larysto

Śrutownik "Bąk"

Polecane posty

larysto    2

Witam. 

Co może być przyczyną że dno śrutownika (gdzie znajduje się ośka wraz z łożyskami) oraz szajba od pasków klinowych po kilku minutach pracy nagrzewają się ? Dodam że w przeciągu półtora roku wymieniłem już dwa razy ośkę wraz z łożyskami  i widzę że dalej się grzeje. Czyżby przyzczyną mogło być wadliwie wytoczone dno w które wkłada się ośkę wraz z łożyskami ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No nie wiem raczej normalne że się grzeje przy takich warunkach pracy. Ewentualnie może masz za mocno paski napięte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
larysto    2

Wg. mnie nie powinien się grzać, powodem tego są luzy na łożyskach a co za tym idzie drgania tak silne że strach jest stać przy śrutowniku. A tygodniowe miele ok 400kg zboża więc są to małe ilości. Ja obstawiam że przyczyna jest wada fabryczna dna, tzn. jest niesymetryczne i w związku z tym ośka minimalnie jest zgięta, stąd tak szybko wysiadające łożyska. Chociaż to tylko moje przypuszczenia, a nie chciał bym wyrzucić ok 300zl na własne dywagacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszPrzyby    21

ja też bym stawiał na zbyt napięte paski ale twoja wersja też może być słuszna pod warunkiem że to się dzieje od nowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
larysto    2

Paski są maksymalnie poluzowane i dalej się grzeje. 

ukaszPrzyby śrutownik mam od nowości, tzn. kupiłem go 2 lata temu i nie było na nim śladów użytkowania, ale pełnoletność już zapewne dawno osiągnął ;) 

Oś, łożyska drugi raz wymieniałem, jedynie tego dna nie ruszałem więc widocznie w tym musi być przyczyna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimpel    0

Witam :-) Mam nadzieję, ze mi pomożecie bo jestem w ciemnej ...

Panowie, mam może trochę głupie pytanie, ale jak wymienić łożyska w śrutowniku bąk?

Zdjąłem koło pasowe i tą pokrywę od łożyska, ale co dalej? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
larysto    2

Od góry, odkręcasz noże, następnie śrubę zabezpieczającą. Potrzebny jest do tego specjalny klucz, a jak nie to da się to zrobić śrubokrętem. I masz już łożyska na wierzchu. Oczywiście o segerze nie muszę wspominać. 

Chyba że masz bardziej szczegółowe pytanie to pomogę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Mam ten młynek tylko nie oryginał. Też miałem problem z grzejącymi się łożyskami. Problem rozwiązałem w taki sposób, ze zamontowałem możliwie najszresze łożyska jakie weszły w obudowy, okazały sie spokojnie o 5mm szrsze, łożyszko szersze ma wyzszą nośność statyczną i dynamiczną. Podejrzewam, ze to ciecie kosztów w procesie produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1801
      Witam poszukuję kogoś  kto użytkuje śrutownik tarczowy skiold i może mi powiedzieć jak wygląda zmielony jęczmień  na nim przy żywieniu prosiąt. Interesuje mnie czy nie zostaje łuska z jęczmienia i czy nie jest to problemem w prestarterach? 
    • Przez Landfarmer
      Nie wiem czy zakładam temat w dobrym dziale i jeśli nie to proszę o przeniesienie do właściwego tak jak w temacie z które z powyższych urządzeń jest lepsze/wydajniejsze przy robieniu śruty zbożowej,
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez dawidursus323
      Kupię sita (różne 3,4,5mm) do śrutownika h-157.
      Ps. Zakładał ktoś od małego bąka, bo nigdzie nie ma takich sit.
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
    • Przez przemuch88
      Planuje zakup śrutownika większej mocy czy pracuje ktoś na takim sprzęcie godnym polecenia??
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj