Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7245 nie wchodzą biegi.

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jozin2

jozin2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 maj 2015 - 20:32

Witam nie znalazłem takiego problemu jak u mnie z biegami w zetorze więc zakładam nowy temat. Do rzeczy problem jest tego typu, że nie można wbić biegu od 1-3 i wsteczny włącznie. Przykładowo ciągnik na luzie wciskam sprzęgło chce wrzucić np 1 nie idzie wbić biegu, próbuje na wsteczny wejdzie i wtedy z powrotem przerzucam na jedynkę i wchodzi ona bez najmniejszego problemu lub chce wrzucić 2 to jakby zablokowana wrzucam 3 czy tam 1 i już od razu mogę wsadzić 2 tak to dziwne to wygląda :wacko: albo wezmę drugi raz wcisnę sprzęgło i bieg wejdzie lecz nie zawsze, 4 i 5 wchodzą bez problemu bez zgrzytów. Problem z samym sprzęgłem, pompką czy zapowietrzonym układem odpada, dodam, że w czasie jazdy np z 2 na 3 idzie zmienić bieg bez problemu. Miałem wcześniej zetora 6011 i był podobny problem. Proszę o pomoc, jakieś sugestię porady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7245 nie wchodzą biegi. Dzisiaj, 23:29
  •  

#2 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 21 maj 2015 - 20:43

Zetor 7245 nie wchodzą biegi. Może hamulec skrzyni robi problem .

#3 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 maj 2015 - 20:49

4i 5 jest synchronizowana w tych ciagnikach dla tego wchodza, ja bym bardziej stawiał na blokowanie się wodzików, lub nie dostateczne wysprzęglenie

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#4 Share jozin2

jozin2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 maj 2015 - 20:51

Raczej nie hamulec bo zgrzytów nie ma, po prostu jakby coś haczyło to tak wygląda, jakby tryb na tryb stawał, nie mam pojęcia :unsure:

Wiem, że 4 i 5 są synchronizowane, niedostateczne wysprzęglenie raczej odpada bo tak samo jest też gdy ciągnik jest zgaszony.

Edytowany przez jozin2, 21 maj 2015 - 20:54.

#5 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 21 maj 2015 - 21:31

to jedynie zostaje zdjąc pokrywe biegów i zajżec do środka, może juz skrzynia na wykończeniu a może cos w wodzikami , bo to już pachnnie zakleszczaniem się skrzyni...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jozin2

jozin2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 maj 2015 - 21:52

Wcześnie w 6011 przez 10 lat praktycznie tak samo było i odpukać nie zdarzyło się by skrzynia się zakleszczyła, ogólnie skrzynia nie wyje, nie wydobywają się z niej jakieś dziwne dźwięki więc zrobię tak jak piszesz zdejmę pokrywę i zobaczę co kryje się w środku być może to wina wodzików.

#7 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 22 maj 2015 - 11:19

u mnie w 7211 też było podobnie ale nie na 4 biegach....  skrzynia chodziła bez problemu, a jak zdjełem pokrywę, to się okazało ,że tylko 4 tryby sa dobre... ;)

#8 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 22 maj 2015 - 14:54

wygląda to na problem z hamulcem skrzyni . Ząb trafia na ząb przy zblokowanych kołach . Może spróbuj poluzować dźwignię hamulca

nowy

#9 Share jozin2

jozin2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 maj 2015 - 20:40

Dziś nie miałem za bardzo czasu zająć się zetorkiem ale zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz gdy macham lewarkiem lewa prawa to czasem czuć jak coś haczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Moorgi

Moorgi

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 10:05

A to nie wina wodzików? bo u mnie już tak wodziki są powycierane, że czesto jak chce jednym ruchem z R na 1 to mi sie biegi blokują mimo że wysprzęglam dobrze...