Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere czy Fendt?

828 odpowiedzi na ten temat

#501 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:05

John Deere czy Fendt? Myślę że @walek miał na myśli siedzenie pasażera...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere czy Fendt? Dzisiaj, 04:19
  •  

#502 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 26 sierpień 2011 - 21:16

John Deere czy Fendt? tu juz nie chodzi o to ze jd pali wiecej od nh ale on pali więcej od wszystkich ciągników na rynku i nie wciskajcie mi mjakiegoś kitu bo mam z jd doczynienia na co dzień i wiem co w trawie piszczy-poprostu jd w 80 % prac spala 0 2-3 litry wiecej i nie pitolcie o mocy bo możecie sobie kupić 20km mocniejszego DF lub choć by NH i to bedą paliły mniej .

#503 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 22:21

John Deere czy Fendt? Tak tak jesteś lepszy od całego towarzystwa DLG i potrafisz lepiej testować ciągniki. To jakie jeszcze wozidła masz że możesz takie wnioski wysuwać bo w Twojej galerii widnieje jedynie niebieski turek :P

#504 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 23:10

John Deere czy Fendt? Hubert - oczywiście chodziło mi o siedzenie pasażera nie operatora
Dzięki Jaro za domyślenie sie

#505 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 07:04

John Deere czy Fendt? turek to może twój ojciec jest bo moj ciągnik pochodzi z włoch a te wszystie testy to możesz soBie wsadzić gdzieś-jd jest komfortowy i trwały to prawda ale zużycie paliwa jest dużo wyższe nawet wyższe od tak podobno jak sie tu czyta na forum paliwożernego zetora a jemu mocy też nie brakuje a jednak spala mniej od JD i każdy użytkownik tego ciągnika który twierdzi inaczej poprostu nie potrafi sie przyznać do prawdy -przykład DF agrofarm 430 spala od JD 5100r w każdej robocie o 2-3 litry więcej i napewno nie jest silniejszya wręcxz przeciwnie wiele mu prakuje i to są fakty sprawdzone na dziesiątkach mtg.i wiesz co mowią ci właściciele JD na pytanie jak tam ciągnik? NIE POLECAM byle mineło te pięć lat i do żyda.I prawda jest taka ze w kazdym JD jak sie tylko troszke naciśnie na gaz nawet na pusto to odrazu spalanie 10 l a to zaledwie ciągniczek 100km-w wielu innych takiego przepału nie ma.

Edytowany przez PRZEMEK321, 27 sierpień 2011 - 07:09.

#506 Share Slawuss

Slawuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 07:27

John Deere czy Fendt? @PRZEMEK321
"przykład DF agrofarm 430 spala od JD 5100r w każdej robocie o 2-3 litry więcej"

Chyba się pomyliłeś.

League of Legends

#507 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2011 - 08:14

John Deere czy Fendt?

turek to może twój ojciec jest bo moj ciągnik pochodzi z włoch a te wszystie testy to możesz soBie wsadzić gdzieś-jd jest komfortowy i trwały to prawda ale zużycie paliwa jest dużo wyższe nawet wyższe od tak podobno jak sie tu czyta na forum paliwożernego zetora a jemu mocy też nie brakuje a jednak spala mniej od JD i każdy użytkownik tego ciągnika który twierdzi inaczej poprostu nie potrafi sie przyznać do prawdy -przykład DF agrofarm 430 spala od JD 5100r w każdej robocie o 2-3 litry więcej i napewno nie jest silniejszya wręcxz przeciwnie wiele mu prakuje i to są fakty sprawdzone na dziesiątkach mtg.i wiesz co mowią ci właściciele JD na pytanie jak tam ciągnik? NIE POLECAM byle mineło te pięć lat i do żyda.I prawda jest taka ze w kazdym JD jak sie tylko troszke naciśnie na gaz nawet na pusto to odrazu spalanie 10 l a to zaledwie ciągniczek 100km-w wielu innych takiego przepału nie ma.

Pleciesz bez sensu :lol: U mnie JD robią rocznie ponad 1000mth i spalanie jest ostatnie na co narzekam. Jeśli ktoś nie umie obchodzić się z ciagnikiem, ustawić go do odpowiedniej pracy to ma spalanie duże.

Komfort w JD ?? buhahahah..... proszę! I ty uznajesz siebie za speca od testów i porównań ?

#508 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 12:06

John Deere czy Fendt? tak sory pomyliłem sie chodziło mi o to ze JD spala więcej.hubert jeśli twierdzisz ze JD ma takie rewelacyjne spalanie to o czym my tu mówimy -mogę sie tylko zgodzić ze w najcięższych pracach spalania są porównywalne ale we wszystkich innych czyli w około 80% jest przepaść i twoja opinia tego nie zmieni.

#509 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2011 - 13:58

John Deere czy Fendt? Kit z tym ze pali dużo, przynajmniej silnik nie gaśnie jak zejdzie poniżej 1400 obrotów. :D Stoi w miejscu i kołami kręci z głęboszem, ale silnik nie zdechnie. Dodany obrazek

#510 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 27 sierpień 2011 - 14:20

John Deere czy Fendt? Nie wiem ja to jakiś dziwny jestem, 7 lat już jeżdżę i jeszcze nie daje do żyda. Kwestia odpowiedniej obsługi, jak ktoś nie umie jeździć to mu pali, w lekkiej robocie nie przekraczać 1500 a w porządnej 2 tys i obciążać na maksa. U nas mamy porównanie do 4 innych ciągników i najwięcej chodzi JD, przez równy miesiąc zrobiliśmy 200 h ze spalaniem 1400 l. Prasowanie zmiennokomorówka 70 %, transport balotów 20 %, ładowanie balotów, wozu paszowego 10%. W prasie 10 l/h 35-50 bel 1,2 m/h, 18 bel 1,8 m/h.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 27 sierpień 2011 - 15:01

John Deere czy Fendt? grunt to dobrze dobrać ciągnik do porównania :lol: jeden moc w ISO drugi EC R24 :D
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#512 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 wrzesień 2011 - 18:00

John Deere czy Fendt? Taa zwłaszcza, że JD coś w kulki leci z mocą. Dodany obrazek W okolicy robili pomiar mocy 6620 miał tyle KM co 6920/30, a w 7430 brakowało 17KM do serii. Dodany obrazek Także zachodzi obawa czy i ojca ciągnik ma te jelenie co piszą. Dodany obrazek

#513 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 19:55

John Deere czy Fendt? Musi mieć :) Wiadomo,papier wszystko przyjmie,ale to są powiązania..Dobre marki nie mogą sobie pozwolić na takie rzeczy,przykładowo fendt mógł by skontrolować moc jana,lub na odwrót..Jak by brakowało,była by śmierdząca sprawa ;> A w jaki sposób testowali moc? na wom?

#514 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 20:01

John Deere czy Fendt? Okoliczne 7730 i 8420 były sprawdzane na hamowni i okazało się, że miały więcej niż fabryka dała ;) Może amerykańskie jelonki napasione modyfikowaną soją są większe i mocniejsze aniżeli te niemieckie :P :D

#515 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 wrzesień 2011 - 21:37

John Deere czy Fendt? Pomiar na WOM był robiony. Nie wiem jak sprawa się zakończy, ale nie wykluczają sądu. Dodany obrazek

#516 Share Klos49

Klos49

Zaawansowany

• userphoto
  • V.I.P.
  • rank
  • 194 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 22:16

John Deere czy Fendt? A kto ten pomiar robił i ile sobie życzyli za taką usługę?

#517 Share forterra11441

forterra11441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 22:37

John Deere czy Fendt? @Bobek coś w tym musi być, bo znajomy podnosił moc w DF-ie, przyjechało jeszcze kilku jego znajomych różnymi ciagnikami m.in. JD i żaden ciągnik nie miał takiej mocy jaką powinien mieć (na ten przykład DF M620 powinien mieć 166, na WOM wyszło 140). Sprawa naszego DF tez prawie skończyła by się w sądzie, ale doszlismy do porozumienia i mają podnieść mu moc. ;)

#518 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 wrzesień 2011 - 06:34

John Deere czy Fendt? @Klos49 nie mam pojęcia. Będziemy musieli się sami zastanowić nad takim pomiarem.

#519 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 08:23

John Deere czy Fendt? Podstawowa sprawa, w katalogach podaje się moc silnika. Zmierzona prawdopodobnie na wale korbowym. Moc mierzona na WOM zawsze będzie niższa chyba nie musze tłumaczyć dlaczego. W linku poniżej macie różnice między normami.

http://www.konedata..../tehonormit.htm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 wrzesień 2011 - 08:37

John Deere czy Fendt? W instrukcji do ciągnika JD określona jest również moc na WOM. :)

Ktoś pytał o cenę, za hamowanie 4 ciągników chcą 900 zł netto.

Dodaj odpowiedź