Gość Profil usunięty

Wielkość opadów w sezonie 2015.

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak w temacie, ile deszczu spadło u Was od wiosny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

to u nas w siedleckim deszczu było pod dostatkiem, w ostatnim tygodniu padalo prawie nonstop az mi łąki pozalewało :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie we wrzesińskim od wiosny 35mm opadu. A zadałem to pytanie dlatego, bo wszyscy co nie mają związku z rolnictwem szacują w tym roku rekordowe plony. A w moich okolicach jak zbiorę 1 t owsa z hektara to będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ja nie mierzę i sobie tym głowy nie zasmiecam, ile spadnie tyle jest. Narazie mokro woda w rowach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Lubelskie w poprzednim tygodniu tylko w ciągu jednego dnia spadło 35 mm a padało kilka dni. Ponad 10ha pod wodą, zboża zapowiadały się piękne a teraz jeśli będzie tona z ha to będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a unas w majujakies 29litrow spadlo w kwietniu pewnie jakies 20, wszystko sie trzyma ale trawa nie rosnie i jest dosyc slaba  lucerna tez nie ma cily rosnac co  jest przejawem strasznej suszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja  też lubelskie , powiat  Chełm , nie mierzyłem ile  spadło -  nie ma  tragedii jak  na razie , ale  jest  raczej sucho i  deszczu trzeba ,  

w sobotę popadało  z  5 minut 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Zachodniopomorskie cały  maj około 19 litrów i dzisiaj 6 więc bez szału. ostatnie porządne  opady przed Wielkanocą.

@ Rolnik73 Jakbyś miał suszę to byś się zainteresował i płakał że to przez Germańców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

W moim terenie susza ciągnie się od zeszłego lata (woda w rowach znikła nie było jej przez całą zimę i nie ma do teraz) i dlatego zacząłem mierzyć i zapisywać opady. Jedynie grudzień 2014 był przyzwoity, spadło 60mm. Marzec 2015 38mm, kwiecień 24mm i maj 27mm. Uprawy nie wyglądają źle ale wszystko balansuje na krawędzi i jak nie popada w najbliższych dniach to urodzaju nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

U mnie w kwietniu i w maju to tylko dolistnie ze 4 dni pokropiło.W zeszłym roku zboża się na kosiło a w tym roku na wiosenne to już za 2 tygodnie ale rotacyjną wjechać bo wszystko pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

mogę potwierdzić sytuację jak u kolegi wyżej,mimo skoszonych łąk chętnie usłyszałbym deszcz za oknem,zresztą trawy i tak słabiutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli ogólnie w kraju panuje susza, więc nie wiem skąd te szacunki o wysokich zbiorach i skąd takie niskie ceny zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

sam się zastanawiam czy nie kupić trochę zboża dla bydła [starego starczy mi do połowy/końca sierpnia],morze to jest odpowiedż....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

U mnie na Mazowszu okolice Płocka to jest bardzo sucho od Wielkanocy nie padało ludzie wieczorami deszczuja podlewać truskawki i inne warzywa a nawet kukurydzę bo zolknie, @elektotechnik a jak można w warunkach domowych zmierzyć ilość wody opadowej


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@elektotechnik a jak można w warunkach domowych zmierzyć ilość wody opadowej

Wystarczy kupić deszczomierz. Około 20zł kosztuje. A czasami dają gratis tam gdzie kupujesz środki ochrony roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj