - 12:49

John Deere czy Fendt? Przy prędkościach 2-3 km/h to uciąg limituje masa oraz trakcja.

#654 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 13:55

John Deere czy Fendt? jeśli koła się kręcą w miejscu to chyba oczywiste, że nie mocy brakło, tylko przyczepności. W claasie widać, że operator jakiś mało waleczny :) poza tym tylne opony zupełnie inaczej się zachowywały, no i dużo większa powierzchnia styku w JD względem Claasa.
a propos życzeń różnych klientów- niedawno widziałem u handlarza na Opolszczyźnie klienta, który chciał Fendta (albo Vario :) ) 818 do swoich 14ha, bo takim traktorem to wszystko zrobi :blink:

#655 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 17:27

John Deere czy Fendt? bogdan a to przepraszam chyba, że tak jednak pewnie jakiś dziadek przegub albo rusek by się w tym zmieścili

pigmer 100Km ciągnik zetor proxima 105 o masie 10t (jeśli wytrzyma obciążenie) będzie miał taki sam uciąg jak jak fendt 926 vario z 99 o masie 10t, tak pokazują testy badania, wzory i życie.Nie wiem nie chcesz w to uwierzyć twoja brocha, ale wszystkie techniczne książki na ten temat to potwierdzą, mówimy o prędkościach do max 6 km/h.
Tak i nie, vario robiły już 3 firmy, Fendt, Fendt Vario i Fendt Getriebe chodzi o zwolnienia z podatków dla nowych firm, info od kumpla pracującego w AGCO France

rmiecz8 dziecko drogie idź do piaskownicy anie będziesz starał się na siłę utrzymać poziom 9 postów dzienie, jesteś pewny że vario to nie firma? czy to kolejna wypowiedź z serii "jd pali więcej bo jest z USA" :D :lol: :D

#656 Share pigmer

pigmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 19:04

John Deere czy Fendt? @Lukasz ja nie mówie, że tak nie jest bo przyznaję, że to nawet logiczne :) .
Jak chcesz to wypowiedz się w tym temacie http://www.agrofoto....__fromsearch__1 , bo widzę, że sporo wiesz.

#657 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 19:54

John Deere czy Fendt? rmiecz8 do Mnie napisał :D czuję się wybitnie zaszczycony ale najzabawniejszymi wypowiedziami aż się z wami podzielę :D a co cieszcie się razem ze mną

Powiem ci że maszyny to gówno mnie obchodzą bo kupuję najlepsze i niech pracownicy sobie nimi jeżdżą, a jak się zepsują to sprzedaję. Wiem że jest to rozrzutne ale stać mnie na to.

:D :lol: :D
aż mi się przypomniał film z YouTube pod tytułem
Bogactwo część główna

uwaga film zawiera nie cenzuralne zwroty :)
pigmer jak będę miał chwilę to coś postaram naskrobać :) Dzięki za miłe słowa.
A teraz cieszcie się moim szczęściem :lol:

#658 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 15:49

John Deere czy Fendt?

Produkcja zwierzęca jest trudniejsza niż warzywa i te moje 7 ciągników ma co robić.

Też mam kilka ogonów i większość prac u mnie wykonuje jeden 100 konny JD, a nie jak u Ciebie 3 Fendty i spółka oraz 7 pracowników. Co Ty chłopie wypisujesz to śmiech na sali. Pracuje na 150 ha + usługi i około 160 sztuk bydła i tylko na 2 dni kiedy rozwozimy obornik to w 4 jedziemy na pole.
Teraz myślę nad Fendtem bo tylko zarabiam na paliwo do JD, praktycznie nic nie zostaje, strach gaz wciskać.

#659 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 21 kwiecień 2012 - 17:22

John Deere czy Fendt? Robert widocznie twój jeden JD więcej wart niż te 3 fendty :)
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 17:28

John Deere czy Fendt?

Uwaga wstawiam kolejny filmik z tractor pullingu :), który skłonił mnie do małej rozkminy... Zachęcam do obejrzenia i dyskusji :)
http://www.youtube.com/watch?v=oFk_BPVmiys&feature=related
Chodzi mi o to, że bardzo porównywalne traktory pod względem mocy i ciężaru. [Xerion 3300 305 KM John Deere 8430 295 KM (moc według ECE R 24) oraz masa Xerion 10200 kg (ale uwaga bez opon czyli zakładam że z oponami dobije do 11000 kg co najmniej) oraz JD 11770 kg] więc dlaczego Xerion daje ciała a JD ma fullpull?
Moim zdaniem zależało to od przekładni oraz operatora. Chodzi o to, że JD jedzie na granicy zdławienia silnika i kojarzy mi się to z zasadą którą stosuje się się podczas zimy na śliskich drogach aby nie tracić przyczepności mianowicie niskie obroty i wysoki bieg, każdy kto jeździł zimą wie że na śliskiej nawierzchni bez poślizgu łatwiej ruszyć z wyższego biegu niż z jedynki. Natomiast Xerion wpada na wysokich obrotach i zaraz traci przyczepność. Dlaczego uważam że przekładnia bezstopniowa miała negatywne znaczenie dla Xeriona w porównaniu z JD ponieważ ma niższą sprawność oraz utrudnia zastosowanie takiej taktyki jak ta dla JD na tym filmiku. Dla uproszczenia zakładam że opony są porównywalne i każdy zastosował optymalne ciśnienie!
Czekam na opinie czy zgadzacie się z moja hipotezą lub też nie!??

Wg. mnie na wszystkich tych filmikach jd ma wyraźnie niższe ciśnienie w oponach, widać jak sie uginają a w innych ciągnikach tego nie widać. Więc tu też może być pies pogrzebany :P

Dodaj odpowiedź