Skocz do zawartości

Zdjęcie

Puma Uniwersal 069 EW – zawsze czujna w zwalczaniu owsa głuchego i miotły zbożowej


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Share agrofoto

agrofoto

    Zaawansowany

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 2963 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 19 maj 2015 - 10:45

Puma Uniwersal 069 EW – zawsze czujna w zwalczaniu owsa głuchego i miotły zbożowej
Artykuł sponsorowany
 
Puma Uniwersal od wielu lat pewnie zwalcza owies głuchy i miotłę zbożową w uprawach zbóż ozimych i jarych. Przez lata wykorzystywana była głównie do zwalczania owsa głuchego w jęczmieniu i innych gatunkach zbóż. Jej wielką siłą jest możliwość zwalczania chwastów w zaawansowanych stadiach rozwoju co doceniło wielu rolników borykających się z problemem owsa głuchego. Wschodzi on bowiem dość późno i czasami w rzadkich lub przerzedzonych uprawach może zaskakiwać późnym zachwaszczeniem. Ratunkiem w takich sytuacjach jest wtedy Puma. Wykorzystywanie przez rolników Pumy w późnych zabiegach dotyczy również miotły zbożowej. Jeszcze do niedawna Puma traktowana była jako niezawodny środek na poprawki przeciwko miotle zbożowej w sytuacjach gdy zawodziły inne preparaty. Ostatnio jednak jej stosowanie nabiera innego wymiaru. Ze względu na nasilający się problem uodparniania się miotły zbożowej na herbicydy z grupy sulfonylomoczników, coraz częściej wybierana jest do głównego wiosennego zabiegu przeciwko miotle zbożowej.
 
Puma_Logo.jpg
 
 
Charakteryzuje się odmiennym mechanizmem działania i w rejonach z uodpornioną miotłą zbożową staje się skutecznym narzędziem w ręku rolnika.
Pumę Uniwersal stosuje się w zbożach jarych w dawce od 0,8-1,0 l/ha a w zbożach ozimych 1,0-1,2 l/ha. Zaleca się stosować ją samodzielnie i wtedy można zastosować niższe z zalecanych dawek.
Przy stosowaniu Pumy należy pamiętać również o temperaturach i stosować ją w wyższych w celu uzyskanie lepszego efektu chwastobójczego.  


Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Puma Uniwersal 069 EW – zawsze czujna w zwalczaniu owsa głuchego i miotły zbożowej Dzisiaj, 12:06
  •  

Podobne tematy puma uniwersal bayer miotły zbożowe owies głuchy ouma