Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyskakujący żółw

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 10:11

Wyskakujący żółw

Witam na przełomie lutego i marca, w moim Mtz 82 pojawił się problem. A mianowicie podczas orki, na  bardzo ciężkiej ziemi zaczął  mi wyskakiwać żółw, głównie gdy ciągnik miał dość ciężko. Na początku było to sporadyczne ale gdy kończyłem orkę zaczęło, to  się robić dość uciążliwe. Zauważyłem że żółw podczas redukcji, nie stawia żadnego oporu można go dosłownie jednym paluszkiem wrzucić, w porównaniu do zająca który wchodzi dość ciężko, to żółw nie stawia żądnego oporu. Tak myślę co może być tego przyczyną, zastanawiam się czy nie wymienić tych "widełek" które przesuwają tryby w skrzyni, bo to chyba jest jedyna rzecz którą da się wymienić bez rozpoławiania ciągnika. Wcześniej jakoś nie miałem czasu się za to zabrać, natomiast teraz muszę, bo w ciągu 2 maks 3 tygodni kupię prasę, i się obawiam że może powrócić ten problem. Może ktoś ma jakieś pomysły, co może być tego przyczyną, i za co się zabrać. Z góry dzięki za odpowiedzi:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyskakujący żółw Dzisiaj, 02:59
  •  

#2 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 18:15

Wyskakujący żółw

Tak dla jasności jeszcze dopytam chodzi ci o zółwia na tej drugiej dźwigni reduktora?  Zdejmij dekiel ze skrzyni pośredniej z widełkami i popatrz może tej kulki brakuje a jak jest ok to łyżke weź i sprawdź czy ta choinka nie jest wyrypana na łączeniu skrzyni i skrzyni pośredniej bo znajomy miał tak że się posypały łożyska i żółwia nie miał wogóle 

Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 20:15

Wyskakujący żółw Nie kolego chodzi mi o żółwia, czy jak kto mowi o polowe zmienianie główną dzwignia zmiany biegów. Wyskakuje niezależnie od przełożenia ale tylko gdy ciągnik ma bardzo ciężko. A i jeszcze jedno zauważyłem, że jak przyjadę jakiś kawałek pod obciążeniem np.Z dwoma przyczepami sianokiszonki to gdy wracam dźwignia na żółwia to czuć ze się delikatnie wysunął. Ok kolego rozbiorze zobaczę i dam znać czy pomogło.

Dodaj odpowiedź