Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere czy Fendt?

828 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 30 lipiec 2007 - 17:35

John Deere czy Fendt? @mav

to ja myslałem, że uważnie czytam ten temat.. twierdzisz, że od poczatku porównujesz dwa identyczne silniki o róznej pojemnosci tylko z innym przebiegiem mocy-teraz, bo wczensiej mi sie wydawało ze: moc ta sama, pojemnosc wieksza i moment wiekszy u wiekszego z tym, ze o przebiegu mocy nie było wiele... ?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere czy Fendt? Dzisiaj, 04:23
  •  

#222 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 31 lipiec 2007 - 09:16

John Deere czy Fendt? Pavel ma racje

mav

Ta dyskusja trwa już troche zbyt długo i dlatego wychodzą takie rzeczy

#223 Share Gimo

Gimo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 12:41

John Deere czy Fendt? Przeczytalem ostatnie dwie strony waszych rozwazań jednak uważam że sprzet sprawdza się na własnym podwórku po przepracowaniu kilku lat tylko w taki sposób mozemy sie przekonac który lepiej pracuje ktory nie wytraca mocy tak szybko a który ma lepsze kopyto mam john deera i fendta i powiem tyle że fendt napewno jest zrywniejszy i nawet po pożądnym dostaniu w tyłek nie kopci z john deerem jest troche innaczej może minimalnie troche dyma dawać ale i tak z tym jest u niego lepiej niż u innych marek takich jak np new holland i wielu innych jednak już same wypuszaczanie dymu w trudnych i ciężkich warunkach pracy świadczy o jego przepalaniu paliwa i o kulturze pracy silnika. A zatem uważam że nie najwazniejsze są ustawienia pokazywane na wykresach choć i to jest w jakimś stopniu ważne. Według mnie najważniejszym czynnikiem jest to za pomoca jakich podzespołów ta moc jest wyciągana z tych silników czyli np turbo czy intercooler obecnie prawie każdy ciągnik ma jakieś dodatki pomagające mu uzyskac daną moc. Jednak czasami moze nas przerażać ilość mocy wyciąganej z silników o małej pojemności ale odpowiednie układy chłodzące i sterujace zapewnią prawidłowom prace takich silników i z pewnością przedłużom żywotność takich silników. Zreszta nie tylko sam silnik jest odpowiedzialny za generowanie mocy lecz i skrzynia która źle dobrana będzie powodować strate nawet 30 km.

#224 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 16:45

John Deere czy Fendt?

Przeczytalem ostatnie dwie strony waszych rozwazań jednak uważam że sprzet sprawdza się na własnym podwórku po przepracowaniu kilku lat tylko w taki sposób mozemy sie przekonac który lepiej pracuje ktory nie wytraca mocy tak szybko a który ma lepsze kopyto mam john deera i fendta i powiem tyle że fendt napewno jest zrywniejszy i nawet po pożądnym dostaniu w tyłek nie kopci z john deerem jest troche innaczej może minimalnie troche dyma dawać ale i tak z tym jest u niego lepiej niż u innych marek takich jak np new holland i wielu innych jednak już same wypuszaczanie dymu w trudnych i ciężkich warunkach pracy świadczy o jego przepalaniu paliwa i o kulturze pracy silnika. A zatem uważam że nie najwazniejsze są ustawienia pokazywane na wykresach choć i to jest w jakimś stopniu ważne. Według mnie najważniejszym czynnikiem jest to za pomoca jakich podzespołów ta moc jest wyciągana z tych silników czyli np turbo czy intercooler obecnie prawie każdy ciągnik ma jakieś dodatki pomagające mu uzyskac daną moc. Jednak czasami moze nas przerażać ilość mocy wyciąganej z silników o małej pojemności ale odpowiednie układy chłodzące i sterujace zapewnią prawidłowom prace takich silników i z pewnością przedłużom żywotność takich silników. Zreszta nie tylko sam silnik jest odpowiedzialny za generowanie mocy lecz i skrzynia która źle dobrana będzie powodować strate nawet 30 km.

nie wiem jak ty porownujesz 2 ciagniki o calkiem innych gabarytach (bo gdzies czytalem ze fendt 824, a jd jakis mniejszy), poza tym jak kupisz pojezdzisz pare lat to juz i tak nic nie zmienisz, a to chodzi zeby rozwazyc co jest lepsze w momencie kupna
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#225 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 19:52

John Deere czy Fendt?

Pavel ma racje

mav

Ta dyskusja trwa już troche zbyt długo i dlatego wychodzą takie rzeczy

akurat Pavel w tej wypowiedzi nie ma racji
a dlaczego?

twierdzisz, że od poczatku porównujesz dwa identyczne silniki o róznej pojemnosci tylko z innym przebiegiem mocy-teraz

gdzie ja napisałem że tylko przebieg mocy jest taki sam?
nigdy nie rozdzielałem żadnych parametrów , ustosunkowując sie do ogólnych porównanie silników.

Bo chyba logiczne jest że jak sie porównuje ogólnie silniki i jedyną zmienną jest pojemność, to porównuje sie silniki identyczne z tych samych materiałów w tej samej technologi i tak samo ustawione (adekwatnie do wyznaczonego celu, czyli żeby oba np miały po 150KM itp).

bo wcześniej mi sie wydawało ze: moc ta sama, pojemnosc większa i moment większy u większego z tym, ze o przebiegu mocy nie było wiele... ?

A jak sie juz chce porównywać różne technologie, tak jak to na początku pisałem o silniku Fendta 6,8l potem 7,1 i odnosiłem je kolejno do silnika JD 8,1l i 9l
a potem silnik 4l do 4,5 w mniejszych ciagnikach

To oczywiste jest że dochodzi porównywanie znacznie większej liczby czynników.

Charakterystyki mocy i momentu dla mnie są mniej istotne bo wynikają z pewnych rozwiązań. I są to wykresy uśrednione pokazujące ciągły przebieg bez żadnych wachnięc, a nikt nie jeździ z stałym obciążeniem ani prędkością. Np zmiana momentu może być przez doładowanie w odpowiednim miejscu.
Z charakterystyk wynikają takie wiejskie prawdy: że tyle paliwa daje tyle promili w danym organizmie, ale nie uwzględnia tego ze z tymi samymi promilami dwa "podobne" organizmy (np o różnych pojemnościach) mogą różnie sobie radzić :rolleyes:

-------------------

a co do wypowiedzi Gimo

który twierdzi że 924 ma większej kopyto od 5720,
to moge powiedzieć tyle że 8230 ma też większe kopyto od 308CI ;)
ale mniejsza z tym.

tak to prawda skrzynia źle dobrana może powodować straty mocy nawet o 30KM. O to przykład:

http://www.pan-ol.lu...7/Zebrowski.pdf

:lol:

#226 Share piotrkram

piotrkram

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 21:32

John Deere czy Fendt? Gimo ja mam JD 3650 z 1992roku i tak jak pisałeś że JD po paru latach będzie dymił i z tym się nie zgodzę bo w moim dymka nie zobaczysz.

#227 Share dawid19

dawid19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 08:37

John Deere czy Fendt? bierz fenda

#228 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 03 sierpień 2007 - 13:32

John Deere czy Fendt? mav

Ciekawa praca ale nigdy nie spotkalem sie z określenim ,,skrzynka,, zamiast skrzynia albo ,,hybrydowa,, zamiast bezstopniowa

Wiadomo, że skrzynia power shift ma wyższą sprawność niż bezstopniowa ale z drugiej strony nie dopasowuje sie idealnie do warunków tak jak bezstopniowa i nie wykorzystuje w max stopniu mocy silnikia

Jestem pod wrażenim Twojej wiedzy mav

#229 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 20:02

John Deere czy Fendt? nie mam ani fendta ani jd ale cos mi się zdaje że z ta super bezawaryjnością u fendtów to jest troche przereklamowane a jd za to moim zdaniem są najlpsze

#230 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 20:18

John Deere czy Fendt? a moim zdaniem fendt jest lepszy ja wybralbym fendta
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Mateo13

Mateo13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 18 sierpień 2007 - 21:39

John Deere czy Fendt? Komu te bajki chce ta wcisnąć Fendt się nadaje na pole i do transportu :) No i pokaże ze mam inteligencje B)
1 Fend ma skrzynie VARIO a to w transporcie duży plus,
2 w polu bezstopniowa skrzynia też ma same plusy troche ciężej lub lżej to nie trzeba biegami wajchlować
3 Chwalą te ciagniki,dość mało palą, a wada to że sa czeste pożary ciągników
Mogę się mylić bo w JD też mogą być już bezstopniowe skrzynie.

Pozdro

#232 Share maciek7

maciek7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 22:06

John Deere czy Fendt? Zdecydowanie Fendta ponieważ ja posiadam dwa lata i po przepracowaniu 1250 mtg jeszcze nie miałem żadnej awari (mój dobry znajomy kupił JD 6630 i żałuje, że nie kupił Fendta bo JD według niego dużo pali)
my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

#233 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 10:20

John Deere czy Fendt? nastepny post ktory bedzie napisany na takim poziomie jak 3 poprzednie bedzie karany!!!!!
jesli ci inteligentni panowie nie edytuja swoich postow i nie napisza uzasadnien tez beda ukarani!!!!!!!
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#234 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 19:34

John Deere czy Fendt? Radze wziąć Fendta:)

lysyrolnik

A może tak wyjaśnisz dlaczego?

MarcinPykuS

Może, ale już załapał % ;) .

Edytowany przez MarcinPykuS, 01 styczeń 2009 - 19:48.

#235 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:34

John Deere czy Fendt? Ja bym zdecydowanie polecał JD ;) Sam niemam ani Fendta ani JD, ale dam przykład mojego znajomego. Kupił JD6620 jako główny ciągnik, potem kupił używanego Fendta 309c z turem. No i z tym Fendtem bywało różnie, co chwila coś. Ale chyba najpoważniejsza awaria to jak mu pompa paliwowa siadła, (ciągnik zrobił sie bardzo "mułowaty") za naprawe zapłacił coś ok 2tyś. Wiosną tego roku kupił JD6920S do przyczepy zbierającej (tamten był za mały). Jak sie go zapytałem dlaczego wybrał JD a nie jakiegoś Fendta, bo przeciez miał i tego i tego, to powiedział mi "sam wiesz, a jak nie wiesz do sie domyśl" a mianowicie powiedział że nie ważne że JD "dużo" palą ale są mocne, trwałe i niezawodne, nie to co Fendt B)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#236 Share grzes6130

grzes6130

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 10:55

John Deere czy Fendt? koledzy w dzisiejszych czasach przy tak zaawansowanej technologii nie ma złych i dobrych ciągników. Zarówno fendt i john deere jak również i inne marki które nie odbiegają wyposażeniem od opisywanych są dobre. Po prostu co się komu podoba to kupuje. Jeśli bardziej widzi się JD to kupuj go jeśli bardziej podoba ci się fendt to bierz go i koniec kropka

#237 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 11:37

John Deere czy Fendt? Zlych i dobrych to moze nie, ale napewno sa lepsze i gorsze. Gdyby wszystkiego ciagniki byly podobne to kazdy by wybieral te najtansze.

#238 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 11:42

John Deere czy Fendt? W moim przypadku wybralbym john deere poniewaz mam w poblizu kombinat w ktorym od 10 lat robia jd tamci mechanicy maja to w jednym palcu przeglady naprawy itp a to dla mnie najwazniejsze bo nie chcialbym za kazdym razem liczyc na serwisy. a z fendtami to krucho w okolicy

#239 Share artur6180

artur6180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:ciągniki i jescze raz ciągniki

Napisany 05 styczeń 2009 - 21:06

John Deere czy Fendt? kolego czarny mówię o ciągnikach wyższej klasy mówię a nie o jakiś gratach. Ciągniki marki case, jd, fendt, massey ferguson, valtra itd itp. Żaden z nich nie odbiega jakością od drugiego oczywiście w swoim przedziale mocy różnią się tylko ceną i oczywiście designem. Więc każdy wybiera to co się mu podoba. Zgadzam się z lambograndem ma rację z takim rodzajem naprawy choć by nawet pod względem płatności. Serwisy to drogi interes jest, pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 16:13

John Deere czy Fendt? Kolega wybaczy, ale nie mogę się zgodzić. Jeśli mi napiszesz że jeździłeś na pokazach łącznie czterema lub wiecej ciągnikami o tej samej mocy to możemy gadać dalej, ale podejrzewam, że to są Twoje domysły.
Miałem okazję, z racji współpracy z Korbankami, jeździć wieloma ciągnikami Claasa, MF'a, Fendta, oraz JD i Case'a.
Jeżdże od czasu do czasu na pokazy, lub w pokazach, jako operator. Każdy z nich ma zdecydowanie inną specyfikę. Weźmiesz korbankowe trzy marki o tej samej mocy i wpuścisz je w pole, to:
- nie zrobią tej samej roboty, z taka samą prędkością i kulturą,
- wyniki spalania bardzo będą się różnić.
Do tego różnica ceny i podstawowego wyposażenia. I dopiero na końcu stylistyka zewnętrzna.
Masz odmienne zdanie wpadnij do korbankowa przewiozę Cię paroma sprzętami, bez zawieszonych maszyn, wyłącznie podczas jazdy dostrzeżesz spore różnice, a jeśli nie to Ci je unaocznie.
Bez urazy, po prostu mam swoje zdanie, prócz tego lubię dyskutować ;) .
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Dodaj odpowiedź