Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bankrut ????

82 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 27 luty 2008 - 16:04

Bankrut ???? Kto za to odpowiada ?
skąd mają wszyscy ci rolnicy brać piwniądze na dokładanie??
czy minister rolnictwa to taka d*pa ?jak i premier -boją sie nawet do rolników wyjść ;)
kiedy to sie zmieni ??
kiedy nadejdzie czas opłacalności produkcji trzody chlewnej?
co to za cena 1zł. poniżej kosztów produkcji ?

ktoś wie kiedy sie to skączy ?
jak myślicie??

pozdro PronarekP5
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bankrut ???? Dzisiaj, 19:21
  •  

#2 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 luty 2008 - 16:08

Bankrut ???? ja wiem kiedy to się skończy,a mianowicie w tedy gdy ilość trzody spadnie a spożycie wzrośnie

#3 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 27 luty 2008 - 16:10

Bankrut ???? lub jak sie skończy produkcja trzody w kraju:(

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 27 luty 2008 - 16:11

Bankrut ????

ja wiem kiedy to się skończy,a mianowicie w tedy gdy ilość trzody spadnie a spożycie wzrośnie

No jeśli świń zacznie brakować to cena na pewno pójdzie do góry ale znowu jak bedzie większa to dużo osób zacznie chodzowć i znowu staniją i co roku to jest tak w kółko raz droższe raz tańsze
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#5 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 27 luty 2008 - 16:11

Bankrut ???? Niedługo zrobi sie nam świński dołek głębszy niż Rów Mariański, wtedy może będzie lepsza cena. Pozostaje tylko czekać aż ruskie zniosą embargo.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#6 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 27 luty 2008 - 16:12

Bankrut ???? taa i bedą importowac zamiast od swoich brać...

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#7 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 luty 2008 - 16:13

Bankrut ????

No jeśli świń zacznie brakować to cena na pewno pójdzie do góry ale znowu jak bedzie większa to dużo osób zacznie chodzowć i znowu staniją i co roku to jest tak w kółko raz droższe raz tańsze

więc może żeby zapobiec takim wahaniom można by wprowadzić ograniczenia w produkcji coś w stylu kwot mlecznych

#8 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 27 luty 2008 - 16:13

Bankrut ???? Jak sprowadzamy mięso z zagranicy to to sie nigdy nie skończy i chlewnie pójdą do muzeów żeby pokazać ludziom jak sie dawniej u nas produkowało świnie. A obok będzie pokazany wielki tir i będą mówić a teraz tak sie hoduje świnie ;)
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#9 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 27 luty 2008 - 16:18

Bankrut ???? Ale to jest bez sensu nie dbają o swoich rolników tylko sprowadzają z zagranicy a nasze stoi. Tam kupią taniej i lepiej im się opłaca a że rolnik nie ma za co żyć to ich to nie opchodzi.

#10 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 luty 2008 - 16:25

Bankrut ???? no niestety jesteśmy w UE i obowiązuje wolny rynek i rząd zabardzo nic nie może zrobić aby ceny były wyższe. może wprowadzenie dopłat do produkcji by trochę pomogło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 27 luty 2008 - 16:30

Bankrut ????

no niestety jesteśmy w UE i obowiązuje wolny rynek i rząd zabardzo nic nie może zrobić aby ceny były wyższe. może wprowadzenie dopłat do produkcji by trochę pomogło

Mogli by wprowadzić dopłaty do produkcji albo zakazać przywozić mięsa do polski z innych krojów(ale to jest nie możliwe) ;)

#12 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 luty 2008 - 16:32

Bankrut ???? więc ograniczenie produkcji tylko zostaje

#13 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 27 luty 2008 - 16:42

Bankrut ???? lub zablokować import z dani itp. bo ponoć coś (może źle słyszałem) 700tyś. ton mięsa wieprzowego w ubiegłym roku zostało z dani przywiezione ;)

#14 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 luty 2008 - 16:44

Bankrut ???? nie można zablokować importu z Danii bo to UE jest

#15 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 27 luty 2008 - 18:19

Bankrut ???? Ale można próbować wysyłać masze mięso na ex port, a nie zajmować sie jakimiś tarczami i innymi pierdołami. Co do importu z Danii to powiem tyle że duńscy rolnicy dostają dodatkowe dotacje to towarów które idą na ex sport, a to że mają niskie koszty produkcji to że są bardzo konkurencyjni w tej dziedzinie. Np: u nas średni rolnik ma 10 macior a w Danii 300.

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 luty 2008 - 18:22

Bankrut ???? Ja sądzę, że świnie w Polsce już raczej tak dobrze to niewypalą..... jakby był export, to byśmy mieli się z czego cieszyć....

#17 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 27 luty 2008 - 18:49

Bankrut ???? mi sie wydaje ze ci z zachodu chca u nas zrobic skansen, dazac do likwidacji gospodarki. Zobaczcie co sie dzieje z cukrowniami, daja jakies tam pieniadze za ich zamkniecie, tyle ze ze jak teaz cukier mamy po 2.50 zł/kg to ja sie skocza zapasy i nie bedzie produkcji w kraju ciekawe po ile kaza nam placic za ten sprowadzany?? Tak samo jest z zywcem. Co prawda moje godpodarstwo specjalizuje sie w produkcji mleka, ale wielu sasiadow zajmuje sie hodowla trzody i ledwo wiaza koniec z koncem.
Kazdy z tych ministrow zaraz po otrzymaniu stolka zapomina o wszystkim, wazne tylko ze bierze kase to skandal !!! ciekawe ze na nic nie ma pieniedzy a sobie na wyplaty i premie nigdy im nie brakuje
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#18 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 luty 2008 - 19:13

Bankrut ????

mi sie wydaje ze ci z zachodu chca u nas zrobic skansen, dazac do likwidacji gospodarki.

Dobrze Ci sie wydaje, nawet dają pieniądze żeby zrezygnować z produkcji na rzecz jakichś pierduł. Mieszkam na Polesiu, kiedyś dawno temu były tu tylko lasy i bagna, ludzie zaczeli wycinać drzewa, porobili melioracje i zajeli sie rolnictwem. A teraz te oszołomy chcą to przywrócić do poprzedniego stanu, wykurzyć stąd te rolnictwo promując zalesianie, agroturystyke, itp. badziewie, a z drugiej strony starając sie maksymalnie dokopać rolnikom, co w efekcie końcowym ewoluuje w taki skansen jak był kiedyś...

#19 Share zetor165

zetor165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, motoryzacja

Napisany 27 luty 2008 - 19:24

Bankrut ???? No tzw. świński dołek będzie w Polsce już niedługo patrząc jak coraz więcej rolników wyprzedaje świnie i odchodzi od produkcji, wtedy ceny przez jakiś krótki okres będą rosnąć ( sklepy mięsne będą miały powód aby podnieść i tak wysokie w porównaniu do ceny jaką dostaje rolnik ceny w sklepach ) ale już za chwile znowu napłynie do nas mięso z zachodu i tak koło sie zamyka.
Praca, pasja, zamiłowanie.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 luty 2008 - 19:27

Bankrut ????

Dobrze Ci sie wydaje, nawet dają pieniądze żeby zrezygnować z produkcji na rzecz jakichś pierduł. Mieszkam na Polesiu, kiedyś dawno temu były tu tylko lasy i bagna, ludzie zaczeli wycinać drzewa, porobili melioracje i zajeli sie rolnictwem. A teraz te oszołomy chcą to przywrócić do poprzedniego stanu, wykurzyć stąd te rolnictwo promując zalesianie, agroturystyke, itp. badziewie, a z drugiej strony starając sie maksymalnie dokopać rolnikom, co w efekcie końcowym ewoluuje w taki skansen jak był kiedyś...

ale jakby nikt nie brał tych pieniędzy to co by im zrobili. ludzie z własnej woli biorą kasę i rezygnują z produkcji