Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere czy Fendt?

828 odpowiedzi na ten temat

#341 Share dawid6330

dawid6330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 21:25

John Deere czy Fendt? moje zdanie jest takie trzeba miec oba traktory john deere i fendta ze by dyskutować. jak widze to każdy wychodzi z założenia ze każdy chwali to co ma. :P sam mam JOHN DEERE 6330 PREMIUM i jestem zadowolony i nie zamienił bym go na fenddta :P | i słyszałem juz od kilku osób ze skrzynia Vario wytrzymuje max 3000 godzin a potem trzeba remontować , hydromotor sie zużywa :| | i ze by nie bylo ze zazdroszcze bo napisaem to co slyszalem .
::

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere czy Fendt? Dzisiaj, 21:53
  •  

#342 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 21:31

John Deere czy Fendt? W naszej okolicy jest Fendt 716 ktory ma 15 tys h 926 kupiony nowy ma 13 tys h 716 ma 12 tys i jeszcze w tych ciągnikach jak mówią właściciele nic się nie dzieje. Napewno Vario nie będzie dużo droższe w remoncie w porównaniu z całkowitym remontem zwykłej skrzyni z Power Shift

#343 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 11:02

John Deere czy Fendt? Wszystko zależy od tego jak kto użytkuje.
Pisałem już kiedyś, że skrzynie Vario mogę demonstracyjnie zajechać w 5 min (tylko po co :P i kto pokryje kosztyDodany obrazek ) ale mogę też pokazać jak użytkować, żeby padła ze starości :P.
Cały bajer polega na tym, że ludzie wykorzystują joystick tak jak przy hydrostacie:
zapierdzielam i nawet po odpuszczeniu gazu chcę zwalniać cofając joystick'iem do tyłu (obroty są jeszcze wysokie, tu zmieniają się zakresy i dostaje obłędnie wysokich obrotów- coś jak rzucić w samochodzie z piątego biegu na drugi) - ludzie, od tego nadal jest sprzęgło i hamulec (nie są dodane dla picu, czy ozdoby) Dodany obrazek .

Zawsze będą tu opinie skrajne:
- ja polecam JD, bo mam
- ja Fendta,
- ja Valtrę
- ja Kubotę
Słusznie kolega zauważył, że dopiero jak masz na podwórku obydwa i je użytkujesz to dostrzegasz różnice. Póki co ślepo patrzę na upodobanie i nie reaguje na argumenty.

Mam ciekawy przykład człowieka, którego syn pracuje w Raitechu (maja małego NH), kupili Fendta 412 i po paru latach nie dogadali się co do ceny (kurs wysoki i cena zmiażdżyła) i zamiast kolejnego Fendta kupili JD. To było 2 lata temu, teraz chyba by nie zastanawiali się i wzięli jednak tego Fendta.
Kto mieszka w okolicy Świdwina i Brzeżna wie o kogo chodzi.

Wiadomo, że każdy ma inne priorytety i mogą chwalić, a inny by zganił. Przez to nigdy opinie nie będą jednakowe.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

#344 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 06 listopad 2009 - 11:09

John Deere czy Fendt? tez bylem u gospodarza ktory ma fendt 716 i ma juz ponad 16tys godzin i naprawde sie nic nie dzieje.
a slyszalem przypadki ze i w JD pompa paliwowa siadala, wiec zalezy tak naprawde jak sie trafi, czasami mozna miec problem z nowym samochodem wiec nie ma co zakladac ze bedzie sie na 100% pewnym co kupilo.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#345 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 11:25

John Deere czy Fendt? Ot i słusznie kolega prawi. Każdy jeden, nawet najlepszy może mieć wadę fabryczną i sie posypać.
Tylko rozgraniczmy konkretne (na własnym doświadczeniu), od opinii dzieciaków - mój wuja mo i mu sie zje..b..oł, albo w sąsiedniej wiosce mają i nie są zadowoleni. W du..szy mam takie opinie. Spotykacie się tu żeby zaczerpnąć wiedzy i pomocy, więc pobierajcie od użytkowników którzy mają już kolejny sezon, a nie "ja słyszałem", albo "raz widziałem".
To nie było unoszenie się, po prostu chciałem coś podkreślić Dodany obrazek
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

#346 Share Pawel820

Pawel820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 12 listopad 2009 - 17:19

John Deere czy Fendt? Fendt

+10% za post bez uzasadnienia

Edytowany przez lysyrolnik, 12 listopad 2009 - 17:40.

Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

#347 Share ksieciu

ksieciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 grudzień 2009 - 15:43

John Deere czy Fendt? Witam
czytam wnikliwie watek i wszyscy zmierzaja do jednego.
Sa to bardzo porównywalne ciagniki w duzej mierze zalezy to od urzytkowania
Osobiscie mam fenda 514 i jd3640 starszego o 6 lat lecz z wieksza liczba godzin.
Po tescie na tym samym polu i sprzetach moge stwierdzic ze fendt pali troche wiecej.
Ale komfort znowuz nieporownywalny(oczywiscie na korzysc fenda). Podstawa to umiejetne operowanie pedalem gazu i skrzynia biegow.
Zamierzam kupic jd 6920 i dopiero wtedy bede mogl powiedziec wiecej.
W kazdym razie oba ciagniki godne polecenia:)
Pozdro:)

#348 Share maciekJD66

maciekJD66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i motoryzacją. :]

Napisany 09 grudzień 2009 - 17:39

John Deere czy Fendt? ksieciu dobry wybor. a prpo jaki ciagnik? to john deere. moj sasiad ma zetora 11441 i fenda 125km nie wiem jaki model ale nowy w tym roku kupil i ma plug kvernelanda zetor idzie lepiej od tego fenda fendt osiaga predkosc 6 km/h a jak podjezdza pod malo goreczke to staje a zetor idzie przy tym plugu pez problemu ja mam jd6630 i jestem zadowolony mam kvernelanda em 100 i mam gorzysty teren idzie bez problemu a 25 ton wyciagnac z pola to dla niego pestka (bez napedu :lol:)polecam John Deera

#349 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 19:31

John Deere czy Fendt? kolejny bajkopisaż i człowiek który uważa ze moje najlepsze. skoro twój sąsiad ma zetora i fendta to nagraj filmik i wrzuć go na AF. pokaż wszystkim jak ten fendt wymieka, chce to zobaczyć... podobnie jak tego JD ktory bije wszystkich na głowie bo przeciesz to twoje, byś miał ursusa i bys pisał to samo o ursusie że najlepszy... żal mi ciebie
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#350 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 20:25

John Deere czy Fendt? oj nie wiem co sie dzieje ale co nie którzy właściciele jeleni popadają w samo zachwyt, jeszcze troche to będą mówić że ich ciągniki to cud techniki o ile już tak nie myślą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 09 grudzień 2009 - 20:41

John Deere czy Fendt? to nie tylko właściciele jeleni, każdy właściciel ciągnika, który mu się spisuje dobrze, ma niski koszt eksploatacji powie, że te jest najlepszy, ja na pszykład uważam, że od Valtr nie ma lepszych, ale jest to moje zdanie. Moi znajomi z Francji, Niemiec, Ukrainy i Rosji także twierdzą, że Fendt jest bardzo dobry do transportu dzięki swojemu komfortowi podczas jazdy po drogach, JD natomiast jest typowym wołem roboczym któremu nie straszne są przeciążenia.
Pozdrawiam
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#352 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 21:02

John Deere czy Fendt? ale takie mówienie do niczego nie prowadzi jak koleś mowi że dany ciagnik jest najlepszy to niech da dowód na te słowa, bo mówić to ja moge wiele... chodzi o konkrety a wyskoczenie z słowem moje najlepsze jest do bani

#353 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 21:27

John Deere czy Fendt? no i mamy nastepnego co uważa że jego jest naj...ale dowodów nie dał żadnych.ręce opadają

#354 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 09 grudzień 2009 - 22:03

John Deere czy Fendt? Ja za cene niecałe 60tys wybrałem JD 6100 będzie to głównu\y koń pociągowy na 20ha, mam nadzieję że się nie zawiode, jest wyposażony w prostą skrzynię 15/5 bez rewersu, klmę, EHR, zaczep wysuwany, ogólnie mało zużyty ciągnik. Fendta za tą cene nie było więc nie miałem do czego porównac za to był zetor 8540 (mocniejszy od jd) i jakiś MF też koło 80KM i JD był z tej trójki najlepszy (nie kopci nic a MF już sadził dymem :lol: ) no i ogólnie zadbany w środku, nie porwany, nie picowany po prostu wsiadac i jechac :) Narazie przerobił godzinkę w polu i wrazenia jka najbardziej pozytywne (miałem zetora więc nie ma co porównywac) :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#355 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 22:12

John Deere czy Fendt?

no i mamy nastepnego co uważa że jego jest naj...ale dowodów nie dał żadnych.ręce opadają

kolego jak do mnie pijesz to nie użyłem sformułowania typu: "moje naj" to i nie podaje żadnych dowodów, po prostu mam doczynienia z różnymi ciągnikami różnych marek i jak z kimś gadam i ten ktos piesze że ma jakiś tam ciągnik i on jest najlepszy to oczekuj żeby powiedział dlaczego jest taki naj, wtedy możemy podyskutować

#356 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 22:27

John Deere czy Fendt? sorki ale ja nie do ciebie tylko do luksz1987,bo z tobą sie zgadzam

#357 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 07:28

John Deere czy Fendt? aha to kolego wielkie sorry, jak zamieściłem ten post i go jeszcze raz przeczytałem to juz wiedziałem że to chyba nie o mnie ci chodziło.... sorry

#358 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 12:00

John Deere czy Fendt? No to trzeba zrobic aby porównywało owe ciągniki pod względem parametrów i tyle:D
Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

#359 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 21:52

John Deere czy Fendt? no właśnie kolego ale to "marzenie ściętej głowy" bo by trzeba zebrać kilka ciągnikow na te same pole i ten sam sprzęt a i tak by się znaleźli i tacy co by zobaczyli że ich ciągnik wcale nie jest taki najlepszy ale by mówili że akurat na gorsze paliwo trafili i tak w kółko. bo debil nie rozumie że wcale moje nie jest najlepsze... przymomina mi się gośc ktory chyba w temacie "120KM tylko z jakiej stajni" pisał ze kupił 20 letniego zetora i ten zetor bił na głowe ciągnik znacznie wiekszej mocy i był po prostu najlepszy nie to co te nowe ciągniki... ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 10 grudzień 2009 - 23:07

John Deere czy Fendt? Ja osobiście jeździłem Fendem 820 Vario i John Deree'm 7530 Premium gdy byłem na ich testach na pod koniec września we Francji u wuja i muszę powiedzieć, że Jeleń bardziej mnie przekonał lepiej mi się nim jeździło, miał wyższy komfort pracy w polu bo w terenie JD lepiej się jak dla Mnie spisuje, jest to moje zdanie chcę powiedzieć, że w domu nie mam ani Fenda ani John Deree'a tylko Ursusa, Zetora i Valtry więc nie lobbuje na korzyść żadnej z tych dwóch marek.
Pozdrawiam
Edit: ty za to @iron nic poza nabijaniem postów nie wnosisz do tematu.
Napisałem to co słyszę od znajomych mających spore gospodarstwa i liczę się z ich zdaniem przy zakupie sprzętu.Oni twierdzą że Fendt jest bardziej komfortowy ja uważam odwrotnie
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Dodaj odpowiedź