Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas dominator 86 czy John Deere 1075

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BatonKN

BatonKN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 maj 2015 - 15:03

Witam wszystkich. Stoje przed kupnem kombajnu i mam dylemat który wybrać. Chciałbym się dowiedzieć coś wiecej o tych kombajnach, najlepiej od tych którzy taki kombajn posiadają. Jaka awaryjność jakie spalanie, który lepiej młóci? Dodam ze w claasie jest silnik Perkinsa. Cena taka sama, wiec tylko decycja wyboru. Proszę o dobre wypowiedzi. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas dominator 86 czy John Deere 1075 Dzisiaj, 21:57
  •  

#2 Share BLV

BLV

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 28 maj 2015 - 20:18

ja bym brał john bo : 

-Dłuższe sita

- Większy zbiornik

- rewers Podbieracza

-wysuwane motowidła 

-lepsza kabina - widoczność

- silnik za zbiornikiem dzięki czemu sciana za tobą jest chłodna i lepszy dostęp do silnika

#3 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 28 maj 2015 - 20:48

Witam.Też stoje przed podobnym wyborem i mam mieszane uczucia z wyborem. Claas i ten jego prykający perkins kulturą pracy to do piet jd nie dorasta.Silnik  za kabiną i to jeszcze w tunelu.Za kazdym razem wychodzic z kabiny zeby zobaczyc jakie ziarno leci do zbiornika to troche to nieporozumienie gdzie w jd mozna zrobic to z kabiny.Mała srednica młocarni w claasie,wieksza liczba kól pasowych niż w jd.Plusy claasa to takie że claas to claas  :D ale nie wiem z czego ten zachwyt wynika. JD moim zdaniem jest prostszym kombajnem i solidniej wykonanym.Widziałem kilka modeli  z połamanymi wytrząsaczami wiec jakis problem z tym maja.Jakis sprzedajacy twierdził ze jd nie pokosi sie np o rosie czego nie mozna zarzucic claasowi. Wiekszosc jd ma klime i prawie kazdy wysuwane motowidła jak kolega wyzej napisał. Ja chyba bardziej jestem skłonny ku jd ale bierz tego który jest w lepszym stanie technicznym :)

#4 Share BatonKN

BatonKN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 maj 2015 - 21:13

Dzięki panowie za opinie. Jeśli ktoś jeszcze coś może dopisać to czekam:) Bo chyba do końca tyg. jade po któregoś z nich:). Pozdrawiam:)

#5 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 28 maj 2015 - 21:23

za ile 1075 masz na oku i w jakiej opcji?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share BatonKN

BatonKN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 maj 2015 - 21:53

65tys zł. kosa 3.60, klima, sieczkarnia, rura hydrauliczna. No i to że może weźmie mojego starego mercatora i dopłace tylko 50tys.

#7 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 28 maj 2015 - 22:52

długa rura,długa gardziel,biegi przy kolanie,zegary w słupku?3,6 heder stanowczo za mały do niego nie wykorzystasz  możliwosci tego kombajnu

#8 Share BatonKN

BatonKN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 maj 2015 - 06:18

Długa rura oraz gardziel tak. biegi są w desce rozdzielcze obok i zegarów w słupku też nei ma. wystarczający jak dla mnie, mówł ze jakbym chciał wiekszy to nie ma problemu przywiezie. ale nie bede musiał po drodze ściągać:)

#9 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1701 postów

Napisany 29 maj 2015 - 15:32

Claas dominator 86 czy John Deere 1075 do Claasa sa tańsze części i łatwiejszy dostęp bynajmniej u mnie w okolicy
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 30 maj 2015 - 16:59

ceny części raczej są porównywalne Claas , john deere , słyszałem opinie że claas gorzej idzie po górkach jak jest mokro , ślizga się że podobnież dlatego że zbiornik na ziarno jest bardziej na tyle i oś jest nie dociążona , sam też mam zamiar nabyć jelenia , jak uda się coś trafić w niezłym stanie , szukam  1065 , bo 75 to już bydlątko , claasy też golą kto ma to nie narzeka czasem trafi  się claas że ma wysuwanie nagarniacza , taki dominator 76 też mógł by być jak dla mnie wszystko zależy ile przepracował już i w jakim jest stanie bo to że każdy ma 2400 godzin p 30 -35 latach trudno uwierzyć