PronarekP5

Bankrut ????

Polecane posty

Arni    1

Ale tak każdy myśli że ze świniami skończą i w końcu parę procent rolników produkujących trzodę może zlikwiduję produkcję. Wiecie o co mi chodzi? :(


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że za taką sytuację jesteśmy też w jakimś stopniu winni. Co robimy żeby było lepiej? Często czytam na forach " grupy są do du..." A nikt nie pomyśli, że może tych grup jest za mało? że są źle zarządzane.

Rozmowa na skupie "wymyślą jakieś papierki i trzeba wypełniać" a właśnie że to jest dobra decyzja, bo to (łańcuch żywieniowy) może być początek do etykietowania mięsa, a klient wybierze polskie mięso, ja w to wierzę.

Ostatnio na zebraniu na temat choroby Aujeszkiego: " a kto za to bydzie płacił? , jo mom trzymać tą świnię? Z takim podejściem to nigdy nie przeprowadzimy programu zwalczania tej choroby i jak znów będzie nadwyżka mięsa to może być ona pretekstem dla innych krajów, żeby zamknąć granice przed polskim mięsem. Przykładów znalazło by się jeszcze kilka. Smutne to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Ja uwazam,ze ze swiniami bedzie za pare lat,tak jak teraz jest z bydlem.Wszyscy teraz przerzucili sie na bydlo i nawet jest w cenie,a za juz nie dlugo ceny bydla beda takie jak ze swiniami.Wiadomo,ze skoro bedzie duzo bydla to ceny beda niskie.A gdy nie bedzie swin to beda ceny jakich jeszcze nie bylo B) .


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ponosi i to czasem wielkie w tym roku jeszcze nam nic nie padło a w tamtym do tzn dołka poszło ok 40prosiąt weterynarz mówił ze to choroba w oborze pryskaliśmy malowaliśmy i nic nie pomagało ale weterynarz mówią ze jeśli nie się nie zmieni żeby likwidować całe stado ale jakoś się poprawiło po kilku miesiącach ale ile kasy poszło do tzn dołka

W zeszłym roku jak i obecnym zborze się kończyło ok w styczniu więc jeszcze do żniw trzeba było sobie jakoś radzić kupowaliśmy granulki na tuczników prosiąt i otręby dla macior więc też dużo kasy szło w żywienie a ceny były po 3zł za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

Moim zdanie wina jest trochę po stronie rolników a to dla czego. Ludzie powiększali hodowle bez zaplecza czyli odpowiedniej ilość paszy, bez stałych umów z cena, każdy liczył na szybki zysk i to trochę się zemściło. Niestety teraz mamy kapitalizm i niestety teraz już państwo nie może tak ingerować w rynek rolny. Na pewno naraziłem się ta wypowiedzią ale trzeba zacząć myśleć o gospodarstwie w postaci firmy i to co jest nie rentowne po prostu trzeba zamykać.


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Panstwo nie moze ingerowac w rynek rolny nie dlatego ze mamy kapitalizm ale dlatego ze jestesmy w Uni. Unia zabrania skupów interwencyjnych na terenie jednego panstwa (tak bylo kiedys w Polsce). Jezeli skup ma byc przeprowadzony to przeprowadza go cala unia a nie pojedyncze panstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ale dzieki temu ze mamy kapitalizm jestesmy w UE, a wiec....


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

skup interwencyjny (zależy jeszcze czego) - w uni nie jest zabroniony - jes jednym z mechanizmów regulacji rynków rolnych - i możliwy jest on tylko do jednego państwa tylko ze musi na niego wyrazić zgode komisja europejska

 

jest on stosowany wtedy gdy cena za dany towar spadnie ponizej pewnego poziomu - ale zaznaczam ze nie jest to poziom rentownosci rolnika tylko jeszcze niższa wartość

 

jak mnie uczono na studiach obecnie w przypdaku wieprzowiny skup ma raczej znaczenie sanitarne gdyż ostatni raz miał miejsce w 1986 podczas epidemi jakiejś tam choroby w dawnej "15-tce"


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj