Polecane posty

sawka12    0

Biegi wchodzą jak w radzieckim czolgu, ruskie robiły tak ciągniki na złość chlopom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tolek15    0

Może i jak w czołgu ale wytrzymują tyle co czołg ciekawe co z tą elektroniko po tylu latach zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik_Szuka    70

Fajnie byłoby obejrzeć prezentację URSUSA 11054, nigdzie nie ma a myślę że sporo osób czeka na taki odcinek

 

Rzeczywiście ciekawy model do prezentacji :) 

MF 3080. Konstrukcja całej serii 3000 jest bardzo nowoczesna jak na swój wiek. Wiele razy proponowaliście prezentacje MF'a 3060 lecz prezentowany 3080 jest bliźniaczo podobny... Jedyną większą różnicą jest jednostka 6 cylindowa, czyli  o 2 cylindry większa od 3060 ;) Miego oglądania !!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus360    32

Nie myślałeś, żeby zaprezentować jakiegoś ursusa z ciężkiej serii lub wladmirca T-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

zatem czekamy z niecierpliwością na prezentację U 11054:) pozdrawiam prowadzącego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Nie myślałeś, żeby zaprezentować jakiegoś ursusa z ciężkiej serii lub wladmirca T-25

A czego o rusie jesze nie wiesz? stare, wyjechane i nikomu na dzień dzisiejszy do niczego nie potrzebne w jako tako prosperującym gospodarstwie... prawdziwy rolnik tego nie szuka.. prędzej jakiś amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prawdziwy rolnik - hmm , tak jak bym słyszał o patriocie i o prawdziwym patriocie . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rzeczywiście ciekawy model do prezentacji :)

 

MF 3080. Konstrukcja całej serii 3000 jest bardzo nowoczesna jak na swój wiek. Wiele razy proponowaliście prezentacje MF'a 3060 lecz prezentowany 3080 jest bliźniaczo podobny... Jedyną większą różnicą jest jednostka 6 cylindowa, czyli  o 2 cylindry większa od 3060 ;) Miego oglądania !!!

Jeżeli to ma być rzetelna opinia, to dlaczego nie ma tu ani słowa o tym jak jest zbudowana skrzynia biegów i co prowadzi do jej szybkiego zużycia? A koszty naprawy zaczynają się od 25000zł.

 

A czego o rusie jesze nie wiesz? stare, wyjechane i nikomu na dzień dzisiejszy do niczego nie potrzebne w jako tako prosperującym gospodarstwie... prawdziwy rolnik tego nie szuka.. prędzej jakiś amator

Sam jesteś amator i nie masz bladego pojęcia o prowadzeniu gospodarstwa. Natomiast wielu prawdziwych rolników ma w garażu poczciwą "szóstkę" na wypadek jakby "idealny i przewspaniały" zachodni sprzęt odmówił posłuszeństwa. Bo prace polowe czekać nie mogą, a Ursus jest zawsze gotowy do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no i widzisz..... znów siejesz propagande którą każdy Ci tu nie raz wytykał... zapłaciłes za ten remont skrzyni 25tys? czy polegasz na cenniku tej dzieciarni z forum która coś tam gdzieś słyszała? Owszem bedzie różnica w cenie jeśli zaczniemy zamawiac jak leci wszystko u korbanka ale jak masz troche rozumu i dobrze wyposazony zakład pod nosem to można porządnie wyremontować za ułamek tej kwoty.

 

Po drugie w poprzednim poście pisałem o starym rusie... do tego tym najmniejszym.... po co to komu? siano przewracać dla 5 krów? to nie jest dobrze prosperujące gospodarstwo na dzień dzisiejszy tylko zabawa po godzinach generująca symboliczne dochody. A o moje gospodarstwo to TY sie nie martw bo powodów do narzekania na opłacalność nie mam, na dopłaty jak na zbawienie nie czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale dużo prawdy w tym jest co pisze Elektrotechnik bez obrazy ,ale po co trzymają te starocie ursusy zetory jak fergusony i JD takie dobre przeważnie u tych stoją rezerwowo wyżej wymienione przeżytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    128

'a może trzymają z sentymentu za 12-16 tys sprzedać to nie sztuka, utrzymanie takiej "60" praktycznie nic nie kosztuje a miło co jakiś czas przejechać się i przypomnieć jak w niej było, taki klasyk co i trochę popracować może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tak czy siak robienie prezentacji traktora, który każdy widział, wiekszość miała mija się z celem jeśli autor filmów chce mieć widownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tym masz akurat całkowitą rację.

no i widzisz..... znów siejesz propagande którą każdy Ci tu nie raz wytykał... zapłaciłes za ten remont skrzyni 25tys? czy polegasz na cenniku tej dzieciarni z forum która coś tam gdzieś słyszała? Owszem bedzie różnica w cenie jeśli zaczniemy zamawiac jak leci wszystko u korbanka ale jak masz troche rozumu i dobrze wyposazony zakład pod nosem to można porządnie wyremontować za ułamek tej kwoty.
 
Po drugie w poprzednim poście pisałem o starym rusie... do tego tym najmniejszym.... po co to komu? siano przewracać dla 5 krów? to nie jest dobrze prosperujące gospodarstwo na dzień dzisiejszy tylko zabawa po godzinach generująca symboliczne dochody. A o moje gospodarstwo to TY sie nie martw bo powodów do narzekania na opłacalność nie mam, na dopłaty jak na zbawienie nie czekam

Jakbyś wiedział jak jest zbudowana ta skrzynia i co się w niej psuje to nie pisałbyś o propagandzie. A tu nie chodzi o wymianę jednego koła zębatego (które też potrafi kosztować kilka tys zł).

 

 

I jeszcze jedno: jak chce się bawić w kręcenie nic nie wnoszących filmików to ok, jego sprawa, jedne dzieci lubią bawić się samochodzikami, inne bawią się kamerką. Ale tytuł tematu jest o poszukiwaniu ciągnika, więc swoją drogą jak film ma pomóc przy wyborze to musi być rzetelny. Bo opowiadanie gdzie która wajcha jest do czego nie pomaga nic. A wybierając ciągnik chciałbym wiedzieć jakie naprawy mnie będą czekać i co robić aby ich uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

gościu sęk w tym że właśnie składam skrzynie w MF 3060... właśnie te niby najbardziej awaryjną wersję... nie ucz ojca dzieci robić... wracaj do alternatorów na których się znasz a nie pisz o rzeczach o których bladego pojęcia nie masz bo zapewne na oczy nie widziałeś.

Wymieniacz leci do korbanka po nowe trybo, ja ide do dobrego tokarza żeby mi wstawił tuleje, zahartował, wyszlifował.... gwarancja dożywotnia, koszt śmieszny. Do zestawu łożysko za max 300zł.... i conajwyżej 4 takie zespoły są w tej skrzyni bo reszta trybów jest niezniszczalna co wnioskuje po braku zużycia w prawie 30letnim traktorze... to nie jest łupeć w którym się zęby wykruszaja... nie ma takiej możliwości.

Mogą sie zużyć hamulce synchronizatorów: koszt 500-1000zł... musiałem zakupic aż 1. Ułatwie Ci zadanie... hamulcy jest 10szt i bankowo wszyskie naraz muszą sie zjechać. Do tego pare oringów, simeringów i specjalne uszczelnienie teflonowe. A i kilka tarczek w speedshift, których nie ruszałem.

Jestem pewien że wytrzyma to następne 20 lat a koszt... nie będe sie chwalił bo i tak nie uwierzysz.... lepiej żyj w niewiedzy i pociskaj propagande.

 

Żeby autor filmów był w stanie coś mądrzejszego o tych traktorach powiedzieć musiałby nazywac się Mariusz Zdun czy jemu podobny spec, który robi te maszyny na codzień. Ja na forum też czytałem teksty w stylu bez 10tys skrzyni nie otwieraj... żałosna propaganda mechaników z PGR, którzy max co potrafią to naprawa C-385

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Elektrotechnik czemu twoim zdaniem gdzie wajchy są itp itd są bezsensowne? Jeśli ktoś kupuje traktor to minie trochę czasu zanim go ogarnie gdzie co jest i do czego służy moim zdaniem to pomocne zwłaszcza  z rewersem i pół biegami jak ktoś ma styczność pierwszy raz.W filmie było powiedziane czemu skrzynie siadają w MF  jak należy naprawić i że należy dbać o olej bo te usterki co powstają przy MF to własnie przez pożyczanie przyczep a tam brudny olej i leci razem do skrzyni,usterki  a później awarie biegi nie wchodzą i do wymiany tryby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik_Szuka    70

Nie zaglądałem tutaj dłuższy czas, ale powracam. Przeczytałem troche co myślicie o moich prezentacjach i widze, że nie każdemu podoba sie sposób i tworzenia.  Co w gl mnie nie rusza :P  Nie będę tutaj spamował kombajnem bo temat to rolnik szuka traktora, ale owy powstał i ogląda się bardzo dobrze! Także zapraszam. 

 

A tutaj najświeższy materiał serii RS Traktora: https://www.youtube.com/watch?v=bKfkig-Wptc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

osobiście z chęcią oglądam wszystkie nowe prezentacje, i z niecierpliwością czekam na następne, oby tak dalej. Choć chętnie obejrzałby prezentację jakiegoś większego ursusa od c-380, np 11054 jak już kiedyś pisałem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik_Szuka    70

osobiście z chęcią oglądam wszystkie nowe prezentacje, i z niecierpliwością czekam na następne, oby tak dalej. Choć chętnie obejrzałby prezentację jakiegoś większego ursusa od c-380, np 11054 jak już kiedyś pisałem. Pozdrawiam

 

 

Ogólnie jest oki .Przydało ,by się przetestować T5 ,bo jest co testować .

 

 

W najbliższym czasie można spodziewać się testu Pronara 5340?

 

Chyba najbliżej mi do tego Pronara, chociaż planów konkretnych nie mam. Na wiosnę możecie spodziewać się czegoś z JD - to z takich pewniaków. Pojawi się też coś zupełnie nowego (mniej sprzętowo, ale rolniczo jak najbardziej) na 99%. Na jesień 2016 plany były obfite - realicacja słaba. Oby ten rok dał siłę i motywację ! Wszystkiego dobrego w nowym roku wszystkim !

 

Ostatni materiał RSTraktora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ja z kolei chciałbym zobaczyć właśnie tego Pronara 5340 a oprócz niego Renault Ares 556

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jak by kręcił Pronara to mógłby i przy okazji Kioti RX lub najlepiej PX pokazac.

Ja bym chętnie obejrzał Lindnera Geotraca 84ep (ewentualnie inny model tej marki)

 

Co do samych prezentacji szkoda że nie ma w nich np: pomiaru hałasu w kabinie (na postoju i podczas jazdy).

 

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SZUKASZ CIĄGNIKA? MASZYNY? NOWOCZESNYCH I INTUICYJNYCH TECHNOLOGII ZWIĄZANYCH Z PROWADZENIEM DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ?

WEJDŹ NA KANAŁ ROLNIK SZUKA I ZAPOZNAJ SIĘ Z MATERIAŁAMI, KTÓRE SIĘ NA NIM ZNAJDUJĄ! 


NIE ZWLEKAJ! ZOSTAW SUBSKRYBCJĘ JUŻ TERAZ ABY NIE PRZEGAPIĆ CIEKAWYCH, EDUKACYJNYCH PRODUKCJI!

OSTANIE FILMY NA KANALE:

 

Rolnik Szuka Traktora ||29 - John Deere 5075E / 5E

 

Rolnik Szuka Maszyny #6 - Opryskiwacz John Deere M962i  Rolnik Szuka Samochodu - Volkswagen Amarok Rolnik Szuka Traktora ||28 - McCormick G135MAX Rolnik Szuka Maszyny #5 - Prasa John Deere F441M Rolnik Szuka Traktora ||27 - John Deere 5125R (5R) + Ładowacz 543R Rolnik Szuka Traktora ||26 - John Deere 7720 

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik_Szuka    70

Kolejny powrot po dłuższym czasie. Odcinki się pojawiają. Jeśli macie ochotę wpaść na jakiś to to są dwie ostatnie produkcje: 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
    • Przez Harnas16
      Witam, mam problem z halogenami. Mam podłączone z tyłu dwa halogeny Led na błotniku i cały czas mrugaja. Gdy się jedzie lub gdy się włączy kierunek to mrugaja cały czas. Masa jest skręcona na dwie nakrętki przy błotniku. Jakieś rady? Pozdrawiam
    • Przez KubaMF
      witajcie, od roku jestem użytkownikiem 1221.3 od początku mam problem z hamulcami... Od pół roku jeździłem tylko na prawym hamulcu i wszystko było ok, a dlatego że lewy się ciągle zacinał i zaraz smród. Przez to całe zamieszanie na świecie serwis nie mógł przyjechać i też dlatego jeździliśmy tyle na prawym. W końcu ostatnio przyjechali przesmarowali ten rozpierak i popuścili lekko hamulce kazali jeździć na dwa ma działać. Ostatnio w takim stopniu się zacięły że aż dymy leciały ... Co ciekawe dalej było czuć że są zacięte, rano podchodzę pod spód patrzę ale tam jest luz nie są zacięte na sucho naciskam patrzymy we 2 i nic się nie blokuje. I o co w tym wszystkim chodzi bo już nie da się wytrzymać z nimi... Niby mówili mechaniczny ciągnik ale ta mechanika to jednak zawodzi czasem jak hydraulika czy inne układy hamulcowe. Prosiłbym o jak najszybszą pomoc co mam zrobić, gwarancja skończyła się miesiąc temu wiec teraz musimy sobie radzić sami. Nawet nie mogę jechać zrobić uprawek pożniwnych bo cholera wie czy znów się tak nie stanie gdzieś po drodze a mam kilka km na samo pole. Z góry dziękuje chłopaki !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj