Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere czy Fendt?

829 odpowiedzi na ten temat

#621 Share ogrodnikPPL

ogrodnikPPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:37

John Deere czy Fendt? Wpadłem tu na chwilkę i tak sobie myślę że fajnie by miały te ciągniki o których piszecie zamontowane paliwomierze (tzw zewnętrzną instalacje wyświetlającą spalanie, np. w l/h) i gdyby ktoś nagrał filmik jak pracuje tymi ciągnikami w różnych pracach i z jakimi maszynami i tak pokierował kamerkę na wyświetlacz ile pokazuje w danej pracy - l/h (np. transport, praca z turem, ect. Są takie szwajcarskie maszynki - gdzieś na forum o tym kiedyś było)
Myślę że było by to jakieś odniesienie, bo z całym szacunkiem spalanie tzw. katalogowe a takie namacalne w codziennej pracy chyba bardziej wszystkich interesuje.
Może coś takiego mają lub ktoś to ma ?
Tak po prostu pytam.

Edytowany przez ogrodnikPPL, 15 kwiecień 2012 - 20:40.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 mar 2017
Sprzedam MTZ 82TS - Opony - 95 %

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 43000.00 PLN
  • 15 sty 2017
Zetor 16145

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 39000.00 PLN
  • 19 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere czy Fendt? Dzisiaj, 12:09
  •  

#622 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1206 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 15 kwiecień 2012 - 21:02

John Deere czy Fendt?

No i podałeś linki w których JD ma mniejsze zużycie paliwa w pracach pociągowych :D .

hehe sorry chcialem podac ten tu wypana nawet ciut lepiej http://www.dlg-test....nDeere6430P.pdf w pracach polowych jest lepszy ale Fendt w tym tescie jest bez bosta i JD ma extra 15KM nawet bez bosta JD podaje w teście min. 92KW a max 98KW a fendt podaje 78,4KW i 84,8KW bo uzwaja innych norm. Z tego co wiem to jak dana wartosc podzieli sie przez wieksza liczne to wynik wyjdzie mniejszy?? Zgadłem?? ;)
Panowie co z wami czyzby brakło wam argumentów??? :P

Edytowany przez KARGO, 16 kwiecień 2012 - 10:55.

#623 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 16 kwiecień 2012 - 11:35

John Deere czy Fendt?

Nie wiem co to za dane i jak to wyliczyłeś ale tu masz linki i sobie porównaj http://www.dlg-test....nDeere6534P.pdf http://www.dlg-test...._Vario_0807.pdf chyba ze z tym go porównujesz http://www.dlg-test....mer411vario.pdf hehe nie no normalne mistrzostwo świata jesteś wielki ciągnik testowany w 2001 roku porównujesz z testowanym w 2010 no tak czego sie nie zrobi dla lepszego wyniku :) Nikt nie twierdzi ze JD jest zly bo jest bardzo dobry i prawie najlepszy ale zaraz za Fendt-em :P

Ja się w testy DLG nie bawię, bo nie interesuje Mnie spalanie na WOM, bo niby ile ciągnik pracuje na wom? No chyba, że pomiar spalania na kołach mierzysz na WOM :D np z takim pługiem talerzówką, gruberem, głęboszem czy w transporcie? ile na WOM pracujesz? :P

http://tractortestla...ts/Fendt818.pdf Fendt 718 Vario a nie favorit który zapewnie przyszedł ci do głowy
http://tractortestla...eere/jd7530.pdf JD

No i podałeś linki w których JD ma mniejsze zużycie paliwa w pracach pociągowych :D .

Jaro teraz na WOM się moc na kołach mierzy bo Fendt i Nh tam lepiej wypadają :D

Nie nasza wina, że ty nie wiesz o czym piszesz i wklejasz na pałę testy o zupełnie czym innym

http://tractortestla...ere/jd_6430.pdf

tutaj masz 6430 porównaj sobie różnice spalania na WOM i na kołach ;)

Edytowany przez Lukasz1987, 16 kwiecień 2012 - 11:36.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#624 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1206 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 13:44

John Deere czy Fendt? Człowieku nie rozśmieszaj mnie a sam się nie kompromituj w tych tesach DLG są tez uwzględnione prace polowe jak orka praca z gruberem itd. przy fendt jest to w prawym górnym rogu w JD na dole. JD aby choć dorównac Fendt-owi podaje wiekszą moc przez co zmniejsza sie spalanie na KWg użyj tych samych norm dal tych dwóch ciagników a zobaczysz co wyjdzie. Hehe musiałesz aż szukac jakis testów z USA zeby Jd wypadł lepiej. Pokasz mi w który miejscu wklejłem jakies testy na ,,pałe" Jak juz cos porownujesz to porównujciagniki mniej wiecej z tego samego roku i podobna moc tak jak tu gdzie moc jest prawie identyczna według jakieś tam normy http://tractortestla...ere/JD_6715.pdf i http://tractortestla...ts/Fendt412.pdf

Edytowany przez KARGO, 16 kwiecień 2012 - 14:11.

#625 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 14:52

John Deere czy Fendt? kompromituje się ten kto nie wie o czym pisze, a z tego co zauważyłem to nie masz bladego pojęcia jak te testy są wykonywane :) no ale widzę, że tego nikt ci nie jest w stanie wytłumaczyć, bo masz zakodowane w główce fendt pali mniej niż jd i tyle.

Hehe musiałesz aż szukac jakis testów z USA zeby Jd wypadł lepiej

a tutaj masz dowód na to co napisałem powyżej bo jak zerkniesz na testy które przytoczyłeś to masz lokalizacje DLG :D Germany

JD aby choć dorównac Fendt-owi podaje wiekszą moc

większa moc jest na kołach ;) wynika to z mniejszych strat ^^
No chyba że twierdzisz iż ciągniki Fendta mają zawyżoną moc podawaną w silniku :) JD i Fendt mają podane moce w tej samej normie w RP ;EG 97/68 EC
JD 6430P
znamionowa 125KM
Fendt 412
znamionowa 124KM
patrz faktycznie JD jest mocniejszy o całe 1KM :blink: ale to wypacza wyniki

Pokasz mi w który miejscu wklejłem jakies testy na ,,pałe"

wszystkie z DLG
zakładam też, że jak porównujemy silniki to oba z tą samą ilością cylindrów, a nie żeby fendt spalił mniej to dajesz mu 4 gary a jd 6 :D

ale w tych testach maksymalna moc na kołach i spalanie
JD 77,8 kW i 280g/kWh
Fendt 68,9 kW i 289 g/kWh
gdzie jest fendt oszczędniejszy? :)
warto dodać, że moc wyjściowa JD 80,1 kW strata 2,89% na układzie napędowym a Fendt moc wyjściowa 80kW strata 13,86 % :)

problem polega na tym, że ich nie widzisz, bo nie chcesz

Edytowany przez Lukasz1987, 16 kwiecień 2012 - 17:11.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#626 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1206 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 19:05

John Deere czy Fendt? Szkoda ze nie podajesz spalania Fendt KWh/l 2.88l a JD 3.00l straty mocy przy tym przedziale 4.1 fendt JD 5.3 ale ogólnie ma wieksze ok JD jest mocnieszy na kołach jednak uciag ma niewiele lepszy. Z reszta mino tych strat to vario = wygoda pracy lepiej dobierzesz szybkość i koncowo mniej spali a że 50km/h to juz wogole a nie 30 i waichowanie.Mysle że dobrym porównaniem jest JD 6430P i Fendt 312 obie to 4 i dokładnie ta samą moc 97/68 EG 92 KW tyle ze w testach mierzone jest inaczej. Tu ładnie to widać ten sam rok testów praktycznie ta sama moc ta sama norma http://www.dlg-test....io_415_0908.pdf http://www.dlg-test....e_6830_0108.pdf i dość aktualne modele

Edytowany przez KARGO, 16 kwiecień 2012 - 19:46.

#627 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 21:01

John Deere czy Fendt? post powyżej to typowy łabędzi śpiew :) byle jego na wierzchu :)

ok JD jest mocnieszy na kołach jednak uciag ma niewiele lepszy.

rzeczywiście niewiele większy :)
maksymalne uciągi
JD 35,59 kN
Fendt 31.59 kN
Fendt ledwie 88,7% uciągu JD :)

Szkoda ze nie podajesz spalania Fendt KWh/l 2.88l a JD 3.00l straty mocy przy tym przedziale 4.1 fendt JD 5.3

skąd to wziąłeś? bo szukam i znaleźć nie mogę, to maksymalna moc przy wybranej prędkości? bo tylko tam odczytałem dla fendta 2,88 prędkość 7,49, przy tych parametrach (92,4 kW) jd ma 2,79 kWh/l i 11,97 km/h :)
a jeśli nie to to któro?
nominalna prędkość obrotowa jd 3,19 kWh/l fendt 3,36
moc nominalna jd 3,3 fendt 3,51
max moc jd 3,5 fendt 3,6
ta znowu DLG
pytam ponownie :

bo niby ile ciągnik pracuje na wom? No chyba, że pomiar spalania na kołach mierzysz na WOM :D np z takim pługiem talerzówką, gruberem, głęboszem czy w transporcie? ile na WOM pracujesz? :P

Ja byłem w DLG bo Samochody Specjalne i PTNSS mam taki wyjazd z uczelni zorganizowały także nie mam bladego pojęcia jak chcesz odwzwierciedlić wyniki DLG w pracach pociągowych :)
PS AP ma 40 km/h a nie 30, Vario przy >40 spalanie idzie kosmicznie w górę

Edytowany przez Lukasz1987, 16 kwiecień 2012 - 21:14.

#628 Share Kent

Kent

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 21:15

John Deere czy Fendt? A czemu to tak męczące musi by to waichowanie, dla wymagajacych jest przeciez autopower = wygoda pracy lepiej dobierzesz szybkość i koncowo mniej spali a że 50km/h to juz wogole, a jeszcze w kieszeni zostanie kilkaset tysięcy na paliwo ( około 16000 litrów ON, dla większości z nas to zapas na kilka lat) - więc nie rozumię czemu się czepiasz.

John deere tractors the best.

Edytowany przez Kent, 16 kwiecień 2012 - 21:17.

#629 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1206 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 08:08

John Deere czy Fendt? Przy podobnej predkości 7.44km/h moc 77.1KW przy czym na Kwh/l spala 3.00l Fendt 7.49km/h moc 68.9KW gdzie spala na Kwh/l 2.88 i przy tej predkości ma najsłabysz uciąg bo JD ma o 1000kg lepszy pózniej juz mniej. akurat w ty porównywanym max predkośc JD 32km/h także jakby byl z szybsza skrzynia napewno by stracił na uciągu a zeby była bezstopniowa to juz wiecej by pewnie nie uciągnoł. Cos za cos wygoda za moc. No jasne że zostanie o ile nie wybierzesz Premium z jakimis dodatkami bo wtedy cena jest zblizona i jakbys naprawde duzo nim nie pracował to pewnie nie spalcił ale mi o to nie chodzilo tylko o spalanie ze spali mniej niz JD

#630 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 08:31

John Deere czy Fendt?

Przy podobnej predkości 7.44km/h moc 77.1KW przy czym na Kwh/l spala 3.00l Fendt 7.49km/h moc 68.9KW gdzie spala na Kwh/l 2.88

fendt spalanie w g/kWh 68,9kW 289 i 2,88 l
JD przy 7,07 km/h spalanie w g/kWh 74,98 kW, 281g/kWh i 3,01 l
Dlaczego w litrach JD spali więcej? tylko i wyłącznie dlatego, że ma więcej kW na kołach w g/kWh spalanie jest dużo mniejsze :)
jak ty sobie wyobrażasz, że mocniejszy ciągnik spali w litrach mniej? jednostkowo jd pali o 12g mniej. gdzie oszczędność fendta?

ty porównywanym max predkośc JD 32km/h także jakby byl z szybsza skrzynia na pewno by stracił na uciągu

testy skrzyń 40km/h twierdzą co innego, dalej fendt dostaje z AP to samo

Cos za cos wygoda za moc

Kupujesz JD z AP i masz mac i należyte warunki pracy :)

tak przy okazji
slip to poślizg/uślizg a nie straty mocy :)

waga Fendta to 5525 kg
Waga JD to 4735 kg
JD mimo mniejszej masy ma większy uciąg :) szał, strach pomyśleć jakby wzrósł gdyby oba ciągniki były z balastowane :)
Szczerze to jestem ślepy bo nie mogę dalej

Edytowany przez Lukasz1987, 17 kwiecień 2012 - 16:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 15:48

John Deere czy Fendt?

rower@ na odległość widacz że Mieczyk to krętacz, który próbuje zabłysnać na forum oceniająć marki ciagników po tym, że coś gdzieś od kogoś kiedyś uslyszał

I ja właśnie nie mogę tego zrozumieć, że ktoś ocenia daną markę czy maszynę tylko po tym co od kogoś tam usłyszał albo po tym co gdzieś tam wyczytał <_< A taki oceniający, niemający doświadczeń z maszyną raczej nie kupi sobie tej maszyny bo będzie żył w przekonaniu, że tak jest bo mówił mu to ktoś tam...

#632 Share pigmer

pigmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 15:58

John Deere czy Fendt?

Na strychu mam jeszcze sporo egzemplarzy "Traktora" (pamięta ktoś ?) i tam gdzieś były zdjęcia pokazujące testy Fendta-właśnie w błocie...
Fendt to bardzo dobry ciągnik (o ile nie najlepszy) ale nie oznacza to automatycznie tego że inne są takie be do kwadratu :D w porównaniu z nim.

Gdzieś były i podejrzewam, że kiedyś :D
Ja nie mówie, że Fendt jest zły, ale też nie mówie, że jest najlepszy B)

#633 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 kwiecień 2012 - 16:22

John Deere czy Fendt? @pigmer A jaki ciągnik według ciebie jest najlepszy?

#634 Share Jurand210

Jurand210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 16:23

John Deere czy Fendt? Witam. Ostatnio znalazłem na jt filmik, który absolutnie przekonuje mnie co do tego, że John Deere ma lepszy uciąg niż Fendt. Normalnie Fendt został zmiażdżony i nie tylko przez janki. Zapraszam do obejrzenia filmiku

#635 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 17:52

John Deere czy Fendt? Kolego @jurand na tym filmie marka ciągnika nie ma znaczenia, tylko ciśnienie w oponach, masa traktora, rodzaj ogumienia i jakość opon. Nie wiem po co takie bezsensowne filmy dajecie.

@łukasz1987
"waga Fendta to 5525 kg
Waga JD to 4735 kg
JD mimo mniejszej masy ma większy uciąg szał, strach pomyśleć jakby wzrósł gdyby oba ciągniki były z balastowane"
Pewnie ten uciąg wynika z mniejszej straty przekładni ale co ma do tego masa?
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#636 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 kwiecień 2012 - 18:03

John Deere czy Fendt? Do pewnej prędkości masa ogranicza siłę uciągu, powyżej tej prędkości ograniczeniem jest moc silnika.

#637 Share Jurand210

Jurand210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 18:55

John Deere czy Fendt?

Kolego @jurand na tym filmie marka ciągnika nie ma znaczenia, tylko ciśnienie w oponach, masa traktora, rodzaj ogumienia i jakość opon. Nie wiem po co takie bezsensowne filmy dajecie.

@łukasz1987
"waga Fendta to 5525 kg
Waga JD to 4735 kg
JD mimo mniejszej masy ma większy uciąg szał, strach pomyśleć jakby wzrósł gdyby oba ciągniki były z balastowane"
Pewnie ten uciąg wynika z mniejszej straty przekładni ale co ma do tego masa?

Na początku chciałem zaznaczyć, że w moim poprzednim poście piszę, [przekonuje mnie] czyli jest to moje prywatne zdanie i nikomu go nie nażucam. Następnie: kolego ja zakładam że tractor pulling to zawody na które każdy dobiera optymalne parametry ciśnienia w oponach itp. po to żeby wygrać. Moim osobistym zdaniem nie jest możliwe aby w porównywanych traktorach wszystkie parametry były identyczne, maszyn nie da się w 100% obiektywnie porównać, ale tak już jest. I chyba chodzi o to żeby porównać ciągniki jako całość a nie w przeliczeniu np. na kilogram masy traktora. Poza tym chciałem zauważyć że nie nie tylko 8360r przegonił fendta 936 ale i 8295r również, pewnie twoim zdaniem lepsze opony zastępują tą ogromną różnice około 60 KM. No i zwróć uwagę na różnicę nie chodzi o pół metra.....
Co do bezsensowności tego filmiku to ty tak uważasz. Dla mnie bezsensowna jest twoja wypowiedź ponieważ nic nie wnosi do dyskusji, piszesz o rzeczach oczywistych. Myślę, że większość forumowiczów zdaje sobie sprawę, że masa, ciśnienie itp. robią różnicę.

#638 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 kwiecień 2012 - 19:10

John Deere czy Fendt? Myślisz, że moc jest tu problemem? Przy tych prędkościach liczy się tylko masa i opony.

#639 Share pigmer

pigmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 20:07

John Deere czy Fendt?

@pigmer A jaki ciągnik według ciebie jest najlepszy?

Wstrzymam się od odpowiedzi bo zaraz musiałbym udowodnić czemu taka marka a nie inna, a nie mam za bardzo czasu na rozpisywanie się.

Myślisz, że moc jest tu problemem? Przy tych prędkościach liczy się tylko masa i opony.

No wiesz jeśli by zapiąć tam 100 km ciągnik obciążony do masy tych na filmach i o tych samych oponach i ciśnieniu to nie wiem czy tylko masa i opony by się liczyły...
Moc i siła uciągu też odgrywa jakąś tam rolę, apropo siły uciągu, jakby ktoś chciał się wypowiedzieć: http://www.agrofoto....__fromsearch__1

Edytowany przez pigmer, 17 kwiecień 2012 - 20:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 20:27

John Deere czy Fendt? no popatrz kolego podałeś przykład ładowarek, gdzie testowano 5 o takiej samej mocy a siłą uciągu była bardzo zróżnicowana.
Przy niskich prędkościach niedostatki mocy niwelujemy przełożeniami. W codziennej pracy nie ma mowy takich cudach jak 100KM przy 10 tonowym ciągniku, ale w takich zabawach to czemu nie, oczywiście nie na takim podłożu :P

Edytowany przez b0gdan, 17 kwiecień 2012 - 20:34.

Dodaj odpowiedź