Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor 9540 wzmacniacz

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share qlimaxpl

qlimaxpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 29 maj 2015 - 21:01

zetor 9540 wzmacniacz

Witam mam pytanie odnośnie półbiegów w moim zetorze, chodzi mi o to czy gdy nie mam załączonego półbiegu to czy traktor jest na zającu czy na żółwiu, interesuje mnie to ponieważ posiadam skrzynie 4 biegową z 2 półbiegami to znaczy jeden bieg zwykły i pół bieg, po włączeniu zająca pod dużym obciążeniem pół bieg zaczyna ślizgać i nie wiem czy są zużyte tarczki czy taśma ściskająca. Dodam tylko że mikro-pompka jest nowa.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor 9540 wzmacniacz Dzisiaj, 23:39
  •  

#2 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 30 maj 2015 - 18:52

zetor 9540 wzmacniacz

z opisu wynika ,że Masz 1 półbieg -każdy bieg jeden raz redukowany ?

Radziłbym zacząć od sprawdzenia  wielkości ciśnienia  .Wartości opisane w instrukcji napraw : przy obrotach  silnika 800, ciśnienie obowiązujące przy włączonym lub  wyłączonym WOM-ie to  minimalne 10,5atm. - max 13,3atm.

Tak na logikę biorąc to zaciśnięcie taśmy uruchamia przekładnię planetarną we wzmacniaczu czyli prędkość jest redukowana , a skoro tak to na tzw zającu taśma powinna być luźna .

Mam opis działania wzmacniacza z dwoma półbiegami ( trzy położenia dźwigni ) i na zającu ( najszybszy półbieg ) nie powinno być ciśnienia na siłowniczku taśmy to i u Ciebie w tym położeniu taśma  powinna być luźna

Edytowany przez DarekD, 30 maj 2015 - 19:11.

nowy

#3 Share qlimaxpl

qlimaxpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 maj 2015 - 20:24

zetor 9540 wzmacniacz

No tak tylko jeden pół bieg gdy mam załączonego zająca to pod obciążeniem zaczyna ślizgać. Wychodzi na to że tarczki są już kiepskie albo że gdzieś tam ucieka olej. Możesz mi powiedzieć czy te tarczki są takie same jak na sprzęgle od womu?? bo nie dawno je wymieniłem i wiem ile już kosztują ;[

#4 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 20:40

zetor 9540 wzmacniacz

nie rozbierałem . Ile kosztowały od Wom-u ?

nowy

#5 Share qlimaxpl

qlimaxpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 18:30

zetor 9540 wzmacniacz

do Womu są 4 stałe tarczki 70 zł sztuka, oraz 3 cierne 80 zł sztuka, w sumie troche ponad 500 zł  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 08:49

zetor 9540 wzmacniacz

tak z ciekawości zapytam : wymiana tych tarczek wystarczy żeby WOM jeszcz jakiś czas pochodził  ?

nowy

#7 Share qlimaxpl

qlimaxpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 10:34

zetor 9540 wzmacniacz

Ja jeszcze nie zdążyłem sprawdzić womu czy ślizga, zauważyłem znaczną poprawę tylko na sucho, bez obciążenia wałek rusza natychmiast wcześniej trochę mu to trwało, w piątek albo w sobotę zamierzam go sprawdzić z prasą. Razem z wymianą tych tarczek wymieniłem manszety które uszczelniają docisk tarcz, bo były w fatalnym stanie, myślę ze powinno to działać jak należy   

#8 Share qlimaxpl

qlimaxpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 16:06

zetor 9540 wzmacniacz

Wom działa tak że aż silnik staje, nic nie ślizga ma pełną moc :)  mam tylko jeden problem, wystarczy mała górka to podnośnik i wom  staje, szukam co to może być wcześniej też miałem takie objawy to dolałem oleju i jakoś szło ale teraz chciałbym żeby to działało przy prawidłowym poziomie oleju, podejrzewam że to coś przy pompie oleju tylko co??

#9 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 20:30

zetor 9540 wzmacniacz

nie tak dawno problem ten opisywano na tym forum . Jest w skrzyni ponoć rurka ,którą pompa ciągnie olej . Idzie (rurka) do końca skrzyni gdzie jest zaślepiona ale posiada wzdłużne nacięcie .

Poszukaj tematu : " Zetor 9540 problem ze wzmacniaczem podczas jazdy pod górkę "

Edytowany przez DarekD, 09 czerwiec 2015 - 20:40.

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share qlimaxpl

qlimaxpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 luty 2016 - 20:42

zetor 9540 wzmacniacz

Okazało się że problem tkwił przy pompie... koszt naprawy 80 zł a ile to nerwów kosztowało ;[