Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żurawie w kukurydzy

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share QuQurydza

QuQurydza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 28 maj 2015 - 08:08

Żurawie w kukurydzy

Witam

Coraz więcej na polach jest żurawi. W tym roku grupa przeszło 200 sztuk ogołociła pole z kukurydzy. Wybierają nawet taką która była siana 20 kwietnia, czyli ma 4-5 liści, bo o wybieraniu ziarna na drugi dzień po siewie to nawet nie wspominam. Obok u sąsiada podobne zniszczenia spowodował w łubinie. Mam pytanie, czy ktoś zna jakieś sprawdzone sposoby aby tą bandę przegonić, pozbyć się. Jak się dowiedziałem w RDOS-iu nie przysługuje za to odszkodowanie, bo to pod ochroną. Bardzo bym prosił o poradę jeśli ktoś miał do czynienia z tymi ptakami. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żurawie w kukurydzy Dzisiaj, 15:26
  •  

#2 Share ogrodnikm

ogrodnikm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 28 maj 2015 - 10:52

Żurawie w kukurydzy armata hukowa

#3 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 28 maj 2015 - 11:29

Żurawie w kukurydzy

Ja mam podobny problem z wronami. Zaraz po siewie było ok. Ale w około 10 dni po siewie gdy zaczęła wschodzić zaczęła się masakra, wydziobywały ziarna, a te roślinki które powschodziły to ucinały szczypior i dziobały samo ziarno. Najlepsza qq w tej chwili ma 3 listki i jej się już raczej nie czepiają. Macie jakiś pomysł ?  Przesiewał będę qq zaprawioną mesurolem ale czy to uchroni mnie od ptactwa i dzików ?  Wspomnę że dzików nie jest dużo - przeważnie chodzi ze 2-3 obłąkane...

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 30 maj 2015 - 05:47

Żurawie w kukurydzy

Zaprawionej Mesurolem ptaki nie ruszają.

Jest też coś nowego, oprysk po którym ani dziki ani ptaki maja nie ruszać, nie pamiętam nazwy ale był wymieniony w temacie "dziki w kukurydzy".

Co do odszkodowania to tylko sądownie za żurawie bo nie są wymienione tak jak bobry, wilki itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 30 maj 2015 - 19:55

Żurawie w kukurydzy

u mnie zaprawiona mesurolem wrony sie nie chwytaly, ale dzik  wcinal az (nie)milo, niezdazylem ogrodzic pastuchem, teraz spokoj.