Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skracanie jęczmienia jarego

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pedzel

pedzel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 maj 2015 - 17:04

Witam czy przy nawożeniu jęczmienia jarego azotem w wysokości 80-90kg/ha jest potrzeba skracania go żeby się nie położył? Mam posiany jęczmień quench browarny ale pójdzie jako paszowy siew 160kg/ha 20.03, ziemia III klasy pod korzeń dałem 200kg polifoski 6+200kg saletrzaku, tydzień temu poszedł dolistnie mocznik 20kg+mikro+fungicyd i planuje jeszcze raz opryskać dolistnie 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skracanie jęczmienia jarego Dzisiaj, 22:15
  •  

#2 Share WarrioR90

WarrioR90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 24 maj 2015 - 08:35

ja terz uprawiam jeczmien jary na browar, co roku skracam dawka zależy od warunków. w tym roku dawalem 0.6l/h cerone przy nawozeniu 170kg/h, a po stanowisku buraczanym dwa dni temu jak pryskalem na grzyba drugi zabieg dodawalem jeszcze po 0.2l/h 

#3 Share pedzel

pedzel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 maj 2015 - 15:10

czyli skracanie raczej obowiązkowe też myślałem o cerone, mam jeszcze jedno pytanie na grzyba T1 poszedł bumper 250 czy moge go zasosować również na drugi zabieg bo mi został ?chciałbym go połączyć z  mocznikiem + insol 3+cerone i po jakim czasie od pierwszego zabiegu fungicydem zrobić drugi?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share snickers

snickers

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 28 maj 2015 - 19:47

Czym można w tej fazie bezpiecznie skrócic jęczmień jary, jaki środek można zastosować i w jakiej dawce?

#5 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 31 maj 2015 - 08:13

Witam wczoraj wykonywałem oprysk jęczmienia goldem chciał bym go skrócić mam pytanie ile powinienem teraz poczekać żeby zastosować regulator?

Pozdrawiam

#6 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 05 czerwiec 2015 - 18:46

Pierwsze kolanko jest 1-2 cm nad ziemią poszło 150kgN .Czym teraz najlepiej skrócić i usztywnić ? na innym kawałku mam już drugie kolanko 3-4 cm od pierwszego kolanka.

Dać Modus 0.4l/ha czy lepiej bedzie mieszanke CCC + Modus?

#7 Share peterd12

peterd12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 czerwiec 2015 - 23:37

Ja bym zastosował 1 l CCC, a po lustracji w fazie BBCH 39 rozważyłbym zastosowanie etefonu. Modus można dawać - jednak zawsze lepiej wychodzi z CCC ( sam jest za drogi)

Pierwsze kolanko jest 1-2 cm nad ziemią poszło 150kgN .Czym teraz najlepiej skrócić i usztywnić ? na innym kawałku mam już drugie kolanko 3-4 cm od pierwszego kolanka.

Dać Modus 0.4l/ha czy lepiej bedzie mieszanke CCC + Modus?

#8 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4166 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 06:42

Przy takiej suszy to ja bym nic nie dawał.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share AgroSzymi99

AgroSzymi99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 23 sierpień 2017 - 13:43

Skracanie jęczmienia jarego Witam czy jeżeli planuje plon 4-4.5tha jęczmienia jarego konieczne jest skracanie ?

#10 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2257 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 24 sierpień 2017 - 13:40

Niekonieczne ale dałbym chociaż 0,75l etefonu żeby nie zeskrobywać go z ziemi jak wywali burza. Słoma jęczmienna jest miękka a kłosy z ośćmi zbierają dużo wody robiąć się ciężkie, dodać do tego silny wiatr i zboże leży

#11 Share AgroSzymi99

AgroSzymi99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 27 sierpień 2017 - 21:45

Niekonieczne ale dałbym chociaż 0,75l etefonu żeby nie zeskrobywać go z ziemi jak wywali burza. Słoma jęczmienna jest miękka a kłosy z ośćmi zbierają dużo wody robiąć się ciężkie, dodać do tego silny wiatr i zboże leży

pisząc etefon masz na myśli cerone? a można by tak np. 0.5l cerone i 0.5 stabilian ? Dzięki za podpowiedź :)

#12 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2257 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 09:50

Cerone lub jakiś jego zamiennik zawierający etefon, wszystkie są w tej samej formulacji więc daje się te same ilości od 2 kolanka do pierwszych ości 0,75l. Stabilan to CCC a jęczmień bardzo słabo reaguje na tą substancje. Zrobiłem kiedyś próbę i na jeden przejazd opryskiwaczem dodałem 1l antywylegacza płynnego 625. Nie zauwarzyłem różnicy pomiędzy jęczmieniem pryskanym CCC a ty nie pryskanym

#13 Share AgroSzymi99

AgroSzymi99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 10:43

Skracanie jęczmienia jarego Wielkie dzięki za porady może kiedyś będę miał okazję się odwdzięczyć :) Zrobię tak jak pan pisze i zastosuje 0.75l.Na przedplon rośnie już gorczyca dawkę zaplanuje na 4t może do 5t dojdzie.Na ściernisko poszło wapno tlenkowe.Bo trochę słabe pH.

#14 Share rolnik31

rolnik31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 13:16

Skracanie jęczmienia jarego Ja osobiście w tym roku robiłem Medaxem Max i powiem że ładnie usztywnił dałem 0.6kg/ha w fazie 2 kolanka i potem poprawka etefonem dolałem do mikro i fungi 0.7l i ładnie stał tam gdzie wyłączyłem lance na Medaxie w celu sprawdzenia czy coś daje i było widać gołym okiem róznica na wysokości nawet 15cm. Wpadla burza i lerzał a reszta obok pięknie dostała do żniw

#15 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2257 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 19:07

Od tego jest forum żeby dzielić się swoimi doświadczeniami i sobie nawzajem pomagać

Na sciętą słome po pszenicy rzuciłem 100kg mocznika i zrobiłem podorywke. Dziś posiałem 25kg/ha gorczycy na poplon. W zeszłym roku siałem wcześniej, zaraz po 20 sierpnia to jeszcze we wrześniu musiałem orać bo zakwitła.

Medax czy moddus napewno robią dobrą robote ale są dużo droższe. W tym roku burza zaraz przed żniwami przewróciła mi jęczmień pomimo 0,75l cerone. Plon około 5t. Może gdybym użył medaxu lub moddusa ustałby

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1625 postów

Napisany 29 sierpień 2017 - 19:28

Skracanie jęczmienia jarego kup zamiennik modusa i daj 0.4 l. to średni jęczmień to u stoi