Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odstąpienie od umowy kupna ciągnika

22 odpowiedzi na ten temat

#21 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 23 maj 2015 - 19:49

ja nie miałem z tym handlarzem żadnej umowy spisanej na gębę dogadaliśmy się  , tylko na kartce sam napisał że przyjął zaliczkę w takiej wysokości na taka i taka maszynę , czyli że nie był to zadatek jako forma umowy ,a jako forma przedpłaty zaliczki która jest częścią ceny  więc mogę zażądać zwrotu , nie wiem czy dobrze rozumuję , a jeśli zarzuci mi że stracił przeze mnie kupca

kolega lolq1660 ma inną sytuację bo suma jest na kilka patyków i niedotrzymanie terminu umowy , ja o te parę złotych nie będę robił afery latał na policję czy po sądach więcej bym sobie tylko narobił kosztów , dojazdy itd , ale gdyby go postraszyć to może by wymiękł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odstąpienie od umowy kupna ciągnika Dzisiaj, 02:12
  •  

#22 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 23 maj 2015 - 20:54

Nie musiałeś wcale spisywać umowy. Zapisał coś, tak? Czyli wydał pokwitowanie przyjęcia zaliczki? Bo jeżeli dogadaliście się i on aby u siebie coś zapisał albo dał Ci jakieś potwierdzenie ale nie jest na nim wyraźnie zapisane, że przyjął konkretną kwotę w formie zaliczki i nie ma waszych podpisów i danych na podstawie czego możesz mu to udowodnić, to on może się wszystkiego wyprzeć.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 24 maj 2015 - 09:43

napisał mniej więcej tak , Jan kowalski  przyjął zaliczkę w wysokosći  000 na zakup takiej i takiej maszyny , podpisy są , wypierać pewnie by się nie wypierał ,tylko nie chciał by zwrócić dlatego że ja się wycofałem z zakupu , ja już na to machnąłem ręką bo nie warto szarpać sobie zdrowia za te parę zł , tylko nie lubię handlarzy , bo każdy handlarz to cygan i naciągacz 

raz miałem taka sytuację niedaleko gdzie mieszkam był punkt z maszynami jechałem akurat tamtędy i mieli pług obejrzałem , tylko nie byłem pewny czy mój ciągnik da sobie z nim radę , na drugi dzień dzwonię  czy jest ten pług , no jest , umówiłem się z gościem że przyjadę podepniemy jak będzie ok wszystko to cena mi odpowiadała , przygotowałem się do wyjazdu kasa w kieszeń , już siedzę w ciągniku mam jechać dzwoni telefon , pan żeś o ten pług dzwonił  , to nie przyjeżdzaj  pan bo przed chwilą sprzedałem , a nie mógł zadzwonić przed sprzedażą czy na pewno jestem zainteresowany i przyjadę , pewnie ktoś się trafił i powiedział mu że ktoś jedzie po ten pług ,

w komisie raz samochód był zarezerwowany do 15 godziny gość miał przyjechać obejrzeć i pytałem o ten samochód bo też byłem zainteresowany , powiedzieli mi po 15 jak gość nie weźmie to proszę bardzo

o tej maszynie co pisałem ,  ja się wycofałem więc niech sobie weźmie tą zaliczkę , tyle tylko wycofałem się dlatego że przeanalizowałem na spokojnie zakup i wszystko to co on mówił to wielka ściema tak  kłamał jak z nut żeby tylko sprzedać , nadal jestem zainteresowany zakupem ale już od żądnych handlarzy , tylko w jakiejś firmie będzie trochę drożej ale pewniej co do pochodzenia i rocznika

Edytowany przez STANK, 24 maj 2015 - 16:28.