Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7711 Podpięcie Tura Hydramet

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomalaaa07

tomalaaa07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 17 maj 2015 - 08:22

Witam zakupiłem tura firmy hydramet po złożeniu i podpięciu mam mały problem który nie wiem jak rozwiązac mianowicie wszystko fajnie chodzi ale żeby tur chodził musze  miec kiprowanie zaciągnięte na sam duł i nie wiem jak go zablokowac bo nie dam rady trzymac ręką kierowac i operowac turem na raz ??? Na dzien dzisiejszy wiąże go sznurkiem ale pytanie czy nie popełniłem gdzieś błedu że tak się dzieje albo nie ma jakiegos innego rozwiązania ???????? ps zmiana węży na odwrut nic nie daję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7711 Podpięcie Tura Hydramet Dzisiaj, 01:05
  •  

#2 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 17 maj 2015 - 08:25

Zetor 7711 Podpięcie Tura Hydramet a gdzie masz podpięty rozdzielacz od tura?

#3 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 17 maj 2015 - 08:28

Zetor 7711 Podpięcie Tura Hydramet Tez tak kiedyś miałem jak miałem tura na 914 i tez miałem uwiazana dźwignię sznurkiem i było okej także dobre rozwiązanie jeśli działa

#4 Share tomalaaa07

tomalaaa07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 17 maj 2015 - 08:30

gdzie podpięty rozdzielacz od tura co kolega ma na myśli dwa węże od rozdzielacza mam podpięte do tyłu do powrotu i kiprowania bo trzecie gniazdo jest czeskie i nie pasuje do niego nic

#5 Share magic88

magic88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 17 maj 2015 - 09:11

najlepiej wpiąć się przed rozdzielacz główny ciągnika, według mnie jedynym skutecznym i najprostszym rozwiązaniem jest włączenie w obwód rozdzielacza od ładowacza zaraz za filtr oleju przy zbiorniku paliwa, plusem będzie komplet wolnych wyjść hydrauliki zewnętrznej, jak było oryginalnie  :)

#6 Share Vectra16v

Vectra16v

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 17 maj 2015 - 09:37

w szkole do której chodziłem  jest zetor 5340 też  dźwignia od wywrotu przywiązana była  sznurkiem i tur chodził dobrze

Edytowany przez Vectra16v, 17 maj 2015 - 09:39.

#7 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 17 maj 2015 - 10:44

Co wy z tymi sznurkami - przecież w tych ciągnikach są ograniczniki, którymi można zablokować dźwignię...

#8 Share tom1989

tom1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 maj 2015 - 10:54

Ogranicznikiem można zablokować dźwignię ale do góry więc z tyłu ciągnika trzeba podłączyć przewód zasilający rozdzielacz od tura pod gniazdo numer 1.

#9 Share tomalaaa07

tomalaaa07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 17 maj 2015 - 11:58

a które gniazdo to gniazdo nr 1 bo ja też chce się pozbyc tego sznurka i miec zrobione tak jak to ma byc albo jak to muwią tak jak w książce pisze a nie partyzantka

#10 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 17 maj 2015 - 11:59

Jak się "uprzesz" to i ogranicznik przełożysz za dźwignię - łatwiej oczywiście podłączyć przewód do drugiego gniazda...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share magic88

magic88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 17 maj 2015 - 12:03

kombinujecie jak Syzyf, zużywając rozdzielacz główny za bagatela 1600zł, jeżeli można rozwiązać sprawę tak jak opisałem za 4 zł, w jakimś wyrafinowanym sklepie za góra 10 zł stosując nypel M22x1,5. Niejedni stosują opisywane przez was rozwiązanie ze swojej niewiedzy bądź niedbalstwa, bo kto normalny przywiązuje dźwignie sznurkiem?!

#12 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 17 maj 2015 - 12:40

kolego ja mojego tura na 914 używałem może z 3 dni i sie go pozbyłem więc nie opłacało mi sie kombinować wolałem użyć sznurka na szybko  na tą chwile

#13 Share adri899

adri899

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 maj 2015 - 13:10

Mój kolega ma zetora 7745 i ma przy nim tura ,wąż zasilający ma podpienty styłu ciagnika a odpływ ma dany w korek od skrzyni.

#14 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2432 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 17 maj 2015 - 14:43

tomalaaa07 masz dodatkową pompę przy silniku? Bo wygląda, że kolega magic88 wie coś więcej na ten temat od innych opisując podłączenie u Ciebie.

Jeśli masz pompę tak jak zdecydowana większość tych Zetorów z tyłu ciągnika to blokowanie dźwigni hydrauliki Cię nie ominie. Możesz jedynie pominąć rozdzielacz ciągnika biorąc zasilanie z dekla przy pompie.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#15 Share tomalaaa07

tomalaaa07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 18 maj 2015 - 07:19

tak właśnie nie posiadam żadnej dodatkowej pompy z przodu o której wspomina magic88 więc muszę chyba się wpiąc przed rozdzielacz ale co dzięki temu uzyskam ???

#16 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 18 maj 2015 - 19:48

dobrze się sprawdza ,piszę o blokowaniu dźwigni, gumowana linka z haczykami dostępna w sklepaach motoryzacyjnych .Przeznaczona chyba do mocowania bagażu

nowy

#17 Share tomalaaa07

tomalaaa07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 18 maj 2015 - 21:52

Temat uważam za zamknięty dzięki wszystkim za sugestie , propozycje i pomysły pozdrawiam

#18 Share magic88

magic88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 19:23

Może komuś przyda się dokładniejszy opis, bo zauważyłem, że blokowanie dźwigni jest dość powszechnym już schematem postępowania :D

* W wersji z pompą z boku silnika, czy duży filtr umiejscowiony jest z lewej strony przy przodzie kabiny na rurze ssawnej? Jeżeli tak, rurka wysokiego ciśnienia wprowadzona jest do pokrywy pod tylnym mostem napędowym, tam należy ją rozkręcić i podczepić do rurki dopływ do rozdzielacza, zaś do wystającego króćca z pokrywy powrót z dodatkowego rozdzielacza, nie można pominąć rurki wysokiego ciśnienia i wpiąć się bezpośrednio w pompę, ponieważ tłoczony olej pod wysokim ciśnieniem nagrzewa się i musi zostać schłodzony, by nie powodować szybkiego zużycia elastycznych przewodów hydraulicznych.

* Dla wersji z pompą w tylnym moście napędowym: wpięcie należy dokonać za filtrem hydrauliki umiejscowionym przy zbiorniku paliwa, analogicznie z filtra do dodatkowego rozdzielacza, a powrót z niego do odczepionej rurki tuż przy filtrze lub w miejscu jej łączenia z prawej strony skrzyni nad wyrównywaczem ciśnienia układu hamulcowego lub przy wejściu w rozdzielacz pod pokrywą kabiny pod siedzeniem kierowcy. Jak komu wygodniej.

#19 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 19:20

Dzięki @magic88 za instrukcję. Bardzo mi się przyda. Aczkolwiek żeby być wszystkiego pewnym to czy ten filtr ze zdjęcia to jest filtr hydrauliczny i to właśnie za niego trzeba się wpiąć?

3c0e3dece89285ddgen.jpg

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 20:05

to jest papierowy  filtr hydrauliczny (oleju w skrzyni  i tylnym moście ) .

Czy tu akurat wpiąć zasilanie rozdzielacza tura ? Nie jestem pewien . Przecież na ten filtr nie idzie główny strumień z pompy . Poprawcie jeśli się mylę

nowy