mav

JD 6630 Premium czy Fendt 712

Polecane posty

MF2007    1

JD6620SE ktory ma tą samą rame co JD6620 ma dopuszczalną mase własną 9,5t więc o 2t mniej niż Fendt

 

Nie wiem jak to jest z 6630 ale nie sądze żeby była zbyt dużą różnica

 

Chyba udowodniłem, że Fendt ma większe obciążenie użytkowe i to niezależnie od swojej masy. Co? :blink:

 

Sory. Jestem tu nowy i nie wiedziałem, że można edytować

 

Co JD po tej ramie skoro itak jej efekt jest gorzy niż ramy Fendta

 

Nie chce sie kłucić ale Fendt ma chyba też pełną rame. Przynajmniej według mnie te ramy są podobne

 

Sory. Jednak Fendt ma odlewaną pół rame ale itak najważniejszy jest efekt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Fendt 712 ma dopuszczalna masę 9500 kg, właśnie sprawdziłem w prospekcie :blink:

 

Jednak daje coś ta rama, a skąd kolego wziąłeś te 11500?

 

11000 kg ma 714 i 716 czyli 140 i 160 koni

 

Sory. Jednak Fendt ma odlewaną pół rame ale itak najważniejszy jest efekt smile.gif

 

Właśnie półramę a nie całą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Na stronie www.Fendt.com model 712Vario ma 11500kg maksymalnej ładowności

 

Nie wiem gdzie mogą być bardziej aktualne i wiarygodne informacje niż na oficjalnej stronie Fendta

 

Może masz stary prospekt?

 

Jeśli bieżemy pod uwage najnowszego JD to tak samo róbmy z Fendtem i bieżmy pod uwage jego najnowszy model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

MF2007

 

Chyba nie rozumiesz zasady działania :D

W przekładni AP ZFa (bo jest jeszcze inna przekładnia AP która montowana jest w większych JD) role sprzęgła odgrywają przekładnie planetarne , wiec gdzie tam masz jakieś przesilenia albo coś nie płynnie stopniowanego?

 

jednak nie wiesz ze ta przekładnia ma 4 "przełożenia", a nie 2! :blink: do 6km/h do 12-13km/h, do 24km/h i do 50km/h!~

 

Po prostu nie wiesz o czym mówisz.

 

!!!! Silnik hydrauliczny pcha wieniec szybciej jak są większe obroty silnika , a nie na odwrót!!!!. Mylisz z Vario

 

Masa użyteczna w Fendt no comment.

 

Fendt pod względem uciągu nigdy nie wygrywał z JD.

Brak masy, mocy (1l mniejsza pojemność)

 

 

 

 

 

Ale przecież każdy znas ma inne preferencje, wiec dla jednego lepszy jest uciag , a dla drugiego zeby był lekki :D

Wiec do wyboru do koloru :D

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Do koloru niezbyt w końcu oba są zielone :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

mav

 

Jak Fendtowi brakuje masy to bierze 1800kg lub 800kg na przedni TUZ i ma wiekszą mase od JD. Zresztą taka masa wystarcza do wszystkich prac

 

Szybkość pchania wieńca nie zależy od obrotów tylko od wychylenia pąp wielotłoczkowych

 

Mam pytanie. Czy przekładnia AutoPowr ma taki sam rewers jak AutoQuad?

 

A odnośnie silników to o mocy ani o momencie obrotowym nie świadczy pojemność silnika

 

Trzeba patrzeć na parametry silnika i wykresy mocy i momentu na całym zakresie obrotów

 

Wedłóg mnie silnik Deutz jest lepszy ponieważ nie traci tak gwałtownie momentu wraz ze wzrostem obrotów jak to jest w przypadku silników JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja osobiście i stanowoczo wybrał bym Fendta gdyż mało pali jest mocny dos fajnie wyposazony wygodny i widać w nim solidną niemiecką robotę.

 

pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

A ja nie wiem co bym wybral. Fendt jest drogi sam w sobie bo jego standard to full opcja, agdyby doposazyc JD w to co ma Fendt cena byla by porownywalna.

Oby dwie marki daza do tego zeby uzytkownik byl jak najbardziej zadowolony ze swojego ciagnika dlatego ulepszaja silniki,skrzynie biegow, komfort w kabinie itp.

Jesli mial bym wybierac miedzy tymi dwoma markami to pewnie duza role odegrala by cena.

 

Pozdro


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

@MF2007

 

mav

Jak Fendtowi brakuje masy to bierze 1800kg lub 800kg na przedni TUZ i ma wiekszą mase od JD.

 

 

gdzie tak masz? Fendt 712 bez obciążnika, wazy 1t mniej niż goły JD. Założenie przez fendta obciążnika dopiero powoduje wyrównanie różnic.

 

Szybkość pchania wieńca nie zależy od obrotów tylko od wychylenia pąp wielotłoczkowych

 

a pierścień w tej pompie napędza sie sam? To obroty pierścienia wprawiają tłoczki w ruch.

Więcej gazu, tłoczki chodzą szybciej. Tam nie ma zaworu. A tarcza pełniąca tą role tylko zmienia kierunki.

 

 

Mam pytanie. Czy przekładnia AutoPowr ma taki sam rewers jak AutoQuad?

 

Nie, jest to zupełnie co innego.

 

A odnośnie silników to o mocy ani o momencie obrotowym nie świadczy pojemność silnika.

 

ależ oczywiście ze nie :D

 

Trzeba patrzeć na parametry silnika i wykresy mocy i momentu na całym zakresie obrotów

 

myśle ze trzeba opatentować twój pomysł :D Po co takie duże silniki jak z 1 litra by zrobił to samo :D

 

Według mnie silnik Deutz jest lepszy ponieważ nie traci tak gwałtownie momentu wraz ze wzrostem obrotów jak to jest w przypadku silników JD

 

 

Według ciebie łatwiej jest zatrzymać coś co sie szybko kręci niż to co wolno B) wiadomo ze wszystko zależy na jakim ramieniu sie to obraca i akurat to ramie jest większe w większym silniku B) z tad większa siła bezwładność która łatwiej pokona słabsze chwile niż w silniku gdzie ramie jest krótsze. No chyba ze w silniku Doutz są inne prawa Fizyki :blink:

 

Silnik Doutz w Fendt juz pokazał co potrafi przegrywając w testach konkurencje o miano najlepszego ciągnika roku :) A miał przecież 10KM więcej , Co to sie podziało ze takie parametry gorsze wyszły w flagowym fendzie 936? Że przegrał posiadając tak cudowną skrzynie, zawieszenie, ze o wyposażeniu nie wspomnę ... z ciągnikiem z AP :) ? Zmowa tych co przeprowadzali testy ? :D

 

 

@lysyrolnik

 

jak byś przeczytał na samym początku. To byś widział że cena jest taka sama , więc jaki wpływ miała by cena na wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@mav a mnie uczyli, że do pokonywania chwilowych obciażeń służy koło zamachowe...im cięższe tym lepiej


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mav-jeżeli ciągniki mają podobne ceny,podobne spalanie ,uciąg(?),koszty serwisu to ja brałbym pod uwagę dwie rzeczy-ergonomię i (tu z kolei kalka z zachodnich forów dyskusyjnych) niezawodność-a pod tym względem (wiele osób zapewne zaprotestuje) JD plasuje się przed Fendtem Vario (częste awarie elektroniki-jak sami zainteresowani przyznają awaryjność pierdółkowata-ale jak trzeba zawieźć ciągniczek do serwisu z powodu części kosztującej parę Euro-przestaje to być śmieszne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

@pioter

 

a koło zamachowe to masa na "ramieniu" . Większe czytaj dłuższe ramie... większa siła bezwładności

 

Wszystkie elementy łącznie z gabarytem koła zamachowego są proporcjonalne do reszty silnika. Większy silnik większe koło.

Tak samo masa. Nikt ci nie wsadzi koła zamachowego z silnika o pojemności 10l do 3l... Bo koło spełnia też inne funkcje np podtrzymuje ruch silnika podczas fazy sprężania, tłumi drgania.

 

 

@jaro

 

ciągnik moze miec różne bajery, ale nie lubię jak to wszystko jest bez potrzeby eksponowane, setki przycisków, a te najważniejsze wplątane miedzy te mniej istotne które zazwyczaj świecą sie jak "psu .... " . Fendt po prostu niepotrzebnie opcje wyciągnął z komputerka na zewnątrz i pokolorował tak to, ze przypomina mi to choinkę.

Funkcje które sie używa raz na jakiś czas powinny być po prostu ukryte. Z możliwością ich wyeksponowania w głównym menu, lub przypisania wolnym klawiszom.

 

W obydwu markach w tej klasie ciągników denerwuje mnie to, ze nie potrafią sobie poradzić z słupkami które są centralnie na środku bocznych okien. Zamiast to wywalić i zrobić jedną wielką szybę, która byłaby zarazem drzwiami (tak jak jest to choćby w TSA czy DJ 7020 ) poprawiłoby to widoczność, miejsce w środku, i przestrzeń przy wsiadaniu czy wysiadaniu.

 

Kolejna sprawa której nie jestem wstanie pojąć w obu markach, to dlaczego nie zrobią regulacji tylnej osi tak, jak ma to miejsce w ciągnikach powyżej 200KM (choćby NH itd)

Płynna regulacja na wydłużonej osi. Proste jak drut. Felgi wtedy byłyby pełne spawane, osie konkretniejsze. (O dziwo w USA każdy ciągnik moze miec taką oś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

mav

 

W każdym silniku jest tak, ze max moment obrotowy osiąga przy ok. 1400 obrotach,a moment powyrzej i poniżej tej granicy zaczyna stopniowo spadać. Z tego co piszesz to jest inaczej. Dziwne :blink:

 

Według mnie 6605kg to wystarczająca masa jak dla ciągnika 120km + ciężarek 800kg to jest masa która wystarczy do wszystkich prac

 

W Vario silnk napędza 2 drogi(mechaniczną i hydrostatyczną)

 

Pomińmy mechaniczną bo jest mniej ciekawa

 

silnik przekazuje napęd na dwie pąpy wielotłoczkowe które poprzez zmiane swojego kąta ustawienia (od 0 do 45 stopni) zmieniają swoją wydajność(przy 0 stopni wydajność = 0, a przy 45 = max). Następnie olej z tych pąp wędruje do jednej pąpy wielotłoczkowej, która też może zmieniać swoje ustawienie jak poprzednie dwie pąpy ale w jej przypadku wraz ze wzrostem kąta maleją oboty jakie uzyskuje ona na wyjściu(przy 0 stopni obroty = max, a przy 45 obroty są minimalne. Z tej pąpy napęd jest przekazywany na przekładnie planetarną i tam łączy sie z napędem mechanicznym. Szybkość z jaką porusza się ciągnik wynika z różnicy między obrotami pochodzącymi z drogi mechanicznej, a obrotami z drogi hydrostatycznej.

Przełorzenie przekładni Vario zależy jedynie od kąta pod jakim sie ustawią pompy wielotłoczkowe. Obroty silnika nie mają zupełni żadnego wpływu na przełorzenie przekadni Vario

 

A odnośnie tego, że JD jest ciągnikiem roku to tu sytuacja ma sie podobnie jak ze zwycięzca z 2006 roku czyli McCormickiem XTX, który napewno nie był najlepszym ciągnikiem jaki był na świecie ale dostał tą nagrode za to, że wprowadził najlepsze rozwiązania techniczne z wszystkich firm w tamtym roku. W Fendtcie 936 nie było właściwie żadnych innowacji bo zostały one wprowadzone już kilka lat temu we wcześniejszych modelach.

JD poraz pierwszy zastosował w swoich ciągnikach turbo o zmiennej geomotri i przekładnie AP i to byla największa innowacja jaką wprowadził ktokolwiek więc ten ciągnik musiał wygać

 

Gdyby to była nagroda dla najleprzego ciągnika na świecie to wygrywałby ciągle Fendt :D

 

O silniki nie mam ochoty sie już z Tobą kłucić i pozostaje przy swoim stanowisku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

W każdym silniku jest tak że max obrotowy osiąga sie różnych miejscach :D Mozna to miejsce zmieniać przez doładowani.

Fakt , maleje po osiągnięciu max nacisku na tłok. Tu masz racje. Nie wiem o czym myślałem ze tak napisałem :blink:

 

 

AP w JD z Niemiec, to przekładnia ZFa i są dwie pompy wielotłoczkowe. Wydajność pompy wielotłoczkowej promieniowej na wejściu jest regulowana podobnie jak w Vario. A druga pompa jest nie regulowana, ma stały wydatek. A to dlatego ze przy jej max wydatku, prędkość wieńca którą pcha ma być taka sama jak prędkość satelit w następnej przekładni planetarnej która będzie załączana (dzieje sie to jak zwiększamy prędkość i analogicznie jak zwalniamy)

 

Prędkość drogi hydrostatycznej regulowana przez zmianę konta pierwszej pompy wielotłoczkowej która jest na "wejsciu"zawiera sie w przedziale od 0 do wydatku który bedzie proporcjonalny zp prędkością obrotową silnika.

 

Jeżeli silnik bedzie miał małe obroty, to pompa na wejściu bedzie miała proporcjonalną wydajność (też małą). Po to że jak by ciągnik nie był obciążony, żeby mógł załączać kolejne przekładnie planetarne w każdej chwili i zwiększać prędkość.

 

Max wydatek drugiej pompy, pełni role sprzęgła, które wyrównuje obroty dwóch przekładni planetarnych po to żeby załączyć je bezkolizyjnie w kązdym miejscu, bez żadnych naprężen.

 

Dlatego max wydajność pompa wielotłoczkowa na wyjściu osiąga przy max obrotach silnika. A przy niskich bez obciążenia ma minimalny wydatek.

 

 

w Vario masz 3 pompy wielotłoczkowe, w AP 2. Wynika to z tego , ze Vario ma mniej przełożeń, przełożenia obsługują zbyt duży zakres prędkości co wymusza zastosowanie pomp o większej wydajność.

Rezultat tego jest taki. Ze Vario do uzyskania prędkości potrzebuje więcej napędu z drogi hydrostatycznej.

 

AP posiada 4 przekładnie planetarne które sie sprzęgają jedna z drugą co 6km/h. Powoduje to że zakres jaki obsługuje droga hydrostatyczną to

-6-6km/h, a nie -30-30km/h jak jest to w Vario. Czyli 1/5 wydatku pomp z Vario

 

Juz nie chce mi sie tłumaczyć jaki to ma wpływ na sprawność, bo to jest oczywiste.

 

Za co niby ten Fendt tą nagrodę miał dostać? za to ze JD ciągnąłby go nawet pod górę? Widziałem juz co zrobił JD8520PS z Fendt930 Vario z 2t na przodzie :D. Fendt ruszył pierwszy ( o ile to kopanie w miejscu można nazwać ruszeniem) , ale jak tylko zaczęły kręcić sie koła w JD to był koniec Fendta.

 

 

Jakiego masz Fendta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Widziałem juz co zrobił JD8520PS z Fendt930 Vario z 2t na przodzie smile.gif. Fendt ruszył pierwszy ( o ile to kopanie w miejscu można nazwać ruszeniem) , ale jak tylko zaczęły kręcić sie koła w JD to był koniec Fendta.

 

Kurczę chciałbym to zobaczyć na żywca. :blink: Ja tylko widziałem jak 6320 ze 100 konnym silnikiem przeciąga 1224 z 120 konnym silnikiem. Niby Ursus taki byczy ale Jelonkiem dałem radę :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

John deere forever! Fendty są dużo droższe


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

akurat cena jest mysle porownywalna, napewno w wiekszych modelach powyzej 150 km, bo w mniejszych to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
Mav-jeżeli ciągniki mają podobne ceny,podobne spalanie ,uciąg(?),koszty serwisu to ja brałbym pod uwagę dwie rzeczy-ergonomię i (tu z kolei kalka z zachodnich forów dyskusyjnych) niezawodność-a pod tym względem (wiele osób zapewne zaprotestuje) JD plasuje się przed Fendtem Vario (częste awarie elektroniki-jak sami zainteresowani przyznają awaryjność pierdółkowata-ale jak trzeba zawieźć ciągniczek do serwisu z powodu części kosztującej parę Euro-przestaje to być śmieszne)

 

 

w testach profi o 930Vario jest ze w nowym juz przyciski "reagują" za 2 razem dopiero...

 

a wie ktos czy nie ruszając gazem mozna minimalnie manipulować prędkościa w Vario?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

@Pavel

no pewnie że można, po to jest bezstopniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

to tak przypuszczalnie jak przy 1800obr bedzie sie miało ustawione 8km/h to jaką predkosc bedzie maił przy 800obr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

to wszystko zależy, ale myślę ze silnik z TMS by porostu zredukował prędkość do minimalnej jak by miał zbyt ciężko. A jak by to było w biegu i miał lekko, to powinien jechać te 8km/h nawet przy takich obrotach.

 

prędkość obrotowa silnika akurat nie ma znaczenia w skrzyniach bezstopniowych, bo komp sam sobie dobiera takie ustawia zęby przy jak najmniejszych obrotach jechał jak najszybciej, bądź osiągał prędkość przez nas ustawioną jeśli jest wstanie :blink:

 

Wiec wszystko zależy od obciążenia. Dlatego można jechać np 50km/h przy 1700obr/min. Wcale nie z górki, a minimalnie pod górkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

tak, tylko ja zmierzam do przykładowego 412 vario 9tego starszego0 który to w dżoysticku nie ma obsługi ehr, wiec np reka na ehr i pdnosisz sprzet na uwrociu i predkosc musi byc mniejsza przy zawracaniu to tak latać z reko od jednej do drugiej dzwigienki? chyba nieporeczne dlatego zastanawia mie czy zmiejszając obroty da sie predkosc troche zredukowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

Źle cie zrozumiałem :blink:

 

Nie no masz wpływ gazem na prędkość bo silnik kreci jeszcze część mechaniczną. Wiec zmieniając obroty zmieniasz prędkość przekładni. Puszczajac gaz obroty maleją i ciągnik zwalnia.

 

Ja myślałem ze chodzi ci o to, czy ciągnik utrzyma 8km/h nawet jak zmniejszysz obroty silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

aha to dzięki - tak tylko pytam z ciekawosci bo widze ze to troche nie poreczne by było :blink: dzieki za Odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj