xzibit0000

Warfama z-543 nie dobija balotów! pomocy!

Polecane posty

lukbold    1054
Napisano (edytowany)

eee to mi ciśnienie w hydraulice ucieka czy tobie? jeśli wpadłeś na tak prosty i genalny sposób diagnozy siłowników to o czym w ogóle ta gadka... czuje sie jakbym pisał z osłem.  2 siłowniki oraz głupi zawór a rozwiąnia szuka nie wiadomo gdzie... ehh szkoda gadać. no ale baw sie dobrze

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Witam. I jak tam sytuacja z prasą? Ja mam co prawda feraboli ff20 ale konstrukcyjnie jest to to samo. Jest tam blok zaworowy który prawdopodobnie puszcza ciśnienie. U mnie ucieka olej między sekcjami.  po kilku belach zauważalne jest uniesienie pobieraka o kilka mm.  A w ostatnim roku padła sekcja od napędu silnika podawania siatki. Puscilem więc przewody bezpośrednio od ciągnika do silnika hydraulicznego. Ale i podbierak czasami nie chce sie podnosić tylko szarpie. Możesz próbować jeszcze dokręcić zawory przelewowe bo to one odpowiadają za utrzymanie ciśnienia.  Tylko nie wiem który odpowiada za ciśnienia dolne aktóry za górne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fee panowie mam pytanie zakupiłem prase feraboli ff20 i mam pytanie jak spuścić olej z hydrauliki aby nie wymieszał się z moim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Witam. 

Mam taki problem. Od około 10 sezonów używam prasy fort carraro maxi cut 1600. Zacząłem w tym roku prasowac baloty na sianokiszonke i zauważyłem że rolka jest słabo dobita,  co sprawia że później kiepsko się owija na foliarce. 

Pracuje ciągnikiem Ursus 912 i w tym roku zmieniłem olej z luxu na agro utto 10w30. 

Dobijamponad 200 na zegarze i wszystko wydaje się wporzadku jednak rolka wychodzi i po zderzeniu z ziemią staje się elipsowata. 

Mam kilka podejrzeń. Jednym jest to, że wymiana oleju źle wpłynęła na elektrozawory. 

 

Drugim pomysłem jest to, że już łańcuchy od napędu walcy są wyciągnięte. W prasie występuje system walcowo-łancuchowy.  

Więcej pomysłów nie mam. 

 

Liczę, że coś mi podpowiecie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje szybkiej pomocy prasa feraboli ff20 mam problem ze zwijaniem beli przepuszcza słomę między wałkiem a łańcuchem komory  dodam ze komora sie nie uchyla ciśnienie na zegarze trzyma dzieje sie tak dopiero jak mam ok 50% wypełnianą komore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masteks
      Witam nabyłem prasę warfama z 543. Mam problem ze prasa cały czas owija siatką bele. Wogóle jej nie ucina. Może ktoś podpowie co może być nie tak?
    • Przez Benzynek
      Witam. Zastanawiam się nad zakupem prasy Warfama Z-543 są tu może użytkownicy tych pras bo potrzebuje szczerych opinii na jej temat. U mnie będzie robiła max 200 balotów rocznie.
    • Przez darkoe
      Witam
      Mam pytanie do osób posiadające centralne smarowanie w swoich prasach.
      Na zdjęciu pokazuje swój problem

      Chodzi o to że po zalaniu układu olejem silnikowym (SUPEROL CC30) zaznaczone na zdjęciach łączniki (filterki) zapychają się czarnym syfem i nie ma smarowania.
      wcześniej był nalany olej przez serwis i było wszystko ok. Serwisant oraz instrukcja obsługi mówią że powinien to być olej silnikowy.
      Może ten superol się nie nadaje?
    • Przez xzibit0000
      Witajcie, wywaliło mi przekładnie katowa w warfamir z543. Szukam części a dokładniej kompletu trybów lub ewentualnie całej przekładni.
      Macie może na sprzedaż albo wiecie kto ma?
      Zniwa wielkimi krokami a nie ma czym robić.
    • Przez mlodykom1
      Witam. Mam problem z prasą ursus 597 a mianowicie nie chce mi odciąć całej siatki. Ktoś wie jak usunąć ten problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj