Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere czy Fendt?

828 odpowiedzi na ten temat

#361 Share maciekJD66

maciekJD66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i motoryzacją. :]

Napisany 15 grudzień 2009 - 15:49

John Deere czy Fendt? a prpo kolegi aadamsa7 to sie mylisz bo ja mam tez inny ciagnik i tez uwazam je za dobre i nie chwale swojego mowie ze mam a prpo tego fenda i zetora to nie moge dac dowodu ale to moze tylko wybryk fabryki wiecie jak to jest niektore firmy ida na ilosc nie na jakosc ale fendt i jd ida na jakosc no ale cóz i to moze sie zdarzyc ze bedzie słaby moj jd tez byl zle doregulowany miał za mało paliwa i byl slaby a do sasiada przyjezdzali od fenda i nic ale chyba teraz przyjezdzaja z fabryki oczywiscie w cenie gwarancji

widze z ekolega aadams7 jest troche przemadzaly jakby zjadł wszystkie rozumy ja nie uwazam ze jd jest najlepszy bo w fendach cos jest gorzej cos lepiej niz w fendach a tak prpo koledze pewnie chodzi o te wyciaganie z pola mam proxime 8441 i tez wyciagnie ale juz ma ciezej dowodow nie dam ale sasiad wzywal juz serwis i nic

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere czy Fendt? Dzisiaj, 23:19
  •  

#362 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 17:58

John Deere czy Fendt? Niekoniecznie mówiłem o tym aby wszystkie ciągniki zabierać na jedno pole. Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć pisz na przemeklebioda@gmail.com
Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

#363 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 21:51

John Deere czy Fendt? maciekJD66 kolego nie pozjadałem wszystkich rozumów, ale w życiu nie uwierze w te brednie co ty mówisz że ten zetorek twojego sąsiada sobie radził z tym pługiem a fendt nie. no chyba że coś z nim nie było tak. ale tego to juz nie łaska było dopisać...
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#364 Share maciekJD66

maciekJD66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i motoryzacją. :]

Napisany 18 grudzień 2009 - 19:02

John Deere czy Fendt? przepraszam ale napisalem ze cos jest nie tak i wypraszam sobie takie uwagi

#365 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 23 grudzień 2009 - 23:19

John Deere czy Fendt? ja mam zetora 9540 ale jednak na twoim miejscu wybrał bym fendta

#366 Share Krzysss

Krzysss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 luty 2010 - 19:01

John Deere czy Fendt? mam pytnie. Otóż zastanawiam sie na kupnem ciągnika i nie wiem czy fendt712 czy jd6630, z jednej strony fend jest lepiej wyposażony w wersji podstawowej ale cena jest koszmarna bo około 450 000zł brutto natomiast w sumie nie czuje aż takiej potrzeby aby mieć amortyzowaną przednią oś czy skrzynie beztopniową i bardziej bym obstawiał jd6630 bo jest nieporównywalnie tańszy 270 000zł brutto no i nie powiedziałbym że jest "goły" bo wg mnie ma wszystko bez jakiś bajerów typu dużo elektroniki. Dodam że ciągnik będzie pracował głównie w polu czyli orka, sianie na powierzchni 75ha. Czy ktoś by mi mógł coś poradzić na temat mojego wyboru bo jednak stawiam na tańszy i mimo wszystko moim zdaniem bardzo dobry ciągnik jakim jest jd6630

#367 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 luty 2010 - 21:27

John Deere czy Fendt? jesli tak jak piszesz nie czujesz potrzeby kupowania bajerow, nie bedziesz korzystal z funkcji ktore daje lepiej wyposazony ciagnik, to zdecydowanie bierz tanszego jd. za 200 tysi bedziesz mogl kupic osprzet, albo ladny samochód ^^
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#368 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 15 luty 2010 - 08:34

John Deere czy Fendt? dokładnie jak nie są potrzebne ci bajery które daje fendt do bierz JD, przednia os sobie tylko dołóż, bo to bajer który się przydaje. Kolego ale musisz wiedzieć że ta różnica cenowy wynika z faktu iż 712 jest wypasiona natomiast 6630 to wersja podstawowa. moja podpowiedź rozważ jeszcze kwestie JD premium, to taki kompromis...

#369 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 luty 2010 - 15:24

John Deere czy Fendt? to wtedy juz lepiej wziac fendta ^^
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#370 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 15 luty 2010 - 18:54

John Deere czy Fendt? heheh wedle zasady jak szaleć to na całego.... heheh ^^

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share Krzysss

Krzysss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 luty 2010 - 23:33

John Deere czy Fendt? Dzięki Panowie, a co do tej przedniej amortyzowanej osi, czy to jest naprawde tak potrzebne przy szerokich oponach 540 i 650. Ja posiadam lekkie ziemie i po orce jest równo na polu więc po co mi to? Domyślam sie że jakiś ułamek procentowy byłaby większa wygoda pracy ale wg mnie nie za taką cene. A co do tego że fendt 712 jest w werji podstawowej wypasiony i dlatego taka jego cena to wiem bo już tak w pierwszym komentarzu napisałem. Dodam że do tej pory obrabiam to pole (75ha) zetorem 7211 i nie narzekam, wiec jak sie przesiąde do jd6630 premium (bo o takim myśle) to będzie w nim nieco wygodniej nawet bez przedniej amortyzowanej osi ^^ A i jeszcze jedno czy przy tak szerokich oponach czyli te 650 na tyle, to czy przy orce nie będzie mi zagniatać ziemi?? i z jakimi lemieszami pługi do tego ciągnika wziąść i czy 5 obrotowych uciągnie jd6630 na lekkich ziemiach, bo ja myśle że tak. Ale i tak myśle wziąść 4+1 bo jakby co to odkręce jeden :D

#372 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 16 luty 2010 - 08:44

John Deere czy Fendt? Mam JD 6930 Comfort bez miękkiej osi, też myślałem po co mi ta fanaberia, dziś bym nie kupił bez miękkiej osi. Jak ciągnik tylko do pola to oś nie potrzebna ale jak będzie też do transportu to oś niezbędna bo jadąc powyżej 20km gdy tylko trochę nierówna droga to zaczyna skakać a kapcie też mam szerokie i 900kg z przodu. Ja mam comforta i zupełności mi wystarczy, więc nie wiem czy nie lepiej zamiast premiumki (przepłacać) wziąść comforta z osią i jeszcze zostanie ci z 8 tys Euro w kieszeni, w porównaniu z Zetorem to i tak przepaść. Masz klimę, rewers elektrohydrauliczny, EHR i cztery półbiegi co ci więcej potrzebne. No ale to twoja kasa. Co do opon to ziemi nie będą gniotły idą górą, pług lepiej weź 4+1 masz zawsze większe pole manewru. Ja do swojego planuję zakup obrotowego 5+1, na razie ciąga 6 PHX i jedzie beż najmniejszego problemu, ziemie średnie z przewagą lekkich.

#373 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 16 luty 2010 - 09:16

John Deere czy Fendt? @Krzysss a objaśnij mi na co Ci przy ciągniku 6630 opony 650 ??

Przedni most amortyzowany to żadna fanaberia - nie weźmiesz go to czy prędzej czy później będziesz tego żałował. Kilka lat temu o klimie w ciągniku też mówiono fanaberia... ^^.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#374 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 luty 2010 - 09:23

John Deere czy Fendt? @deer do siewu czy uprawy to 650 w sam raz mysle, ja chcialem takie do 4 cylindrowki tylko, ze byla masakryczna roznica w cenie.

#375 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 16 luty 2010 - 12:43

John Deere czy Fendt? jak przesiądziesz się z zetorka na JD to bedziesz bardzo zadowolony, ale potem jak już się oswoisz w JD to zacznie ci brakować amortyzacji przedniej osi tak jak to mówi kolega adamj24

#376 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 16 luty 2010 - 16:58

John Deere czy Fendt? z osią amortyzowana nie jeździłem, ale miałem porównanie ciągnika z kabina amortyzowana i bez niej to jest spora różnica... teraz nawet nie biorę pod uwagę ciągnika bez amortyzacji kabiny a z osią to też się zastanawiam czy jest warta ceny, ale z tego co piszecie to warto.
Pijany balet: tyle wad co zalet....

#377 Share Krzysss

Krzysss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 luty 2010 - 20:46

John Deere czy Fendt? @deer opony 650 są mi potrzebne ponieważ na moim polu często jest mokro i poprostu sprzęt sie topi, dlatego taki wybór. A z tą przednią osią to naprawde sie zastanowie abym tak jak piszecie później nie żałował. Nie chcę już pytać o zalety skrzyni bezstopniowej bo mnie jeszcze namówicie i wtedy wezme fendta :D

#378 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 luty 2010 - 01:51

John Deere czy Fendt? mozesz wciaz jd ze skrzynia bezstopniowa, a zalete ma jedna - komfort.

#379 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 17 luty 2010 - 09:17

John Deere czy Fendt? jak bezstopniowa to lepiej fendt... a co do JD z bezstopniową to naprawdę mało dilerzy sprzedają bezstopniówek w serii 6030. a wręcz sami się przyznają że to dobra skrzynia ale do większych JD-ków.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share bekba

bekba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 16:59

John Deere czy Fendt? Witam... Ja mam zamiar zakupić w najbliższym czasie JD 5100 r bedzie chodził przy prasie i przy kosiarce. Zastanawiam sie czy da on sobie radę z 2 kosiarkami 3 m na przód i 3 metry na tył? potrzebyje taki ciągnik powniewaz mam dużo łąk z przewagą torfowych i jest co kosic a przy okazji ciagnik jest lekki co nie jest bez znaczenia na torfy. Jezeli ktos miał do czynienia z takim zestawem kosiarek na takim ciagniku i moze powiedziec jak sie spisywał to moze napisac:)

Dodaj odpowiedź