Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podłączenie elektrozaworu w ładowaczu

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelek11

pawelek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 25 maj 2015 - 14:31

Witam!

Mam problem z podłączeniem elektrozaworu do joysticka chodzi mi o prąd oczywiśćie.Przy joystiku mam 4 kable czerwony,niebieski,brązowy i zielony. Dadaję zdjęcie elektrozaworu i kostki od joysticka.m_033_A60.jpg IMG_20150525_152537.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podłączenie elektrozaworu w ładowaczu Dzisiaj, 00:54
  •  

#2 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 25 maj 2015 - 20:04

do tego elektrozaworu potrzebny jest tylko + i - , podłączone naprzeciwko siebie na tych stykach

#3 Share peewee1984

peewee1984

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 25 maj 2015 - 20:28

Jesli masz joystik od tura 4 sekcyjnego to posiada on 2 przyciski stad 4 przewody. Sprawdz miernikiem ktore tworza pare i podlącz do cewki. Ja jestem zwolennikiem sterowania masa, wiec plus dajesz bezposrednio do cewki( opcjonalnie z bezpiecznikiem) a minus przez przelacznik w joystiku

#4 Share pawelek11

pawelek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 26 maj 2015 - 07:35

Ale chyba trzeba dać najpierw prąd ma joystick jakoś z pod zapłonu czy coś. Dodam jeszcze że czerwony kapel jest najgrubszy.

Edytowany przez pawelek11, 26 maj 2015 - 07:39.

#5 Share peewee1984

peewee1984

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 26 maj 2015 - 18:52

Ciezko cos stworzyc bez zdjeć samego joysticka i rozdzielacza. Z Joysticka wychodza Ci dwie linki i ta wiazka przewodow? Joystick posiada jeden przycisk czy wiecej? Mozliwe ze jest przystosowany do sterowania rozdzielaczem elektromagnetycznym...

Do podłaczenia elektrozaworu musisz doprowadzic plus i minus. Jesli bedzie ci prosciej mozesz zrobic sterowany plusem, czyli kabel minusowy mozesz zlapac sobie gdzies z masy np. silnika i podlaczasz na jeden wtyk w elektrozaworze, a przewod z napieciem znajdujesz gdzies w kabinie traktora, najlepiej taki ktory dziala po przekreceniu stacyjki i podlaczasz do josticka. Aby wiedziec ktore przewody podlaczyc musisz miec miernik z funkcja diody ((-ta opcja ze piszczy po zetknieciu przewodow-)) i sprawdzasz ktore przewody sa polaczone guziczkiem. Zapewne jednym z nich bedzie czerwony. Dajmy na to ze ze po podlaczeniu miernika do czerwonego i niebieskiego kabla i wcisnieciu guzika miernik Ci zapiszczy, wowczas plus ze stacyjki podlaczasz do czerwonego kabla, a od niebieskiego ciagniesz przewod do elektrozaworu i podlaczasz pod drugi styk elektromagnesu.

#6 Share pawelek11

pawelek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 27 maj 2015 - 08:10

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Tak z joysticka wychodzą 2 linki, i te kable,są 2 przyciski niebieski i zielony. Raczej nie jest przystosowany do rozdzielacza elektromagnetycznego. Jest to ładowacz mx i posiada taki rozdzielacz http://www.google.pl...ed=0CCMQMygEMAQ

#7 Share pawelek11

pawelek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 27 maj 2015 - 17:25

Dziś podłączyłem czerwony kabel pod zapłon,niebieski do elektrozaworu a jeden kabel z elektrozaworu dałem na masę ciągnika. Po wciśnieciu guzika elektrozawór nie załączył się w joysticku było słychać jakieś szmery.

#8 Share peewee1984

peewee1984

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 27 maj 2015 - 18:40

czerwony i nienieski to byly przykladowe kolory. Sprawdzales miernikiem ktore z nich sa polaczone po wcisnieciu guzika?

#9 Share pawelek11

pawelek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 28 maj 2015 - 07:38

Nie sprawdzałem miernikiem bo jeszcze go nie mam. A czerwony podłączyłem na zasilenie bo jest najgrubszy, a niebieski bo jeden z przycisków ma taki kolor.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share peewee1984

peewee1984

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 28 maj 2015 - 20:17

bez miernika tez mozna to sprawdzic, zamiast niego moze byc probowka z zarowki. jeden kabel z probowki podlaczasz do masy, a drugi pod kostke i wciskasz guziki, na ktoryms musi sie prad pokazac. Niedawno kupiles tego tura? Jaki to model mailleuxa? Na innym forum znalazlem namiar na goscia ktory ma sporo wiedze na temat tych urzadzen, mozesz do niego napisac to pewnie Ci powie jak to ogarnac:  mx@gregoire-besson.pl  .

#11 Share pawelek11

pawelek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 29 maj 2015 - 20:40

Tak tura kupiłem tej wiosny. Jest to mx60 rok 2004. Pracuje przy landini 70km.

#12 Share peewee1984

peewee1984

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 29 maj 2015 - 21:56

tutaj masz katalog czesci do mailleuxa, moze ci sie przydac

http://www.v-t-m.nl/....compressed.pdf

z rysunku wynika ze twoj joystick powinien obslugiwac 4 funkcje, a ta kostka jest gdzies w rozdzielacz wpinana.

Nie bylo przy tym turze oryginalnej 3-ciej sekcji?

#13 Share pawelek11

pawelek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 31 maj 2015 - 10:35

Nie było 3 sekcji w nim nigdy, ale był przygotowany żeby ją zamontować(przewody w ramie,przyciski w joysticku,i miejsce na kostkę przy rozdzielaczu).Tylko że ja kupiłem nie orginalny elektrozawór bo orginał ponad 1000żł kosztuje i tej kostki przy rozdzielaczu też nie mam zrobiłem na zewnątrz rozdzielacza na wtyczkę na 3 bolce. Ta kostka której zrobiłem zdjęcie jest zaraz przy joysticku,a druga powinna być w szybko złączu przy rozdzielaczu.

#14 Share Thomek82

Thomek82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 13:48

Jeżeli nie udało Ci się jeszcze podłączyć rozdzielacza, to kabel z kolorem niebieskim to "-", kolor brązowy "+" od 3-ciej sekcji (wciskając przycisk w joysticku uruchamiasz przepływ prądu).

W czerwonym powinien być ciągły "+".

Kabel zielony to "+" od 4-tej sekcji.

#15 Share deutzdx85

deutzdx85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 22:00

Podłączenie elektrozaworu w ładowaczu Witam mam taki problem z turem faucheux f2 bo podpiołem do niego 2m krokodyla i wyrzucalem obornik wbilem widly w gnoj nabral mi sie pelny krokodyl i chcialem zamknac "łyche" a tu nagle bylo slychac jak uszczelniacz strzelił w silowniku.
A silownik dopiero co robilem go bo to samo mialem 2 tyg temu i nowy uszczelniacz zalozylem a tu dzisiaj znowu ten sam padl
I wlasnie nwm czy niewolno tak wyrywac gnoju czy moze te uszczelniacze to lipa bo chyba niepowinno tak sie dziac pierwsze pompa powinna niedawac rady a nie uszczelniacze rwac? Co o tym myslicie?

#16 Share peewee1984

peewee1984

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 19 wrzesień 2015 - 21:04

Jak słusznie zauważyłeś, tak się dziać nie powinno. Możliwe że trafił Ci się jakiś wadliwy uszczelniacz lub w sklepie dali Ci jakiś tani zamiennik. Nie wiem jak wygląda ten Twój TUR, ale jeśli jest tylko jeden model tego faucheux f2( żródło Google) to niewygląda na taki, który poradziłby sobie z krokodylem o szerokości 2 m. To jest oryginalny ktokodyl czy jakaś adaptacja?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share deutzdx85

deutzdx85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 23 wrzesień 2015 - 14:03