Polecane posty

QuQurydza    125

Witam

 

Coraz więcej na polach jest żurawi. W tym roku grupa przeszło 200 sztuk ogołociła pole z kukurydzy. Wybierają nawet taką która była siana 20 kwietnia, czyli ma 4-5 liści, bo o wybieraniu ziarna na drugi dzień po siewie to nawet nie wspominam. Obok u sąsiada podobne zniszczenia spowodował w łubinie. Mam pytanie, czy ktoś zna jakieś sprawdzone sposoby aby tą bandę przegonić, pozbyć się. Jak się dowiedziałem w RDOS-iu nie przysługuje za to odszkodowanie, bo to pod ochroną. Bardzo bym prosił o poradę jeśli ktoś miał do czynienia z tymi ptakami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ja mam podobny problem z wronami. Zaraz po siewie było ok. Ale w około 10 dni po siewie gdy zaczęła wschodzić zaczęła się masakra, wydziobywały ziarna, a te roślinki które powschodziły to ucinały szczypior i dziobały samo ziarno. Najlepsza qq w tej chwili ma 3 listki i jej się już raczej nie czepiają. Macie jakiś pomysł ?  Przesiewał będę qq zaprawioną mesurolem ale czy to uchroni mnie od ptactwa i dzików ?  Wspomnę że dzików nie jest dużo - przeważnie chodzi ze 2-3 obłąkane...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Zaprawionej Mesurolem ptaki nie ruszają.

Jest też coś nowego, oprysk po którym ani dziki ani ptaki maja nie ruszać, nie pamiętam nazwy ale był wymieniony w temacie "dziki w kukurydzy".

Co do odszkodowania to tylko sądownie za żurawie bo nie są wymienione tak jak bobry, wilki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

u mnie zaprawiona mesurolem wrony sie nie chwytaly, ale dzik  wcinal az (nie)milo, niezdazylem ogrodzic pastuchem, teraz spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj