Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere czy Fendt?

828 odpowiedzi na ten temat

#301 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 15:11

John Deere czy Fendt? @brzozak2 chętnie bym się założył, miałbym golfa :(

myślicie że tu o moc chodzi?

wystarczy że JD 7930 będzie ważył 14t, a Fendt 11t.. I cała moc Fendt-a na nic się zda... Zresztą czy ktoś udusił ciągnik na najniższym przełożeniu jadąc z prędkością 2km/h? To jest niemożliwe bez WOM-u, bo nie ma takiego, podłoża ani rodzaju ogumienia które by przy tak małej masie przeniosło by moc na podłoże... nawet gąsienice wpadną w poślizg.

czyli prosta zasada, w 99% przypadków wygra cięższy jeśli ogumienie i warunki mają takie same.... w innych sytuacjach gdzie masa jest zbliżona znaczenia nabierze rozstaw osi, miejsce zaczepienia, rozłożenie masy.

a biorąc pod uwage dane prospektowe, Fendt 936 waży 1080kg, a JD 8130 - 11770kg :) I fendtowi 100KM więcej nie pomoże. Dlatego napisałem 8130 :) równie dobrze poradziłby sobie z nim NH T8030 o masie 11,5t i każdy jeden ciągnik cięższy. Oczywiście z tym samym ogumieniem.

moc dopiero nabiera znaczenia przy wyższych prędkościach.. nie wiem ile, ale myślę że powyżej 5 km/h jeżeli chodzi o uciąg a nie moc przekazywaną na maszynę aktywną

zresztą wystarczy zobaczyć przy jakich prędkościach DLG bada (wychodzi im) max uciąg... 7-12km/h bo poprostu przy mniejszym przełożeniu czytaj prędkości w stosunku do masy, koła mają poślizg bo nie są wstanie przenieść takiej mocy przy tej wadze na podłoże. No chyba że założą silnik 200KM do maszyny o masie 200 ton, no to wtedy może byc problem z silnikiem już przy 2km/h--chyba? :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere czy Fendt? Dzisiaj, 23:50
  •  

#302 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 sierpień 2009 - 18:44

John Deere czy Fendt? Jak już chcemy być tacy dokładni, to koła przy każdej prędkości przenoszą taką samą moc. Co innego moment obrotowy na kołach.

#303 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 21:51

John Deere czy Fendt?

a biorąc pod uwage dane prospektowe, Fendt 936 waży 1080kg, a JD 8130 - 11770kg :( I fendtowi 100KM więcej nie pomoże. Dlatego napisałem 8130 :) równie dobrze poradziłby sobie z nim NH T8030 o masie 11,5t i każdy jeden ciągnik cięższy. Oczywiście z tym samym ogumieniem.

No to Fendt'y są do przesady lekkie :) W takim razie ja też się chcę z nim nawet ciągać Ursusem 3512 o @brzozaka2 golfa :)

Tak na poważnie to zgubiłeś jedno zero żeby nie było niedomówień :)
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#304 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 22:25

John Deere czy Fendt?

wystarczy że JD 7930 będzie ważył 14t, a Fendt 11t.. I cała moc Fendt-a na nic się zda...

jedno pytanie, a skad sie w 7930 wezmie masa 14t??
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#305 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 10:13

John Deere czy Fendt? jak mniemam, to był tylko przykład.
porównanie, że moc Fendt-a dużo nie zdziała przy cięższym, ale słabszym JD.

#306 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 10:17

John Deere czy Fendt? Pozwole sobie przyłączyć się do pogawędki :)
Owszem masa jest znacząco ważna, ale nie zawsze... Np. w takim prostym przeciąganiu się ciągników, to fakt, masa pojazdu to praktycznie podstwa...
Fendt VS K700 http://www.youtube.c...feature=related :) Widać że "kirów" wyraźnie prowadzi... :(
930 ma chyba 300km a K700 ma coś ok 240... (nie wiem czy dobrze pisze, ale raczej tak) :) Także moc nie zawsze pomoże...
Co innego już tutaj http://www.youtube.c...feature=related chociaż ja twierdze że operator kirovca nie był najlepszy, no i ciągnik nie taki idalny... Ale było nie było 933 poradził sobie bez problemu... Podejrzewam ze przedni obciążnik "troche" pomógł... :)
Dokładnie nie wiem, ekspertem nie jestem :). A jednoznacznie raczej tego nikt nie określi... Zarówno moc jak i waga gra znaczącą role... :)
Pozdrawiam :)

#307 Share AgroFENDT

AgroFENDT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 21:46

John Deere czy Fendt? obydwa ciągniki są ok ale raczej fendt wiadomo nr 1 !!!

Edytowany przez brzozak2, 13 sierpień 2009 - 21:52.
post bez uzasadnienia - %

"Kto jeździ ciągnikiem Fendt, ten prowadzi!"

#308 Share CNHAgricule

CNHAgricule

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 14:55

John Deere czy Fendt? Hmmy...
Ciężki wybór.
Ale po zastanowieniu wybrał bym John-Deere sam mam jelonk ale mniejszy model,i spisuje sie bez awaryjnie.

#309 Share AgroFENDT

AgroFENDT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 15:38

John Deere czy Fendt? uzasadniam jeśli dla kogoś to nie jest jasne na co dzień śmigam fendtem a po 2 to zobacz ogłoszenia spotyka się 20 letnie fendty i są na chodzie czy nawet takie młodsze używane są w dobrej formie :D

#310 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 20:46

John Deere czy Fendt? dla mnie to zadne uzasadnienie, zobacz, ze spotyka sie rowniez 20 letnie jd i df, ktore rowniez maja opinie bezawaryjnych i co to ma do rzeczy przy porownywaniu konkretnych modeli w dzisiejszych czasach???
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share agromar1991

agromar1991

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:sadownictwo

Napisany 14 sierpień 2009 - 21:13

John Deere czy Fendt? odemnie gościu miał 200ha już nie pamiętam miejscowości i kupił najpierw JD , starał się aby miał wymieniane oleje itp po 3 tyś mtg przyjechał serwis do skrzyni po wszystkim powiedzieli mu 15 tyś no musiał zapłacić ale potem już jak kupował 2 ciągnik to brał już fendt'a i jak na razie fendt ma 2,500 mtg i tylko drobne awarie a u jd 1 awaria za 15 tyś i co z tego wynika ... fendt na 1 miejscu ! nie obrażam właścicieli jd !

#312 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 21:15

John Deere czy Fendt? Ba i Zetory nawet :D-w każdym bądź razie mój mimo swoich 21 latek jest w lepszym stanie technicznym niż WSZYSTKIE znane mi w okolicy sprowadzone 20 letnie Fendty i co Ty na to AgroFENDT ?

#313 Share AgroFENDT

AgroFENDT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 10:24

John Deere czy Fendt? no tak jak mówi kolega jd ,df, fendt to jedne z najlepszych ciągników . a ty masz tego zetora od nowości i może masz 5 ha i nim robisz a myślisz że taki 25 letni sprowadzony ciągnik to ciągał raz na tydzień brony !! sam mam ponad 20 letniego mf`a i ciągle się sypie nawet kola popękały ...

#314 Share Darkos

Darkos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 11:02

John Deere czy Fendt? @AgroFENDT zgadzam się, żę Fendty to jedne z najlepszych ciągników, ale to że 20 letni Fendt jest na chodzie to świadczy o tym, że 20 lat temu Fendt robił bardzo dobre ciągniki, ale jak to ma się do tych produkowanych teraz? Chyba technologia w Fendtach się "trochę" zmieniła od tamtej pory i nie są to już te same ciągniki? Według mnie takie uzasadnienie nie bardzo odzwierciedla to jakie teraz są ciągniki i nie chodzi tylko o Fendta. Co do twojego ostatniego posta to nie obrażaj użytkowników bo każdy może mieć swoje zdanie, poza tym nie wiesz ile ha ma @jaro, bynajmniej z jego galerii wynika, że ma dużo większy areał niż te 5 ha. Co do MF to ja posiadam MF'a 255 i też ma około 20 lat i wcale nie sprawuje się źle jak na swój wiek, a pracował na większym areale niż "5 ha" (po 20 latach opony w traktorze mają prawo się zużyć, tym bardziej, pracują one w różnych warunkach), a wiele z tych 20 letnich Fendtów o których mówisz mogły pracować na nie dużo większym areale od 5 ha bo nie wszystkie sprowadzane ciągniki z zachodu są typu 140-200 KM, a my zazwyczaj nie wiemy na jakim areale pracowały. Dużo zależy od tego jak się dba o sprzęt

#315 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 11:05

John Deere czy Fendt? Kolego-najpierw spójrz choćby i w moją galerię, poczytaj posty i dopiero zacznij publikować swoje wynurzenia.

#316 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2009 - 11:23

John Deere czy Fendt? Wg mnie @agroFendt ma racje, 20 letnie Fendty mają pewnie ok 15 000 mth, i to mth pod konkretnym obciążeniem, z odpowiednimi maszynami. Co z tego, że jakiś Zetor będzie w lepszym stanie, jeśli nie zrobił nawet połowy tego, co Fendt w tym samym wieku. Porównujmy ciągniki o takiej samej ilości mth i będzie wiadomo, który jest trwalszy.

Mój MF 255 też ma 21 lat i wszystko oprócz silnika jest w stanie zbliżonym do idealnego, ale nie twierdzę od razu, że jest lepszy od Fendta.

#317 Share kellrez

kellrez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 13:58

John Deere czy Fendt? http://www.youtube.c...feature=related

i wszystko jasne :D

#318 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 15:12

John Deere czy Fendt? Panowie nie ma o co się kłócić, jd jest najlepszy i nie zmienimy tego bo rzeczywistości nie da się zmienić.
Dodam jeszcze że sam posiadam jd.

Edytowany przez brzozak2, 15 sierpień 2009 - 15:21.
post bez uzasadnienia - %, ile jeszcze trzeba ostrzezen wstawic w tym temacie, zebyscie ruszyli troche banka?

#319 Share AgroFENDT

AgroFENDT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 17:04

John Deere czy Fendt? źle mnie zrozumiałeś !!!

no to kolejne argumenty w końcu pytanie to fendt czy jd no to że fendt jest bardziej funkcjonalny i prosty w obsłudze codziennej wiadomo każdy ma plusy i minusy też zastanawiałem się nad kupnem jd ale jednak fendt :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share johnylukas

johnylukas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 17:35

John Deere czy Fendt? Panie @brzozak2 ja wiem, że najłatwiej jest wstawić, że post jest bez uzasadnienia wtedy nikt się nie przyczepi,nie? :D
Myślę, że mój poprzedni post jest lepiej uzasadniony niż wiele innych w tym temacie. A uważam tak dlatego, że jest to opinia użytkownika tego ciągnika i nie zamierzam wyszczególniać wszystkich rzeczy w których jest on bardzo dobry (duża wydajność hydrauliki, budowa ramowa, duża zwrotność itd). Jeśli uważasz opinię jakiegoś dzieciaka bardziej wartościową od tej mojej w poprzednim poście, to zastanowiłbym się nad dalszym funkcjonowaniem na tym forum. Może był to post żartobliwy, ale w pełni prawdziwy. Ciekawe jaka by była Twoja reakcja jeślibym napisałbym, że najlepszy jest class i new holland. Proponuje abys przemyślał swoją decyzję i gdy dojdziesz do wniosku, że źle postąpił, cofnął dane mi ostrzeżenie. Jeśli natomiast uznasz, że było ono słuszne niech tak pozostanie. Dzięki brzozak za przeczytanie mojego postu.

Dodaj odpowiedź