Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ferguson 6150 obsługa WOM'u

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 25 maj 2015 - 13:34

Mógłby ktoś łopatologicznie wytłumaczyć do czego jest dźwignia w kabinie z takimi oznaczeniami ( załącznik ). Zauważyłem, że tylko w niektórych MFach to występuje. Pokrętło na konsoli chyba działa na zasadzie ON/OFF. Koło szyby jest pstryczek metalowy do ustawienia obrotów na zegarze. Z tyłu przy wałku jest wajcha i 3 miejsca "dziurki" do zablokowania. To chyba mechaniczna zmiana prędkości. Poprawcie mnie jeśli źle myślę no i byłbym wdzięczny za opisanie dokładnie tej tylnej wajchy ( kolejność, zaczynając od góry ). Z góry dzięki za wytłumaczenie. Szkoda, że nie ma instrukcji obsługi w j. polskim w wersji elektronicznej <_<

PS. jeszcze jest pstryczek czerwony na dźwigni zmiany biegów. Do czego służy ?

Załączone miniaturki

• Bez tytułu.png

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ferguson 6150 obsługa WOM'u Dzisiaj, 21:19
  •  

#2 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 25 maj 2015 - 22:23

ECO WOM, nominalne obroty wałka WOM osiągane przy niższych obrotach silnika, do nepędu lekkich narzędzi. (uruchomić sterowanie przynajmniej raz w miesiącu, w celu zapobiegnięciu zatarcia systemu) Pokrętło w prawo (wcisnąć) ON, środkowa pozycja OFF, w lewo hamulec WOM. Wajcha z tyłu - dolna dziurka 540 środkowa 0 górna 1000 obr. O pstryczku nic nie pisze w mojej instrukcji.

#3 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 26 maj 2015 - 05:55

a to te pokrętło się wciska ? tą wajchę eco przerzucamy na zgaszonym silniku ?

rozumiem, że pozycja 1550 to eco ?

Edytowany przez andrewk, 26 maj 2015 - 05:56.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#4 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów

Napisany 26 maj 2015 - 07:49

Wciska się przy włączaniu (wcisnąć i przekręcić ) i wyłączaniu (tylko wcisnąć). tak 1550 eco. Na zgaszonym nie, ale bez obciążenia.

#5 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 26 maj 2015 - 09:29

Jeszcze kilka drobnych pytań :

1. Od czego jest czerwony pypek na dźwigni od biegów ? Skrzynia dynashift

2. Nie działa podświetlenie licznika - konsola ehr podświetla się normalnie. gdzie szukać przyczyny ?

3. Nie działa licznik od paliwa. W baku jest ok 20l, a on nawet nie drgnie. Jak rozpoznać czy padł pływak czy coś z kostkami ?

Edytowany przez andrewk, 26 maj 2015 - 19:14.

#6 Share MLODY402

MLODY402

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 maj 2015 - 08:26

Ferguson 6150 obsługa WOM'u Wskaźnik ruszy jak będziesz maił ok 60 litrów paliwa, co do podświetlenia sprawdź żarówki w desce.

#7 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 27 maj 2015 - 11:24

Jak to jest z tym wskaźnikiem, po przekręceniu na zapłon powinien trochę się podnieść jak ten od temperatury czy w ogóle ?

#8 Share kamillo96

kamillo96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 27 maj 2015 - 20:26

nalej do pełna dopiero sprawdzisz

#9 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 28 maj 2015 - 18:22

Następne problemy:

1. Wskaźnik temperatury drgnie przed pierwszą krechę i stoi w miejscu nie wskazuje poprawnej temperatury. W którym miejscu szukać czujnika ?

2. Obrotomierz zawyża o ok 300rpm. Przy max obrotach leci swobodnie poza skalę. Tutaj nie mam pomysłu

#10 Share kamillo96

kamillo96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 28 maj 2015 - 19:15

czujnik jest wkręcony od góry z przodu silnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2256 postów

Napisany 28 maj 2015 - 21:14

a skąd wiesz, że dobrej temp nie pokazuje ? sprawdziłeś go ? MFa nie jest łatwo zagrzać a jak byś miał zepsuty termostat to w ogóle ci wskazówka nie drgnie... ja przyuważył po testach że 60 stopni potrzeba aby wskaźnik ruszył

#12 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 29 maj 2015 - 05:51

Zrobione jakieś 6km drogą, wskazówka w tym samym miejscu co po odpaleniu. Po temperaturze bloku myślę, że te 80*C było na pewno.

Edytowany przez kris14, 29 maj 2015 - 21:36.
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

#13 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów

Napisany 29 maj 2015 - 07:37

Sprawdź wskaźnik temperatury- Zapłon- kabelek od czujnika do masy na wskaźniku ma być max. Jak nie idzie do końca to szukaj spadku napięcia na  wielozłączach, ewentualnie w zegarach.  Jak wskazówka się dźwiga to można podejrzewać czujnik.

#14 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 29 maj 2015 - 11:41

Ten czujnik znajduje się od góry przy pierwszym wtrysku i przysłania go rurka od odm ? Dochodzi jeden biały kabelek ? Nie chcę nic zwierać do masy zanim nie będę 100% pewny :) Są jakieś schematy z rozmieszczeniem czujników ?

#15 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2256 postów

Napisany 29 maj 2015 - 13:43

do głowicy jest wkręcony tylko czujnik temp. w 3060 biały drut. Wywalisz bezp najwyżej jak się pomylisz... proste

#16 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 29 maj 2015 - 16:55

Ok, po zwarciu idzie na max czyli obstawiam czujnik. Mógłby ktoś podać jakiś link lub jego nr ? Jest jeszcze jedna sprawa. Cały wentylator wraz z szajbką co wchodzą na nią paski lekko się rusza na boki. Podczas pracy silnika czasami wpada wentylator w rezonans i ociera o obudowę. Mogło coś się odkręcić od strony silnika ?

Edit :

Dla potomnych nr czujnika jednożyłowy nr: 1877731M93

Sprawdziłem w katalogu i ta szajba jest przykręcana do trzpienia, a ten z kolei osadzony na dwóch łożyskach. Tyle co z kartki idzie wywnioskować. Próbował ktoś wyjmować wentylator bez demontażu chłodnicy ? W ogóle ktoś spotkał się z takim problemem ? ( ocieranie wentylatora o obudowę )

Edytowany przez andrewk, 29 maj 2015 - 19:15.

#17 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 30 maj 2015 - 20:09

Obstawiam luz na łożyskach w pompie. Kiedyś wymieni się na nową. Na ten moment naciągnąłem bardziej paski klinowe, powinno być trochę lepiej. Macie pomysł jak sprawdzić wskaźnik paliwa czy jest przejście na kablu ? Impuls jest podawany masą czy + ? Idą dwa kabelki do kosza jeden w czerwony, drugi w biały konektor.

PS. fajnie tak pisać do siebie :D chyba lubicie nabijać kieszenie dla korbanków...

#18 Share kamillo96

kamillo96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 31 maj 2015 - 15:32

widzę że ci ten mf wiele kłopotów sprawia :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share kamillo96

kamillo96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 31 maj 2015 - 16:31

mam takie pytanie jakie powinno być ciśnienie oleju w silniku perkins 6cylindrowy z turbiną w mf 8110