Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja jaj do wylęgarni.

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 24 maj 2015 - 21:02

Produkcja jaj do wylęgarni. <p>Interesuje mnie produkcja jaj do wylęgarni (inkubatora) , czy jaja muszą pochodzić z hodowli kur na wybiegu w obecności kogut&oacute;w , czy może są jakoś inseminowane kury. Bo z hodowli w klatkach to chyba nie nadają się . Czy istnieje możliwość badania jaja przed włożeniem do inkubatora pod kątem zapłodnienia. Nic na ten temat nie wiem , proszę o oświecenie. Jaka r&oacute;żnica w cenie jaj nadających się do inkubatora a tych konsumpcyjnych ?</p>

Edytowany przez marian7k, 24 maj 2015 - 21:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja jaj do wylęgarni. Dzisiaj, 21:13
  •  

#2 Share FarMaster

FarMaster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 21:49

Inseminacja jest możliwa ale jej koszty kilkadziesiąt razy przewyższyły by utrzymanie kogutów.

W przypadku jaj lęgowych stosuje się hodowlę klatkową rzadziej ściółkową

koszty produkcji są oczywiście większe (mniejsze zagęszczenie,koguty,trochę mniejsza nieśność,nieco droższa pasza) niż w przypadku jaj konsumpcyjnych.

zapłodnienie to kwestia poszczególnego jajka,nie da sie na podstawie kilku sztuk określić zalęgnięcia,jedynie ostra selekcja jaj pozwoli na dobre wyniki

czy masz jakieś doświadczenie w produkcji i rozmnażaniu drobiu?

#3 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 20:56

Dzięki za odpowiedz i wyjaśnienia. Doświadczenia w rozmnażaniu drobiu nie mam . Szukam w myślach rynku zbytu na jaja (jeszcze ich nie produkuję ). Coraz trudniej wyżyć z produkcji zboża na małym obszarze , mam budynek o powierzchni ok 150 m2 i stodołę 22x10 m i trochę myślę o kurach na jaja lęgowe , myślałem o ściółce i wybiegu .Piszesz o chowie klatkowym na jaja lęgowe to chyba trzeba zainwestować a z tym nie jest radośnie u mnie , może jak sprzedam kombajn bo mam dwa.

O kurach nie mam pojęcia na większą skalę , możesz coś podpowiedzieć czy mój pomysł ma szansę na dorobienia grosza.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share FarMaster

FarMaster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 00:00

150m2 to za mało mało,ciężko będzie z odbiorca takiej małej ilości

stodoła się do tego celu nie nadaje

Koszta rozpoczęcia produkcji są ogromne

linia pojenia i żywienia,wyciągi,gniazda,linia oświetlenia,ogrzewanie,zakup kur...  

Radzę Ci lepiej sie w to nie pakuj,szczególnie jeśli nie masz pojęcia o żywieniu,stymulacji światłem itp.         

Sam zajmuje sie rozmnażaniem ptaków tylko znacznie trudniejszych niż kury,i to wcale nie jest takie proste jak sie wydaje                                                                                             

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 04 czerwiec 2015 - 17:11

Dzięki za pouczenia , tak też myślałem lecz z czegoś trzeba żyć. Może coś podpowiesz?

#6 Share FarMaster

FarMaster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 22:20

Nie wiem jak dokładnie to wszystko u ciebie wygląda,ale przy tych warunkach to z ptactwa jedynie widział bym w tym gęsi lub kaczki lecz tez nie na jakąś wielką skalę 

Odchów w tym mniejszym budynku,a później rozdzielenie ptaków na 2 stada.tylko do tego przydał by ci się jakiś wybieg 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Stanlab

Stanlab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 czerwiec 2015 - 11:28

Witam wszystkich hodowców!

Piszę do Państwa w imieniu Firmy Stanlab. Jesteśmy Firmą handlową zajmującą się dystrybucją surowców chemicznych min. do lekarzy weterynarii hodowców drobiu czy trzody chlewnej. W zależności od potrzeb klienta towary sprzedajemy w ilościach detalicznych jak i hurtowych. Zamówione towary dowozimy pod wyznaczony adres.

W swojej ofercie posiadamy min. kwas l-askorbinowy, salicylan sodu, surowce do dezynfekcji: woda amoniakalna, formalina, dezosan wigor, intra hydrocare (preparat do dezynfekcji linii pojenia) i inne.

Jeżeli jesteś zainteresowany nasza szczegółową ofertą zadzwoń lub napisz:

tel: 81 7100744

e-mail: dhh@stanlab.net