Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere czy Fendt?

828 odpowiedzi na ten temat

#321 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 17:46

John Deere czy Fendt? jesli wyjasniles i podales swoja opinie to wystarczy, kazdy wybierze to co wartosciowe z danej wypowiedzi i sam oceni czy to opinia kogos z wlasnymi doswiadczeniami i dzieciaka przegladajacego strony w internecie i zwracajacego uwage tylko na ilosc kolorowych monitorkow.
nie mam obowiazku pamietac wszystkich osob i ich opinii w tak obszernym temacie.

co do mojej misji :D na forum jest od tego inny temat.
ja ci podziekuje jesli choc przez chwile postawisz sie w sytuacji moderatora i pomyslisz nastepnym razem.

co do produktow roznych firm np. claas czy nh (ktore m.in. posiada moj ojciec) mysle ze wykazalem sie odpowiednim obiektywizmem i nigdy nie glosilem tezy, najlepsze bo mam.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere czy Fendt? Dzisiaj, 13:38
  •  

#322 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 18:31

John Deere czy Fendt? A ja uważam, że skoro mam ten ciągnik i jeśli nie miał on od nowości żadnej usterki to mogę go polecić z czystym sumieniem. Co innego jeślibym polecał go mimo, że psułby się codziennie.

#323 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 18:44

John Deere czy Fendt? czy w tym jest lepszy od fendta???? chyba o tym piszemy co nie?? znam kilku ludzi ktorzy maja po kilka fendtow i pracuja bezawaryjnie i co ktos jest madrzejszy od tego jak stoi przed wyborem fendt czy jd??
piszesz, ze ma konstrukcje ramowa - fendt tez ma,
piszesz, ze jest zwrotny - kurna ktory ciagnik nie jest, od tego sa dane by nazwac zwrotnosc,
itp. itd.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#324 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 18:58

John Deere czy Fendt? Brzozak-Fendt nie ma konstrukcji ramowej-jeżeli już to raczej półramową (co i tak mi nie przeszkadza :D)-moim skromnym zdaniem wybór Fendt czy JD to tak samo jak w fotografii Canon czy Nikon-kto ma ten wie :D

#325 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 19:05

John Deere czy Fendt? @johnylukas nie wiem czy wiesz ale trudno rozpoznać na forum użytkownika sprzętu od dziecka które gdzieś tam słyszało opinię o danym sprzęcie i wszystkich stawiamy na równi, więc jeżeli nie zamierzasz argumentować swoich postów to jaką mamy mieć pewność że jesteś użytkownikiem danego sprzętu??
dla każdego moda będzie to nabijanie postów...

#326 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 19:06

John Deere czy Fendt? dobra nie jest poprowadzona do samych zwolnic, ale zabezpiecza glowne podzespoly ukladu napedowego. byc moze nie ma wiekszego znaczenia, byc moze ma, ja nie mam na to gotowej recepty.
w kazdym razie jakbym mial jezdzic z szescioskibowym obracalnym zaiweszanym plugiem, czy zawieszanym bardzo ciezkim agregatem aktywnym i wiedzial o tym w momencie zakupu to zdecydowalbym sie na ciagnik z rama, bezapelacyjnie. widzialem juz 2 przypadki peknietej obudowy skrzyni biegow wlasnie przy 6 skibowym plugu. mozna smialo powiedziec kierowca - idiota, ale z drugiej strony nie mialbym zamiaru uwazac na kazda dziurke by czasem czegos nie zniszczyc bo wiem, ze pracuje na granicy wytrzymalosci.
przy prace z maszynami zaczepianymi nie ma to wg mnie wiekszego znaczenia, bo sily tnace to pikus w porownaniu do momentow gnacych, poza tym dynamika i ramie nie zwielokrotnia ich dzialania.

#327 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 21:38

John Deere czy Fendt? Witam każdy ciągnik jest ok ja mam jd 2140 a znajomy ma fendta 308 i po wysłuchaniu wiedzy na temat spalania wybrał fendta i myślał że nie trzeba tankować a obydwie maszyny żeby pracowały to trzeba wlać według mnie to te dwie marki są godne uwagi pzdro

#328 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 16 sierpień 2009 - 08:04

John Deere czy Fendt? @pioter wiem, że trudno odróżnić dzieciaka od użytkownika sprzętu po jednym poście ale trzeba kierować się przede wszystkim wiekiem(jeśli ktoś ma oczywiście wpisany). Dlatego nie dojdziemy do porozumienia, ponieważ oba ciągniki są bardzo dobre i kto by co nie wybrał to i tak będzie zadowolony. Trzeba więc potraktować to trochę z humorem tak jak mój post 318 :P A jedyne co mi w fendtcie nie pasuje to te pionowe schodki :D

#329 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 16:59

John Deere czy Fendt?

jedno pytanie, a skad sie w 7930 wezmie masa 14t??

przecież nie dopusciłbym do nierównej walki :), wkoncu dlaczego Fendt może miec o 150KM wiecej , a JD nic w zamian

mysle że sprawa jest jasna skąd by sie to tam wzieło.... nalałbym nawet wode w koła :)

#330 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 21:28

John Deere czy Fendt? aha, wiec ja pisalem o sytuacji przy standardowym wyposazeniu.
mozna powiedziec, ze wstawiajac silnik od fendta do czlogu przeciagne smiglowiec, ale czy o to chodzi rolnikowi??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share szymolus

szymolus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 17:47

John Deere czy Fendt? ja bym wziął fendta

Ostrzeżenie za posty bez uzasadnienia!!

Edytowany przez robertbara, 02 listopad 2009 - 19:35.

Zetor Team

#332 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 20:36

John Deere czy Fendt? Co skłania was do tego, żeby przy odpowiednim stanie portfela brać fendt'a z takim wyposażeniem jak john deere za kilkadziesiąt tys więcej? Jakość, komfort, czy satysfakcja z posiadania takiego ciągnika w gospodarstwie?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#333 Share eo1

eo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 21:43

John Deere czy Fendt? Zastanawiaem się nad wyborem pomiędzy Fendt-em 310 Vario a John Deere 5100R Comfort. Po pierwsze cena. Fendt-a w standardzie droższy o 25 % od JD 5100R Comfort. Po drugie i dla mnie najważniejsze serwis w przypadku fendt-a do Pasłęka (najbliższy punkt dealerski) około 100 km, a co najlepsze serwisant jest jeden ( jeden Pan który podpisał umowę na świadczenie serwisu) na całe warmińsko-mazurskie. Ludzie czekają po dwa tygodnie na dojazd (w czasie żniw). Serwis JD 20 km odemnie, jest kilku serwisantów, jak trzeba to i kierownik serwisu "zakasa rękawy do roboty".
Wiadomo Fendt więcej elektroniki, funkcji użytkowych, ale i jeden i drugi "niemiec". Wybrałem JD, nie zamierzam czekać 2 tygodnie na ewentualną naprawę, a i trochę gotówki w kieszeni zostało. Umowa podpisana ciągnik ma być w połowie lutego. Pozdrawiam
"Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty"

#334 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 04 listopad 2009 - 21:51

John Deere czy Fendt? jakie 2 tygodnie?:P
proponuje nie szukac argumentow na sile
mam kolege ktorego serwis jest wlasnie z pasleka a mial na podworku w czasie zniw serwisanta w przeciagu 2 godzin i to tylko do ustawienie claasa tucano, wiec nie wydaje mi sie aby serwis byl zly.
Co do Twojego wyboru cena mowi wszystko, JD ma armortyzacje kursu euro

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#335 Share eo1

eo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 22:05

John Deere czy Fendt? Jeżeli serwis pojawi się po 2 godzinach to super! Przepraszam nie napisałem źródła tych informacji, osobiście tego nie doświadczyłem. Po rozmowach z dealerami, rolnikami, kolegą ze szkoły który w tamtym roku handlował ciągnikami i zmienił branżę, pojawiały się narzekania na serwis Korbanków. Przy tych narzekaniach rózne "historie z życia owego serwisu". Jeżeli się poprawiło to "ukłony" a ja zostałem przez "wiele źrodeł tych informacji" wprowadzony w błąd. Przepraszam i Pozdrawiam

#336 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 22:05

John Deere czy Fendt? Korbankowy serwis nawet na darmowy przegląd przyjeżdżał do mnie na drugi dzień, wielu klientów kupowało kombajny Claas między innymi dlatego że Korbanek oferował szybki serwis (niekoniecznie tani) :P

#337 Share eo1

eo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 22:23

John Deere czy Fendt? Jak Polska długa i szeroka tak różne są opinie o serwisach poszczególnych marek ciągników i srzętu. W jednym województwie jest super w drugim do kitu. Pewnie są miejsca, że jest sprawniejszy ( szybszy) serwis JD i są miejsca gdzie sprawniejszy (szybszy) jest serwis Fendt-a. Każdy musi się zorientować u siebie na miejscu. I uważać na "wiele źródeł informacji" wprowadzających w błąd, którym niestety ja zawierzyłem.Dodany obrazek

#338 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 23:03

John Deere czy Fendt?

Co skłania was do tego, żeby przy odpowiednim stanie portfela brać fendt'a z takim wyposażeniem jak john deere za kilkadziesiąt tys więcej? Jakość, komfort, czy satysfakcja z posiadania takiego ciągnika w gospodarstwie?

wlasnie w tym problem, ze w takim samym wyposazeniu nie jest tanszy, polecam wnikliwsza lekture listy opcji

#339 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 12:57

John Deere czy Fendt? W JD nie masz ani amortyzacji osi, ani skrzyni bezstopniowej. Jakbyś dobrze doposażył jelenia do porównywalnego poziomu "standardowego" fendta to różnica nie byłaby już taka duża. Za jakość i komfort trzeba zapłacić adekwatną cenę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 05 listopad 2009 - 16:24

John Deere czy Fendt? juz kilka razy pisalem na forum ze fendt zawsze wyjdzie taniej przy wyposazeniu standardowym niz JD w takim samym, JD bardzo sprytnie konfiguruje ciagniki i teoretycznie ma nizsza cene

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Dodaj odpowiedź