mav

JD 6630 Premium czy Fendt 712

Polecane posty

Rolnik85    13

Kolego stałem przed dokładnie takim samym wyborem jak Ty. Napisz do czego go potrzebujesz to postaram się przedstawić kilka moich uwag jako użytkownik.


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galanonim    0

cóż więc na pewno transport , łaki daleko i trzeba jeżdzić na nie żeby to jakoś ogarnąć, prasa, jest około 30 ha gruntów ornych więc troche przy tym pługu pojeździ,a Ty jakiego wybrałeś?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

z jednego jak i drugiego bedziesz zadowolony. Jeśli masz jakieś pytania o 312 to chetnie odpowiem.

@Rolnik85 kupił JD 6430P

Za Fendtem przemawia skrzynia i 2 obiegi hydrauliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galanonim    0

czy jest różnica pomiędzy jazdą z włączoną amortyzacją przedniej osi a z wył? i ile ta maszyna pali ? jak serwis się spisuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

jest duzą różnica miedzy osią wł w wył. Serwis jak dla mnie drogi ale z tego co wiem konkurencja taniej nie ma tzn podobnie. Średnio 2tys za przegląd. Na 1200godz jest duzo droższy. Spalanie rzecz wzgledna, ja uważam ze mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

mam pytanie, co wybrać, jd 6330 premium czy fendt 312 vario? pomocy!

 

Poszukaj na forum jest gdzieś bardzo podobny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiatm ! mam dylemat... JD 6630 Premium z AutoQuad Plus ECOSHIFT czy Fendt 413 Vario ?? Gospodarstwo 85 hektarów i 65 krów dojnych, 30 ha pod kukurydzę, 35 ha pod zboże i 20 ha łąki. Ciągnik ma pracować z pługiem 4 skibowym obrotowym, zestawem uprawowo-siewnym biernym 3 metrowym, rozrzutnikiem obornika 10 ton, beczkowozem 10 tys. litrów i z prasą Krone. Szacuję że ciągnik pracowałby 400-500 godzin w roku, 30 ha mam 8km od domu więc też pytanie jaką skrzynie biegów lepiej ?? proszę o pomoc i konkretne argumenty za lub przeciw... pozdrawiam ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Sąsiad ma Jd 6630 Classic i zrobił nim 800mtg, ogólnie spisuje się dobrze, tylko jedynym mankamentem jego jak to mówi to jest spalanie. W agregacie uprawowo-siewnym to zbiornik na 12 godz ledwo starcza. Fendt ma skrzynię vario i to jest jego dużym plusem. W jd płacisz za każdy dodatek, Fendt jest droższy w standardzie ale za to lepiej wyposażony i mniej pali. Ja polecam Fendta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galanonim    0

jest duzą różnica miedzy osią wł w wył. Serwis jak dla mnie drogi ale z tego co wiem konkurencja taniej nie ma tzn podobnie. Średnio 2tys za przegląd. Na 1200godz jest duzo droższy. Spalanie rzecz wzgledna, ja uważam ze mało

czy gdy jest włączona amortyzacja przy orce to ma mniejszy poślizg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Heh... a często mówią, żeby nie orać na amorce, bo pług źle orze. Słyszałem również już kilka opinii, żeby nie pracować w polu na amorce bo się szubko zużywa. Żeby nie było mówili to nie przedstawiciele handlowi, tylko serwisanci i specjaliści techniczni(tzn. nie jest biegły w cenniku ale wie co gdzie i jak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

skoro to technicy to powinni powiedziec co sie niby ma zuzywac i dlaczego szybciej niz jezdzac po drodze, gdzie czestotliwosc drgan jest duzo wyzsza :blink: .

wczoraj mialem ciekawe doswiadczenie. jechalem niunkiem, droga wiadomo jak to po zimie posiada niezliczona ilosc malych dziur, wiec moglem zauwazyc dobzre dzialanie amortyzacji. jechalem 45 km/h, a w kabinie sie dalo wysiedziec, wiec niewatpliwie dziala. zaciekawilo mnie jak objalem wzrokiem oske i maske jednoczesnie. czestotliwosc drgan osi byla bardzo duza, blotniki ruszaly sie tak szybko, ze prawie "zlewaly" sie ich ruchy, a maska poruszala sie przynajmniej o polowe wolniej ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galanonim    0

haha czyli działa:P prawdopodobnie warto dołożyć te , 10 tys i czuć komfort w kabinie, no i wszystko się też mniej powinno zużywać mimo wszystko ta amortyzacja pochłania dość sporo tych drgań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio0306    0

doradzcie ktory ciagnik wybrac john deere 7830 autopower przedni podnosnik jak przepracuje 300 godzin jego cena to 365000 a igła 410000

fendt jak zdaze zamowic to 820 albo 818 ful opcja 429000

nh t7050 auto comannd 370000

axion 840 cmatic 390000

wszystkie skrzynie sa bes stopniowe

 

bedzie pracowal na 150 ha plug 5 lemken vario-opal 7x agregat scierniskowy 3.80 brona wirnikowa 3 m

Edytowano przez pio0306

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ponad 3 mln ? co on ma ? :P

 

Popraw cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A mógłbyś naświetlić sytuację ?-bo w ten sposób każdy mógłby napisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Każda z nich spełni Twoje wymagania. Kwestia bliskości serwisu i gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio0306    0

chodzi mi o dobry sprzet obecnie mam jd 6920 ap i ma 6 lat i smiga nh t6040 juz na gwarancji czujniki od podnosnika ma wymienione bo padly w tych maszynach chodzi jd ale mu rakuje ina prow bedzie brany a wpzryszlsci scierniskowy tak jest do wymiany to sie szerszy kupi.

 

 

 

serwis naj blizej to nh 45 km potem fendt 60 km jd 150km claas punkt otwiera sie 25km

 

fendt i nh nie widzi mi sie bardzo z zgledu na adblu jd ma wprowadzic katalizator czastek stalych to bardziej mi sie wydaje bo na ad blu drugi zbiornik i dodatkowa kasa a ulgi w paliwie nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Wiesz, cięzki temat... sam teraz stoję przed wyborem czy 6630 premium czy 413 vario... jeżeli chodzi o ciągnik tej klasy co napisałeś to mogę Ci podpowiedzieć że ja bym wziął john deera... mam rodzinkę gdzie na 400 ha mają fendta 930 vario (niby nie żałują ale spodziewali się czegoś więcej)i mieli okazję na kilka tygodni mieć JD 8430 i przehaczyli ciągniki to twierdzą że robota JD to jak dzień do nocy... twierdzą że fendt jest za lekki i za krótki i czasami jest takie wrażenie jakby przód mu podrywało... pozatym w fendzie masz dość wysokie koszty eksploatacji ponieważ do zwolnic, tylnego mostu, skrzyni biegów masz różne rodzaje olei syntetycznych które są niestety drogie... ma to swoją zaletę też bo jakby nie było to skrzynia ma swój olej i nie miesza się z rzadnym innym. Inna sprawa to nie wiem czy kojażysz firmę "agro-merkury" francuz (szef) miał JD z serii 10, później zmienił na fendt-y, szybko je posprzedawał i kupił z powrotem JD z serii 30, fendty przeklina... nie daleko mnie jest taka spółka dwóch dzierżawców 1000 ha, i maja 6420, 7820, 7920, 7930 (bardzo sobie chwalą i nie zmienili by na żaden inny)taki wybór to cięzka sprawa, kupę kasy, potęzna inwestycja... to jest tak samo jak z samochodami, kupisz Avensisa to powiesz że może passat byłby lepszy hehe...

Edytowano przez Wojtek160688

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio0306    0

powiem tak dopuki sie nie pojezdzi pare lat to nic nie mozna za bardzo powiedziec ja z jd jestem zadowolony bo po 6 latach ty popsul sie tylko silniczek krokowy od otwierania gniazda hydrauliki a nh to co jakis czs jakis czujnik cos szwankuje. ale cena bardzo niska kuszaca ale mysle ze moge potem zalowac. znajomy ma fendta 820 jeden sezon przepracowal i sobie chwali ale on co ma to chwali w 5 plug lemken 45cm na korpus to jak ma ciezko to i 6 km/godz a lata coraz ciesze jak nie mokro to susza

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację żeby tak naprawdę powiedzieć który lepszy byś musiał mieć obydwa... ja potrzebuję ciągnik na 85 ha (30 kukurydzy, 20 łąk, 35 zboża)65 krów dojnych. 30ha mam 7 km od domu i też nie wiem jaka skrzynia by była lepsza... Ma pracować z 4 skibowym obrotowym pługiem, zestawem uprawowo siewnym biernym 3 metrowym, z beczkowozem 10000 litrów, rozrzutnikiem 10 tonowym i prasą Krone... i mam dylemat bo chciałbym sześcio cylindrowy (dłuższy, cięższy, bardziej wyważony no i ta barwa dźwięku to melodia dla ucha ;)a fendt z serii 700 już poza zasięgiem bo ok 40 tys. droższy od serii 400, dlatego porównuję 6630 premiuma z 413 vario, ogólnym wyglądem, kabiną, silnikiem, masą przemawia do mnie JD ale z kolei w Fendzie jest szaleństwo na "vario" i sam nie wiem... dla mnie to jest wydatek na kilka naście lat i nie chce nic spieprzyć dlatego się radzę tu i uwdzie... kwestia serwisu nie gra roli bo do jelonka mam ok 17 km a do korbanka może 22 km, szacuję że zrobie nim ok 400-500 godzin w roku... co byś radził ?? pzdr !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj