Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere czy Fendt?

828 odpowiedzi na ten temat

#481 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 maj 2011 - 15:48

John Deere czy Fendt? Zastosowanie SCR pozwala na sterowanie takie jak w EURO 2, resztę załatwi AdBlue. Spalanie powinno więc zmaleć.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere czy Fendt? Dzisiaj, 04:06
  •  

#482 Share czopek

czopek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 16:09

John Deere czy Fendt?

ja wybrał bym JD. Kolega zakupił nowego Fendta i mu się łożysko po kilku miesiącach użytkowania w skrzyni rozsypało.Oczywiście nie mówię o tym modelu. Ale jakoś przestał mi się podobać :P

ciekawe czy wie jak należy takim ciągnikiem posługiwać ... jaki model ?
pracownik w Niemieckim gospodarstwie zajechał fendta 900setke hamując vario z 30 tonowym załadunku ze spadu więc obsługa też jest ważna ... 2 przypadek zapodany od serwisanta korbanka , w zimie nie chciał fendt mu odpalić i wpadł na oczywisty pomysł zaciągnąć go ale zapomniał o czymś nie rozłączył skrzyni i zabulił około 60 tyś ... także jak ktoś jedzie bo jedzie to można zajechać wszystko ... nawet pol-mota ;p

#483 Share Denis1997

Denis1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 14:32

John Deere czy Fendt? Cześć ja mam Fendta 936 vario gdy nim orałem od 7:00 rana do 1:00 w nocy, wysiedziałem w nim bez problemu przez całe 18 godzin z 1 godziną przerwą na obiad. Gdy miałem JD 8530 to rok temu go sprzedaliśmy bo był taki nie wygodny że tylko ja z ojcem umieliśmy nim robić 5 godzin przerw i znowu 5 godzin i tak na okrongło. :)

JD ;[

Fendt :D

#484 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 sierpień 2011 - 15:28

John Deere czy Fendt?

ja mam Fendta 936 vario gdy nim orałem od 7:00 rana do 1:00 w nocy, wysiedziałem w nim bez problemu przez całe 18 godzin z 1 godziną przerwą na obiad. Gdy miałem JD 8530 to rok temu go sprzedaliśmy bo był taki nie wygodny

W JD też jest możliwość montażu siedzenia dla operatora i nie trzeba siedzieć na twardym błotniku ;)
Poza tym cienki bolek jesteś z ojcem, u nas na wsi koleś 1634 od 10 do 2-3 w nocy koszą i cały czas jeden operator w ciągniku :D

#485 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 18:29

John Deere czy Fendt?

Cześć ja mam Fendta 936 vario gdy nim orałem od 7:00 rana do 1:00 w nocy, wysiedziałem w nim bez problemu przez całe 18 godzin z 1 godziną przerwą na obiad. Gdy miałem JD 8530 to rok temu go sprzedaliśmy bo był taki nie wygodny że tylko ja z ojcem umieliśmy nim robić 5 godzin przerw i znowu 5 godzin i tak na okrongło. :)

JD ;[

Fendt :D

To powyżej to z cyklu "a świstak siedzi bo wiewiórka była nieletnia":D ?

#486 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 sierpień 2011 - 18:40

John Deere czy Fendt? Jaro zgłaszam swoje pretensje, to powyżej można czytać dwuznacznie ;) Ja też jestem powyżej, proszę o wyjaśnienia :D

#487 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 18:46

John Deere czy Fendt? To było (oczywista oczywistość) do Dennisa Rozrabiaki :D -jak JD 8530 jest mało komfortowy to znaczy że pierwowzorem Denisa była pewna bohaterka baśni J.Ch.Andersena...a w/w ma miejsce w którym to plecy tracą szlachetną nazwę wykonane zapewne z materiału używanego w najnowszej generacji wyrobów Always :D

#488 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 22 sierpień 2011 - 19:25

John Deere czy Fendt? jaro a co w tym dziwnego ze fendt czy NH są ciągnikami wygodniejszymi? to oczywiste ale chyba nie jesteś znawcą ze sie z tego naśmiewasz i tylko piszesz wszystko o wszystkim byle nabić postów .ps jak tam oszczedy JD? bo u mnie we wsi w maju przybyły trzy takie zabawki i każdy przeklina jak może bo palą dużo więcej niż konkurencja.

#489 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 19:35

John Deere czy Fendt? Przemek-cóż jak to mówią "w prostocie siła" i niestety nie mam na myśli budowy ciągników Twojej ulubionej marki a raczej przebieg procesów myślowych pewnego ich zagorzałego fana...

#490 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 sierpień 2011 - 19:40

John Deere czy Fendt? co rozumiesz przez słowo wygoda?
dużo znaczy ile? biorąc pod uwagę co u nas we wsi wołają to politykom nie życzę wizyty u nas :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 19:52

John Deere czy Fendt?

ciekawe czy wie jak należy takim ciągnikiem posługiwać ... jaki model ?
pracownik w Niemieckim gospodarstwie zajechał fendta 900setke hamując vario z 30 tonowym załadunku ze spadu więc obsługa też jest ważna ... 2 przypadek zapodany od serwisanta korbanka , w zimie nie chciał fendt mu odpalić i wpadł na oczywisty pomysł zaciągnąć go ale zapomniał o czymś nie rozłączył skrzyni i zabulił około 60 tyś ... także jak ktoś jedzie bo jedzie to można zajechać wszystko ... nawet pol-mota ;p

Ten drugi przypadek jest bardzo ciekawy <_<
"zaciągnąć go ale zapomniał o czymś nie rozłączył skrzyni" na luzie jest ciężko zapalić, sam osobiście nie próbowałem, ale wydaję mi się że jest trudno :lol:

#492 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 sierpień 2011 - 19:59

John Deere czy Fendt? problemem skrzyń z dużą ilością hydrauliki polega na tym, że w przypadku nie rozłączenia napędu można ją uszkodzić w momencie holowania ;)

#493 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 20:48

John Deere czy Fendt? Ja to wiem, tylko gdy rozłączysz napęd, nie odpalisz na zaciąg, więc kolega czopek chyba źle się wyraził, albo nie wiem o co mu chodziło B)

#494 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 26 sierpień 2011 - 14:05

John Deere czy Fendt? jaro kto tu jest takim fanem swojego ciągnika jak na siłe wszystkich wciskasz ze jd jest oszczedny-bo tak pisałeś i mogę ci przypomnieć jak te ciągniki to smoki niesamowite a różnica jest taka ze po przepracowaniu 7tys mtg traci sie tyle że można by sobie kupić nowy ciągnik a kogo na to stać-nic tylko siadać i płakać jak to mowią właściciele JD.

#495 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 14:56

John Deere czy Fendt? Ach kolego i znów się zaczyna kolegi kolega powiedział co wiedział a drugi usłyszał i sieje propagandę. Może i ten NH spali mniej ale i moc zawyżona ;) z tego co można wywnioskować choćby z wypowiedzi użytkownika kobra89 pod jednym z Twoich zdjęć :P

#496 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2011 - 15:17

John Deere czy Fendt? Mam identyczny model jak JARO@ i też mogę powiedzieć, że jest oszczednym ciagnikiem. Na tle konkurencji wypada nie najgorzej. W dodatku jak na 85km to całkiem dobrze sobie radzi z ładunkiem 33t :P

#497 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2011 - 17:00

John Deere czy Fendt?

jaro kto tu jest takim fanem swojego ciągnika jak na siłe wszystkich wciskasz ze jd jest oszczedny-bo tak pisałeś i mogę ci przypomnieć jak te ciągniki to smoki niesamowite a różnica jest taka ze po przepracowaniu 7tys mtg traci sie tyle że można by sobie kupić nowy ciągnik a kogo na to stać-nic tylko siadać i płakać jak to mowią właściciele JD.

Masz JD?
Mój palił więcej niż konkurencja w tym przedziel mocy prze lekkiej robocie (opryskiwacz, rozsiewacz) ale jak przyszło robić na głęboko gruberem to jakoś F714 nie był wstanie zejść niżej na ha, nie wspominając już o takiej drobnostce, że pracował z mniejszą prędkością. A robiliśmy na tym samum polu ;) Skoro one tyle palą to dlaczego duże gospodarstwa JD, Fendt i Case Magnum kupują?

#498 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2011 - 17:27

John Deere czy Fendt? Ja Ci odpowiem. JD i Magnum - niezawodność a Fendty po to, by szefostwo wygodnie dupe woziło :P

#499 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 19:35

John Deere czy Fendt? Najlepsze ciągniki to stare Case Magnum te kanciaste może nie za wygodne ale prawie niezniszczalne.
Te współczesne ciągniki to w porównaniu z nim słabo wypadają.
A zgodzę się z Jelonkiem że JD pewnie dużo pali w lekkiej robocie ale jak przychodzi do ciężkiej roboty to spalanie jest w porządku a ciągnik ciągnie.
Kto naopowiadał bajek ze w JD serii 8 jest niewygodnie to chyba miał naprawdę jakiś wielki problem z tym ciągnikiem bo to jest maszyan do roboty non stop.
A Fendt - nie jest może zły ale ten serwis monopolisty - porażka no i napewno ma niwygodne siedzenie operatora.
New Holland w małych ciagnikach ok ( może i lepiej od JD) ale w duzych może seria T8. coś pokaże bo poprzednie nie pokazały nic dobrego za krótkie i za klopotliwe w obsłudze
A nowy Case - nie taka jakość jak kiedyś a i serwis zmarniał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 sierpień 2011 - 20:03

John Deere czy Fendt? Walek zgodzę sie z tym, że Magnum to potęga, stary Magnum oczywiscie. W okolicy chodzi taki z przebiegiem 38tys mth....

Głupoty tylko piszesz odnosnie siedzenia operatora w Fendzie :P Lepiej d*py nie woziłem

Dodaj odpowiedź