danio730920

elektrozawory w opryskiwaczu

Polecane posty

danio730920    1

Witam. Chciałbym założyć elektrozawory w swoim opryskiwaczu żebym mógł sterować sekcjami z ciągnika i stąd pytanie do Was: czy robił ktoś coś podobnego? Może ktoś ma jakieś wskazówki jak się do tego dobrze zabrać. Z góry dziękuje za odpowiedź. 

Dodam zdjęcie rozdzielacza żeby było łatwiej.

post-104283-0-14743600-1431770653_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dil3    8

Kupiłeś już elektrozawory?? ja miesiąc temu zakładałem do 6 opryskiwaczy Biardzkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekNl    0

Najprostszy sposób to na te wenze co wychodzą na poszczególne sekcje wczepic elektrozawory i bedzie ok do kabiny musisz sobie zrobic mały panel sterujący i było by a jak chcesz ładnie i oryginalnie to zrobi ci fotkę jak to u nas wyglada na agrifacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dil3    8

Ja zakładalem elektrozawory z Arag z panelem sterującym. powiedz ile sekcji Cie interesuje a powiem w jakiej cenie mogę załatwić. w zestawie jest wszystko gotowe po podpięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danio730920    1

Dil3 interesowały by mnie elektrozawory na 5 sekcji oraz jeden głowny do włączania/wyłączania 

 

TomekNl jeśli mogłbyś zrobić fotki byłbym bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

według mnie do tego rodzelacza nie mozesz załozyc elektrozaworu na przewody tekiego jak wyzej podałes. Problem w tym ze ten rozdzelacz w twoim opryskiwaczu jest z kompenacja cisnienia i nie można poprostu zamknac przewodu do sekcji, bo bedzie ci szalało cisnienie. teraz jak zamyksz sekcje to ciecz z tej sekcji poprzez dławik (ustawiany tym pokretłem) wraca do zbiornika. "opór" dławika i sekcji jest taki sam i dla zawora regulującego cisnienie nie ma znaczenie  czy sekcja jest otwarta czy zamknieta . u mnie w rau tak jest i mysle ze tu jest ta sama konstrukcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jeszcze nie kupiłem elektrozaworów, ale myslałem ze takie załoze http://allegro.pl/elektrozawor-2k15-1-2-cala-230v-lub-12v-24v-i5281115389.html?source=mlt

 

Tych zaworów nie można założyć do opryskiwacza bo są z mosiądzu.

W tej ketegorii  kiedyś były do podlewania, zraszaczy plastykowe 12V DC  i one pasują, ale teraz ich nie widzę, sam kupiłem 4 sztuki bo miałem dokładać do mojego, ale zrezygnowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Cały nowy rozdzielacz to koszt ponad 4 tyś, ale na pewno mają pojedyncze elementy jako części zamienne. Zadzwonić i zapytać o możliwość kupna samych elektrozaworów i panelu sterującego. Gdzieś na stronie powinny być dane kontaktowe. http://www.mescomp.com/tecomec02.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Swego czasu się tym interesowałem, to taniej wychodziło kupić kompletny niż kompletować poszczególne elementy do już istniejącego (ale było to z 4-5 lat temu).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Te zawory co podał aschrot http://archiwum.allegro.pl/oferta/greenmill-elektrozawor-f1-24v-ac-gb6938c-fv-i3444720982.html    to właśnie dokupiłem, tylko 12 DC,ale nie założyłem bo nie chce mi się kombinować. Dlatego dokupiłem bo mam co 6 metrów  dzielone  lance. Są to bardzo poste zawory i wytrzymały by na pewno, mam  podobne w  opryskiwaczu, działają na tej samej zasadzie,ale  z większymi cewkami,. Ciśnienie wody zamyka przepływ, cewka otwiera przepływ.  Do ich trza by było założyć zawór stało ciśnieniowy, i pewnie by to działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki97    0

Witam podpinam się do tematu, też chciał bym coś wykombinować w związku z zamykaniem sekcji macie może jakieś fotki swoich wynalazków? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja jestem w trakcie kompletowania części i po sezonie będę robił. Wykorzystam oryginalny rozdzielacz i jego zawory, którymi będą sterować siłowniki, a regulacją ciśnienia i otwieraniem/zamykaniem silniki krokowe. Całością będzie zarządzał sterownik mikroprocesorowy. Koszt całości nie powinien przekroczyć 500zł, przy funkcjonalności porównywalnej ze sterownikiem Unia Spray.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Napisz coś więcej o tym pomyśle. Też właśnie myślę, żeby do regulacji ciśnienia wykorzystać silniczek.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co tu jest do myślenia. Po prostu do pokrętła montujesz silnik krokowy z odpowiednią przekładnią i o odpowiednim momencie obrotowym, robisz sterownik silnika najprościej na jakimś mikrokontrolerze, np. AVR, piszesz program i gotowe. Potrzebny jest też szybki czujnik ciśnienia podłączony do sterownika. Wtedy ustawiasz na sterowniku odpowiednie ciśnienie, a procesor robi resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ma takie z 4 sztuki, może bym sprzedał, bo już mi nie potrzebne, 12V dc działają w  opryskiwaczu.

Kupiłem bo mam opryskiwacz  co 6 metrów dzielony i chciałem  przerabiać na 3 metry, ale właśnie kupiłem nowy opryskiwacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez toma188199
      Witam 
      Potrzebuje opini na temat opryskiwaczy ciąganych 1500l 18 M 
      Biardzki, Promar, Brandi,  jaki z tych wymienionych byłby najlepszy wady/zalety.
      Wersja ma być bogata 
      Pozdr
    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj