Skocz do zawartości

Zdjęcie

Program "Rolnik Szuka... Traktora"

64 odpowiedzi na ten temat

#61 Share lukaschels

lukaschels

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 28 luty 2016 - 12:54

'a może trzymają z sentymentu za 12-16 tys sprzedać to nie sztuka, utrzymanie takiej "60" praktycznie nic nie kosztuje a miło co jakiś czas przejechać się i przypomnieć jak w niej było, taki klasyk co i trochę popracować może

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Program "Rolnik Szuka... Traktora" Dzisiaj, 11:13
  •  

#62 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 28 luty 2016 - 13:08

tak czy siak robienie prezentacji traktora, który każdy widział, wiekszość miała mija się z celem jeśli autor filmów chce mieć widownie

#63 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 28 luty 2016 - 17:55

Z tym masz akurat całkowitą rację.

no i widzisz..... znów siejesz propagande którą każdy Ci tu nie raz wytykał... zapłaciłes za ten remont skrzyni 25tys? czy polegasz na cenniku tej dzieciarni z forum która coś tam gdzieś słyszała? Owszem bedzie różnica w cenie jeśli zaczniemy zamawiac jak leci wszystko u korbanka ale jak masz troche rozumu i dobrze wyposazony zakład pod nosem to można porządnie wyremontować za ułamek tej kwoty.

Po drugie w poprzednim poście pisałem o starym rusie... do tego tym najmniejszym.... po co to komu? siano przewracać dla 5 krów? to nie jest dobrze prosperujące gospodarstwo na dzień dzisiejszy tylko zabawa po godzinach generująca symboliczne dochody. A o moje gospodarstwo to TY sie nie martw bo powodów do narzekania na opłacalność nie mam, na dopłaty jak na zbawienie nie czekam

Jakbyś wiedział jak jest zbudowana ta skrzynia i co się w niej psuje to nie pisałbyś o propagandzie. A tu nie chodzi o wymianę jednego koła zębatego (które też potrafi kosztować kilka tys zł).

I jeszcze jedno: jak chce się bawić w kręcenie nic nie wnoszących filmików to ok, jego sprawa, jedne dzieci lubią bawić się samochodzikami, inne bawią się kamerką. Ale tytuł tematu jest o poszukiwaniu ciągnika, więc swoją drogą jak film ma pomóc przy wyborze to musi być rzetelny. Bo opowiadanie gdzie która wajcha jest do czego nie pomaga nic. A wybierając ciągnik chciałbym wiedzieć jakie naprawy mnie będą czekać i co robić aby ich uniknąć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#64 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 28 luty 2016 - 18:53

gościu sęk w tym że właśnie składam skrzynie w MF 3060... właśnie te niby najbardziej awaryjną wersję... nie ucz ojca dzieci robić... wracaj do alternatorów na których się znasz a nie pisz o rzeczach o których bladego pojęcia nie masz bo zapewne na oczy nie widziałeś.

Wymieniacz leci do korbanka po nowe trybo, ja ide do dobrego tokarza żeby mi wstawił tuleje, zahartował, wyszlifował.... gwarancja dożywotnia, koszt śmieszny. Do zestawu łożysko za max 300zł.... i conajwyżej 4 takie zespoły są w tej skrzyni bo reszta trybów jest niezniszczalna co wnioskuje po braku zużycia w prawie 30letnim traktorze... to nie jest łupeć w którym się zęby wykruszaja... nie ma takiej możliwości.

Mogą sie zużyć hamulce synchronizatorów: koszt 500-1000zł... musiałem zakupic aż 1. Ułatwie Ci zadanie... hamulcy jest 10szt i bankowo wszyskie naraz muszą sie zjechać. Do tego pare oringów, simeringów i specjalne uszczelnienie teflonowe. A i kilka tarczek w speedshift, których nie ruszałem.

Jestem pewien że wytrzyma to następne 20 lat a koszt... nie będe sie chwalił bo i tak nie uwierzysz.... lepiej żyj w niewiedzy i pociskaj propagande.

Żeby autor filmów był w stanie coś mądrzejszego o tych traktorach powiedzieć musiałby nazywac się Mariusz Zdun czy jemu podobny spec, który robi te maszyny na codzień. Ja na forum też czytałem teksty w stylu bez 10tys skrzyni nie otwieraj... żałosna propaganda mechaników z PGR, którzy max co potrafią to naprawa C-385

Edytowany przez lukbold, 28 luty 2016 - 21:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 28 luty 2016 - 19:34

Elektrotechnik czemu twoim zdaniem gdzie wajchy są itp itd są bezsensowne? Jeśli ktoś kupuje traktor to minie trochę czasu zanim go ogarnie gdzie co jest i do czego służy moim zdaniem to pomocne zwłaszcza  z rewersem i pół biegami jak ktoś ma styczność pierwszy raz.W filmie było powiedziane czemu skrzynie siadają w MF  jak należy naprawić i że należy dbać o olej bo te usterki co powstają przy MF to własnie przez pożyczanie przyczep a tam brudny olej i leci razem do skrzyni,usterki  a później awarie biegi nie wchodzą i do wymiany tryby