Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krone VarioPack 1500 Multi Cut problem z owijaniem

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolnikzpasja

rolnikzpasja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 maj 2015 - 11:08

Witam wszystkich. Od wczoraj zaczęły się sianokosy, i po raz pierwszy w tym sezonie od początku pojawił się problem, mianowicie w tamtym roku tą prasą jeździło kilka osób, potem tata. Wczoraj po załączeniu sterownika zauważyłem że zostało przestawione wiązanie siatką z 2.5razy na 3razy, licznik wzkazywał na ponad 2tyś. zrobionych balotów. W polu były problemy z związaniem balota siatką, po przeglądnięciu prasy okazało się że rolki przez które przechodzi siatka, okropnie ciężko chodzą. Po przesmarowaniu gdy już ręcznie dało się kręcić, jak do zwykle naciskałem przycisk wiązania aż samo pobrało siatkę i zaczęło się proces wiązania, lecz jego końca nie było widać. Po wywaleniu balota widać było że siatkę ucięło. Sterownik trzeba było ponownie uruchomić w celu jego zresetowania. Przy wiązaniu następnych balotów proces z zakończeniem wiązania się pojawiał, muszę owijać na oko, wyłączać wałek przekaźnika i wywalać balota. Jest to nie opłacalne, gdyż idzie na baloty dużo więcej siatki oraz wydłuża czas balowania. Nie wiem co może być przyczyną, czy coś w balownicy czy wina sterownika lub komputera, albo może jakaś czujka? Ojciec się nie zna na sterowniku, (zawsze balował na ręcznym) nic nie przestawiał i zastanawiam się czy ktoś inny mógł przestawić liczbę owinięć czy może sam komputer się zresetował i z tąd takie problemy? Dodam że czasem jak siatka nie ruszy to muszę trochę dobrać sianokiszonki do balownicy aby pociągło siatkę, a na automatycznym nie pójdzie, w tamtym roku mnie nie było, ale wydaje mi się że dawniej z pustym podbierakiem nie było problemu z związaniem balota siatką. Zastanawiam się czy może być taki problem, że sterownik będzie nastawiony na sznurek i z tąd problemy siatki? Jak ktoś ma tą balarkę to może powiedzieć jak mają być nastawione 2 opcje: Netz czy garn i mit czy ohne. 

Trochę tego jest, ale proszę o pomoc lub jakieś wskazówki i w czym może być problem i jak go mogę rozwiązać. Dziękuje wszystkim za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krone VarioPack 1500 Multi Cut problem z owijaniem Dzisiaj, 02:01
  •  

#2 Share piotr82

piotr82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 06:43

Witam, my dopiero zaczynamy pracę z tym sprzętem będą próby jak wyszły ustawienia, netz to siatka a jeśli chodzi o mit lub ohne to ten komunikat jest u nas przy ustawieniu kontroli noży. Może warto sprawdzić na ile ustawione jest owijanie siatką, może ktoś się bawił panelem i coś namieszał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share krzysztof898

krzysztof898

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 21:34

Sprawdź ustawienie czujnika przy kółku od podawania siatki, lub czy bez oporów działa siłownik elektryczny który podaje siatkę bo to on z tego co pamiętam zbija nóż do ucięcia siatki.

Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp