Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere czy Fendt?

828 odpowiedzi na ten temat

#201 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 12:37

John Deere czy Fendt?

mav nie przedstawia żadnych faktów tylko jakieś swoje subiektywne spostrzerzenia i nie jest dla mnie wiarygodny.
1Nm w małym i dużym silniku jest taki sam. Tak samo jest z 1KM. Nie wiem więc dlaczego np. silnik 4cylindrowy o mocy 100KM i 450Nm ma być słabszy od silnika 6cylindrowego o mocy 100KM i 450Nm. Twierdzenia mav są wedłóg mnie idiotyczne ponieważ nie poparte są faktami.

Odnośnie testu ciągników w Top Agrar to wyjaśniam mav, że ciągnik za pierwszym razem jechał pełną mocą, a za drugim ekonomicznie i dlatego wyniki byly inne.
Ostatnio na AGRO SHOW w czasie pokazów McCormick 135 pracował z 5 skibowym pługiem i dobrze sobie radził więc nie wiem czy JD z 5skibami by miał przewage.

Odnise sie do Twojego porównania JD 5820 z Fendtem 308Ci.
Tak sie składa, że mam JD5720 z POWER QUAD PLUS i ostatni jak podjerzdzałem pod góre z ROLLANDem 66 to ciągnik nie dawał sobie rady i musiałem zmienić z grupy B na A, a żeby tego dokonać musiałem użyć hamulca ręcznego bo w czasie gdy ciągnik staczał sie na dół nie mogłem tego zrobić. W 307Ci bez problemu bym zmienił w tej sytuacji bieg bo sprzęgło hydrokinetyczne to umożliwia.
Mniejsza z tym bo Fendta 308Ci już dawno zastąpił 308 Vario do którego JD 5820 nie ma porównania.

Tak ogólnie to polecam JD 5720 bo to najzwrotniejszy ciągnik w swojej klasie, a przekładni POWER QUAD PLUS nie można własciwie nic zarzucić chociaż ma drobne mankamenty. MF 5445 ma znakomitą przekładnie DYNA-4 ale rozstaw osi 246cm(JD 5720 ma 225cm) to ogomny mankament tego ciągnika.

he

1KM i 1Nm jest wszędzie taki sam.

Abstrahując od przeznaczenia.
To silnik w samochodzie osobowym też może miec np 4 cyl 100KM i 250Nm i silnik w ciągniku też tak można skonfigurować że bedzie miał przy 4cyl 100 KM i 250Nm. Ba! można to wszystko ustawić tak że będą oba te silniki miały te parametry przy podobnych obrotach.

I który silnik sobie lepiej poradzi w polu?:) Bo według ciebie ten z samochodu , wkoncu 1KM=1KM a zawsze korzystniejszy jest mniejszy silnik :)

A to wszystko dlatego że są też inne parametry jak stopień sprężania, siła bezwładności, skok tłoka, gabaryty poszczególnych elementów itd itp które pośrednio dają coś, co nazywasz moim subiektywnym odczuciem :)

Jeszcze takiego prawa fizyki nie wymyślili żeby łatwiej było zatrzymać koło o średnicy 1m niż identyczne koło o średnicy 2m obracające sie z tą samą prędkością.

sprzęgło hydrokinetyczne i resztę skomentuje jak będę miał czas :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere czy Fendt? Dzisiaj, 09:48
  •  

#202 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 27 lipiec 2007 - 21:26

John Deere czy Fendt? mówicie o zaletach większego silnika, ale JD nie miesci się chyba w tych argumentach bo z tego co podaja dane techniczne to mniejsze silniki Fendt'a mają wiekszy moment obrotowy?

#203 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 27 lipiec 2007 - 23:11

John Deere czy Fendt?

mówicie o zaletach większego silnika, ale JD nie miesci się chyba w tych argumentach bo z tego co podać dane techniczne to mniejsze silniki Fendta mają wiekszy moment obrotowy?

oczywiście że mniejszy lepiej ustawiony może miec lepsze parametry od większego gorzej ustawionego.

bo ja porównuje silniki tak samo skonfigurowane , a nie różnie..

#204 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 28 lipiec 2007 - 08:59

John Deere czy Fendt? no to silnik Fendt'a czym się różni w ustawieniu (konfiguracji) od silnika w John Deere'ach?

jedno jest ciekawe... starsze fendty w porównaniu do JD zawsze maja malutki moment obrotowy...

teraz JD takie zmiany wprowadza, że coraz wiecej mocy a coraz mniejszy moment, fendt przeciwnie...

np.
JD6900 ~606Nm,130KM
JD6910 ~604Nm,135KM
JD7720 ~641Nm,170KM

co oni wyprawiają? :)

#205 Share Kasztanka

Kasztanka

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 237 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 28 lipiec 2007 - 09:27

John Deere czy Fendt?

he

1KM i 1Nm jest wszędzie taki sam.

Abstrahując od przeznaczenia.
To silnik w samochodzie osobowym też może miec np 4 cyl 100KM i 250Nm i silnik w ciągniku też tak można skonfigurować że bedzie miał przy 4cyl 100 KM i 250Nm. Ba! można to wszystko ustawić tak że będą oba te silniki miały te parametry przy podobnych obrotach.

(...), wkoncu 1KM=1KM a zawsze korzystniejszy jest mniejszy silnik :)
A to wszystko dlatego że są też inne parametry jak stopień sprężania, siła bezwładności, skok tłoka, gabaryty poszczególnych elementów itd itp które pośrednio dają coś, co nazywasz moim subiektywnym odczuciem :)

Jeszcze takiego prawa fizyki nie wymyślili żeby łatwiej było zatrzymać koło o średnicy 1m niż identyczne koło o średnicy 2m obracające sie z tą samą prędkością.

Mmmmm......Najpiękniejsza muzyka dla moich uszu! :)

#206 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 28 lipiec 2007 - 16:10

John Deere czy Fendt?

no to silnik Fendt'a czym się różni w ustawieniu (konfiguracji) od silnika w John Deere'ach?

jedno jest ciekawe... starsze fendty w porównaniu do JD zawsze maja malutki moment obrotowy...

teraz JD takie zmiany wprowadza, że coraz wiecej mocy a coraz mniejszy moment, fendt przeciwnie...

np.
JD6900 ~606Nm,130KM
JD6910 ~604Nm,135KM
JD7720 ~641Nm,170KM

co oni wyprawiają? :)

co ma wspólnego JD 7720 z serią 69xx? przecież to zupełnie inny ciągnik w dodatku ma nie 641 a 824Nm przy 1400obr/min

jak już porównywać to

wg DLG

JD 6900 125 KM przy 1700 obr/min i 577Nm przy 1300 obr/min
JD 6910 127 KM przy 1700 obr/min i 573Nm przy 1300 obr/min
JD 6920 157 KM przy 1800 obr/min i 656Nm przy 1500 obr/min
JD 6930 155 KM przy 2100 obr/min i 714Nm przy 1500 obr/min (dane producenta)

Wiec gdzie tu masz spadek momentu, jak i moc i moment rosną..

Fendt Favorit 515C 136 KM przy 2200 obr/min i 572Nm przy 1300 obr/min
Fendt 712 Vario 133 KM przy 1800 obr/min i 614Nm przy 1260 obr/min
Fendt 712 Vario TMS 132 KM przy 1800 obr/min i 574Nm przy 1400 obr/min

Ekologia jednym słowem :)

#207 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 28 lipiec 2007 - 16:58

John Deere czy Fendt? fendt 712 134km i 614 Nm 712
716 166km i 757 Nm 716 i jakie niskie jednostkowe zużycie!

#208 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 28 lipiec 2007 - 17:47

John Deere czy Fendt? ja wziełem dane z profi tego 7720,

a to mają do siebie że oba to JD... :)

#209 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 28 lipiec 2007 - 18:11

John Deere czy Fendt? Czy ktoś mógłby tą tabelkę z testu przetłumaczyć na polski

#210 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 lipiec 2007 - 22:10

John Deere czy Fendt? Nie będę sie włączał w dyskusje bo przeczytałem tylko tą strone :) chce powiedzieć że maksymalne wartości mocy i momentu obrotowego bardzo niewiele mówią o charakterystyce silnika i porównywanie dwóch jednostek tylko na podstawie tych maksymalnych wartości jest bezsensowne. Po pierwsze ważny jest przebieg mocy i momentu obrotowego, po drugie przełożenie tej mocy na koła (skrzynia biegów). Z reguły duży mniej wysilony silnik ma korzystniejszy przebieg mocy i momentu niż mały wysilony o podobnych parametrach szczytowych. Dlatego silnik A o max mocy 100KM może okazać sie w praktyce słabszy od silnika B o max mocy 100KM ze względu na gorszy jej przebieg do osiągnięcia tej wartości. Przecierz rzadko kiedy pracujemy ciągnikiem używając maksymalnej mocy silnika, w pracy korzysta sie z różnego zakresu prędkości obrotowych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 07:46

John Deere czy Fendt? o, to jest ciekawe... i brzmi prawdziwe :)

#212 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 10:42

John Deere czy Fendt?

Nie będę sie włączał w dyskusje bo przeczytałem tylko tą strone chce powiedzieć że maksymalne wartości mocy i momentu obrotowego bardzo niewiele mówią o charakterystyce silnika i porównywanie dwóch jednostek tylko na podstawie tych maksymalnych wartości jest bezsensowne. Po pierwsze ważny jest przebieg mocy i momentu obrotowego, po drugie przełożenie tej mocy na koła (skrzynia biegów). Z reguły duży mniej wysilony silnik ma korzystniejszy przebieg mocy i momentu niż mały wysilony o podobnych parametrach szczytowych. Dlatego silnik A o max mocy 100KM może okazać sie w praktyce słabszy od silnika B o max mocy 100KM ze względu na gorszy jej przebieg do osiągnięcia tej wartości. Przecierz rzadko kiedy pracujemy ciągnikiem używając maksymalnej mocy silnika, w pracy korzysta sie z różnego zakresu prędkości obrotowych.

widać że kolega zna się na rzeczy.

#213 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 11:28

John Deere czy Fendt?

Nie będę sie włączał w dyskusje bo przeczytałem tylko tą strone :) chce powiedzieć że maksymalne wartości mocy i momentu obrotowego bardzo niewiele mówią o charakterystyce silnika i porównywanie dwóch jednostek tylko na podstawie tych maksymalnych wartości jest bezsensowne. Po pierwsze ważny jest przebieg mocy i momentu obrotowego, po drugie przełożenie tej mocy na koła (skrzynia biegów).

przebieg charakterystyki to skutek zastosowania pewnych rozwiązan i ustawien, a ja pisze o przyczynie.
Skrzynia bigów i przeniesienie mocy jest oddzielnym tematem, narazie piszemy tylko o silniku :)

Z reguły duży mniej wysilony silnik ma korzystniejszy przebieg mocy i momentu niż mały wysilony o podobnych parametrach szczytowych. Dlatego silnik A o max mocy 100KM może okazać sie w praktyce słabszy od silnika B o max mocy 100KM

napisałem to już chyba z "x" razy na tym forum he

Mmmmm......Najpiękniejsza muzyka dla moich uszu!

Już czytam co drugi post bo chyba sie płyta zacięła :) Piszemy o tym samym w kółko :)

#214 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 12:21

John Deere czy Fendt?

Skrzynia bigów i przeniesienie mocy jest oddzielnym tematem, narazie piszemy tylko o silniku :)

Generalnie pisałem o silniku przecierz, o skrzyni biegów wspomniałem tylko żeby była jasność co i jak :) Intencja mojego posta była taka aby nie porównywać silników tylko na podstawie ich szczytowych parametrów. W temacie konkretnych silników JD/Fendt nie mam nic do powiedzenia :)

napisałem to już chyba z "x" razy na tym forum he

Nie będę sie włączał w dyskusje bo przeczytałem tylko tą strone

he? :)

:)

#215 Share Kasztanka

Kasztanka

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 237 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 29 lipiec 2007 - 15:50

John Deere czy Fendt?

Już czytam co drugi post bo chyba sie płyta zacięła :) Piszemy o tym samym w kółko :)

No popatrz!- ale tylko Twoje słowa do mnie trafiają...

#216 Share kahaber

kahaber

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 18:33

John Deere czy Fendt? Po przeczytaniu całego tematu dochodze do wniosku, że mav jest bezgranicznym fanem JD do którego nie docierają prezentowane przez innych argumenty, a całe wywody o jego subiektywnej "fizyce" są śmieszne. Na efektywność silników jak i całych ciągników wpływ ma wiele elementów.
O jednej z najważniejszych rzeczy wspomniał mirasek - przebiek mocy i momentu obrotowego. W wielu zestawieniach danych znajduje się też wzrost momentu obrotowego wyrażony w %. Większe wartości posiadają ZAZWYCZAJ silniki o większej pojemności co jest zrozumiałe.
Co do przewodniego tematu nie mam obiektywnego zdania, ponieważ nie miałem z nimi doczynienia z autopsji.
Wybór mógł by być na korzyść Fendta z powodu licznych głosów okolicznych użytkowników o słabej ekonomice JD (nie potwierdzam/nie zaprzeczam).
JD posiada jednak większą masę co z pewnością przekłada się na większy uciąg.

#217 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 29 lipiec 2007 - 20:32

John Deere czy Fendt? Masz racje, że Fendt 308 Vario nie istnieje. Myślałem o 309 Vario

Zgadzam sie z miraskiem i kahaberem

Już od dawna próbuje wytłumaczyć mav'owi, że silnika nie można oceniać po pojemności. Najważniejsze są dane techniczne i wykresy osiągów

mav ma racje, że większe koło jest trudniej zatrzymać ale zapomina o tym, że trudniej jest je rozpędzić

Wiesz zonk co możesz zrobić z testami ciągników z 1999roku? Wyrzucić do kosza

Te ciągniki z testów które podajesz już dawno nie są produkowane :rolleyes:

#218 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 30 lipiec 2007 - 09:16

John Deere czy Fendt? A co to się dzieje? To dyskusja rolników czy wykład na polibudzie?
Dla mnie wszelkie charakterystyki, wykresy, pojemności mogą nie istnieć, bo po co mi one?
Czy mając świadomość że mam silnik o dużej pojemności z piękną /czyli płaską/ charakterystyką, pomoże mi ona w ekstremalnej sytuacji???
Najlepszym sprawdzianem maszyny jest tylko i wyłącznie codzienna, intensywna praca. Praktyka pokazuje co jest dobre a co niekoniecznie-można przytoczyć wiele przykładów z życia, kiedy super maszyny po roku pracy nie są już takie super np. Lex 480. Z kolei piszecie, że JD w wersji SE są zrobione z drewna i w niektórych zapomnieli zamontować ramę więc trzyma się na sznurkach?
Kolejna ciekawa sprawa, to masa ciągnika. Od kiedy to lepszy jest ciągnik cięższy? Chyba nikogo nie trzeba uświadamiać, ze traktor to nie kompaktor na wysypisku śmieci tylko maszyna która porusza się po delikatnej i wrażliwej strukturze czyli Ziemi Żywicielce. Łatwiej się odchudzić czy przybrać na wadze?
Maszyna rolnicza nie pracuje w warunkach laboratoryjnych i o sukcesie jej często decydują jakieś szczegóły które akurat odpowiadają jej użytkownikowi.
Nie ma najlepszej marki, bo gdyby taka była to nic innego by się nie sprzedawało. Dla mnie wyznacznikiem jakości są opinie użytkowników i jej cena na rynku wtórnym.
Ciągniki o których piszecie są jak najbardziej porównywalne, a o wyborze przesądziła zapewne dobra opinia po zakupie pierwszego ciągnika i niezbyt dobre głosy o dealerze Fendta /DH/.
ps. dyskusja zaczyna przypominać tę o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkiej Nocy... :rolleyes:
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

#219 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 30 lipiec 2007 - 11:51

John Deere czy Fendt? może pokolei:

@kahaber

bezgraniczny fan JD jeździ też NH :rolleyes: (widać jak czytałeś temat)
śmieszne prawa fizyki (bez komentarza)

Gdzie są te argumenty prezentowane przez innych użytkowników? (przemawiające za Fendt jak rozumiem)
Napisz z dwa, ale takie konkretne :lol: (nie w stylu : mniej pali, ładniej wygląda)

@MF2007

twoja wypowiedz teraz wygląda tak:

-twoje pytanie:
Nie wiem więc dlaczego np. silnik o mocy 100KM i 450Nm ma być słabszy od silnika większej pojemności o mocy 100KM i 450Nm.
-moja odpowiedź:
Bo sie różni oprócz mocy i momentu również innymi czynnikami (i wymieniłem ich tam kilka)
- obecny twój komentarz:
Już od dawna próbuje wytłumaczyć mav'owi, że silnika nie można oceniać po pojemności. Najważniejsze są dane techniczne i wykresy osiągów

o czym my rozmawiamy?

ja od samego początku porównuje dwa silniki identyczne różniące sie tylko i wyłączanie pojemnością.

Bo gdyby były różne to oczywistą sprawą jest to że należałoby indywidualnie je porównać. Tak jak to uczyniłem właśnie z Fendt 308Ci i JD5820 w innym temacie.

@Axial

Po części bym sie zgodził z tobą, gdyby nie to że dokonujesz wyboru maszyny której nie znasz. Sugerując sie opinią niektórych użytkowników, bez własnego sprawdzenia w terenie pewnie kupiłbym coś czego bym później żałował. A to nie kosztuje grosze że można od ręki wymienić.

Dla mnie ktoś kto kupuje maszynę w wersji standard i taką byle była i cena ma w 100% decydujący wpływ, nie jest kimś kto mógłby mi coś zasugerować (a takich jest 99%).

Akurat jezeli piszesz ze o wyborze przesądziła opinia o DHK, to ja mam jeszcze gorszą opinie o dilerze JD u którego kupiłem pierwszy ciągnik. Gdybym to kupował ze względu na sprzedawców i obsługe to pewnie jeździłbym Fendtem.

Największą prawdą jest to, że każdy ma swoje wymagania w stosunku do maszyn. To co jest dobre dla mnie, nie koniecznie musi być dobre dla kogoś innego.

Apropo SE, nie jestem pewien ale chyba też ma ramę.. ?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

koniec tych dziwnych dywagacji.

bo OT jest już długi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 30 lipiec 2007 - 13:32

John Deere czy Fendt? Wszystkie nowsze ciągniki JD mają konstrukcję ramową. Co ciekawe nawet MTZ, PRONAR i FORTSCHRITT mają konstrukcje ramowe :rolleyes:
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

Dodaj odpowiedź