Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF3060 skrzynia

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MF3060

MF3060

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 24 maj 2015 - 06:41

MF3060 skrzynia

Witam, jeżeli był już ten temat to przepraszam, ale nie mam czasu szukać po prostu.

Mój problem polega na tym, że niby wszystko było ok, ale było zwarcie w gnieździe prądu wychodzącego np. do belownicy. Wykręciłem te bezpieczniki całą  kostkę po lewej stronie kierownicy ale tam było ok więc przykręciłem z powrotem i już tam nie zaglądałem. na drugi dzień przy zapalaniu ciągnika ze zgrozą zauważyłem, że po wciśnięciu sprzęgła nie zapala się kontrolka od smarowania silnika, przedniego napędu i żółw-zając. Rozkręciłem te bezpieczniki jeszcze raz ale wydaje się wszystko ok. Po ruszaniu tymi wszystkimi kablami raz niby wszystko załapało, ale po poruszeniu znowu zgasło i ponad pół dnia szukałem po tych kablach co może być nie tak, ale nic nie znalazłem. czasami po wciśnięciu tego czujnika przy sprzęgle kontrolka zająca tak bardzo bardzo słabo jarzyła się ale chyba tak jakby miała zbyt słabe napięcie a kontrolki przy kierownicy nie świeciły w ogóle. Ma ktoś jakiś pomysł, gdzie to może nie łączyć, albo jakieś schematy tych bezpieczników. może jakbym wiedział od którego bezpiecznika to idzie to po konkretnym kablu po kolei by doszedł co jest nie tak. Dodam, że bez tego nie mogę nawet załączyć przekaźnika a co do blokad to nie mam pojęcia, bo szczerze nawet nie sprawdzałem. Czekam na jakieś odpowiedzi lub rady, i z góry dziękuję za zainteresowanie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF3060 skrzynia Dzisiaj, 04:08
  •  

#2 Share nik23

nik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Kobiety, alkohol, dobra zabawa niekoniecznie w tej kolejności

Napisany 24 maj 2015 - 21:37

MF3060 skrzynia Masa! Niebyło tam gdzies jakiegoś kabelka przykreconego pod jakąś śrubke? Jak nie to to wyciagaj bezpieczniki po kolei i patrz czy stki nie zaśniedzialy, czyść i wkładaj w to samo miejsce jak niepomoze t to samo z kablami wypinaj z wtykow czysć i w to samo miejsce tylko pojedynczo bo jak niemiałeś z tym styczności to naprzekładasz i dopiero bedzie kaszana. Niemam od dawna 30xx więc niemam jak na to popatrzeć
Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

#3 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 maj 2015 - 22:19

MF3060 skrzynia

A od kiedy po wciśnięciu sprzęgła zapala się kontrolka smarowania silnika?

Co z resztą kontrolek na panelu?

Sprawdziłeś bezpiecznik od skrzyni?

Jest z przodu nad akumulatorem po prawej stronie pod sama maską. Przewód żółty, bezpiecznik 20A żółty.

Bezpiecznik od gniazda maszyn znalazłeś, gdzie jest podpięta?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share MF3060

MF3060

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 maj 2015 - 05:28

MF3060 skrzynia

raczej nie zaśniedziały bo to tak z dnia na dzień się stało po rozkręceniu. Też mi się wydaje, że to masa bo prąd dostaje, czasami leciutko się zaświeci więc i bezpieczniki są raczej ok, tylko dostaje za mało prądu by przełączył się elektrozawór. Kontrolka ładowania i coś jeszcze świeci się przy przekręceniiu kluczyka więc jest ok tamto. u mnie w 3060 jest tak, że przy zapalaniu, trzeba wcisnąć sprzęgło i świeci się kontrolka chyba smarowania i przedniego napędu a po zapaleniu przedni napęd automatycznie jest włączony i trzeba ręcznie go wyłączać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share nik23

nik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Kobiety, alkohol, dobra zabawa niekoniecznie w tej kolejności

Napisany 25 maj 2015 - 08:35

MF3060 skrzynia Coś jak u mnie w 6140, posprawdzaj bezpieczniki z przodu jak pisał kolega wyżej. A co do zaśniedzenia to nie ma znaczenia ze wczoraj działało a dziś nie poruszałeś i przestało stykać, moze jakiš kabelek odpadł, urwał, nadłamał sie. I patrz za ta masą tam gdzie grzebałeś. Moze wyrwałes kostke z tablicy jak ciągłeś za kable? Za kablami i podociskaj wszystkie kostki. posprawdzaj na elektrozaworach czy cos nieodpiete, napięcie na elektrozawór.gdzieś tu jest temat na forum o napięciach na elektrozawory raz to przerabialem przy 3065 ale niepamietam juz.

Edytowany przez nik23, 25 maj 2015 - 08:37.

Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.