pawelek11

Podłączenie elektrozaworu w ładowaczu

Polecane posty

pawelek11    28

Witam!

Mam problem z podłączeniem elektrozaworu do joysticka chodzi mi o prąd oczywiśćie.Przy joystiku mam 4 kable czerwony,niebieski,brązowy i zielony. Dadaję zdjęcie elektrozaworu i kostki od joysticka.post-129767-0-29014400-1432560450_thumb.jpgpost-129767-0-57257200-1432560673_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

do tego elektrozaworu potrzebny jest tylko + i - , podłączone naprzeciwko siebie na tych stykach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Jesli masz joystik od tura 4 sekcyjnego to posiada on 2 przyciski stad 4 przewody. Sprawdz miernikiem ktore tworza pare i podlącz do cewki. Ja jestem zwolennikiem sterowania masa, wiec plus dajesz bezposrednio do cewki( opcjonalnie z bezpiecznikiem) a minus przez przelacznik w joystiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28
Napisano (edytowany)

Ale chyba trzeba dać najpierw prąd ma joystick jakoś z pod zapłonu czy coś. Dodam jeszcze że czerwony kapel jest najgrubszy.

Edytowano przez pawelek11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Ciezko cos stworzyc bez zdjeć samego joysticka i rozdzielacza. Z Joysticka wychodza Ci dwie linki i ta wiazka przewodow? Joystick posiada jeden przycisk czy wiecej? Mozliwe ze jest przystosowany do sterowania rozdzielaczem elektromagnetycznym...

Do podłaczenia elektrozaworu musisz doprowadzic plus i minus. Jesli bedzie ci prosciej mozesz zrobic sterowany plusem, czyli kabel minusowy mozesz zlapac sobie gdzies z masy np. silnika i podlaczasz na jeden wtyk w elektrozaworze, a przewod z napieciem znajdujesz gdzies w kabinie traktora, najlepiej taki ktory dziala po przekreceniu stacyjki i podlaczasz do josticka. Aby wiedziec ktore przewody podlaczyc musisz miec miernik z funkcja diody ((-ta opcja ze piszczy po zetknieciu przewodow-)) i sprawdzasz ktore przewody sa polaczone guziczkiem. Zapewne jednym z nich bedzie czerwony. Dajmy na to ze ze po podlaczeniu miernika do czerwonego i niebieskiego kabla i wcisnieciu guzika miernik Ci zapiszczy, wowczas plus ze stacyjki podlaczasz do czerwonego kabla, a od niebieskiego ciagniesz przewod do elektrozaworu i podlaczasz pod drugi styk elektromagnesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Tak z joysticka wychodzą 2 linki, i te kable,są 2 przyciski niebieski i zielony. Raczej nie jest przystosowany do rozdzielacza elektromagnetycznego. Jest to ładowacz mx i posiada taki rozdzielacz http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/monthly_05_2012/post-10042-0-82013600-1337347627.jpg&imgrefurl=http://www.agrofoto.pl/forum/topic/51877-rozdzielacz-mx-mailleux-tur/&h=1066&w=800&tbnid=0ZR8Pi7BIgSgbM:&zoom=1&docid=INaBv7pzeRhjAM&ei=sG5lVYrvPIKgsgHR2YHIAQ&tbm=isch&ved=0CCMQMygEMAQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Dziś podłączyłem czerwony kabel pod zapłon,niebieski do elektrozaworu a jeden kabel z elektrozaworu dałem na masę ciągnika. Po wciśnieciu guzika elektrozawór nie załączył się w joysticku było słychać jakieś szmery.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

czerwony i nienieski to byly przykladowe kolory. Sprawdzales miernikiem ktore z nich sa polaczone po wcisnieciu guzika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Nie sprawdzałem miernikiem bo jeszcze go nie mam. A czerwony podłączyłem na zasilenie bo jest najgrubszy, a niebieski bo jeden z przycisków ma taki kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

bez miernika tez mozna to sprawdzic, zamiast niego moze byc probowka z zarowki. jeden kabel z probowki podlaczasz do masy, a drugi pod kostke i wciskasz guziki, na ktoryms musi sie prad pokazac. Niedawno kupiles tego tura? Jaki to model mailleuxa? Na innym forum znalazlem namiar na goscia ktory ma sporo wiedze na temat tych urzadzen, mozesz do niego napisac to pewnie Ci powie jak to ogarnac:  mx@gregoire-besson.pl  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Tak tura kupiłem tej wiosny. Jest to mx60 rok 2004. Pracuje przy landini 70km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Nie było 3 sekcji w nim nigdy, ale był przygotowany żeby ją zamontować(przewody w ramie,przyciski w joysticku,i miejsce na kostkę przy rozdzielaczu).Tylko że ja kupiłem nie orginalny elektrozawór bo orginał ponad 1000żł kosztuje i tej kostki przy rozdzielaczu też nie mam zrobiłem na zewnątrz rozdzielacza na wtyczkę na 3 bolce. Ta kostka której zrobiłem zdjęcie jest zaraz przy joysticku,a druga powinna być w szybko złączu przy rozdzielaczu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thomek82    0

Jeżeli nie udało Ci się jeszcze podłączyć rozdzielacza, to kabel z kolorem niebieskim to "-", kolor brązowy "+" od 3-ciej sekcji (wciskając przycisk w joysticku uruchamiasz przepływ prądu).

W czerwonym powinien być ciągły "+".

Kabel zielony to "+" od 4-tej sekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzdx85    0

Witam mam taki problem z turem faucheux f2 bo podpiołem do niego 2m krokodyla i wyrzucalem obornik wbilem widly w gnoj nabral mi sie pelny krokodyl i chcialem zamknac "łyche" a tu nagle bylo slychac jak uszczelniacz strzelił w silowniku.
A silownik dopiero co robilem go bo to samo mialem 2 tyg temu i nowy uszczelniacz zalozylem a tu dzisiaj znowu ten sam padl
I wlasnie nwm czy niewolno tak wyrywac gnoju czy moze te uszczelniacze to lipa bo chyba niepowinno tak sie dziac pierwsze pompa powinna niedawac rady a nie uszczelniacze rwac? Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Jak słusznie zauważyłeś, tak się dziać nie powinno. Możliwe że trafił Ci się jakiś wadliwy uszczelniacz lub w sklepie dali Ci jakiś tani zamiennik. Nie wiem jak wygląda ten Twój TUR, ale jeśli jest tylko jeden model tego faucheux f2( żródło Google) to niewygląda na taki, który poradziłby sobie z krokodylem o szerokości 2 m. To jest oryginalny ktokodyl czy jakaś adaptacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam  tura 3 sekcyjnego sterowanego na joystik  dwie sekcje na linki a trzecia na elektrozawór.  Z joystika ( jeden przycisk) wychodzi kabel 2 żyły. To jest + i - ?  Jak to podłączyć do zasilania , gdzie  się wpiąć  zasilaniem? 

Edytowano przez pierniczek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finlan    62

Popatrz kabla plusowego tylko nie za grubego i tam wepnij kabel zasilający,  poprowadź kable do tura, masę przykręć gdzieś do kabiny, a do guzika w joju prowadzisz kable plusowe i jak wcisniesz go to obwód się zamyka i działa trzecia sekcja. Bynajmniej u mnie w proximie tak jest zrobione i działa po dziś dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CZyli muszę rozkręcić  yojstik by dostać się do przycisku i tam wepiąć zasilanie ?  Bo z Joysticka wychodzą dwa kable  niebieski i brązowy jednakowej grubości i nie wiem czy to ma znaczenie do którego wpięłoby się zasilanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Lepiej udaj się do elektryka. Koledzy wytłumaczyli gdzie czym się wpiąć, a i tak nie ogarniasz najprostszej ścieżki, czyli źródło napięcia - przełącznik - elektrozawór - masa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka1207    0

Również mam ten sam problem. Czy wystarczy wymiana samej cewki elektrozaworu? Jak masz podłączone kabelki w kostce przy rozdzielaczu górny - prawy czy lewy bolec +? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lorakw
      Witam! Może mi ktoś powiedzieć do czego służą zaznaczone elementy na zdjęciach? Zdjęcia są słabej jakości ale mam nadzieje, że widać to co trzeba;]
      z góry dziękuje i pozdrawiam!
      http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a10ea785f36ae8ae.html
      http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5a99e5adcf2829ad.html
      http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c99ce6db3020ea0f.html
      http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/af848204092b0673.html
    • Przez Jankes1012
      Zakupiłem używany ładowacz quicke q45 zamontowaliśmy konsole do ciągnika chcemy podczepieać, a tu problem. Po podłaczeniu węży okazuje się,  że główne siłowniki działają na tzw, krzyż jeden działa w jedną a drugi w drugą, po ponownym podłaczeniu jeden siłownik się schodzi do połowy a gdy przestanę dawać ciśnienie wysuwa się na maxa spowrotem.Euro ramka działa prawidłowo . Rozdzielacz od tura ma popsutą jedno wyjscie cały czas daje tam ciśnienie.Próbowaliśmy te siłowniki na jednej parze przy rozdzielaczu tej sprawnej poprzez rozłączanie węży dzieje się to samo. Poratuje ktoś?
    • Przez Paweł211
      Witam co sądzicie o przyczepie samozbierajacej Kroje mx3500 gd . Czy może ktoś ja posiada i może powiedzieć coś na jej temat ? Będzie przy niej chodził Lamborghini 85KM 
    • Przez rolnik32098
      Witam,
      Mam pytanie do osób, które posiadają instalacje fotowoltaiczne u siebie. Czy są one opłacalne, jak to wygląda w praktyce, jak z rachunkami za prąd, czy są awaryjne? Czy założylibyście ją ponownie teraz? I czy ogólnie jesteście z niej zadowoleni? Jaka firma najlepsza do zamontowania tych paneli? 
      Dzięki wielkie za każdą odpowiedź. 
       
    • Przez AndrzejKost
      Witam, koledzy mam pytanie czy ktoś wie może czy jest szansa dokupić wtyczkę do systemu mach,
      Chodzi o tą na dole, mam w części przy turze, a w tej dolnej przy ciągniku jest tylko, miejsce na nią, wolał bym mieć wszystko w jednym, bo tak trzeba by osobno puścić kabel.


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj