Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odchów Cieląt

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Wezel

Wezel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 maj 2015 - 12:58

Odchów Cieląt

Witam. Mam pytanie, chce kupić cielęta średnio 500zł jedno, na odchów a po 2latach sprzedać je na mleko po 4-5 tysiecy. Mam 15h, liczyłem średnio 5 krów na 1h. Czy to opłacalne, bo wychodzi mi zbyt duży zysk z tego. Z góry dzięki za odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odchów Cieląt Dzisiaj, 01:11
  •  

#2 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 25 maj 2015 - 15:39

Odchów Cieląt

Po pierwsze wątpliwe że kupisz po 500 zł/szt a jak coś to max do 3 dni HF-a, bo tak jest w mojej okolicy. 

Po drugie co rozumiesz poprzez sprzedaż na mleko, no chyba że miałeś na myśli mięso?

5 krów na 1 ha to chyba trochę dużo ale już 2 to chyba lepiej.

Tak ogólnie to z Twojej wypowiedzi rozumiem że chcesz trzymać krowy mieć z nich cielęta oraz dokupywać jeszcze aby krowa mogła jeszcze wykarmi kolejne. Teraz pytanie jakie chciałbyś krowy trzymać? Czy to mają być mięsne, ale chyba wtedy nie da rady dorzucić cielaka? Mleczne to byś podrzucił, ale o wiele więcej zabawy z nimi. Jak Ci taki duży zysk wychodzi to zapewne dużo rzeczy nie uwzględniłeś. Z tego co się orientuję to ze sprzedaży opasa zostaje od 500 do 1500 zł. 

#3 Share Wezel

Wezel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 maj 2015 - 19:07

Odchów Cieląt

Kupuje Cielaka 500zł u mnie tak kosztuje, hoduje go przez 2 lata i sprzedaje dla ludzi, firm po 4-5 tysiaca ( oni będą z tego mieli mleko), ja tylko hoduje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 29 maj 2015 - 21:24

Odchów Cieląt

A ile dokładnie wychodzi Ci zysku z jednej odchowanej sztuki odliczając koszty zakupu oseska, żywienia i ewentualnego leczenie weterynaryjnego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 30 maj 2015 - 07:27

Odchów Cieląt

czyli chodzi ci o odchów jałowek i potem sprzedaż zacielonych dla producentów mleka? tak zrozumiałem twoje posty. myślę ze pomysł trochę słaby bo każdy kto dba o stado, ma pojęcie o tym jak efektywnie utrzymywać krowy to chce dobre jałowki od firm chodowlanych ewentualnie ze stada pod oceną bo nikt nie kupi kota w worku. lepiej chyba trzymac byki na mięso jak masz warunki ewentualnie kilka mamek i odsadki sprzedawać