Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bankrut ????

82 odpowiedzi na ten temat

#41 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 27 luty 2008 - 21:01

Bankrut ???? ten nasz kraj jest daremny było i bedzie tak, powiem szczeże jak co sobote mam pasze mieszać i tak do kazdej sztyki 100 złoty dokładać to mnie krew zalewa a ponoc mają koncentraty zdrożeć to ciekawe co potem zrobimy bedziemy dalej dokładać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bankrut ???? Dzisiaj, 03:21
  •  

#42 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 luty 2008 - 21:05

Bankrut ????

U nas to jest tak że za pieniądze za mleko ładujemy w utrzymanie świń , a troche świń mamy jak na nasze hektary i zboża musimy troche kupić .

u nas było kiedyś tak samo ale jakoś udało sie nam przekonać rodziców aby zrezygnować z utrzymywania świnek

@kissmy może jestem stronniczy i nie jestem producentem żywca wieprzowego

#43 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 27 luty 2008 - 21:05

Bankrut ???? a z czego splacisz kredyt jezeli nie bedziesz mial zysku z gospodarstwa ktore prowadzisz? nie tak łatwo zrezygnowac z okreslonej specjalizacji do ktorej przygotowało sie gospodarstwo, szczegolnie jezeli wlozyles w to troche kasy
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 luty 2008 - 21:08

Bankrut ????

tak sobie przeglądam ten wątek i się zastanawiam dlaczego wszystkie wypowiedzi są stronnicze i bardzo ale to bardzo subiektywne; mniemam iż wszystkich udzielili producenci żywca wieprzowego (...)

Niestety nie ;)

pozwolę sobie również nawiązać do dywersyfikacji źródeł dochodów wspominaliście o osuszaniu bagien i karczowaniu lasów, zabiegi te z definicji nie służą rolnictwu ani ludziom

Czyli miałbym obecnie mieszkać w zabagnionym buszu gdzie nie można nic uprawiać i to ma mi służyć?? Jak chcesz zwiększyć dochody w sektorze poprzez likwidacje rolnictwa? Bo to właśnie była by likwidacja tegoż poprzez przywrócenie stanu sprzed -set lat... Możliwe że chwycił by nowy biznes związany z owym buszem i bagnem ale jak narazie to można tylko gdybać. Na samej dywersyfikacji każdy rolnik dostanie mocno w plecy bo jak pisałem będzie to wymuszone a potem start od zera.

#45 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 27 luty 2008 - 21:14

Bankrut ???? przekwalifikowac gospodarstwo? Ok teraz wszyscy bedziemy chodowac krówki i mleczko oddawac bo oplacalne jest. No a jak za rok cena spadnie to znowu wrócimy na swinki. a jak nie to bedziemy nutrie trzymac w piwnicach jako dodatkowe zródło pieniązków.

Nasze gospodarstwa nie wygladaja jak kiedys! Teraz kazdy jest ukierunkowany i nie jest latwo zmienic kierunek produkcji. Kazda zmiana produkcji to dodatkowe koszty które nie zwracaja sie w miesiac ale nawet w kilka lat.

a co do wątku przepisów to ze wzgledu na plyte mialem zablokowane inwestycje z sapardu i wszystkie inwestycje w prowie bo niby płyty byly potrzebne a płyta u mnie to okolo 120 m2 powinna miec zeby miala sens a faktyczny zwrot z wyliczonej produkcji bylby do 80-90 m2.

#46 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 luty 2008 - 21:22

Bankrut ????

przekwalifikowac gospodarstwo? Ok teraz wszyscy bedziemy chodowac krówki i mleczko oddawac bo oplacalne jest. No a jak za rok cena spadnie to znowu wrócimy na swinki. a jak nie to bedziemy nutrie trzymac w piwnicach jako dodatkowe zródło pieniązków.

nie zaczniecie hodować krówek na mleczko bo trzeba mieć jakąś kwotę mleczną i wejście na rynek nie jest takie proste.
a co do nutrii to może nie nutrie a króliki i nie w piwnicach tylko w chlewni po świnkach

#47 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 27 luty 2008 - 21:23

Bankrut ???? Witam panowie jak tak dalej bedze to jedynie sznurek i do stodoły sam choduje swinie i niewiem jak długo dalej to pociagne postawilismy szope ktora od samego poczatku przynosi same straty tylko dziekowac Bogu ze nie modernizowalismy porodowek a teraz przewiduje ze cena swin skoczy jak to miało miejsce na poczatku roku a puzniej spadnie :angry:
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#48 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 27 luty 2008 - 21:27

Bankrut ???? tak naprawde to mysle ze niedlugo na rynku zrobi sie swinski dolek zwlaszcza ze wzgledu na wysoki ceny zboza. sąsiad ostatnio zlikwidowal stado macior liczace 100 sztuk. i mysle ze nie tylko on jedyny. nie mowie juz o rolniczkach oddajacych kilka sztuk miesiecznie. oni juz nic nie maja w chlewniach bo juz dawno temu sprzedali zboze

#49 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 luty 2008 - 21:30

Bankrut ???? to jak oni sprzedali zboże i teraz narzekają że pasza droga bo muszą kupować a o czym myśleli sprzedając to zboże ??

#50 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 27 luty 2008 - 21:31

Bankrut ???? Obys miał racje ale uas dopuki zachod nie wyczysci sobie magazynow swinie beda tanie
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 27 luty 2008 - 21:48

Bankrut ???? a co sądzicie o tym co mowi sie po cichu mierzy rolnikami, ze odpowiedzialnos za kryzys biorą miedzy innymi zaklady, które nieco sztucznie zanizaja cene? faktycznie to uwazam ze mieso w sklepach jest za drogie!

#52 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 27 luty 2008 - 21:50

Bankrut ???? jak ktos ma chlewie na np 50, 30 sztuk to jeszcze da sie utzymac a jak ktos wpakuje 300 tysiecy na chlewnie to zadługo sie nieutrzyma:/ i teaz zalezy ile ktos ma sztuk:/
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#53 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 luty 2008 - 21:51

Bankrut ???? no niestety pośrednicy pochłaniają trochę kasy
a co byście powiedzieli na stworzenie jakichś grup producenckich byłyby większe szanse przy negocjacji cen

#54 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 27 luty 2008 - 21:52

Bankrut ????

a co sądzicie o tym co mowi sie po cichu mierzy rolnikami, ze odpowiedzialnos za kryzys biorą miedzy innymi zaklady, które nieco sztucznie zanizaja cene? faktycznie to uwazam ze mieso w sklepach jest za drogie!

możecie się integrować zarówno w pionie jak i w poziomie a ja mogę nadal płacić 24 złote za kilogram mięsa mielonego z szynki dzięki czemu wszyscy będą zadowoleni

#55 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 27 luty 2008 - 21:56

Bankrut ???? Zmowa jest już od dawna ale nikt nie odważy sie głośno o tym mowić - zakłady będą sie bronić swiętym prawem wolnego rynku - prawa popytu i podaży. A czy to tak naprawdę wszystko wolno - nawet kupować poniżej kosztow - gdzie na każdym naszym srodku do uzyskania tejże właśnie dzisiaj nieszczęsnej świni (co ona komu zrobiła) kilka handlarzy musi na nas zadrzeć kupe forsy ? ! gdzie tu sprawiedliwość...
all rights reserved

#56 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 27 luty 2008 - 22:08

Bankrut ????

no niestety pośrednicy pochłaniają trochę kasy
a co byście powiedzieli na stworzenie jakichś grup producenckich byłyby większe szanse przy negocjacji cen

grupy producenckie niewiele mogą poniewa swinia na chlewni urosnie i nic nie poradzisz musisz sprzedac a negocjacje to ma kazdy. ja np zawsze oddaje do tego samego kolesia i zawsze dorzuca po 5 10 gr na kilo niewiele ale mysle ze i grupy producenckie niewiele wiecej moga wytargowac. swini w chlewni nie przetrzymasz

#57 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 luty 2008 - 22:17

Bankrut ???? nie wiem może to mało realne ale jakby założyć taką grupę producencką i zrobić zakład przetwórstwa mięsnego uniknelibyście pośredników ( tylko że to są dość spore koszty ale w kilku albo kilkunastu może by sie udało)

#58 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 27 luty 2008 - 22:39

Bankrut ????

nie wiem może to mało realne ale jakby założyć taką grupę producencką i zrobić zakład przetwórstwa mięsnego uniknelibyście pośredników ( tylko że to są dość spore koszty ale w kilku albo kilkunastu może by sie udało)

Mój ojciec też tak mówi , a co do zmiany kierunku produkcji z świnek na bydło to najpierw trzeba mieć jakieś pieniądze na modernizacje budynków ,limit , my jak bydowaliśmy chlewnie to świnki były drogie więc się opłacało a teraz to szkoda aby czasu . W jednej miejscowości jest kilku gospodarzy co na 20ha trzymają po 1000sztuk świń i myśleli że przetrzymają niskie ceny a teraz już nie wiedzą co zrobić bo świnie nadal tanie a zboże drogie .

#59 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 27 luty 2008 - 23:01

Bankrut ???? naprawdę nie wiem dlaczego w naszym kraju tempi się i niszczy za wszelką cenę rolnictwo. Może ma być jak w piosence z filmu Przygody Pana Michała - '' W stepie szeroki którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz ...''. Mam ponad trzydzieści lat za mojej pamięci zmieniło sie nie wiem ilu ministrów ale każdy obiecywał złote góry, każdy miał gotowe recepty na uzdrowienie rolnictwa.Ile razy słyszałem o zielonym świetle,o czasie dla rolnictwa też nie zlicze.Jak odchodzili to nic nie zmienili albo pogorszyli i obawiam sie że tym razem będzie tak samo.Nie prawdą jest że dany kraj w uni nie może wprowadzić ograniczenia importu gdy producenci krajowi są w takiej sytuacji jak np. my,tylko trzeba chcieć. Przykładowo do Dani nie wjedzie ani jedna sztuka z importu. Dodatkowo tamci farmerzy są silnie powiązani z przemysłem i tak jak sprzeda kilogram żywca za 1 euro to drugie euro dostaje z sprzedaży gotowego wyrobu. Niestety u nas jak prywatyzowano zakłady pamiętano o wszystkich tylko nie o rolnikach. Więc ogólnie jak patrze na te sytuacje to niestety ale szybko sie nie zmieni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 27 luty 2008 - 23:52

Bankrut ???? pozwolę sobie powtórzyć, iż cała wina leży po stronie rolników (no może troszeczkę po stronie rządu i rządów poprzednich), rolnik duński należy średnio do kilku spółdzielni pozwala to jemu na zatrzymanie nadwyżki "w kieszeni" a nie na wyprowadzenie jej ze szczebla producenta żywca do przetwórcy oraz pozwala również na znaczne ograniczenie kosztów, także zamiast narzekać po raz kolejny (tak jak czyni się od lat prawie 18) proponuję zabrać się za integrację, gdyż bardziej smakuje mi Wasze mięso (tzn przez Was wyprodukowane;D)