Skocz do zawartości

Zdjęcie

JD 6630 Premium czy Fendt 712

829 odpowiedzi na ten temat

#541 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 18:37

JD 6630 Premium czy Fendt 712 mniej sie psuje? tzn o ile mniej dokladnie?
mniej pali, ok niech bedzie, ale kolega ma jd 6830 AP i jest bardzo zadowolony ze zuzycia paliwa (ma tez 6330 comfort i tutaj narzeka na wysokie zuzycie paliwa).
jd tez ma przekladnie bezstopniowa.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JD 6630 Premium czy Fendt 712 Dzisiaj, 10:18
  •  

#542 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 18:52

JD 6630 Premium czy Fendt 712 Brzozak nie znasz się i tyle ! :D

#543 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 653 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 19:37

JD 6630 Premium czy Fendt 712 Posiadacze JD fajnie piszą to mi się podoba dołanczam do tej polemiki a kto powiedział że NH Stayer, Casey, DF się więcej psują lub więcej palą niż JD i kto to sprawdzi nikt takie pisanie to najlepiej nic nie pisać wiadome jest Ile spalają JD do 130KM i mniejsze wg konkurencji i choćby niewiem jaki fanatyk JD pisał że oszczędny to nikt kto pracuje u siebie i chce kiedyś w życiu czegoś się dorobić a nie dostał wszystkiego w spadku po kimkolwiek to JD nie wybierze w tym przedziale mocy czym większy tym bardziej przemawia na korzyść zakupu JD a do Fendt to wogóle się te ciągniki nie umywają i szkoda to uzasadniać

#544 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 19:55

JD 6630 Premium czy Fendt 712 W którymś z tegorocznych numerze RPT są ciekawe dane dotyczące sprzedaży ciągników na największe rynki europejskie tzn. Niemcy, Francja, Włochy. W Niemczech na pewno wygrał JD przed Fendt'em. Dokładne dane postaram się przedstawić w sobotę.

#545 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 kwiecień 2012 - 20:13

Posiadacze JD fajnie piszą to mi się podoba dołanczam do tej polemiki a kto powiedział że NH Stayer, Casey, DF się więcej psują lub więcej palą niż JD i kto to sprawdzi nikt takie pisanie to najlepiej nic nie pisać wiadome jest Ile spalają JD do 130KM i mniejsze wg konkurencji i choćby niewiem jaki fanatyk JD pisał że oszczędny to nikt kto pracuje u siebie i chce kiedyś w życiu czegoś się dorobić a nie dostał wszystkiego w spadku po kimkolwiek to JD nie wybierze w tym przedziale mocy czym większy tym bardziej przemawia na korzyść zakupu JD a do Fendt to wogóle się te ciągniki nie umywają i szkoda to uzasadniać

Masło maślane serwatką polane :)

#546 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 kwiecień 2012 - 20:42

JD 6630 Premium czy Fendt 712 Fendt się słabiej sprzedaje bo jest droższy ale gdyby był w takiej samej cenie to o wiele by wyprzedził JD w sprzedarzy. JD może i ma przekładnie bezstopniową ale produkuje ją o wiele krócej niż Fendt i ma mniej doświadczenia. O ile mi wiadomo to Fendt jest liderem w tego typu przekładniach, a poza tym dużo mniej pali (silniki DF są o wiele oszczędniejsze niż JD). Mam znajomego mechanika który specjalizuje się w naprawie ciągników i stwierdził że Fendt jest mniej awaryjny niż JD. Stwierdził to na podstawie częstotliwości naprawy tych ciągników.

#547 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 20:58

JD 6630 Premium czy Fendt 712 Rozumiem że Twój znajomy naprawia taką ilość sprzętu że może wyciągnąć miarodajne wnioski ?Druga sprawa-argument ceny jest śmieszny bo ciągle zestawia się cenę gołego JD (jak nie przymierzając mój :D ) z ceną wypasionego Fendta-porównujcie cenę ZBLIŻONYCH modeli.
"Fendt się słabiej sprzedaje bo jest droższy ale gdyby był w takiej samej cenie to o wiele by wyprzedził JD w sprzedarzy"-tyle że pewnie fabryka by nie wyrobiła :D -czy ktoś piszący jak kolega powyżej zdaje sobie sprawę że JD w samych Niemczech produkuje o wiele więcej ciągników niż Fendt (dla ułatwienia dodam że Fendt produkuje ciągniki tylko w jednym kraju i w jednej fabryce) czego żadną miarą o JD powiedzieć się nie da.
"JD może i ma przekładnie bezstopniową ale produkuje ją o wiele krócej niż Fendt i ma mniej doświadczenia."-jak widać post ocieka konkretami-może ma a może nie ma, produkuje (a guzik bo tylko w modelach z USA) a reszta to produkcja ZF-a.Co do palenia-temat rzeka więc nawet nie zaczynam bo zaraz zleci się stu ekspertów (w większości nie posiadających w/w marek a jeżeli już to brandowane logo Bruder lub Siku :D ) i zakrzyczą mnie...

#548 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 kwiecień 2012 - 21:28

JD 6630 Premium czy Fendt 712 Jak ktoś woli JD to niech go kupuje, ja natomiast podałem argumenty dlaczego fendt jest lepszy (312 vario kosztował 350 tys., JD był na pewno tańszy) Jeśli chodzi o wyposażenie to fendt jest na pewno lepszy, a jeśli chodzi o cenę to kupują go tylko ludzie z kasą, bo dla innych jest za drogi i na tym ta popularność JD polega.

#549 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 21:31

JD 6630 Premium czy Fendt 712 Osobiście lubię czytać twoje posty @jaro, więc śmiało możesz dyskutować z nawet stoma ekspertami. ;)

@rmiecz8
No właśnie w tym problem, że nie podałeś żadnego konkretnego argumentu..., a przepraszam najważniejszym argumentem jest to że ty go posiadasz ten ciągnik. :D

#550 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 kwiecień 2012 - 06:44

JD 6630 Premium czy Fendt 712 JD też kiedyś posiadałem i wypalił mi tyle paliwa przez 5 lat co ten Fendt przez całe moje życie nie spali. Awarie też tam często występowały i więcej JD bym nie kupił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share deer20

deer20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:KPJD - John Deere Team;) Siła i niezawodność!!! Nowoczesne rolnictwo, motoryzacja, muzyka, informatyka, fotografia, oczywiście kobiety oraz imprezki

Napisany 13 kwiecień 2012 - 08:43

JD 6630 Premium czy Fendt 712 Wow :o Ładnie spalił, ale po co kupować ciągnik co tak mega dużo pali? nie mogłeś brać od razu fendta? Przecież JD jest to marka dla wybrańców, tych co mają dobre kontakty z rafineriami, przecież do tego trzeba lać! :lol: Jeszcze jest taka opcja że miałeś jeden ciągnik JD 9630 i 2000ha, następnie plajta do 5ha w miejsce 9630 pojawił się Fendt 207 no to wszystko rozumiem B)

#552 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 09:24

JD też kiedyś posiadałem i wypalił mi tyle paliwa przez 5 lat co ten Fendt przez całe moje życie nie spali. Awarie też tam często występowały i więcej JD bym nie kupił.

Bla, bla bla... Widocznie jesteś jeszcze w młodym wieku... :D

#553 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 12:23

Jak ktoś woli JD to niech go kupuje, ja natomiast podałem argumenty dlaczego fendt jest lepszy (312 vario kosztował 350 tys., JD był na pewno tańszy) Jeśli chodzi o wyposażenie to fendt jest na pewno lepszy, a jeśli chodzi o cenę to kupują go tylko ludzie z kasą, bo dla innych jest za drogi i na tym ta popularność JD polega.

Ludzie z kasą czy ludzie którym UE dała ową kasę ?-bo ja wiesz tego JD kupowałem bez żadnego dofinansowania...
No i w czym przejawia się owa "lepszość" wyposażenia ?

#554 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 kwiecień 2012 - 12:56

Wow :o Ładnie spalił, ale po co kupować ciągnik co tak mega dużo pali? nie mogłeś brać od razu fendta? Przecież JD jest to marka dla wybrańców, tych co mają dobre kontakty z rafineriami, przecież do tego trzeba lać! :lol: Jeszcze jest taka opcja że miałeś jeden ciągnik JD 9630 i 2000ha, następnie plajta do 5ha w miejsce 9630 pojawił się Fendt 207 no to wszystko rozumiem B)

Miałem cały czas 150 ha i teraz mam 3 Fendty: 209 vario, 724 vario, 312 vario. ten JD miał moc 130 kM. Rozumiem że z niektórymi ludźmi nie można się dogadać, ale ja powiedziałem tylko co o JD myślę i uważam że jest lepszy Fendt. Jeśli ty myślisz inaczej to ja ci tego nie zabronię. Każdy niech się wypowiada tak jak on uważa, a nie zaprzecza posty które napisali inni na własnym doświadczeniu. JD kupiłem bo nie znałem go dobrze, ale że dużo pali to nie zaprzeczysz.

Edytowany przez rmiecz8, 14 kwiecień 2012 - 09:09.

#555 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1361 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 13 kwiecień 2012 - 14:01

JD 6630 Premium czy Fendt 712 Jaro masz chyba 5720 także miliona nie kosztował a napewno duzo mu brakowało do ceny Fendta o podobnej mocy. Bez żadnego dofinansowania czyli nie braleś go na kredyt preferencyjny?? Tak?? Nie ma co tu się wogóle kłucić bo JD jeszcze duzo brakuje do Fendta przynajmniej w przedziale 80-160 KM bo na takich maszynach pracowałem. Fendt napewno mniej spali lepiej wykonany choć JD tez jest bardzo trwały chodzi o mechanike. Nie rozumiem ludzi którzy maja tylko jd i uważaja ze jest nalepszy i nic lepszego byc nie może bo w koncu to JD , jak nawet porównania nie mają no chyba że z ursusem albo zetorem to róznice widac napewno przyznaje.

#556 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 kwiecień 2012 - 14:10

JD 6630 Premium czy Fendt 712 Masz racje.

Edytowany przez rmiecz8, 13 kwiecień 2012 - 15:35.

#557 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 14:36

JD 6630 Premium czy Fendt 712 W tym momencie przerosłeś samego siebie... "Na świecie są tylko dwie pewne rzeczy: podatki i ludzka głupota"

Z całym szacunkiem

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#558 Share deer20

deer20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:KPJD - John Deere Team;) Siła i niezawodność!!! Nowoczesne rolnictwo, motoryzacja, muzyka, informatyka, fotografia, oczywiście kobiety oraz imprezki

Napisany 13 kwiecień 2012 - 15:32

Masz racje.
Chciałbym dodać że JD pali sporo bo jest z USA, a oni kasy mają dużo i nie potrzebne są im oszczędne silniki.

Ile masz lat chłopie, bo po tej wypowiedzi mogę stwierdzić że w granicach 15lat :o

#559 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 kwiecień 2012 - 15:36

JD 6630 Premium czy Fendt 712 Może powiesz że to nieprawda? Mam 31 lat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share deer20

deer20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 15:45

JD 6630 Premium czy Fendt 712 Jak na ten wiek, to wypowiedzi trochę niestosowne, ale odnośnie ciągników JD , zwisa mi czy pali 2-3l więcej, jest to ciągnik który ma zrobić swoją robotę w czasie, ale nie wypisuj takich głupot że jd spalił przez 5lat więcej niż przez całe Twoje życie Fendt, bo to tylko mógł wymyślić człowiek w wieku poniżej 15 lat.

Dodaj odpowiedź